Nišavski upravni okrug · opština
Doljevac
Biračkih mesta: 37 · Upisani birači: 13.602 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
80,8%
zemlja 68,9% · slične 66,1% · 7. od 189
Mesta sa upozorenjem
10 od 37
27% · zemlja 8,2% · slične 6,4%
Nevažeći listići
3,3%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 7. od 189
Upisani birači
13.602
2023: 13.878 (−2,0%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
7mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 23 OSNOVNA ŠKOLA · 3 od 3 izbora
- BM 25 OSNOVNA ŠKOLA · 3 od 3 izbora
- BM 27 OSNOVNA ŠKOLA · 3 od 3 izbora
- BM 11 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
- BM 22 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
5mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
- BM 22 OSNOVNA ŠKOLA · 97,5% · izlaznost 98,6%
- BM 24 OSNOVNA ŠKOLA · 95,3% · izlaznost 94,7%
- BM 25 OSNOVNA ŠKOLA · 94,0% · izlaznost 93,0%
- BM 23 OSNOVNA ŠKOLA · 92,7% · izlaznost 92,8%
- BM 27 OSNOVNA ŠKOLA · 98,1% · izlaznost 90,9%
Šta proveriti: Skoro svi glasovi za jednu listu uz visoku izlaznost. Pročitaj primedbe i pogledaj koje liste su imale kontrolore i da li je bilo posmatrača.
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
1od 37 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
- Belotinac · BM 1
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
2mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 14 OSNOVNA ŠKOLA · Upisanih 382 → 431 (+13%); medijana promene u opštini −4%
- BM 36 OSNOVNA ŠKOLA · Upisanih 297 → 331 (+11%); medijana promene u opštini −4%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
10mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (70,6%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 10.985 od 13.602 upisanih birača · izlaznost 80,8% · nevažećih listića 3,3%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija7.46770,6% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista2.79926,4% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1701,6% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 13
- 8. Autentična desnica510,5% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)340,3% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka160,2% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija110,1% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo80,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda70,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)60,1% zemlja 0,5%
- 6. SPP (Zukorlić)60,1% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka20,0% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe20,0% zemlja 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)20,0% zemlja 0,1%
- 5. SVM10,0% zemlja 0,8%
- 10. SDA Sandžaka10,0% zemlja 0,3%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 16 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 15 (Pukovac, Malošište, Doljevac, Kočane, Orljane, Belotinac, Mekiš, Šainovac, Čapljinac, Šarlinac, Čečina, Knežica, Rusna, Klisura, Perutina); Studentska lista je prva u jednom (Ćurlina).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pukovac | 6 | 3.325 | 3.061 | 92,4% | Ujedinjena Srbija 94,4% | 94,4% |
| Malošište | 5 | 2.467 | 1.993 | 81,9% | Ujedinjena Srbija 55,9% | 55,9% |
| Doljevac | 3 | 1.494 | 1.393 | 69,9% | Ujedinjena Srbija 57,1% | 57,1% |
| Kočane | 3 | 1.282 | 1.146 | 75,1% | Ujedinjena Srbija 60,9% | 60,9% |
| Orljane | 3 | 1.256 | 1.065 | 79,7% | Ujedinjena Srbija 67,1% | 67,1% |
| Belotinac | 2 | 1.079 | 847 | 75,3% | Ujedinjena Srbija 61,7% | 61,7% |
| Mekiš | 2 | 859 | 753 | 81,4% | Ujedinjena Srbija 82,3% | 82,3% |
| Šainovac | 2 | 791 | 671 | 72,0% | Ujedinjena Srbija 63,4% | 63,4% |
| Čapljinac | 2 | 787 | 637 | 85,4% | Ujedinjena Srbija 67,3% | 67,3% |
| Šarlinac | 2 | 769 | 614 | 80,5% | Ujedinjena Srbija 57,3% | 57,3% |
| Čečina | 2 | 578 | 497 | 70,4% | Ujedinjena Srbija 62,7% | 62,7% |
| Knežica | 1 | 492 | 386 | 75,1% | Ujedinjena Srbija 61,2% | 61,2% |
| Rusna | 1 | 252 | 238 | 81,5% | Ujedinjena Srbija 81,4% | 81,4% |
| Ćurlina | 1 | 158 | 109 | 78,0% | Studentska lista 51,8% · tesno | 47,1% |
| Klisura | 1 | 116 | 96 | 81,2% | Ujedinjena Srbija 78,2% | 78,2% |
| Perutina | 1 | 132 | 96 | 75,0% | Ujedinjena Srbija 66,2% | 66,2% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 37 · za proveru: 10 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Belotinac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - BELOTINAC |
402 | 72,4% | 1,4% | 61,0% | nema | |
| 2 | Belotinac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - BELOTINAC |
445 | 78,0% | 1,2% | 62,4% | član | |
| 3 | Doljevac · SREDNJA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: SREDNJA ŠKOLA - DOLJEVAC |
527 | 73,4% | 0,8% | 66,8% | član |
|
| 4 | Doljevac · SREDNJA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: SREDNJA ŠKOLA - DOLJEVAC |
389 | 69,7% | 0,4% | 43,0% | član | |
| 5 | Doljevac · SREDNJA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: SREDNJA ŠKOLA - DOLJEVAC |
477 | 66,2% | 1,6% | 57,6% | član | |
| 6 | Klisura · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE - KLISURA |
96 | 81,2% | 0,0% | 78,2% | član | |
| 7 | Knežica · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE - KNEŽICA |
386 | 75,1% | 0,3% | 61,2% | član | |
| 8 | Kočane · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - KOČANE |
442 | 73,3% | 1,9% | 57,2% | član | |
| 9 | Kočane · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - KOČANE |
345 | 68,1% | 1,3% | 56,0% | član | |
| 10 | Kočane · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - KOČANE |
359 | 84,1% | 3,6% | 68,7% | član | |
| 11 | Malošište · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - MALOŠIŠTE |
401 | 92,5% | 7,5% | 72,0% | član |
|
| 12 | Malošište · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - MALOŠIŠTE |
401 | 92,0% | 9,2% | 61,5% | član |
|
| 13 | Malošište · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - MALOŠIŠTE |
368 | 75,5% | 0,4% | 45,8% | član | |
| 14 | Malošište · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - MALOŠIŠTE |
431 | 76,3% | 1,8% | 48,3% | član |
|
| 15 | Malošište · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - MALOŠIŠTE |
392 | 72,7% | 1,4% | 48,4% | član | |
| 16 | Mekiš · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - MEKIŠ |
372 | 76,3% | 0,7% | 81,2% | član | |
| 17 | Mekiš · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - MEKIŠ |
381 | 86,4% | 0,0% | 83,3% | član | |
| 18 | Orljane · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - ORLJANE |
336 | 84,5% | 0,7% | 71,3% | član | |
| 19 | Orljane · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - ORLJANE |
391 | 79,5% | 1,6% | 64,1% | član | |
| 20 | Orljane · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE - ORLJANE |
338 | 75,1% | 0,8% | 66,3% | član | |
| 21 | Perutina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - PERUTINA |
96 | 75,0% | 1,4% | 66,2% | član | |
| 22 | Pukovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - PUKOVAC |
505 | 98,6% | 3,8% | 97,5% | član |
|
| 23 | Pukovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - PUKOVAC |
538 | 92,8% | 14,9% | 92,7% | član |
|
| 24 | Pukovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - PUKOVAC |
544 | 94,7% | 10,3% | 95,3% | član |
|
| 25 | Pukovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - PUKOVAC |
428 | 93,0% | 8,3% | 94,0% | član |
|
| 26 | Pukovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 14, 15, 16 · samo zamenik: 12 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - PUKOVAC |
433 | 83,4% | 3,0% | 85,4% | član | |
| 27 | Pukovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - PUKOVAC |
613 | 90,9% | 4,5% | 98,1% | član |
|
| 28 | Rusna · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - RUSNA |
238 | 81,5% | 0,0% | 81,4% | član | |
| 29 | Ćurlina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - ĆURLINA |
109 | 78,0% | 0,0% | 47,1% | član | |
| 30 | Čapljinac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE - ČAPLJINAC |
284 | 89,1% | 1,2% | 70,0% | član | |
| 31 | Čapljinac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE - ČAPLJINAC |
353 | 82,4% | 1,0% | 64,9% | član | |
| 32 | Čečina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - ČEČINA |
270 | 69,3% | 2,1% | 56,3% | član | |
| 33 | Čečina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - ČEČINA |
227 | 71,8% | 0,0% | 69,9% | član | |
| 34 | Šainovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - ŠAINOVAC |
358 | 69,6% | 1,2% | 55,7% | član | |
| 35 | Šainovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - ŠAINOVAC |
313 | 74,8% | 1,7% | 71,7% | član | |
| 36 | Šarlinac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - ŠARLINAC |
331 | 77,9% | 2,3% | 60,3% | član |
|
| 37 | Šarlinac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - ŠARLINAC |
283 | 83,4% | 2,1% | 54,1% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 175 | 8 | 100 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 214 | 8 | 117 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 250 | 10 | 109 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 116 | 2 | 140 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 5 | 179 | 6 | 121 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 61 | 1 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 177 | 4 | 104 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 8 | 182 | 2 | 131 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 130 | 9 | 90 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 200 | 1 | 86 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 247 | 5 | 85 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 206 | 7 | 116 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 127 | 4 | 135 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 14 | 156 | 13 | 147 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 15 | 136 | 7 | 120 | 0 | 0 | 4 | 0 | 12 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 229 | 3 | 48 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 17 | 274 | 4 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 201 | 8 | 70 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 196 | 12 | 95 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 