Šumadijski upravni okrug · opština
Knić
Biračkih mesta: 36 · Upisani birači: 10.221 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
72,3%
zemlja 68,9% · slične 66,3% · 61. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 36
3% · zemlja 8,2% · slične 6,8%
Nevažeći listići
1,2%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 140. od 189
Upisani birači
10.221
2023: 10.563 (−3,2%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 13 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 36 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
1mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 13 OSNOVNA ŠKOLA · Upisanih 517 → 604 (+17%); medijana promene u opštini −3%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (51,8%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 7.393 od 10.221 upisanih birača · izlaznost 72,3% · nevažećih listića 1,2%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista3.78351,8% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija3.16443,3% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1432,0% zemlja 2,2%
- 4. Ljudski (Ljajić)741,0% zemlja 0,5%
Ostale liste sa manje od 1%: 12
- 8. Autentična desnica520,7% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)260,4% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija220,3% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka130,2% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda60,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)50,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe40,1% zemlja 0,0%
- 6. SPP (Zukorlić)30,0% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo30,0% zemlja 0,1%
- 5. SVM20,0% zemlja 0,8%
- 12. Liberalno zelena stranka10,0% zemlja 0,1%
- 17. Albanska koalicija10,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 31 naselja, Studentska lista je prva u 23 (Knić, Gruža, Guncati, Čestin, Guberevac, Vučkovica, Borač, Toponica, Lipnica, Oplanić, Zabojnica, Pretoke, Balosave, Grivac, Brnjica, Konjuša, Bečevica, Dragušica, Rašković, Leskovac, Kneževac, Dubrava, Kikojevac); Ujedinjena Srbija je prva u 8 (Bumbarevo Brdo, Pajsijević, Ljubić, Bare, Ljuljaci, Žunje, Radmilović, Vrbeta).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Knić | 3 | 1.942 | 1.739 | 74,6% | Studentska lista 53,0% | 53,0% |
| Gruža | 2 | 123 | 768 | 77,2% | Studentska lista 51,9% | 51,9% |
| Guncati | 2 | 640 | 654 | 61,9% | Studentska lista 48,8% · tesno | 48,8% |
| Čestin | 1 | 534 | 501 | 72,5% | Studentska lista 53,1% | 53,1% |
| Guberevac | 2 | 510 | 467 | 66,6% | Studentska lista 56,3% | 56,3% |
| Vučkovica | 1 | 604 | 461 | 73,8% | Studentska lista 49,3% · tesno | 49,3% |
| Borač | 1 | 452 | 402 | 68,9% | Studentska lista 52,6% | 52,6% |
| Toponica | 1 | 263 | 345 | 74,5% | Studentska lista 60,4% | 60,4% |
| Bumbarevo Brdo | 1 | 359 | 338 | 72,8% | Ujedinjena Srbija 49,4% · tesno | 47,7% |
| Lipnica | 1 | 383 | 327 | 73,4% | Studentska lista 50,0% | 50,0% |
| Pajsijević | 1 | 332 | 315 | 72,4% | Ujedinjena Srbija 54,0% | 42,4% |
| Oplanić | 1 | 364 | 290 | 81,4% | Studentska lista 57,7% | 57,7% |
| Zabojnica | 1 | 304 | 288 | 74,0% | Studentska lista 51,4% | 51,4% |
| Pretoke | 1 | 319 | 281 | 61,9% | Studentska lista 51,8% | 51,8% |
| Ljubić | 1 | 295 | 270 | 63,0% | Ujedinjena Srbija 50,3% | 39,5% |
| Balosave | 1 | 313 | 263 | 67,3% | Studentska lista 53,4% | 53,4% |
| Bare | 1 | 252 | 248 | 67,7% | Ujedinjena Srbija 58,4% | 36,7% |
| Grivac | 1 | 278 | 233 | 67,0% | Studentska lista 52,9% | 52,9% |
| Brnjica | 1 | 266 | 217 | 71,0% | Studentska lista 46,7% · tesno | 46,7% |
| Ljuljaci | 1 | 247 | 208 | 72,1% | Ujedinjena Srbija 50,7% | 45,3% |
| Konjuša | 1 | 120 | 203 | 65,5% | Studentska lista 51,9% | 51,9% |
| Bečevica | 1 | 237 | 186 | 79,6% | Studentska lista 51,0% | 51,0% |
| Žunje | 1 | 188 | 186 | 67,7% | Ujedinjena Srbija 50,0% | 42,9% |
| Dragušica | 1 | 200 | 181 | 80,7% | Studentska lista 61,0% | 61,0% |
| Rašković | 1 | 159 | 153 | 83,7% | Studentska lista 61,1% | 61,1% |
| Radmilović | 1 | 176 | 152 | 69,1% | Ujedinjena Srbija 51,4% | 44,8% |
| Leskovac | 1 | 175 | 150 | 78,0% | Studentska lista 69,8% | 69,8% |
| Kneževac | 1 | 159 | 118 | 82,2% | Studentska lista 54,6% | 54,6% |
| Dubrava | 1 | 122 | 96 | 87,5% | Studentska lista 61,7% | 61,7% |
| Kikojevac | 1 | 138 | 93 | 83,9% | Studentska lista 67,9% | 67,9% |
| Vrbeta | 1 | 95 | 88 | 85,2% | Ujedinjena Srbija 50,7% | 43,8% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 36 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Čestin · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 14 · Adresa: Dom kulture Čestin, ul. Petra Tucakovića br.14. |
501 | 72,5% | 1,4% | 53,1% | član | |
| 2 | Balosave · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 14 · Adresa: Dom kulture, Balosave, ul. Balosavska br.28 |
263 | 67,3% | 1,7% | 53,4% | član | |
| 3 | Vrbeta · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7 · Adresa: Osnovna škola, Vrbeta, ul. Kneginje Milice br. 2 |
88 | 85,2% | 2,7% | 43,8% | član | |
| 4 | Bare · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 7 · Adresa: Osnovna škola, Bare, ul. Baranska br. 39 |
248 | 67,7% | 1,2% | 36,7% | član | |
| 5 | Bečevica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 9 · Adresa: Osnovna škola, Bečevica, ul. Milanovačka br. 89 |
186 | 79,6% | 2,0% | 51,0% | član | |
| 6 | Borač · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: Osnovna škola, Borač, ul. Despota Stefana Lazarević br. 36 |
402 | 68,9% | 1,4% | 52,6% | član | |
| 7 | Brnjica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7 · Adresa: Osnovna škola, Brnjica, ul. Pavla Jurišića Šturma br. 22 |
217 | 71,0% | 2,6% | 46,7% | član | |
| 8 | Dubrava · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7 · Adresa: Osnovna škola, Dubrava, ul. Dubravska br. 11 |
96 | 87,5% | 3,6% | 61,7% | član | |
| 9 | Bumbarevo Brdo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 9, 12 · Adresa: Osnovna škola, Bumbarevo Brdo,ul. Kralja Petra | br. 9 |
338 | 72,8% | 2,0% | 47,7% | član | |
| 10 | Vučkovica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7 · Adresa: Osnovna škola, Vučkovica, ul. Jevrema i Mileve Barlov br. 45 |
461 | 73,8% | 0,9% | 49,3% | član | |
| 11 | Grivac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: Osnovna škola, Grivac, ul. Bogorodičina br.16 |
233 | 67,0% | 1,9% | 52,9% | član | |
| 12 | Gruža · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9 · Adresa: Osnovna škola, Gruža, ul. Despota Stefana br. 99 |
164 | 66,5% | 1,8% | 43,0% | član | |
| 13 | Gruža · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9 · Adresa: Osnovna škola, Gruža, ul. Despota Stefana br. 99 |
604 | 80,1% | 1,0% | 53,9% | član |
|
| 14 | Guberevac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 2, 3, 4 · Adresa: Osnovna škola, Guberevac, ul. Školska br. 25 |
346 | 69,7% | 0,8% | 57,3% | član | |
| 15 | Guberevac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 2, 3, 4 · Adresa: Osnovna škola, Guberevac, ul. Školska br. 25 |
121 | 57,9% | 0,0% | 52,9% | član | |
| 16 | Guncati · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 14 · Adresa: Osnovna škola, Guncati, ul. Školska br. 4 |
378 | 59,0% | 0,4% | 44,6% | član | |
| 17 | Guncati · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12 · Adresa: Osnovna škola, Guncati, ul. Cara Lazara br. 9 |
276 | 65,9% | 1,1% | 53,9% | član | |
| 18 | Dragušica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 2, 3 · Adresa: Osnovna škola, Dragušica, ul. Stefana Nemanje br. 4 |
181 | 80,7% | 0,0% | 61,0% | član | |
| 19 | Žunje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7 · Adresa: Osnovna škola, Žunje, ul. Žunjska br. 36 |
186 | 67,7% | 0,0% | 42,9% | član | |
| 20 | Zabojnica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12 · Adresa: Osnovna škola, Zabojnica, ul. Patrijarha Pavla br. 22 |
288 | 74,0% | 0,5% | 51,4% | član | |
| 21 | Kikojevac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: Dom kulture, Kikojevac, ul. Gružanska br. 32 |
93 | 83,9% | 0,0% | 67,9% | član | |
| 22 | Kneževac · MESNA ZAJEDNICA - DOM Kontrolori: liste 2, 3 · Adresa: Mesna zajednica-Dom, Kneževac, ul. Lovačka 6p.19 |
118 | 82,2% | 0,0% | 54,6% | član | |
| 23 | Knić · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 9 |
701 | 72,0% | 1,4% | 52,6% | član | |
| 24 | Knić · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 9 |
493 | 75,5% | 1,6% | 54,1% | član | |
| 25 | Knić · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 9 |
545 | 77,2% | 0,7% | 52,4% | član | |
| 26 | Konjuša · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 4, 9 · Adresa: Osnovna škola, Konjuša, ul. Bela voda br. 2 |
203 | 65,5% | 0,0% | 51,9% | član | |
| 27 | Leskovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 9 · Adresa: Osnovna škola, Leskovac, ul. Leskovačka br. 3 |
150 | 78,0% | 0,9% | 69,8% | član | |
| 28 | Lipnica · MESNA ZAJEDNICA - DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4 · Adresa: Mesna zajednica-dom, Lipnica, ul. Rudnička br. 80 |
327 | 73,4% | 1,7% | 50,0% | član | |
| 29 | Ljubić · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 12 · Adresa: Osnovna škola, Ljubić, ul. Ljubićka br. 33 |
270 | 63,0% | 1,8% | 39,5% | član | |
| 30 | Ljuljaci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12 · Adresa: Osnovna škola, Ljuljaci, ul. dr. Dragoslava Srejovića br. 94 |
208 | 72,1% | 1,3% | 45,3% | član | |
| 31 | Oplanić · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12 · Adresa: Dom kulture, Oplanić, ul. Gružanska br. 26 |
290 | 81,4% | 0,8% | 57,7% | član | |
| 32 | Pajsijević · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9 · Adresa: Osnovna škola, Pajsijević, ul. Koste Šamanović br. 58 |
315 | 72,4% | 1,8% | 42,4% | član | |
| 33 | Pretoke · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9 · Adresa: Osnovna škola, Pretoke, ul. Jeremije Gagića, br. 35 |
281 | 61,9% | 2,3% | 51,8% | član | |
| 34 | Radmilović · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12 · Adresa: Osnovna škola, Radmilović, ul. Kralja Petra 1 br.12 |
152 | 69,1% | 0,0% | 44,8% | član | |
| 35 | Toponica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 7 · Adresa: Osnovna škola, Toponica, ul. Svetog Save br. 24 |
345 | 74,5% | 0,8% | 60,4% | član | |
| 36 | Rašković · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 2, 3, 9 · Adresa: Osnovna škola, Rašković, ul. 28 avgusta br. 3 |
153 | 83,7% | 1,6% | 61,1% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 147 | 2 | 190 | 8 | 0 | 0 | 1 | 4 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 74 | 0 | 93 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 3 | 37 | 3 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 97 | 3 | 61 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 64 | 1 | 74 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 119 | 5 | 143 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 69 | 4 | 70 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 30 | 1 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 119 | 5 | 115 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 157 | 6 | 166 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 65 | 2 | 81 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 53 | 4 | 46 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 208 | 5 | 258 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 96 | 2 | 137 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 31 | 1 | 37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 115 | 4 | 99 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 17 | 76 | 3 | 97 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 53 | 2 | 89 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 19 | 63 | 6 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 97 | 2 | 109 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 20 | 3 | 53 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 37 | 3 | 53 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 210 | 11 | 262 | 4 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 24 | 147 | 13 | 198 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
| 25 | 169 | 10 | 219 | 10 | 0 | 0 | 2 | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 26 | 60 | 3 | 69 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 29 | 4 | 81 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 28 | 101 | 5 | 118 | 3 | 0 | 0 | 0 | 4 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 84 | 3 | 66 | 13 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 75 | 1 | 67 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 31 | 90 | 3 | 135 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 32 | 121 | 2 | 95 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 78 | 3 | 88 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 54 | 1 | 47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 79 | 10 | 154 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 40 | 7 | 77 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 3.164 | 143 | 3.783 | 74 | 2 | 3 | 13 | 52 | 22 | 0 | 26 | 1 | 0 | 3 | 4 | 5 | 1 | 6 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 36 od 36
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Studentska lista | 36 | 36 | 72 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 33 | 26 | 59 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 31 | 26 | 57 | |
| 7 | Ruska stranka | 25 | 18 | 43 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 20 | 15 | 35 | |
| 9 | Evropska Srbija | 15 | 4 | 19 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 10 | 9 | 19 | |
| 5 | SVM | 8 | 8 | 16 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 3 | 2 | 5 | |
| 8 | Autentična desnica | 2 | 1 | 3 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 0 | 0 | 0 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 17.9.2026. 21.9.2026. 25.9.2026. 30.9.2026. 12.10.2026. (1) 12.10.2026. (2) 12.10.2026. (3) 15.10.2026. 22.10.2026. (1) 22.10.2026. (2) 29.10.2026. (1) 29.10.2026. (2) 29.10.2026. (3) 4.11.2026.
- Izveštaji: 30.10.2026.
- Rešenja: 20.10.2026.
- Obaveštenja: 22.10.2026. 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 36 biračkih mesta za proveru (2,8%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 2 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,2% (ukupno 1,3%) · 140. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 2 od 3 izbora
- Izlaznost
- 72,3% · 3,4 poena više nego na celim izborima61. od 189 opština · ranije 60,6–64,9%
- Najviše glasova
- Studentska lista 51,8% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 36 (Predsednički 2022) → 36Upisanih 10.625 (Predsednički 2022) → 10.221, −3,8%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 36 od 36 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 36 | 10.221 | 7.393 | 72,3% | 1,2% |
|
1 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 36 | 10.563 | 6.854 | 64,9% | 2,9% |
|
1 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 36 | 10.625 | 6.436 | 60,6% | 2,6% |
|
1 |
Biračka mesta kroz izbore36 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 2 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 3 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 4 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 5 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 6 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 7 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 8 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 9 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 10 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 11 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 12 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 13 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 2 |
| 14 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 15 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 16 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 17 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 18 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 19 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 20 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 21 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 22 | MESNA ZAJEDNICA - DOM | 3 | 0 |
| 23 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" | 3 | 0 |
| 24 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" | 3 | 0 |
| 25 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" | 3 | 0 |
| 26 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 27 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 28 | MESNA ZAJEDNICA - DOM | 3 | 0 |
| 29 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 30 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 31 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 32 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 33 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 34 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 35 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 36 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |