Južnobanatski upravni okrug · opština
Grad Vršac
Biračkih mesta: 56 · Upisani birači: 43.026 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 16 opština slične veličine, gradskihIzlaznost
68,4%
zemlja 68,9% · slične 71,0% · 109. od 189
Mesta sa upozorenjem
4 od 56
7% · zemlja 8,2% · slične 8,1%
Nevažeći listići
1,4%
zemlja 1,3% · slične 1,2% · 94. od 189
Upisani birači
43.026
2023: 44.237 (−2,7%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 27 OŠ "PAJA JOVANOVIĆ" · 2 od 4 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
2od 56 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
- Vršac · BM 15, 23
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (56,3%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 29.419 od 43.026 upisanih birača · izlaznost 68,4% · nevažećih listića 1,4%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista16.32756,3% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija11.44739,5% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)4681,6% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 8. Autentična desnica1970,7% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)1260,4% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija1000,3% zemlja 0,3%
- 5. SVM840,3% zemlja 0,8%
- 7. Ruska stranka620,2% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo360,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka270,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)250,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)240,1% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda210,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe190,1% zemlja 0,0%
- 10. SDA Sandžaka170,1% zemlja 0,3%
- 6. SPP (Zukorlić)110,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)70,0% zemlja 0,0%
- 17. Albanska koalicija20,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 23 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 15 (Uljma, Pavliš, Gudurica, Kuštilj, Straža, Zagajica, Orešac, Vojvodinci, Parta, Markovac, Jablanka, Mali Žam, Potporanj, Mesić, Vatin); Studentska lista je prva u 8 (Vršac, Izbište, Veliko Središte, Vlajkovac, Ritiševo, Šušara, Sočica, Malo Središte).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vršac | 29 | 31.946 | 28.203 | 71,1% | Studentska lista 61,0% | 61,0% |
| Uljma | 3 | 2.905 | 2.746 | 64,5% | Ujedinjena Srbija 55,1% | 41,7% |
| Pavliš | 2 | 1.984 | 1.898 | 73,4% | Ujedinjena Srbija 53,1% | 43,6% |
| Izbište | 2 | 1.324 | 1.291 | 60,6% | Studentska lista 48,6% · tesno | 48,6% |
| Veliko Središte | 1 | 1.092 | 1.044 | 65,5% | Studentska lista 53,5% | 53,5% |
| Vlajkovac | 1 | 968 | 978 | 65,8% | Studentska lista 59,6% | 59,6% |
| Gudurica | 1 | 876 | 918 | 65,3% | Ujedinjena Srbija 56,2% | 40,2% |
| Kuštilj | 1 | 522 | 571 | 50,8% | Ujedinjena Srbija 55,2% | 37,2% |
| Straža | 1 | 490 | 570 | 51,8% | Ujedinjena Srbija 48,6% · tesno | 44,8% |
| Ritiševo | 1 | 436 | 520 | 42,1% | Studentska lista 54,3% | 54,3% |
| Zagajica | 1 | 420 | 436 | 59,2% | Ujedinjena Srbija 58,3% | 39,0% |
| Orešac | 1 | 280 | 319 | 52,0% | Ujedinjena Srbija 64,8% | 30,3% |
| Vojvodinci | 1 | 254 | 291 | 53,3% | Ujedinjena Srbija 58,2% | 35,3% |
| Šušara | 1 | 247 | 282 | 60,3% | Studentska lista 53,6% | 53,6% |
| Parta | 1 | 354 | 282 | 71,6% | Ujedinjena Srbija 60,0% | 39,5% |
| Markovac | 1 | 179 | 269 | 46,5% | Ujedinjena Srbija 55,6% | 37,9% |
| Jablanka | 1 | 223 | 249 | 62,2% | Ujedinjena Srbija 51,6% | 41,8% |
| Mali Žam | 1 | 202 | 243 | 63,8% | Ujedinjena Srbija 64,5% | 31,6% |
| Potporanj | 1 | 211 | 239 | 64,9% | Ujedinjena Srbija 55,6% | 36,4% |
| Mesić | 1 | 186 | 221 | 61,5% | Ujedinjena Srbija 54,8% | 38,5% |
| Vatin | 1 | 148 | 162 | 60,5% | Ujedinjena Srbija 50,0% | 30,6% |
| Sočica | 1 | 112 | 158 | 42,4% | Studentska lista 53,7% | 53,7% |
| Malo Središte | 1 | 84 | 91 | 57,1% | Studentska lista 57,7% | 57,7% |
| (naselje nije utvrđeno) | 1 | – | 1.045 | 74,8% | Studentska lista 64,8% | 64,8% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 56 · za proveru: 4 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OBJEKAT POSLOVNIH USLUGA - TEKVONDO KLUB EUROŠPED (RANIJE OBJEKAT SPORTSKOG SAVEZA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OBJEKAT POSLOVNIH USLUGA TEKVONDO KLUB EUROŠPED (ranije objekat |
1.045 | 74,8% | 1,2% | 64,8% | član | |
| 2 | Vršac · ŠUMSKA UPRAVA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ŠUMSKA UPRAVA, VRŠAC, PODVRŠANSKA BROJ 22 |
912 | 69,1% | 1,1% | 62,8% | član | |
| 3 | Vršac · DEČIJI VRTIĆ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DEČIJI VRTIĆ, VRŠAC, SULTANE CIJUK BB |
795 | 77,4% | 1,5% | 68,3% | član | |
| 4 | Vršac · GIMNAZIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: GIMNAZIJA, VRŠAC, MIHAJLA PUPINA BROJ 1 |
1.053 | 76,8% | 1,5% | 62,6% | član | |
| 5 | Vršac · PEDAGOŠKA AKADEMIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PEDAGOŠKA AKADEMIJA, VRŠAC, OMLADINSKI TRG BROJ 1 |
984 | 74,4% | 1,0% | 66,5% | član | |
| 6 | Vršac · GIMNAZIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 15 · Adresa: GIMNAZIJA, VRŠAC, MIHAJLA PUPINA BROJ 1 |
685 | 71,4% | 2,7% | 66,4% | član | |
| 7 | Vršac · MIDALA INVEST GROUP DOO Kontrolori: liste 1, 2, 3, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MRAGA INVEST GROUP DOO VRŠAC, VRŠAC, SKADARSKA BROJ 2 |
738 | 72,2% | 3,8% | 59,5% | član | |
| 8 | Vršac · MESNA ZAJEDNICA - USR "ŠARAN" VRŠAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 13, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA - USR "ŠARAN" VRŠAC, VRŠAC, NIKITE TOLSTOJA BROJ 52 |
917 | 75,9% | 1,1% | 67,2% | član | |
| 9 | Vršac · OŠ "JOVAN STERIJA POPOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN STERIJA POPOVIĆ", VRŠAC, ŽARKA ZRENJANINA BROJ 114 |
940 | 71,7% | 1,0% | 60,6% | član | |
| 10 | Vršac · ELEKTRODISTRIBUCIJA SRBIJE - OGRANAK VRŠAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ELEKTRODISTRIBUCIJA SRBIJE ogranak VRŠAC, VRŠAC, IVE MILUTINOVIĆA |
1.034 | 76,4% | 1,3% | 55,9% | član | |
| 11 | Vršac · ELEKTRODISTRIBUCIJA SRBIJE - OGRANAK VRŠAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ELEKTRODISTRIBUCIJA SRBIJE ogranak VRŠAC, VRŠAC, IVE MILUTINOVIĆA |
1.046 | 75,3% | 1,6% | 57,9% | član | |
| 12 | Vršac · DOM PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM PENZIONERA, VRŠAC, ŽARKA ZRENJANINA BROJ 28 |
829 | 72,7% | 0,8% | 62,9% | član | |
| 13 | Vršac · OŠ "OLGA PETROV - RADIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "OLGA PETROV - RADIŠIĆ", VRŠAC, VUKA KARADŽIĆA BROJ 8 |
1.235 | 71,9% | 1,4% | 60,7% | član | |
| 14 | Vršac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, VRŠAC, STEVANA NEMANJE BROJ 43 |
768 | 63,9% | 0,2% | 64,1% | član | |
| 15 | Vršac · DOM UČENIKA Kontrolori: liste 1, 2, 7, 12, 13, 14, 16 · Adresa: DOM UČENIKA, VRŠAC, STEVANA NEMANJE BROJ 9 |
861 | 68,4% | 0,7% | 69,2% | nema | |
| 16 | Vršac · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", VRŠAC, DVORSKA BROJ 19 |
796 | 71,4% | 0,9% | 69,1% | član | |
| 17 | Vršac · DEČIJI VRTIĆ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 15 · Adresa: DEČIJI VRTIĆ, VRŠAC, STEVANA NEMANJE BROJ 70 |
1.069 | 60,5% | 2,0% | 54,9% | član | |
| 18 | Vršac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, VRŠAC, MILOŠA OBILIĆA BROJ 40 |
1.015 | 63,0% | 1,1% | 50,0% | član | |
| 19 | Vršac · OŠ "PAJA JOVANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 16 · Adresa: OŠ "PAJA JOVANOVIĆ", VRŠAC, ŠKOLSKI TRG BROJ 3 |
652 | 61,2% | 1,5% | 52,7% | član | |
| 20 | Vršac · DEČIJI VRTIĆ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 14, 15, 16 · Adresa: DEČIJI VRTIĆ, VRŠAC, STEVANA NEMANJE BROJ 70 |
1.167 | 65,3% | 0,9% | 53,5% | član | |
| 21 | Vršac · POLJOPRIVREDNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 16 · Adresa: POLJOPRIVREDNA ŠKOLA, VRŠAC, ARHITEKTE BRAŠOVANA BROJ 1 |
1.069 | 77,8% | 1,6% | 64,5% | član | |
| 22 | Vršac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 13, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, VRŠAC, VOJVODE KNIĆANINA BROJ 71 |
1.156 | 72,9% | 1,2% | 63,5% | član | |
| 23 | Vršac · HEMIJSKO-MEDICINSKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 12, 13, 15, 16 · Adresa: HEMIJSKO-MEDICINSKA ŠKOLA, VRŠAC, STERIJINA (JOVANA STERIJE |
609 | 74,7% | 2,0% | 64,6% | nema | |
| 24 | Vršac · HEMIJSKO-MEDICINSKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 15, 16 · Adresa: HEMIJSKO-MEDICINSKA ŠKOLA, VRŠAC, STERIJINA (JOVANA STERIJE |
997 | 78,3% | 1,3% | 64,2% | član | |
| 25 | Vršac · HEMIJSKO-MEDICINSKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: HEMIJSKO-MEDICINSKA ŠKOLA, VRŠAC, STERIJINA (JOVANA STERIJE |
1.157 | 74,0% | 1,5% | 63,7% | član | |
| 26 | Vršac · OŠ "PAJA JOVANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14 · Adresa: OŠ "PAJA JOVANOVIĆ", VRŠAC, ŠKOLSKI TRG BROJ 3 |
1.107 | 65,0% | 1,0% | 60,7% | član | |
| 27 | Vršac · OŠ "PAJA JOVANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "PAJA JOVANOVIĆ", VRŠAC, ŠKOLSKI TRG BROJ 3 |
864 | 62,2% | 4,1% | 43,7% | član |
|
| 28 | Vršac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, VRŠAC, ŽIVE JOVANOVIĆA BROJ 2 |
1.079 | 72,1% | 1,2% | 57,0% | član | |
| 29 | Vršac · ALEKSANDAR NEŠKOV PR RESTORAN PALMA 013 VRŠAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15 · Adresa: ALEKSANDAR NEŠKOV PR RESTORAN PALMA 013 VRŠAC, VRŠAC, ZMAJ JOVINA BB |
1.411 | 72,7% | 1,9% | 65,5% | član | |
| 30 | Vršac · OŠ "PAJA JOVANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "PAJA JOVANOVIĆ", VRŠAC, ŠKOLSKI TRG BROJ 3 |
1.258 | 71,1% | 0,6% | 54,3% | član | |
| 31 | Pavliš · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ LJURA JAKŠIĆ", PAVLIŠ, ŽARKA ZRENJANINA BROJ 79 |
942 | 69,0% | 1,5% | 38,9% | član | |
| 32 | Pavliš · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ LJURA JAKŠIĆ", PAVLIŠ, ŽARKA ZRENJANINA BROJ 79 |
956 | 77,7% | 0,4% | 47,7% | član | |
| 33 | Vatin · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, VATIN, VOJVOĐANSKA BROJ 32 |
162 | 60,5% | 0,0% | 30,6% | član | |
| 34 | Mali Žam · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: DOM KULTURE, MALI ŽAM, ZMAJ JOVINA BROJ 10 |
243 | 63,8% | 1,9% | 31,6% | član | |
| 35 | Malo Središte · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: DOM KULTURE, MALO SREDIŠTE, VOJVOĐANSKA BROJ 16 |
91 | 57,1% | 0,0% | 57,7% | član | |
| 36 | Markovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 13, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, MARKOVAC, MIHAJ EMINESKU BROJ 39 |
269 | 46,5% | 0,8% | 37,9% | član | |
| 37 | Veliko Središte · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" - OBJEKAT VRTIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "BRANKO RADIČEVIĆ" - objekat vrtića, VELIKO SREDIŠTE |
1.044 | 65,5% | 1,6% | 53,5% | član | |
| 38 | Mesić · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 3 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, MESIĆ, VOJVOĐANSKA BROJ 31 |
221 | 61,5% | 0,7% | 38,5% | član | |
| 39 | Vojvodinci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, VOJVODINCI, DRUGI OKTOBAR BROJ 81 |
291 | 53,3% | 1,3% | 35,3% | član | |
| 40 | Jablanka · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: DOM KULTURE, JABLANKA, VOJVOĐANSKA BROJ 29 |
249 | 62,2% | 1,3% | 41,8% | član | |
| 41 | Gudurica · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, GUDURICA, NUŠIĆEVA BROJ 8 |
918 | 65,3% | 1,2% | 40,2% | član |
|
| 42 | Straža · DOM KULTURE - MALA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: DOM KULTURE - MALA SALA, STRAŽA, MARŠALA TITA BROJ 15 |
570 | 51,8% | 1,7% | 44,8% | član | |
| 43 | Orešac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, OREŠAC, ŽARKA ZRENJANINA BROJ 66 |
319 | 52,0% | 0,6% | 30,3% | član | |
| 44 | Vlajkovac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 13 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, VLAJKOVAC, VRŠAČKA BROJ 56 |
978 | 65,8% | 1,2% | 59,6% | član | |
| 45 | Izbište · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "ŽARKO ZRENJANIN", IZBIŠTE, OSLOBOĐENJA (ISE JOVANOVIĆA) BROJ 5 |
637 | 56,0% | 1,4% | 42,9% | član | |
| 46 | Izbište · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15 · Adresa: OŠ ŽARKO ZRENJANIN", IZBIŠTE, OSLOBOĐENJA (ISE JOVANOVIĆA) BROJ 5 |
654 | 65,0% | 1,2% | 53,3% | član |
|
| 47 | Šušara · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: DOM KULTURE, ŠUŠARA, BANATSKA BROJ 48 |
282 | 60,3% | 1,2% | 53,6% | član | |
| 48 | Uljma · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ", ULJMA, TRG OSLOBOĐENJA BROJ 3 |
927 | 66,0% | 2,0% | 42,5% | član | |
