Severnobanatski upravni okrug · opština
Senta
Biračkih mesta: 31 · Upisani birači: 19.256 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 54 opština slične veličineIzlaznost
50,8%
zemlja 68,9% · slične 66,8% · 166. od 189
Mesta sa upozorenjem
3 od 31
10% · zemlja 8,2% · slične 6,0%
Nevažeći listići
2,5%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 16. od 189
Upisani birači
19.256
2023: 19.606 (−1,8%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
2mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 28 DOM PENZIONERA · 3 od 4 izbora
- BM 9 MZ "KERTEK" · 2 od 4 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 31 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
1mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 19 MZ "TISAPART-ALVEG" · Upisanih 630 → 771 (+22%); medijana promene u opštini −1%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
2mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (44,1%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 9.773 od 19.256 upisanih birača · izlaznost 50,8% · nevažećih listića 2,5%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista4.20744,1% zemlja 53,7%
- 5. SVM2.88730,3% zemlja 0,8%
- 1. Ujedinjena Srbija2.26623,8% zemlja 39,5%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)620,7% zemlja 2,2%
- 9. Evropska Srbija230,2% zemlja 0,3%
- 8. Autentična desnica160,2% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)140,1% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka80,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka80,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo60,1% zemlja 0,1%
- 17. Albanska koalicija60,1% zemlja 0,6%
- 13. Biram pravdu (Bulić)50,1% zemlja 0,0%
- 15. Ćale, ovo je za tebe50,1% zemlja 0,0%
- 18. Majka Srbija – Gruda50,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)40,0% zemlja 0,5%
- 6. SPP (Zukorlić)40,0% zemlja 0,3%
- 10. SDA Sandžaka30,0% zemlja 0,3%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)20,0% zemlja 0,1%
Biračka mesta
Biračkih mesta: 31 · za proveru: 3 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | DEČJI VRTIĆ "SNEŽANA-HOFEHERKE" Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: DEČJI VRTIĆ "SNEŽANA-NOEENEVKE" |
709 | 46,7% | 2,4% | 55,7% | član | |
| 2 | SENĆANSKA GIMNAZIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: SENĆANSKA GIMNAZIJA |
426 | 60,1% | 1,2% | 58,1% | član | |
| 3 | SENĆANSKA GIMNAZIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: SENĆANSKA GIMNAZIJA |
460 | 55,9% | 1,6% | 60,5% | član | |
| 4 | UDRUŽENJE SAMOSTALNIH PRIVREDNIKA Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: UDRUŽENJE SAMOSTALNIH PRIVREDNIKA |
590 | 49,5% | 2,7% | 63,0% | član | |
| 5 | MZ "CENTAR-TOPART" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA "CENTAR-TOPART" |
838 | 48,6% | 2,9% | 51,6% | član | |
| 6 | MZ "CENTAR-TOPART" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA "CENTAR-TOPART" |
640 | 48,1% | 0,6% | 47,7% | član | |
| 7 | MZ "CENTAR-TOPART" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA "CENTAR-TOPART" |
551 | 54,4% | 2,3% | 43,7% | član | |
| 8 | DEČJI VRTIĆ "MASLAČAK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: DEČJI VRTIĆ "MASLAČAK" |
840 | 54,9% | 2,0% | 45,1% | član | |
| 9 | MZ "KERTEK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA "KERTEK" |
709 | 44,3% | 3,2% | 29,9% | član | |
| 10 | MZ "KERTEK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA "KERTEK" |
828 | 42,1% | 3,7% | 40,8% | član | |
| 11 | MZ "KERTEK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA "KERTEK" |
634 | 47,3% | 4,3% | 38,3% | član | |
| 12 | OŠ "TURZO LAJOŠ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: OŠ "TURZO LAJOŠ" |
812 | 39,3% | 1,9% | 41,5% | član | |
| 13 | DEČJI VRTIĆ "BELA RADA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: DEČJI VRTIĆ "BELA RADA" |
713 | 47,8% | 2,9% | 32,3% | član | |
| 14 | DEČJI VRTIĆ "BELA RADA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: DEČJI VRTIĆ "BELA RADA" |
653 | 42,9% | 5,4% | 39,2% | član | |
| 15 | DEČJI VRTIĆ "KRASULJAK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: DEČJI VRTIĆ "KRASULJAK" |
761 | 45,5% | 2,3% | 36,1% | član | |
| 16 | OSNOVNA MUZIČKA ŠKOLA "STEVAN MOKRANJAC" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: "STEVAN MOKRANJAC" OSNOVNA MUZIČKA ŠKOLA |
930 | 51,8% | 2,7% | 49,3% | član | |
| 17 | BIVŠA IV MZ "ALVEG" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: BIVŠA IV MZ "ALVEG" |
843 | 47,2% | 3,0% | 42,5% | član | |
| 18 | DEČJI VRTIĆ "PERJANICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: DEČJI VRTIĆ "PERJANICA" |
772 | 51,7% | 2,8% | 47,4% | član | |
| 19 | MZ "TISAPART-ALVEG" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA "TISAPART - ALVEG" |
771 | 55,4% | 2,8% | 54,9% | član |
|
| 20 | MZ "TISAPART-ALVEG" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA "TISAPART - ALVEG" |
672 | 58,0% | 2,1% | 58,1% | član |
|
| 21 | MZ "TISAPART-ALVEG" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA "TISAPART - ALVEG" |
546 | 59,2% | 2,8% | 55,4% | član | |
| 22 | DEČJI VRTIĆ "BAMBI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: DEČJI VRTIĆ "BAMBI" |
615 | 57,9% | 1,1% | 60,8% | član | |
| 23 | KAJAKAŠKI KLUB "TISIN CVET" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: KAJAKAŠKI KLUB "TISIN CVET" |
686 | 57,1% | 1,8% | 55,1% | član | |
| 24 | OŠ "ČOKONAI VITEZ MIHALJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: OŠ "ČOKONAI VITEZ MIHALJ" |
690 | 51,2% | 3,1% | 26,9% | član | |
| 25 | OŠ "ČOKONAI VITEZ MIHALJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: OŠ "ČOKONAI VITEZ MIHALJ" |
588 | 46,3% | 3,3% | 22,8% | član | |
| 26 | ŠKOLA "TEMERKENJ IŠTVANR" Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: OŠ "TEMERKENJ IŠTVAN" |
475 | 53,1% | 0,8% | 38,0% | član | |
| 27 | DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: DOM KULTURE |
655 | 58,3% | 0,8% | 26,4% | član | |
| 28 | DOM PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: DOM PENZIONERA |
232 | 53,9% | 2,4% | 18,9% | član |
|
| 29 | DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: DOM KULTURE |
255 | 62,0% | 3,8% | 15,8% | član | |
| 30 | Bogaraš · MZ BOGARAŠ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA BOGARAŠ |
219 | 59,4% | 2,3% | 25,2% | član | |
| 31 | OŠ "TEMERKENJ IŠTVAN" Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: OŠ "TEMERKENJ IŠTVAN" |
143 | 51,0% | 1,4% | 13,9% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 60 | 1 | 180 | 0 | 79 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 2 | 71 | 9 | 147 | 0 | 25 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 67 | 7 | 153 | 0 | 22 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 61 | 2 | 179 | 0 | 38 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| 5 | 63 | 2 | 204 | 0 | 119 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 6 | 62 | 3 | 146 | 0 | 91 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 50 | 1 | 128 | 0 | 110 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 102 | 1 | 204 | 0 | 142 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 132 | 1 | 91 | 0 | 76 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 109 | 1 | 137 | 0 | 85 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 50 | 0 | 110 | 0 | 127 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 84 | 2 | 130 | 1 | 92 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 86 | 1 | 107 | 0 | 132 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 60 | 0 | 104 | 0 | 97 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 15 | 95 | 7 | 122 | 0 | 114 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 90 | 1 | 231 | 0 | 144 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 79 | 1 | 164 | 0 | 137 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 18 | 78 | 1 | 184 | 1 | 122 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 70 | 6 | 228 | 0 | 109 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 86 | 1 | 222 | 0 | 68 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 103 | 4 | 174 | 0 | 28 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 91 | 3 | 214 | 0 | 38 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 82 | 5 | 212 | 2 | 80 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 24 | 46 | 0 | 92 | 0 | 196 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 |
| 25 | 41 | 0 | 60 | 0 | 160 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 46 | 0 | 95 | 0 | 107 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 27 | 160 | 1 | 100 | 0 | 111 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 28 | 43 | 0 | 23 | 0 | 55 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 47 | 0 | 24 | 0 | 81 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 23 | 1 | 32 | 0 | 71 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 29 | 0 | 10 | 0 | 31 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Ukupno | 2.266 | 62 | 4.207 | 4 | 2.887 | 4 | 8 | 16 | 23 | 3 | 14 | 8 | 5 | 6 | 5 | 2 | 6 | 5 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 31 od 31
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 31 | 0 | 31 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 31 | 0 | 31 | |
| 3 | Studentska lista | 31 | 0 | 31 | |
| 5 | SVM | 25 | 0 | 25 | |
| 8 | Autentična desnica | 9 | 0 | 9 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 0 | 0 | 0 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 0 | 0 | 0 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 17.9.2026. 18.9.2026. 21.9.2026. 24.9.2026. 30.9.2026. 2.10.2026. 6.10.2026. 14.10.2026. 16.10.2026. 29.10.2026. (1) 29.10.2026. (2) 29.10.2026. (3)
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 14.10.2026.
- Odluke: 14.10.2026. 29.10.2026.
- Obaveštenja: 21.10.2026. 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 3 od 31 biračkih mesta za proveru (9,7%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 6 · na bar dvoje: 2Nevažeći 2,5% (ukupno 1,3%) · 16. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 4 izbora
- Izlaznost
- 50,8% · 18,1 poena manje nego na celim izborima166. od 189 opština · ranije 45,3–46,2%
- Najviše glasova
- Studentska lista 44,1% (ukupno 53,7%)Na 2 od 4 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 32 (Predsednički 2022) → 31 · novih 6 · ne koristi se 7 · sa drugim brojem 5Upisanih 19.933 (Predsednički 2022) → 19.256, −3,4%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 15 od 31 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 31 | 19.256 | 9.773 | 50,8% | 2,5% |
|
3 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 32 | 19.635 | 8.894 | 45,3% | 3,0% |
|
1 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 32 | 19.606 | 9.005 | 45,9% | 3,2% |
|
4 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 32 | 19.933 | 9.213 | 46,2% | 4,3% |
|
1 |
Biračka mesta kroz izbore38 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.