Zapadnobački upravni okrug · opština
Kula
Biračkih mesta: 40 · Upisani birači: 32.634 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 17 opština slične veličine, gradskihIzlaznost
74,5%
zemlja 68,9% · slične 65,9% · 32. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 40
2% · zemlja 8,2% · slične 5,4%
Nevažeći listići
1,3%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 118. od 189
Upisani birači
32.634
2023: 33.681 (−3,1%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
3mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 7 OMLADINSKI DOM · 2 od 4 izbora
- BM 21 DOM KULTURE "CRVENKA" · 2 od 4 izbora
- BM 26 DOM KULTURE · 2 od 4 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 40 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (53,1%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 24.309 od 32.634 upisanih birača · izlaznost 74,5% · nevažećih listića 1,3%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista12.72953,1% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija10.13842,3% zemlja 39,5%
- 5. SVM4281,8% zemlja 0,8%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)3391,4% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 13
- 8. Autentična desnica1180,5% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)570,2% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija450,2% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka440,2% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)190,1% zemlja 0,5%
- 12. Liberalno zelena stranka170,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo140,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda120,1% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka110,0% zemlja 0,3%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)100,0% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe50,0% zemlja 0,0%
- 6. SPP (Zukorlić)20,0% zemlja 0,3%
- 17. Albanska koalicija10,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 7 naselja, Studentska lista je prva u 4 (Kula, Sivac, Crvenka, Ruski Krstur); Ujedinjena Srbija je prva u 3 (Kruščić, Lipar, Nova Crvenka).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kula | 11 | 14.873 | 9.444 | 73,1% | Studentska lista 54,5% | 54,5% |
| Sivac | 7 | 6.716 | 5.907 | 77,6% | Studentska lista 49,3% · tesno | 49,3% |
| Crvenka | 7 | 7.232 | 4.336 | 75,5% | Studentska lista 54,3% | 54,3% |
| Ruski Krstur | 4 | 3.846 | 3.667 | 70,5% | Studentska lista 60,6% | 60,6% |
| Kruščić | 2 | 1.468 | 1.329 | 76,3% | Ujedinjena Srbija 55,3% | 37,9% |
| Lipar | 1 | 1.144 | 1.059 | 74,3% | Ujedinjena Srbija 52,2% | 44,7% |
| Nova Crvenka | 1 | 313 | 296 | 76,7% | Ujedinjena Srbija 55,1% | 41,3% |
| (naselje nije utvrđeno) | 7 | – | 6.596 | 74,8% | Studentska lista 54,9% | 54,9% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 40 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kula · MZ "GORNJI GRAD" - VELIKA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: M3 "GORNJI GRAD" - VELIKA SALA |
851 | 79,1% | 1,3% | 54,4% | član | |
| 2 | Kula · MZ "GORNJI GRAD" - MALA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 16 · Adresa: MZ "GORNJI GRAD" - MALA SALA |
933 | 71,9% | 1,8% | 56,0% | član | |
| 3 | Kula · SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA "MIHAJLO PUPIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA "MIHAJLO PUPIN" |
921 | 70,2% | 1,1% | 51,2% | član | |
| 4 | Kula · EKONOMSKO-TRGOVINSKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: EKONOMSKO-TRGOVINSKA ŠKOLA |
749 | 75,3% | 1,8% | 57,4% | član | |
| 5 | Kula · OŠ "ISA BAJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: OŠ "ISA BAJIĆ" |
684 | 73,0% | 2,4% | 57,3% | član | |
| 6 | Kula · FOND ZA ZDRAVSTVENO OSIGURANJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: FOND ZA ZDRAVSTVENO OSIGURANJE |
600 | 73,3% | 0,9% | 58,9% | član | |
| 7 | Kula · OMLADINSKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: OMLADINSKI DOM |
1.065 | 81,4% | 0,9% | 59,0% | član | |
| 8 | SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA "MIHAJLO PUPIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA "MIHAJLO PUPIN" |
1.191 | 73,1% | 1,1% | 53,3% | član | |
| 9 | SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA "MIHAJLO PUPIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA "MIHAJLO PUPIN" |
1.166 | 73,2% | 2,6% | 58,7% | član | |
| 10 | SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA "MIHAJLO PUPIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA "MIHAJLO PUPIN" |
887 | 75,6% | 1,3% | 53,5% | član | |
| 11 | Kula · MZ "DONJI GRAD" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: MZ "DONJI GRAD" |
1.190 | 78,2% | 1,4% | 53,8% | član | |
| 12 | MZ "DONJI GRAD" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: MZ "DONJI GRAD" |
1.101 | 75,9% | 0,8% | 54,8% | član | |
| 13 | Kula · OŠ "PETEFI BRIGADA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 15, 17 · Adresa: OŠ "PETEFI BRIGADA" |
785 | 71,2% | 1,1% | 56,6% | član | |