167 | 4 | 77 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 47 | 1 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 467 | 2 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 380 | 2 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 430 | 4 | 14 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 343 | 1 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 299 | 0 | 50 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 522 | 1 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 158 | 0 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 40 | 0 | 44 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 175 | 4 | 66 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 187 | 4 | 91 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 103 | 4 | 68 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 33 | 114 | 12 | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 137 | 8 | 99 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 165 | 3 | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 152 | 3 | 92 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 125 | 3 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 7.467 | 170 | 2.799 | 6 | 1 | 6 | 16 | 51 | 11 | 1 | 34 | 2 | 0 | 8 | 2 | 2 | 0 | 7 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 37 od 37
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Studentska lista | 37 | 37 | 74 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 37 | 37 | 74 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 37 | 37 | 74 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 37 | 36 | 73 | |
| 7 | Ruska stranka | 37 | 36 | 73 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 36 | 37 | 73 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 36 | 35 | 71 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 36 | 35 | 71 | |
| 5 | SVM | 34 | 33 | 67 | |
| 8 | Autentična desnica | 10 | 8 | 18 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 18.9.2026. 20.9.2026. 6.10.2026. 10.10.2026. (1) 10.10.2026. (2) 14.10.2026. 18.10.2026. 19.10.2026. 23.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2)
- Obaveštenja: 19.10.2026. 22.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 10 od 37 biračkih mesta za proveru (27,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 18 · na bar dvoje: 7Nevažeći 3,3% (ukupno 1,3%) · 7. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 2 od 3 izbora
- Izlaznost
- 80,8% · 11,9 poena više nego na celim izborima7. od 189 opština · ranije 78,1–80,0%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 70,6% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 37 (Predsednički 2022) → 37Upisanih 13.861 (Predsednički 2022) → 13.602, −1,9%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 11 od 37 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 37 | 13.602 | 10.985 | 80,8% | 3,3% |
|
10 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 37 | 13.878 | 11.105 | 80,0% | 2,9% |
|
10 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 37 | 13.861 | 10.822 | 78,1% | 2,4% |
|
8 |
Biračka mesta kroz izbore37 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 2 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 3 | SREDNJA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 4 | SREDNJA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 5 | SREDNJA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 6 | DOM KULTURE | 3 | 1 |
| 7 | DOM KULTURE | 3 | 1 |
| 8 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 9 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 10 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 11 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 2 |
| 12 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 13 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 14 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 15 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 16 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 17 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 18 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 19 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 20 | DOM KULTURE | 3 | 1 |
| 21 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 22 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 2 |
| 23 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 3 |
| 24 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 2 |
| 25 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 3 |
| 26 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 27 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 3 |
| 28 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 29 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 30 | DOM KULTURE | 3 | 1 |
| 31 | DOM KULTURE | 3 | 2 |
| 32 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 33 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 34 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 35 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 36 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 37 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |