Južnobački upravni okrug · opština
Vrbas
Biračkih mesta: 36 · Upisani birači: 33.033 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 17 opština slične veličine, gradskihIzlaznost
76,9%
zemlja 68,9% · slične 65,7% · 18. od 189
Mesta sa upozorenjem
2 od 36
6% · zemlja 8,2% · slične 5,2%
Nevažeći listići
1,3%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 114. od 189
Upisani birači
33.033
2023: 33.559 (−1,6%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 36 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (54,2%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 25.409 od 33.033 upisanih birača · izlaznost 76,9% · nevažećih listića 1,3%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista13.58454,2% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija10.24440,9% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)7272,9% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 8. Autentična desnica1760,7% zemlja 0,9%
- 5. SVM850,3% zemlja 0,8%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)610,2% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka530,2% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija320,1% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo170,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)160,1% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda140,1% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka130,1% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe120,0% zemlja 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)100,0% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka90,0% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)60,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)50,0% zemlja 0,0%
- 17. Albanska koalicija30,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 6 naselja, Studentska lista je prva u 4 (Vrbas, Kucura, Zmajevo, Bačko Dobro Polje); Ujedinjena Srbija je prva u 2 (Savino Selo, Ravno Selo).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vrbas | 19 | 20.892 | 19.240 | 77,1% | Studentska lista 59,0% | 59,0% |
| Kucura | 4 | 3.952 | 3.398 | 73,5% | Studentska lista 50,5% | 50,5% |
| Zmajevo | 4 | 3.456 | 2.962 | 76,5% | Studentska lista 50,7% · tesno | 50,7% |
| Bačko Dobro Polje | 3 | 2.992 | 2.674 | 81,2% | Studentska lista 50,5% | 50,5% |
| Savino Selo | 3 | 2.562 | 2.390 | 74,6% | Ujedinjena Srbija 52,3% | 44,0% |
| Ravno Selo | 3 | 2.701 | 2.369 | 78,3% | Ujedinjena Srbija 46,7% | 39,1% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 36 · za proveru: 2 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vrbas · SUR "KOD MOSTA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SUR "KOD MOSTA", VRBAS, UGAO PETRA DRAPŠINA I NJEGOŠEVE |
1.069 | 79,9% | 0,9% | 57,0% | član | |
| 2 | Vrbas · NOVA AMBULANTA "STARI VRBAS" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 15 · Adresa: NOVA AMBULANTA "STARI VRBAS", VRBAS, PETRA DRAPŠINA BR. 28 |
994 | 76,8% | 0,7% | 54,4% | član | |
| 3 | Vrbas · PU "BOŠKO BUHA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PU "BOŠKO BUHA", VRBAS, BOŠKA BUHE BR. 1 |
1.005 | 73,8% | 1,3% | 57,1% | član | |
| 4 | Vrbas · CRVENI KRST Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13 · Adresa: CRVENI KRST, VRBAS, MARŠALA TITA BR. 141 |
996 | 78,1% | 1,4% | 55,8% | član | |
| 5 | Vrbas · ZGRADA PRVE MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14, 15 · Adresa: ZGRADA PRVE MESNE ZAJEDNICE, VRBAS, SVETOZARA MARKOVIĆA BR. 29 |
963 | 79,6% | 2,1% | 57,8% | član | |
| 6 | Vrbas · SSŠ "4. JULI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 16 · Adresa: CCUI "4. JULI", VRBAS, SVETOZARA MARKOVIĆA BR. 53 |
1.130 | 77,3% | 2,5% | 54,8% | član |
|
| 7 | Vrbas · OŠ "SVETOZAR MILETIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "SVETOZAR MILETIĆ", VRBAS, SVETOZARA MARKOVIĆA BR. 55 |
1.026 | 76,9% | 1,1% | 59,4% | član | |
| 8 | Vrbas · UDRUŽENJE VOZAČA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 16 · Adresa: UDRUŽENJE VOZAČA, VRBAS, MARŠALA TITA BR. 120 |
1.122 | 77,3% | 0,9% | 62,2% | član | |
| 9 | Vrbas · SALA SUBNOR-A Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 14, 15, 16 · Adresa: SALA SUBNOR-A, VRBAS, SAVE KOVAČEVIĆA BR. 94 |
1.141 | 76,8% | 1,5% | 62,7% | član | |
| 10 | Vrbas · OŠ "PETAR PETROVIĆ NJEGOŠ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14 · Adresa: OŠ "PETAR PETROVIĆ NJEGOŠ", VRBAS, PALIH BORACA BR. 34 |
1.070 | 80,0% | 0,9% | 61,5% | član | |
| 11 | Vrbas · JKP "STANDARD" - HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 14 · Adresa: HOL JKP "STANDARD", VRBAS, SAVE KOVAČEVIĆA BR. 87 |
847 | 80,3% | 1,2% | 67,4% | član | |
| 12 | Vrbas · GIMNAZIJA "ŽARKO ZRENJANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: GIMNAZIJA "ŽARKO ZRENJANIN", VRBAS, PALIH BORACA BR. 9 |
856 | 78,2% | 1,8% | 63,9% | član | |
| 13 | Vrbas · OŠ "BRATSTVO JEDINSTVO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "BRATSTVO JEDINSTVO", VRBAS, PALIH BORACA BR. 2 |
1.026 | 76,9% | 0,8% | 65,1% | član | |
| 14 | Vrbas · ZGRADA TREĆE MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15 · Adresa: ZGRADA TREĆE MESNE ZAJEDNICE, VRBAS, MARŠALA TITA BR. 8 |
954 | 74,7% | 1,5% | 58,5% | član | |
| 15 | Vrbas · OŠ "20. OKTOBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15 · Adresa: OŠ "20. OKTOBAR", VRBAS, PETE PROLETERSKE BR. 1 |
1.138 | 75,0% | 0,9% | 61,2% | član | |
| 16 | Vrbas · OŠ "20. OKTOBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "20. OKTOBAR", VRBAS, PETE PROLETERSKE BR. 1 |
941 | 77,5% | 0,5% | 57,0% | član | |
| 17 | Vrbas · ZGRADA ZA SPORT I FIZIČKO VASPITANJE (STADION "ŠLAJZ") Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 16 |
865 | 73,3% | 1,3% | 55,9% | član | |
| 18 | Vrbas · PU "BOŠKO BUHA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14 · Adresa: ny "BOŠKO BUHA", VRBAS, VINOGRADSKA BR. 10A |
1.194 | 75,8% | 1,1% | 50,8% | član | |
| 19 | Vrbas · PU "BOŠKO BUHA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13 · Adresa: PU "BOŠKO BUHA", VRBAS, VINOGRADSKA BR. 10A |
903 | 77,5% | 1,0% | 59,6% | član | |
| 20 | Bačko Dobro Polje · PU "BOŠKO BUHA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PU "BOŠKO BUHA", BAČKO DOBRO POLJE, MARŠALA TITA BB |
817 | 80,0% | 0,6% | 48,6% | član | |
| 21 | Bačko Dobro Polje · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", BAČKO DOBRO POLJE, MARŠALA TITA BR. 79 |
920 | 81,0% | 1,6% | 54,8% | član | |
| 22 | Bačko Dobro Polje · ZGRADA MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ZGRADA MESNE ZAJEDNICE, BAČKO DOBRO POLJE, MARŠALA TITA BR. 120 |
937 | 82,4% | 0,8% | 48,0% | član | |
| 23 | Zmajevo · ZGRADA BIBLIOTEKE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ZGRADA BIBLIOTEKE, ZMAJEVO, IVE LOLE RIBARA BR. 16 |
720 | 74,0% | 2,3% | 50,5% | član |
|
| 24 | Zmajevo · KLUB PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KLUB PENZIONERA, ZMAJEVO, IVE LOLE RIBARA BR. 16 |
768 | 75,1% | 1,6% | 47,4% | član | |
| 25 | Zmajevo · ZGRADA MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 16 · Adresa: ZGRADA MESNE ZAJEDNICE, ZMAJEVO, IVANA MILUTINOVIĆA BR. 59 |
745 | 79,6% | 0,8% | 53,6% | član | |
| 26 | Zmajevo · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", ZMAJEVO, IVANA MILUTINOVIĆA BR. 64 |
729 | 77,1% | 1,8% | 51,1% | član | |
| 27 | Kucura · OSNOVNA ŠKOLA - DESNI HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14, 15 · Adresa: DESNI HOL OSNOVNE ŠKOLE, KUCURA, OSLOBOĐENJA BR. 6 |
834 | 73,9% | 1,6% | 42,9% | član | |
| 28 | Kucura · MESNA ZAJEDNICA - MALA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 15, 16 · Adresa: MALA SALA MESNE ZAJEDNICE, KUCURA, MARŠALA TITA BR. 77 |
865 | 70,3% | 0,5% | 62,8% | član | |
| 29 | Kucura · OSNOVNA ŠKOLA - LEVI HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: LEVI HOL OSNOVNE ŠKOLE, KUCURA, OSLOBOĐENJA BR. 6 |
800 | 79,8% | 1,9% | 53,0% | član | |
| 30 | Kucura · MESNA ZAJEDNICA - VELIKA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15 · Adresa: VELIKA SALA MESNE ZAJEDNICE, KUCURA, MARŠALA TITA BR. 77 |
899 | 70,5% | 2,1% | 43,5% | član | |
| 31 | Savino Selo · OMLADINSKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OMLADINSKI DOM, SAVINO SELO, MARŠALA TITA BR. 34 |
814 | 73,5% | 0,8% | 42,4% | član | |
| 32 | Savino Selo · OSNOVNA ŠKOLA - HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: HOL OSNOVNE ŠKOLE, SAVINO SELO, MARŠALA TITA BR. 55 |
768 | 76,7% | 1,2% | 42,8% | član | |
| 33 | Savino Selo · LOVAČKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: LOVAČKI DOM, SAVINO SELO, IVE LOLE RIBARA BR. 35 |
808 | 73,9% | 1,2% | 46,8% | član | |
| 34 | Ravno Selo · PU "BOŠKO BUHA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PU "BOŠKO BUHA", RAVNO SELO, 29. NOVEMBAR BR. TA |
814 | 77,3% | 2,5% | 39,6% | član | |
| 35 | Ravno Selo · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ZGRADA MESNE ZAJEDNICE, RAVNO SELO, 7. JULA BR. 12 |
758 | 79,9% | 2,6% | 41,7% | član | |
| 36 | Ravno Selo · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ", RAVNO SELO, MARŠALA TITA BR. 112 |
797 | 77,7% | 1,1% | 35,9% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 338 | 9 | 482 | 0 | 4 | 0 | 2 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 317 | 10 | 412 | 0 | 7 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 4 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 3 | 288 | 11 | 418 | 1 | 4 | 0 | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 4 | 299 | 26 | 428 | 1 | 0 | 0 | 3 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 284 | 13 | 434 | 0 | 2 | 0 | 3 | 9 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 6 | 342 | 22 | 467 | 1 | 3 | 2 | 0 | 10 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 |
| 7 | 288 | 10 | 463 | 0 | 4 | 0 | 4 | 6 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 279 | 29 | 534 | 0 | 2 | 0 | 2 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 |
| 9 | 287 | 26 | 541 | 0 | 1 | 0 | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 277 | 24 | 521 | 0 | 7 | 0 | 1 | 11 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 202 | 8 | 453 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 12 | 212 | 13 | 420 | 0 | 4 | 0 | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 13 | 228 | 28 | 510 | 0 | 3 | 1 | 0 | 4 | 2 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 14 | 253 | 19 | 411 | 0 | 7 | 0 | 2 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 15 | 291 | 24 | 518 | 1 | 1 | 1 | 3 | 4 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 279 | 15 | 413 | 0 | 8 | 0 | 1 | 1 | 4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 254 | 6 | 350 | 0 | 3 | 0 | 1 | 4 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 18 | 417 | 10 | 454 | 0 | 3 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
| 19 | 262 | 4 | 413 | 0 | 2 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 20 | 292 | 23 | 316 | 2 | 0 | 0 | 0 | 13 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
| 21 | 277 | 35 | 402 | 0 | 0 | 0 | 2 | 12 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 |
| 22 | 371 | 21 | 368 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 232 | 10 | 263 | 1 | 3 | 0 | 1 | 5 | 0 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 285 | 6 | 269 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 253 | 13 | 315 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 249 | 7 | 282 | 1 | 5 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 27 | 312 | 19 | 260 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | 2 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 28 | 207 | 6 | 380 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 29 | 269 | 10 | 332 | 3 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 330 | 12 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 324 | 11 | 251 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 312 | 12 | 249 | 1 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 287 | 10 | 276 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 | 2 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 34 | 246 | 110 | 243 | 1 | 1 | 0 | 2 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 35 | 260 | 74 | 246 | 0 | 0 | 1 | 1 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 341 | 41 | 220 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Ukupno | 10.244 | 727 | 13.584 | 16 | 85 | 6 | 53 | 176 | 32 | 13 | 61 | 9 | 5 | 17 | 12 | 10 | 3 | 14 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 36 od 36
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 36 | 36 | 72 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 36 | 36 | 72 | |
| 3 | Studentska lista | 36 | 36 | 72 | |
| 9 | Evropska Srbija | 36 | 35 | 71 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 36 | 30 | 66 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 33 | 30 | 63 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 31 | 26 | 57 | |
| 7 | Ruska stranka | 29 | 24 | 53 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 27 | 22 | 49 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 24 | 18 | 42 | |
| 5 | SVM | 21 | 2 | 23 | |
| 8 | Autentična desnica | 8 | 7 | 15 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 24.9.2026. 1.10.2026. (1) 1.10.2026. (2) 7.10.2026. 16.10.2026. (1) 16.10.2026. (2) 16.10.2026. (3) 17.10.2026. (1) 17.10.2026. (2) 20.10.2026. 22.10.2026. 24.10.2026. 30.10.2026.
- Izveštaji: 30.10.2026.
- Rešenja: 24.9.2026. 17.10.2026. (1) 17.10.2026. (2) 20.10.2026.
- Obaveštenja: 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 2 od 36 biračkih mesta za proveru (5,6%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 5 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,3% (ukupno 1,3%) · 114. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 2 od 4 izbora
- Izlaznost
- 76,9% · 8,0 poena više nego na celim izborima18. od 189 opština · ranije 66,4–68,6%
- Najviše glasova
- Studentska lista 54,2% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 36 (Predsednički 2022) → 36Upisanih 33.794 (Predsednički 2022) → 33.033, −2,3%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 36 od 36 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 36 | 33.033 | 25.409 | 76,9% | 1,3% |
|
2 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 36 | 33.749 | 22.423 | 66,4% | 2,9% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 36 | 33.559 | 22.522 | 67,1% | 2,9% |
|
0 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 36 | 33.794 | 23.199 | 68,6% | 3,1% |
|
3 |
Biračka mesta kroz izbore36 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.