| 14 | Kula · MAĐARSKI KULTURNI CENTAR "NEPKER" - VELIKA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: MAĐARSKI KULTURNI CENTAR "NEPKER" - VELIKA SALA |
849 | 57,0% | 1,4% | 48,2% | član |
|
| 15 | Kula · MAĐARSKI KULTURNI CENTAR "NEPKER" - MALA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: MAĐARSKI KULTURNI CENTAR "NEPKER" - MALA SALA |
817 | 69,5% | 1,2% | 44,9% | član | |
| 16 | Crvenka · PU "BAMBI" - VRTIĆ "ŠEĆERKO" Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PU "BAMBI" - VRTIĆ "ŠEĆERKO" |
457 | 75,1% | 1,2% | 56,0% | član | |
| 17 | Crvenka · "NOVO PLUS" DOO Kontrolori: liste 1, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 17 · Adresa: "NOVO PLUS" DOO |
111 | 73,0% | 0,0% | 35,8% | član | |
| 18 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" - MALA ŠKOLA (KOD MOSTA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ" - MALA ŠKOLA |
809 | 74,4% | 1,2% | 54,1% | član | |
| 19 | JUGOSLAV ŠEŠLIJA PR USLUGE PRIPREMANJA I POSLUŽIVANJA PIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: JUGOSLAV ŠEŠLIJA PR USLUGE PRIPREMANJA I POSLUŽIVANJA PIĆA |
725 | 77,0% | 1,6% | 53,6% | član | |
| 20 | Crvenka · OŠ "VUK KARADŽIĆ" - MALA ŠKOLA (KOD MOSTA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ" - MALA ŠKOLA |
486 | 78,0% | 0,5% | 57,8% | član | |
| 21 | Crvenka · DOM KULTURE "CRVENKA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: DOM KULTURE "CRVENKA" |
1.061 | 74,6% | 0,9% | 54,2% | član | |
| 22 | PU "BAMBI" - VRTIĆ "ŠEĆERKO" Kontrolori: liste 1, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PU "BAMBI" - VRTIĆ "ŠEĆERKO" |
717 | 75,7% | 1,3% | 55,8% | član | |
| 23 | Crvenka · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ" |
791 | 72,4% | 0,9% | 55,3% | član | |
| 24 | Crvenka · CIGLANA - "NOVO PLUS" DOO Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: CIGLANA - "NOVO PLUS" DOO |
953 | 77,2% | 1,2% | 53,1% | član | |
| 25 | Crvenka · SREDNJA STRUČNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SREDNJA STRUČNA ŠKOLA |
477 | 77,6% | 1,1% | 54,1% | član | |
| 26 | Nova Crvenka · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE |
296 | 76,7% | 0,9% | 41,3% | član | |
| 27 | Sivac · OŠ "20. OKTOBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: OŠ "20. OKTOBAR" |
553 | 72,7% | 0,5% | 58,0% | član | |
| 28 | Sivac · MZ "SIVAC" - SALA ZA VENČANJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ "SIVAC" - SALA ZA VENČANJE |
879 | 78,4% | 1,2% | 43,2% | član | |
| 29 | Sivac · NARODNA BIBLIOTEKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: NARODNA BIBLIOTEKA |
894 | 74,3% | 1,2% | 47,7% | član | |
| 30 | Sivac · OŠ "20. OKTOBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: OŠ "20. OKTOBAR" |
838 | 80,2% | 1,3% | 51,9% | član | |
| 31 | Sivac · OŠ "20. OKTOBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "20. OKTOBAR" |
702 | 81,1% | 0,9% | 53,5% | član | |
| 32 | Sivac · OŠ "20. OKTOBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 17 · Adresa: OŠ "20. OKTOBAR" |
1.111 | 77,0% | 1,2% | 47,0% | član | |
| 33 | Sivac · OŠ "20. OKTOBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "20. OKTOBAR" |
930 | 78,9% | 1,8% | 48,4% | član | |
| 34 | Ruski Krstur · LOVAČKO DRUŠTVO "JAREBICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 17 · Adresa: LOVAČKO DRUŠTVO "JAREBICA" |
1.004 | 69,5% | 1,4% | 63,5% | član | |
| 35 | Ruski Krstur · DOM PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM PENZIONERA |
798 | 71,3% | 2,1% | 54,9% | član | |
| 36 | Ruski Krstur · JKP "RUSKOM" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: JKP "RUSKOM" |
911 | 69,9% | 0,9% | 58,0% | član | |
| 37 | Ruski Krstur · OŠ I GIMNAZIJA "PETRO KUZMJAK" Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ I GIMNAZIJA "PETRO KUZMJAK" |
954 | 71,3% | 1,2% | 64,6% | član | |
| 38 | Kruščić · OŠ "VELJKO VLAHOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "VELJKO VLAHOVIĆ" |
690 | 75,4% | 1,9% | 38,2% | član | |
| 39 | Kruščić · DOM PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: DOM PENZIONERA |
639 | 77,3% | 0,6% | 37,6% | član | |
| 40 | Lipar · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA" |
1.059 | 74,3% | 1,9% | 44,7% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 284 | 5 | 361 | 1 | 5 | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 247 | 14 | 369 | 0 | 19 | 0 | 1 | 4 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 290 | 5 | 327 | 0 | 9 | 0 | 0 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 4 | 208 | 10 | 318 | 0 | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 191 | 10 | 279 | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 154 | 5 | 257 | 0 | 19 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 313 | 12 | 507 | 0 | 14 | 0 | 0 | 9 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 8 | 353 | 18 | 459 | 1 | 11 | 0 | 3 | 4 | 2 | 0 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 9 | 304 | 10 | 488 | 1 | 17 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 270 | 13 | 354 | 1 | 12 | 0 | 2 | 5 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 11 | 389 | 7 | 494 | 1 | 13 | 0 | 0 | 9 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 332 | 10 | 454 | 0 | 19 | 0 | 2 | 7 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 173 | 3 | 313 | 1 | 53 | 0 | 1 | 1 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 121 | 7 | 230 | 0 | 117 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 15 | 255 | 6 | 252 | 1 | 41 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 141 | 3 | 190 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 17 | 51 | 1 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 254 | 6 | 322 | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 19 | 242 | 6 | 294 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 20 | 143 | 8 | 218 | 0 | 1 | 0 | 2 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 337 | 10 | 425 | 1 | 2 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 22 | 217 | 7 | 299 | 1 | 2 | 0 | 3 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 23 | 233 | 8 | 314 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 318 | 12 | 386 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 162 | 3 | 198 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 124 | 6 | 93 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 156 | 8 | 232 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 357 | 15 | 294 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 29 | 326 | 6 | 313 | 0 | 2 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 300 | 9 | 344 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 31 | 248 | 4 | 302 | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 404 | 12 | 398 | 1 | 22 | 0 | 3 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 33 | 349 | 12 | 349 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 34 | 232 | 8 | 437 | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 235 | 5 | 306 | 0 | 7 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 247 | 7 | 366 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 222 | 5 | 434 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| 38 | 276 | 14 | 195 | 1 | 18 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 277 | 18 | 184 | 0 | 4 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 40 | 403 | 11 | 345 | 0 | 3 | 0 | 2 | 4 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Ukupno | 10.138 | 339 | 12.729 | 19 | 428 | 2 | 44 | 118 | 45 | 11 | 57 | 17 | 0 | 14 | 5 | 10 | 1 | 12 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 40 od 40
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Studentska lista | 40 | 40 | 80 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 40 | 40 | 80 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 40 | 40 | 80 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 40 | 38 | 78 | |
| 7 | Ruska stranka | 39 | 38 | 77 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 39 | 37 | 76 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 37 | 37 | 74 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 36 | 36 | 72 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 36 | 35 | 71 | |
| 9 | Evropska Srbija | 31 | 13 | 44 | |
| 5 | SVM | 21 | 19 | 40 | |
| 17 | Albanska koalicija | 21 | 11 | 32 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 8 | Autentična desnica | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 19.9.2026. 21.9.2026. 24.9.2026. 2.10.2026. (1) 2.10.2026. (2) 6.10.2026. 9.10.2026. (1) 9.10.2026. (2) 12.10.2026. 14.10.2026. 17.10.2026. 21.10.2026. 30.10.2026. (1) 30.10.2026. (2) 4.11.2026. (1) 4.11.2026. (2) 4.11.2026. (3)
- Rešenja: 17.10.2026. 30.10.2026.
- Odluke: 14.10.2026. 17.10.2026. (1) 17.10.2026. (2) 1.11.2026.
- Obaveštenja: 21.10.2026. (1) 21.10.2026. (2) 24.10.2026. 26.10.2026. 30.10.2026. (1) 30.10.2026. (2)
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 40 biračkih mesta za proveru (2,5%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 8 · na bar dvoje: 3Nevažeći 1,3% (ukupno 1,3%) · 118. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 4 izbora
- Izlaznost
- 74,5% · 5,6 poena više nego na celim izborima32. od 189 opština · ranije 60,9–66,1%
- Najviše glasova
- Studentska lista 53,1% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 40 (Predsednički 2022) → 40 · novih 7 · ne koristi se 7Upisanih 34.127 (Predsednički 2022) → 32.634, −4,4%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 21 od 40 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 40 | 32.634 | 24.309 | 74,5% | 1,3% |
|
1 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 40 | 33.804 | 20.943 | 62,0% | 3,3% |
|
4 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 40 | 33.681 | 20.497 | 60,9% | 3,0% |
|
5 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 40 | 34.127 | 22.564 | 66,1% | 3,3% |
|
1 |
Biračka mesta kroz izbore47 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.