| 49 | Uljma · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 15, 16 · Adresa: OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ", ULJMA, TRG OSLOBOĐENJA BROJ 3 |
924 | 59,5% | 3,1% | 40,0% | član | |
| 50 | Uljma · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ", ULJMA, TRG OSLOBOĐENJA BROJ 3 |
895 | 68,2% | 1,5% | 42,4% | član |
|
| 51 | Kuštilj · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, KUŠTILJ, VOJVOĐANSKA BROJ 71 |
571 | 50,8% | 0,7% | 37,2% | član | |
| 52 | Sočica · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 3 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, SOČICA, JABLANAČKA (JABLANIČKA) BROJ 1 |
158 | 42,4% | 0,0% | 53,7% | član | |
| 53 | Zagajica · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 3 · Adresa: DOM KULTURE, ZAGAJICA, OBILIĆEVA BROJ 5 |
436 | 59,2% | 1,6% | 39,0% | član | |
| 54 | Parta · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, PARTA, BELOCRKVANSKA BROJ 11 |
282 | 71,6% | 1,0% | 39,5% | član | |
| 55 | Ritiševo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: DOM KULTURE, RITIŠEVO, MIHAJ EMINESKU BROJ 1 |
520 | 42,1% | 4,1% | 54,3% | član | |
| 56 | Potporanj · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, POTPORANJ, MOŠE PIJADE BROJ 1 |
239 | 64,9% | 1,9% | 36,4% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 247 | 9 | 501 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 2 | 200 | 9 | 391 | 0 | 2 | 0 | 3 | 8 | 0 | 1 | 5 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 3 | 160 | 11 | 414 | 2 | 1 | 0 | 4 | 6 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 4 | 254 | 14 | 498 | 1 | 2 | 1 | 3 | 8 | 5 | 0 | 7 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 209 | 16 | 482 | 0 | 3 | 0 | 1 | 9 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 6 | 140 | 8 | 316 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 1 |
| 7 | 184 | 7 | 305 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 4 | 0 | 3 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 8 | 200 | 12 | 462 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 239 | 8 | 404 | 1 | 0 | 0 | 4 | 5 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 324 | 6 | 436 | 0 | 3 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 11 | 300 | 10 | 449 | 0 | 1 | 1 | 0 | 6 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 |
| 12 | 198 | 7 | 376 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 310 | 13 | 532 | 1 | 1 | 0 | 1 | 4 | 7 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 14 | 150 | 5 | 314 | 1 | 2 | 0 | 2 | 5 | 2 | 0 | 2 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| 15 | 169 | 2 | 405 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 157 | 6 | 389 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 265 | 11 | 348 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 291 | 10 | 316 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 3 | 2 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 19 | 171 | 9 | 207 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 323 | 5 | 404 | 0 | 5 | 1 | 2 | 4 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 |
| 21 | 248 | 18 | 528 | 1 | 0 | 0 | 3 | 11 | 3 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 22 | 267 | 13 | 529 | 0 | 3 | 0 | 0 | 7 | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 23 | 130 | 9 | 288 | 1 | 2 | 0 | 4 | 6 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 24 | 238 | 12 | 495 | 3 | 1 | 0 | 1 | 8 | 4 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 25 | 273 | 13 | 537 | 0 | 1 | 0 | 2 | 7 | 5 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 26 | 249 | 11 | 433 | 2 | 5 | 0 | 0 | 4 | 3 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 27 | 271 | 6 | 225 | 0 | 4 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
| 28 | 288 | 13 | 438 | 0 | 3 | 0 | 1 | 10 | 1 | 0 | 6 | 2 | 2 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 29 | 298 | 18 | 660 | 1 | 5 | 2 | 0 | 9 | 4 | 0 | 5 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 30 | 368 | 11 | 483 | 2 | 9 | 0 | 2 | 5 | 1 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 360 | 11 | 249 | 0 | 1 | 1 | 2 | 9 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 32 | 373 | 5 | 353 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 49 | 13 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 34 | 98 | 1 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 35 | 22 | 0 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 69 | 3 | 47 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 37 | 282 | 13 | 360 | 0 | 4 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 38 | 74 | 2 | 52 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 39 | 89 | 5 | 54 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 40 | 79 | 6 | 64 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 41 | 333 | 7 | 238 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 42 | 141 | 10 | 130 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 43 | 107 | 7 | 50 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 44 | 231 | 13 | 379 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 45 | 187 | 7 | 151 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 46 | 183 | 7 | 224 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 47 | 68 | 1 | 90 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 48 | 327 | 6 | 255 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 49 | 301 | 8 | 213 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 50 | 327 | 8 | 255 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 51 | 159 | 15 | 107 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 52 | 27 | 1 | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 53 | 148 | 5 | 99 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 54 | 120 | 1 | 79 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 55 | 88 | 4 | 114 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 56 | 84 | 7 | 55 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 11.447 | 468 | 16.327 | 24 | 84 | 11 | 62 | 197 | 100 | 17 | 126 | 27 | 7 | 36 | 19 | 25 | 2 | 21 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 56 od 56
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 56 | 56 | 112 | |
| 3 | Studentska lista | 54 | 53 | 107 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 52 | 51 | 103 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 34 | 0 | 34 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 33 | 0 | 33 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 30 | 0 | 30 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 27 | 0 | 27 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 25 | 0 | 25 | |
| 7 | Ruska stranka | 23 | 0 | 23 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 12 | 10 | 22 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 5 | SVM | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 8 | Autentična desnica | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 20.9.2026. 24.9.2026. 1.10.2026. 10.10.2026. 14.10.2026. 18.10.2026. 20.10.2026. 23.10.2026. 29.10.2026. (1) 29.10.2026. (2) 29.10.2026. (3) 3.11.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 18.10.2026. 20.10.2026. 23.10.2026. 3.11.2026. (1) 3.11.2026. (2)
- Odluke: 18.10.2026.
- Obaveštenja: 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 4 od 56 biračkih mesta za proveru (7,1%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 5 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,4% (ukupno 1,3%) · 94. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 4 izbora
- Izlaznost
- 68,4% · 0,5 poena manje nego na celim izborima109. od 189 opština · ranije 57,5–60,8%
- Najviše glasova
- Studentska lista 56,3% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 56 (Predsednički 2022) → 56 · novih 1 · ne koristi se 1 · sa drugim brojem 1Upisanih 44.515 (Predsednički 2022) → 43.026, −3,3%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 56 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 56 | 43.026 | 29.419 | 68,4% | 1,4% |
|
4 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 56 | 44.355 | 25.502 | 57,5% | 3,2% |
|
2 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 56 | 44.237 | 25.668 | 58,0% | 3,1% |
|
0 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 56 | 44.515 | 27.075 | 60,8% | 2,4% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore57 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.