Južnobački upravni okrug · opština
Žabalj
Biračkih mesta: 31 · Upisani birači: 20.943 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 41 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
69,5%
zemlja 68,9% · slične 66,3% · 99. od 189
Mesta sa upozorenjem
0 od 31
0% · zemlja 8,2% · slične 6,4%
Nevažeći listići
1,5%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 63. od 189
Upisani birači
20.943
2023: 21.147 (−1,0%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
3mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 8 OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" · 3 od 4 izbora
- BM 17 SŠ "22.OKTOBAR" · 2 od 4 izbora
- BM 21 OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA · 2 od 4 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
8od 31 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
- Čurug · BM 21, 23, 24, 28, 29, 30, 31
- Žabalj · BM 19
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (49,2%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 14.546 od 20.943 upisanih birača · izlaznost 69,5% · nevažećih listića 1,5%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista7.04549,2% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija6.75347,2% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1641,1% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 8. Autentična desnica1411,0% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)770,5% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka300,2% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo170,1% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija140,1% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe140,1% zemlja 0,0%
- 5. SVM120,1% zemlja 0,8%
- 18. Majka Srbija – Gruda110,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)100,1% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka90,1% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka90,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)80,1% zemlja 0,5%
- 13. Biram pravdu (Bulić)50,0% zemlja 0,0%
- 6. SPP (Zukorlić)10,0% zemlja 0,3%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 4 naselja, Studentska lista je prva u 3 (Žabalj, Đurđevo, Gospođinci); Ujedinjena Srbija je prva u jednom (Čurug).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Žabalj | 11 | 8.449 | 7.500 | 70,1% | Studentska lista 54,6% | 54,6% |
| Čurug | 11 | 7.238 | 6.456 | 69,2% | Ujedinjena Srbija 53,0% | 43,1% |
| Đurđevo | 5 | 4.621 | 4.104 | 68,0% | Studentska lista 48,4% · tesno | 48,4% |
| Gospođinci | 4 | 3.545 | 2.883 | 70,6% | Studentska lista 49,6% · tesno | 49,6% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 31 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Gospođinci · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9 |
734 | 70,2% | 1,7% | 49,8% | član | |
| 2 | Gospođinci · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9 |
667 | 71,7% | 1,0% | 49,9% | član | |
| 3 | Gospođinci · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9 |
667 | 68,4% | 0,7% | 57,6% | član | |
| 4 | Gospođinci · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9 |
815 | 72,0% | 1,2% | 42,8% | član | |
| 5 | Đurđevo · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", ĐURĐEVO, KRALJA PETRA PRVOG BR. 59 |
909 | 68,2% | 1,3% | 39,9% | član | |
| 6 | Đurđevo · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" ĐURĐEVO, KRALJA PETRA PRVOG BR. 59 |
674 | 66,6% | 2,7% | 42,3% | član | |
| 7 | Đurđevo · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 3, 5, 8 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" ĐURĐEVO, KRALJA PETRA PRVOG BR. 59 |
872 | 64,2% | 1,2% | 48,5% | član | |
| 8 | Đurđevo · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", ĐURĐEVO, KRALJA PETRA PRVOG BR. 59 |
743 | 70,8% | 2,3% | 60,7% | član | |
| 9 | Đurđevo · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 3, 5, 7, 9 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", ĐURĐEVO, KRALJA PETRA PRVOG BR. 59 |
906 | 70,2% | 1,6% | 51,0% | član | |
| 10 | Žabalj · OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7 · Adresa: OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" ŽABALJ, TRG SVETOG SAVE BR.4 |
603 | 68,3% | 1,9% | 57,9% | član | |
| 11 | Žabalj · OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" Kontrolori: liste 3 · Adresa: OŠ "MILOŠ CRNJANSKI", ŽABALJ, TRG SVETOG SAVE BR. 4 |
622 | 74,1% | 0,7% | 63,3% | član | |
| 12 | Žabalj · SŠ "22.OKTOBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7 · Adresa: SŠ "22. OKTOBAR" ŽABALJ, NIKOLE TESLE BR. 78 |
486 | 72,2% | 1,4% | 63,6% | član | |
| 13 | Žabalj · SŠ "22.OKTOBAR" Kontrolori: liste 2, 3, 5, 9 · Adresa: SŠ "22. OKTOBAR" ŽABALJ, NIKOLE TESLE BR. 78 |
542 | 66,8% | 1,4% | 53,2% | član | |
| 14 | Žabalj · OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" Kontrolori: liste 2, 3 · Adresa: OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" ŽABALJ, TRG SVETOG SAVE BR. 4 |
664 | 73,6% | 0,8% | 68,0% | član | |
| 15 | Žabalj · OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9 · Adresa: OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" ŽABALJ, TRG SVETOG SAVE BR. 4 |
772 | 70,1% | 1,5% | 54,2% | član | |
| 16 | Žabalj · SŠ "22.OKTOBAR" Kontrolori: liste 1, 3, 9 · Adresa: SŠ "22. OKTOBAR" ŽABALJ, NIKOLE TESLE BR. 78 |
847 | 71,1% | 1,7% | 60,3% | član | |
| 17 | Žabalj · SŠ "22.OKTOBAR" Kontrolori: liste 2, 3, 9 · Adresa: SŠ "22. OKTOBAR" ŽABALJ, NIKOLE TESLE BR. 78 |
558 | 73,3% | 1,5% | 44,2% | član | |
| 18 | Žabalj · OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7 · Adresa: OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" ŽABALJ, TRG SVETOG SAVE BR. 4 |
661 | 61,1% | 1,0% | 49,6% | član | |
| 19 | Žabalj · LOKAL U OBJEKTU PUSTAJIĆ STEVANA Kontrolori: liste 7, 9 · Adresa: LOKAL U OBJEKTU PUSTAJIĆ STEVANA, ŽABALJ, NIKOLE TESLE BR. 105 |
831 | 67,9% | 2,1% | 49,1% | nema | |
| 20 | Žabalj · KAFE "BRKA" Kontrolori: liste 3, 7 · Adresa: KAFE "BRKA", ŽABALJ, NIKOLE TESLE BR. 119A |
914 | 72,1% | 2,3% | 41,9% | član | |
| 21 | Čurug · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 7, 9 · Adresa: OŠ "ĐURA JAKŠIĆ"-STARA ZGRADA, ČURUG, TRG SLOBODE BR. 4 |
707 | 67,3% | 2,5% | 44,4% | nema | |
| 22 | Čurug · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA Kontrolori: liste 3 · Adresa: OŠ "ĐURA JAKŠIĆ""- STARA ZGRADA, ČURUG, TRG SLOBODE BR. 4 |
626 | 69,3% | 1,4% | 41,6% | član | |
| 23 | Čurug · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - NOVA ZGRADA Kontrolori: liste 9 · Adresa: OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - NOVA ZGRADA, ČURUG, TRG SLOBODE BR. 4 |
598 | 66,2% | 1,0% | 41,8% | nema | |
| 24 | Čurug · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - NOVA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 7, 9 · Adresa: OŠ "ĐURA JAKŠIĆ"- NOVA ZGRADA, ČURUG, TRG SLOBODE BR. 4 |
590 | 71,0% | 0,2% | 47,1% | nema | |
| 25 | Čurug · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - NOVA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7 · Adresa: OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - NOVA ZGRADA, ČURUG, TRG SLOBODE BR. 4 |
824 | 68,9% | 1,9% | 39,3% | član | |
| 26 | Čurug · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - NOVA ZGRADA Kontrolori: liste 1 · samo zamenik: 3 · Adresa: OŠ "ĐURA JAKŠIĆ"- NOVA ZGRADA, ČURUG, TRG SLOBODE BR. 4 |
538 | 70,1% | 1,3% | 46,5% | zamenik | |
| 27 | Čurug · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA Kontrolori: liste 3 · Adresa: OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA, ČURUG, TRG SLOBODE BR. 4 |
579 | 65,8% | 2,1% | 32,7% | član | |
| 28 | Čurug · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA Kontrolori: liste 7 · Adresa: OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" STARA ZGRADA, ČURUG, TRG SLOBODE BR. 4 |
564 | 69,3% | 1,8% | 58,3% | nema | |
| 29 | Čurug · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA Kontrolori: liste 9 · Adresa: OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA, ČURUG, TRG SLOBODE BR. 4 |
486 | 67,9% | 2,1% | 38,4% | nema | |
| 30 | Čurug · FK "HAJDUK" Kontrolori: liste 5, 7 · Adresa: FK "HAJDUK", ČURUG, SVETOG SAVE BB |
464 | 70,0% | 1,5% | 44,4% | nema | |
| 31 | Čurug · KAFE "GAS" Kontrolori: liste 9 · Adresa: KAFE "GAS", ČURUG, SVETOZARA MILETIĆA BR. 80 |
480 | 76,7% | 1,4% | 39,7% | nema |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 228 | 13 | 252 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 2 | 217 | 9 | 236 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 181 | 4 | 261 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 315 | 5 | 248 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 341 | 7 | 244 | 0 | 0 | 0 | 3 | 8 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 6 | 237 | 8 | 185 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 268 | 3 | 268 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 177 | 5 | 312 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 9 | 283 | 8 | 319 | 1 | 1 | 0 | 1 | 7 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 10 | 154 | 2 | 234 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 152 | 7 | 290 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 112 | 10 | 220 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 154 | 2 | 190 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 14 | 144 | 1 | 330 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 15 | 230 | 3 | 289 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 222 | 1 | 357 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 |
| 17 | 208 | 4 | 178 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 18 | 187 | 3 | 198 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 257 | 7 | 271 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 357 | 3 | 270 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 21 | 237 | 8 | 206 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 22 | 234 | 6 | 178 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 23 | 218 | 4 | 164 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 210 | 5 | 197 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 319 | 4 | 219 | 0 | 2 | 0 | 1 | 4 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| 26 | 189 | 4 | 173 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 231 | 8 | 122 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 28 | 143 | 4 | 224 | 1 | 0 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 185 | 6 | 124 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 162 | 6 | 142 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 31 | 201 | 4 | 144 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| Ukupno | 6.753 | 164 | 7.045 | 8 | 12 | 1 | 30 | 141 | 14 | 9 | 77 | 9 | 5 | 17 | 14 | 10 | 0 | 11 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 31 od 31
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Studentska lista | 22 | 20 | 42 | |
| 7 | Ruska stranka | 19 | 16 | 35 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 17 | 17 | 34 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 16 | 15 | 31 | |
| 9 | Evropska Srbija | 18 | 9 | 27 | |
| 5 | SVM | 15 | 12 | 27 | |
| 8 | Autentična desnica | 2 | 1 | 3 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 0 | 0 | 0 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 0 | 0 | 0 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 1.10.2026. (1) 1.10.2026. (2) 1.10.2026. (3) 2.10.2026. 15.10.2026. 29.10.2026. (1) 29.10.2026. (2) 29.10.2026. (3)
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 15.10.2026. (1) 15.10.2026. (2) 16.10.2026. 24.10.2026.
- Odluke: 15.10.2026.
- Obaveštenja: 21.10.2026. (1) 21.10.2026. (2) 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 0 od 31 biračkih mesta za proveru (0,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 6 · na bar dvoje: 3Nevažeći 1,5% (ukupno 1,3%) · 63. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 4 od 4 izbora
- Izlaznost
- 69,5% · 0,6 poena više nego na celim izborima99. od 189 opština · ranije 67,0–71,2%
- Najviše glasova
- Studentska lista 49,2% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 31 (Predsednički 2022) → 31Upisanih 21.291 (Predsednički 2022) → 20.943, −1,6%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 21 od 31 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 31 | 20.943 | 14.546 | 69,5% | 1,5% |
|
0 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 31 | 21.244 | 14.242 | 67,0% | 3,3% |
|
3 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 31 | 21.147 | 14.233 | 67,3% | 3,3% |
|
4 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 31 | 21.291 | 15.159 | 71,2% | 3,4% |
|
3 |
Biračka mesta kroz izbore31 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" | 4 | 0 |
| 2 | OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" | 4 | 0 |
| 3 | OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" | 4 | 0 |
| 4 | OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" | 4 | 0 |
| 5 | OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" | 4 | 0 |
| 6 | OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" | 4 | 0 |
| 7 | OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" | 4 | 0 |
| 8 | OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" | 4 | 3 |
| 9 | OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" | 4 | 0 |
| 10 | OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" | 4 | 0 |
| 11 | OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" | 4 | 0 |
| 12 | SŠ "22.OKTOBAR" | 4 | 0 |
| 13 | SŠ "22.OKTOBAR" | 4 | 1 |
| 14 | OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" | 4 | 0 |
| 15 | OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" | 4 | 0 |
| 16 | SŠ "22.OKTOBAR" | 4 | 0 |
| 17 | SŠ "22.OKTOBAR" | 4 | 2 |
| 18 | OŠ "MILOŠ CRNJANSKI" | 4 | 1 |
| 19 | LOKAL U OBJEKTU PUSTAJIĆ STEVANA | 4 | 0 |
| 20 | KAFE "BRKA" | 4 | 0 |
| 21 | OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA | 4 | 2 |
| 22 | OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA | 4 | 0 |
| 23 | OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - NOVA ZGRADA | 4 | 0 |
| 24 | OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - NOVA ZGRADA | 4 | 1 |
| 25 | OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - NOVA ZGRADA | 4 | 0 |
| 26 | OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - NOVA ZGRADA | 4 | 0 |
| 27 | OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA | 4 | 0 |
| 28 | OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA | 4 | 0 |
| 29 | OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - STARA ZGRADA | 4 | 0 |
| 30 | FK "HAJDUK" | 4 | 0 |
| 31 | KAFE "GAS" | 4 | 0 |