Toplički upravni okrug · opština
Žitorađa
Biračkih mesta: 27 · Upisani birači: 11.764 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
76,9%
zemlja 68,9% · slične 66,2% · 17. od 189
Mesta sa upozorenjem
0 od 27
0% · zemlja 8,2% · slične 6,9%
Nevažeći listići
1,1%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 159. od 189
Upisani birači
11.764
2023: 12.050 (−2,4%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 27 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (63,3%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 9.051 od 11.764 upisanih birača · izlaznost 76,9% · nevažećih listića 1,1%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija5.66263,3% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista2.82631,6% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)3483,9% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 13
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)510,6% zemlja 0,5%
- 8. Autentična desnica220,2% zemlja 0,9%
- 7. Ruska stranka90,1% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija80,1% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo50,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)40,0% zemlja 0,5%
- 5. SVM40,0% zemlja 0,8%
- 18. Majka Srbija – Gruda40,0% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)30,0% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe20,0% zemlja 0,0%
- 10. SDA Sandžaka10,0% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka10,0% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)10,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 25 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 25 (Žitorađa, Pejkovac, Jasenica, Lukomir, Voljčince, Đakus, Rečica, Držanovac, Badnjevac, Samarinovac, Podina, Vlahovo, Izvor, Glašince, Donje Crnatovo, Dubovo, Donji Drenovac, Gornje Crnatovo, Gornji Drenovac, Stara Božurna, Studenac, Toponica, Grudaš, Konjarnik, Staro Momčilovo).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Žitorađa | 3 | 2.992 | 2.694 | 73,6% | Ujedinjena Srbija 55,7% | 55,7% |
| Pejkovac | 1 | 1.085 | 867 | 79,5% | Ujedinjena Srbija 66,8% | 66,8% |
| Jasenica | 1 | 755 | 689 | 75,2% | Ujedinjena Srbija 57,8% | 57,8% |
| Lukomir | 1 | 704 | 667 | 81,0% | Ujedinjena Srbija 63,8% | 63,8% |
| Voljčince | 1 | 705 | 584 | 78,9% | Ujedinjena Srbija 59,5% | 59,5% |
| Đakus | 1 | 638 | 583 | 84,2% | Ujedinjena Srbija 61,9% | 61,9% |
| Rečica | 1 | 772 | 583 | 70,2% | Ujedinjena Srbija 62,5% | 62,5% |
| Držanovac | 1 | 739 | 575 | 74,1% | Ujedinjena Srbija 66,4% | 66,4% |
| Badnjevac | 1 | 638 | 534 | 82,0% | Ujedinjena Srbija 63,8% | 63,8% |
| Samarinovac | 1 | 603 | 474 | 83,5% | Ujedinjena Srbija 69,6% | 69,6% |
| Podina | 1 | 612 | 473 | 79,1% | Ujedinjena Srbija 66,6% | 66,6% |
| Vlahovo | 1 | 424 | 336 | 78,0% | Ujedinjena Srbija 56,8% | 56,8% |
| Izvor | 1 | 343 | 313 | 72,5% | Ujedinjena Srbija 59,0% | 59,0% |
| Glašince | 1 | 337 | 298 | 68,5% | Ujedinjena Srbija 50,2% · tesno | 50,2% |
| Donje Crnatovo | 1 | 371 | 295 | 83,1% | Ujedinjena Srbija 68,2% | 68,2% |
| Dubovo | 1 | 251 | 275 | 72,0% | Ujedinjena Srbija 72,3% | 72,3% |
| Donji Drenovac | 1 | 294 | 268 | 76,1% | Ujedinjena Srbija 74,1% | 74,1% |
| Gornje Crnatovo | 1 | 262 | 229 | 83,0% | Ujedinjena Srbija 85,2% | 85,2% |
| Gornji Drenovac | 1 | 234 | 210 | 84,3% | Ujedinjena Srbija 88,6% | 88,6% |
| Stara Božurna | 1 | 266 | 206 | 80,1% | Ujedinjena Srbija 71,0% | 71,0% |
| Studenac | 1 | 179 | 174 | 70,1% | Ujedinjena Srbija 63,6% | 63,6% |
| Toponica | 1 | 190 | 166 | 72,9% | Ujedinjena Srbija 62,0% | 62,0% |
| Grudaš | 1 | 145 | 142 | 83,8% | Ujedinjena Srbija 82,2% | 82,2% |
| Konjarnik | 1 | 61 | 68 | 70,6% | Ujedinjena Srbija 66,7% | 66,7% |
| Staro Momčilovo | 1 | 74 | 61 | 72,1% | Ujedinjena Srbija 72,1% | 72,1% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 27 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Badnjevac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BADNJEVAC |
534 | 82,0% | 1,6% | 63,8% | član | |
| 2 | Vlahovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA VLAHOVO |
336 | 78,0% | 1,9% | 56,8% | član | |
| 3 | Voljčince · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA VOLJČINCE |
584 | 78,9% | 1,5% | 59,5% | član | |
| 4 | Glašince · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA GLAŠINCE |
298 | 68,5% | 1,5% | 50,2% | član | |
| 5 | Gornje Crnatovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA GORNJE CRNATOVO |
229 | 83,0% | 0,5% | 85,2% | član | |
| 6 | Gornji Drenovac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE GORNJI DRENOVAC |
210 | 84,3% | 0,6% | 88,6% | član | |
| 7 | Grudaš · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE GRUDAŠ |
142 | 83,8% | 0,8% | 82,2% | član | |
| 8 | Donje Crnatovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA DONJE CRNATOVO |
295 | 83,1% | 1,2% | 68,2% | član | |
| 9 | Donji Drenovac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE DONJI DRENOVAC |
268 | 76,1% | 1,5% | 74,1% | član | |
| 10 | Držanovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA DRŽANOVAC |
575 | 74,1% | 0,9% | 66,4% | član | |
| 11 | Dubovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA DUBOVO |
275 | 72,0% | 1,5% | 72,3% | član | |
| 12 | Đakus · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA ĐAKUS |
583 | 84,2% | 1,0% | 61,9% | član | |
| 13 | Žitorađa · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE ŽITORAĐA |
813 | 71,1% | 1,6% | 60,6% | član | |
| 14 | Žitorađa · DOM ZDRAVLJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM ZDRAVLJA UPRAVNA ZGRADA ŽITORAĐA |
778 | 75,6% | 0,9% | 52,7% | član | |
| 15 | Žitorađa · SREDNJA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: SREDNJA ŠKOLA ŽITORAĐA |
1.103 | 74,1% | 0,6% | 54,3% | član | |
| 16 | Jasenica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA JASENICA |
689 | 75,2% | 1,5% | 57,8% | član | |
| 17 | Konjarnik · ZGRADA MARKA DISIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 16 · Adresa: ZGRADA MARKA DISIĆA KONJARNIK |
68 | 70,6% | 0,0% | 66,7% | član | |
| 18 | Lukomir · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA LUKOMIR |
667 | 81,0% | 0,7% | 63,8% | član | |
| 19 | Pejkovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA PEJKOVAC |
867 | 79,5% | 0,4% | 66,8% | član | |
| 20 | Podina · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE PODINA |
473 | 79,1% | 2,4% | 66,6% | član | |
| 21 | Rečica · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE REČICA |
583 | 70,2% | 1,0% | 62,5% | član | |
| 22 | Samarinovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA SAMARINOVAC |
474 | 83,5% | 1,3% | 69,6% | član | |
| 23 | Izvor · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA IZVOR |
313 | 72,5% | 0,0% | 59,0% | član | |
| 24 | Stara Božurna · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA STARA BOŽURNA |
206 | 80,1% | 1,8% | 71,0% | član | |
| 25 | Staro Momčilovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA STARO MOMČILOVO |
61 | 72,1% | 2,3% | 72,1% | član | |
| 26 | Studenac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA STUDENAC |
174 | 70,1% | 0,8% | 63,6% | član | |
| 27 | Toponica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA TOPONICA |
166 | 72,9% | 0,0% | 62,0% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 275 | 7 | 140 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 146 | 6 | 103 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 270 | 5 | 171 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 101 | 0 | 97 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 161 | 2 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 156 | 0 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 97 | 3 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 8 | 165 | 1 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 9 | 149 | 3 | 49 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 280 | 13 | 114 | 0 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 11 | 141 | 11 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 301 | 30 | 150 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 345 | 17 | 197 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 307 | 23 | 251 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 441 | 34 | 326 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 16 | 295 | 7 | 204 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 32 | 2 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 342 | 58 | 129 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 19 | 458 | 55 | 165 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 243 | 17 | 98 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 253 | 9 | 139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 272 | 25 | 88 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 134 | 8 | 84 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 115 | 3 | 44 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 31 | 1 | 8 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 77 | 3 | 40 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 75 | 5 | 41 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 5.662 | 348 | 2.826 | 4 | 4 | 3 | 9 | 22 | 8 | 1 | 51 | 1 | 0 | 5 | 2 | 1 | 0 | 4 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 27 od 27
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Studentska lista | 27 | 27 | 54 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 27 | 27 | 54 | |
| 5 | SVM | 27 | 27 | 54 | |
| 8 | Autentična desnica | 27 | 27 | 54 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 27 | 27 | 54 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 27 | 27 | 54 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 27 | 27 | 54 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 27 | 26 | 53 | |
| 7 | Ruska stranka | 27 | 26 | 53 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 27 | 23 | 50 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 26 | 24 | 50 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 26 | 24 | 50 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 25 | 25 | 50 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 20 | 16 | 36 | |
| 9 | Evropska Srbija | 23 | 5 | 28 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 20.9.2026. (1) 20.9.2026. (2) 29.9.2026. 2.10.2026. 6.10.2026. 8.10.2026. 9.10.2026. 10.10.2026. 15.10.2026. 19.10.2026. 22.10.2026. 27.10.2026. (1) 27.10.2026. (2) 29.10.2026. 5.11.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 19.10.2026. 23.10.2026. (1) 23.10.2026. (2) 23.10.2026. (3) 23.10.2026. (4) 23.10.2026. (5) 23.10.2026. (6) 23.10.2026. (7) 23.10.2026. (8) 23.10.2026. (9) 23.10.2026. (10) 23.10.2026. (11) 23.10.2026. (12) 23.10.2026. (13) 27.10.2026. 5.11.2026. (1) 5.11.2026. (2)
- Odluke: 15.10.2026. 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2)
- Obaveštenja: 22.10.2026. 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 0 od 27 biračkih mesta za proveru (0,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 3 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,1% (ukupno 1,3%) · 159. od 189 opština · nikad veći nego na celim izborima
- Izlaznost
- 76,9% · 8,0 poena više nego na celim izborima17. od 189 opština · ranije 77,1–77,3%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 63,3% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 27 (Predsednički 2022) → 27 · novih 2 · ne koristi se 2Upisanih 12.339 (Predsednički 2022) → 11.764, −4,7%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 4 od 27 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 27 | 11.764 | 9.051 | 76,9% | 1,1% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 27 | 12.050 | 9.314 | 77,3% | 1,8% |
|
1 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 27 | 12.339 | 9.515 | 77,1% | 1,6% |
|
2 |
Biračka mesta kroz izbore29 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 2 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 3 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 4 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 5 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 6 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 7 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 8 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 9 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 10 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 11 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 12 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 0 |
| 13 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 14 | DOM ZDRAVLJA | 1 | 0 |
| 15 | SREDNJA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 16 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 17 | ZGRADA MARKA DISIĆA | 1 | 0 |
| 18 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 19 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 20 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 21 | DOM KULTURE | 3 | 1 |
| 22 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 23 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 24 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 25 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 26 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 27 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 14 | VELIKA SALA SKUPŠTINE OPŠTINE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 17 | ZGRADA DIMČIĆ SINIŠE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |