Izborni podaci

Knić · biračko mesto · Kroz sve izbore

BM 13 · OSNOVNA ŠKOLA

Adresa: Osnovna škola, Gruža, ul. Despota Stefana br. 99

Izbora na ovom mestu u arhivi: 3 · upisanih birača na poslednjim: 604

Knić na ovim izborima: sva mesta → ·

Parlamentarni 2026

25.10.2026. · poslednji izbori na ovom mestu1 upozorenje
3. Studentska lista 258 53,9% u opštini 51,8% · u zemlji 53,7%
1. Ujedinjena Srbija 208 43,4% u opštini 43,3% · u zemlji 39,5%
2. Faktor stabilnosti 5 1,0% u opštini 2,0% · u zemlji 2,2%

Ostalih 15: 8 glasova

Izlaznost

80,1%

u opštini 72,3% · 8. od 36 u opštini

Nevažeći listići

1,0%

5 · u opštini 1,2%

Upisani birači

604

2023: 517 · 2022: 444

Upozorenje · Nagli rast upisanih

Upisanih 517 → 604 (+17%); medijana promene u opštini −3%

Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.

Biračko mesto
BM 13 · OSNOVNA ŠKOLA
Kontrolori

Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9 · Adresa: Osnovna škola, Gruža, ul. Despota Stefana br. 99

bez kontrolora: 5, 6, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18

Dokumenti

Ukratko

Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa opštinom

Upozorenja
Na 2 od 3 izbora: Parlamentarni 2026 (nagli rast upisanih); Parlamentarni 2023 (nagli rast upisanih)Isto upozorenje više puta: nagli rast upisanih (na 2 izbora)Nevažeći 1,0% (opština 1,2%) · 21. od 36 u opštini · veći nego u opštini na 1 od 3 izbora
Izlaznost
80,1% · 7,8 poena više nego u opštini8. od 36 u opštini · ranije 58,6–65,8%
Najviše glasova
Studentska lista 53,9% (opština 51,8%)Na svim izborima prvi i u opštini
Mesto
Isti broj i naziv na svim izborimaUpisanih 444 (Predsednički 2022) → 604, +36,0%
Zapisnici
O posmatračima za 1 od 3 izbora · bez: Parlamentarni 2023, Predsednički 2022

Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.

Raniji izbori na ovom mestu

svaki se otvara u istom obliku kao gore
Parlamentarni 202317.12.2023. izlaznost 65,8% · ALEKSANDAR VUČIĆ - SRBIJA NE SME DA STANE 55,2% · nevažeći 2,9% 1 upozorenje
1. ALEKSANDAR VUČIĆ - SRBIJA NE SME DA STANE 182 55,2% u opštini 54,5% · u zemlji 48,1%
7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ… 72 21,8% u opštini 18,7% · u zemlji 24,3%
2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE 19 5,8% u opštini 7,8% · u zemlji 6,7%
4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI - BOŠKO OBRADOVIĆ… 16 4,8% u opštini 4,6% · u zemlji 2,8%
5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA… 15 4,5% u opštini 6,6% · u zemlji 5,2%
14. MI-GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ 12 3,6% u opštini 3,7% · u zemlji 4,8%
12. SAŠA RADULOVIĆ 5 1,5% u opštini 0,7% · u zemlji 1,2%
3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ - SRPSKA RADIKALNA STRANKA 4 1,2% u opštini 1,1% · u zemlji 1,5%

Ostalih 10: 5 glasova

Izlaznost

65,8%

u opštini 64,9% · 17. od 36 u opštini

Nevažeći listići

2,9%

10 · u opštini 2,9%

Upisani birači

517

2022: 444

Upozorenje · Nagli rast upisanih

Upisanih 444 → 517 (+16%); medijana promene u opštini −1%

Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.

Biračko mesto
BM 13 · OSNOVNA ŠKOLA · Adresa: Osnovna škola, Gruža, ul. Despota Stefana br.99, Grabovac
Kontrolori

Kontrolori: liste 1, 2, 5, 6, 7, 16 · Adresa: Osnovna škola, Gruža, ul. Despota Stefana br.99, Grabovac

bez kontrolora: 3, 4, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 17, 18

Dokumenti
Rešenja o biračkom odboru: stalni sastav prošireni sastav
Predsednički 20223.4.2022. izlaznost 58,6% · Aleksandar Vučić 61,8% · nevažeći 3,5% bez upozorenja
6. Aleksandar Vučić 155 61,8% u opštini 63,8% · u zemlji 60,0%
4. Zdravko Ponoš 42 16,7% u opštini 11,8% · u zemlji 18,8%
8. Boško Obradović 22 8,8% u opštini 7,3% · u zemlji 4,5%
5. Milica Đurđević Stamenkovski 17 6,8% u opštini 7,1% · u zemlji 4,3%
3. Branka Stamenković 5 2,0% u opštini 1,2% · u zemlji 2,1%
7. Dr Miloš Jovanović 5 2,0% u opštini 6,7% · u zemlji 6,1%
2. Biljana Stojković 4 1,6% u opštini 1,3% · u zemlji 3,3%

Ostalih 1: 1 glasova

Izlaznost

58,6%

u opštini 60,6% · 26. od 36 u opštini

Nevažeći listići

3,5%

9 · u opštini 2,6%

Upisani birači

444

Biračko mesto
BM 13
Dokumenti

Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti. Isti podaci kao JSON