Rasinski upravni okrug · opština
Varvarin
Biračkih mesta: 40 · Upisani birači: 14.444 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
63,0%
zemlja 68,9% · slične 66,4% · 141. od 189
Mesta sa upozorenjem
2 od 40
5% · zemlja 8,2% · slične 6,8%
Nevažeći listići
1,7%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 40. od 189
Upisani birači
14.444
2023: 14.770 (−2,2%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
2mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 17 OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ" · 2 od 3 izbora
- BM 23 ZDRAVSTVENA AMBULANTA · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 40 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
2mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 23 ZDRAVSTVENA AMBULANTA · Upisanih 426 → 492 (+15%); medijana promene u opštini −3%
- BM 8 OSNOVNI SUD - SUDSKA JEDINICA VARVARIN · Upisanih 419 → 471 (+12%); medijana promene u opštini −3%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
2mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (52,4%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 9.101 od 14.444 upisanih birača · izlaznost 63,0% · nevažećih listića 1,7%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija4.68752,4% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista3.87043,3% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)2352,6% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 8. Autentična desnica550,6% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)350,4% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka120,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda90,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo80,1% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija70,1% zemlja 0,3%
- 6. SPP (Zukorlić)60,1% zemlja 0,3%
- 4. Ljudski (Ljajić)40,0% zemlja 0,5%
- 5. SVM40,0% zemlja 0,8%
- 10. SDA Sandžaka40,0% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe40,0% zemlja 0,0%
- 13. Biram pravdu (Bulić)20,0% zemlja 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)20,0% zemlja 0,1%
- 17. Albanska koalicija10,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 21 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 17 (Obrež, Bačina, Gornji Katun, Donji Katun, Zalogovac, Suvaja, Izbenica, Toljevac, Maskare, Marenovo, Parcane, Karanovac, Donji Krčin, Mala Kruševica, Cernica, Gornji Krčin, Pajkovac); Studentska lista je prva u 4 (Varvarin, Varvarin (selo), Bošnjane, Orašje).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Obrež | 5 | 2.297 | 2.444 | 58,6% | Ujedinjena Srbija 56,0% | 56,0% |
| Varvarin | 3 | 1.805 | 2.027 | 63,5% | Studentska lista 54,8% | 40,6% |
| Bačina | 4 | 1.638 | 1.598 | 60,9% | Ujedinjena Srbija 49,6% · tesno | 49,6% |
| Varvarin (selo) | 3 | 1.361 | 1.305 | 66,4% | Studentska lista 54,2% | 42,2% |
| Bošnjane | 3 | 1.398 | 1.211 | 74,2% | Studentska lista 48,1% · tesno | 47,3% |
| Gornji Katun | 3 | 1.194 | 1.080 | 69,4% | Ujedinjena Srbija 54,2% | 54,2% |
| Donji Katun | 2 | 762 | 642 | 76,9% | Ujedinjena Srbija 69,9% | 69,9% |
| Zalogovac | 2 | 567 | 535 | 61,1% | Ujedinjena Srbija 61,6% | 61,6% |
| Orašje | 2 | 502 | 501 | 60,3% | Studentska lista 49,7% · tesno | 45,6% |
| Suvaja | 1 | 29 | 493 | 11,2% | Ujedinjena Srbija 96,1% | 96,1% |
| Izbenica | 1 | 327 | 492 | 44,5% | Ujedinjena Srbija 60,6% | 60,6% |
| Toljevac | 2 | 363 | 334 | 72,8% | Ujedinjena Srbija 54,8% | 54,8% |
| Maskare | 1 | 368 | 314 | 68,5% | Ujedinjena Srbija 61,7% | 61,7% |
| Marenovo | 1 | 279 | 289 | 65,4% | Ujedinjena Srbija 55,6% | 55,6% |
| Parcane | 1 | 335 | 287 | 77,0% | Ujedinjena Srbija 71,5% | 71,5% |
| Karanovac | 1 | 210 | 200 | 63,0% | Ujedinjena Srbija 62,8% | 62,8% |
| Donji Krčin | 1 | 188 | 174 | 65,5% | Ujedinjena Srbija 56,9% | 56,9% |
| Mala Kruševica | 1 | 189 | 159 | 69,8% | Ujedinjena Srbija 48,2% · tesno | 48,2% |
| Cernica | 1 | 150 | 137 | 87,6% | Ujedinjena Srbija 66,9% | 66,9% |
| Gornji Krčin | 1 | 140 | 134 | 70,9% | Ujedinjena Srbija 55,8% | 55,8% |
| Pajkovac | 1 | 115 | 88 | 72,7% | Ujedinjena Srbija 54,1% | 54,1% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 40 · za proveru: 2 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bačina · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ"SVETI SAVA",BAČINA, Maršala Tita 8 |
414 | 62,3% | 1,6% | 50,0% | član | |
| 2 | Bačina · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA",BAČINA, Maršala Tita 8 |
441 | 55,3% | 1,6% | 48,3% | član | |
| 3 | Bačina · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ"SVETI SAVA" ,BAČINA, Maršala Tita 8 |
360 | 66,1% | 1,3% | 50,9% | član | |
| 4 | Bačina · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA,BAČINA, Dušana Gavrilovića 25 |
383 | 60,8% | 2,1% | 49,1% | član | |
| 5 | Bošnjane · OŠ "DRAGI MAKIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "DRAGI MAKIĆ",BOŠNJANE, Vuka Karadžića 1 |
407 | 72,7% | 0,3% | 43,7% | član | |
| 6 | Bošnjane · OŠ "DRAGI MAKIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "DRAGI MAKIĆ",BOŠNJANE, Vuka Karadžića 1 |
430 | 75,8% | 0,3% | 50,5% | član | |
| 7 | Bošnjane · OŠ "DRAGI MAKIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "DRAGI MAKIĆ",BOŠNJANE, Vuka Karadžića 1 |
374 | 74,1% | 1,1% | 47,4% | član | |
| 8 | Varvarin · OSNOVNI SUD - SUDSKA JEDINICA VARVARIN Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNI SUD - SUDSKA JEDINICA VARVARIN,"VARVARIN, Marina Marinovića |
471 | 70,3% | 1,5% | 37,2% | član |
|
| 9 | Varvarin · OSNOVNI SUD - SUDSKA JEDINICA VARVARIN Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 16 · Adresa: OSNOVNI SUD - SUDSKA JEDINICA VARVARIN,VARVARIN, Marina Marinovića |
593 | 67,8% | 1,7% | 35,9% | član | |
| 10 | Varvarin · OSNOVNI SUD - SUDSKA JEDINICA VARVARIN Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNI SUD - SUDSKA JEDINICA VARVARIN,VARVARIN, Marina Marinovića |
963 | 57,5% | 2,3% | 46,0% | član | |
| 11 | Varvarin (selo) · MESNA ZAJEDNICA - KLUB BIFE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA - KLUB BIFE,VARVARIN (SELO), Jove Kursule 8 |
477 | 66,2% | 1,6% | 43,1% | član | |
| 12 | Varvarin (selo) · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA,VARVARIN (SELO), Jove Kursule 8 |
394 | 68,8% | 3,0% | 35,0% | član | |
| 13 | Varvarin (selo) · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA,VARVARIN (SELO), Jove Kursule 8 |
434 | 64,5% | 2,1% | 48,2% | član | |
| 14 | Gornji Katun · OŠ "JOVAN KURSULA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 14, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN KURSULA",GORNJI KATUN, Maršala Tita 110 |
399 | 69,7% | 1,8% | 56,8% | član | |
| 15 | Gornji Katun · OŠ "JOVAN KURSULA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 13, 16 · Adresa: OŠ"JOVAN KURSULA" GORNJI KATUN, Maršala Tita 110 |
292 | 75,7% | 3,2% | 48,1% | član | |
| 16 | Gornji Katun · OŠ "JOVAN KURSULA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 11, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN KURSULA",GORNJI KATUN, Maršala Tita 110 |
389 | 64,3% | 2,8% | 56,8% | član | |
| 17 | Gornji Krčin · OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ",GORNJI KRČIN, Cara Lazara 26 |
134 | 70,9% | 0,0% | 55,8% | član | |
| 18 | Donji Katun · SEOSKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: SEOSKI DOM,DONJI KATUN, Kneza Milete Radojkovića 38 |
300 | 73,7% | 1,4% | 63,8% | član | |
| 19 | Donji Katun · OŠ "JOVAN KURSULA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN KURSULA" DONJI KATUN, Kneza Milete Radojkovića 115 |
342 | 79,8% | 0,0% | 74,7% | član | |
| 20 | Donji Krčin · OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ",DONJI KRČIN, Heroja Mirka Tomića 15 |
174 | 65,5% | 4,4% | 56,9% | član | |
| 21 | Zalogovac · OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ"HEROJ MIRKO TOMIĆ",ZALOGOVAC, Svetog Save 3 |
231 | 65,4% | 0,7% | 70,7% | član | |
| 22 | Zalogovac · OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ",ZALOGOVAC, Svetog Save 3 |
304 | 57,9% | 1,7% | 53,8% | član | |
| 23 | Izbenica · ZDRAVSTVENA AMBULANTA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: ZDRAVSTVENA AMBULANTA,IZBENICA, Đurđevdanska 1 |
492 | 44,5% | 0,5% | 60,6% | član |
|
| 24 | Karanovac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICAKARANOVAC, Vuka Karadžića 33 |
200 | 63,0% | 4,0% | 62,8% | član | |
| 25 | Mala Kruševica · OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16 · Adresa: OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ",MALA KRUŠEVICA, Stevana Sinđelića 1 |
159 | 69,8% | 0,9% | 48,2% | član | |
| 26 | Marenovo · OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ"HEROJ MIRKO TOMIĆ" ,MARENOVO, Šumadijska 9 |
289 | 65,4% | 1,1% | 55,6% | član | |
| 27 | Maskare · OŠ "DRAGI MAKIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "DRAGI MAKIĆ",MASKARE, Pana Đukića 2 |
314 | 68,5% | 0,5% | 61,7% | član | |
| 28 | Obrež · OŠ "MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "MIRKO TOMIĆ" ,OBREŽ, Mirka Tomića 10 |
502 | 57,0% | 2,4% | 61,3% | član | |
| 29 | Obrež · OŠ "MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14 · Adresa: OŠ "MIRKO TOMIĆ" ,OBREŽ, Mirka Tomića 10 |
458 | 57,6% | 3,0% | 47,3% | član | |
| 30 | Obrež · OŠ "MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 11, 12, 14, 16 · Adresa: OŠ "MIRKO TOMIĆ" ,OBREŽ, Mirka Tomića 10 |
498 | 63,5% | 1,6% | 55,6% | član | |
| 31 | Obrež · OŠ "MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 8, 11, 12, 16 · Adresa: OŠ "MIRKO TOMIĆ", OBREŽ, Mirka Tomića 10 |
539 | 53,1% | 1,7% | 58,7% | član | |
| 32 | Obrež · OŠ "MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "MIRKO TOMIĆ",OBREŽ, Mirka Tomića 10 |
447 | 62,4% | 2,2% | 56,4% | član | |
| 33 | Orašje · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA,ORAŠJE, Maršala Tita 55 |
285 | 61,1% | 2,3% | 38,8% | član | |
| 34 | Orašje · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: MESNA KANCELARIJA,ORAŠJE, Maršala Tita 55 |
216 | 59,3% | 1,6% | 54,8% | član | |
| 35 | Pajkovac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA,PAJKOVAC, Maršala Tita 28 |
88 | 72,7% | 4,7% | 54,1% | član | |
| 36 | Parcane · OŠ "HEROJ MIRKO TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ"HEROJ MIRKO TOMIĆ" ,PARCANE, 7. Jula 2 |
287 | 77,0% | 0,0% | 71,5% | član | |
| 37 | Suvaja · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA,SUVAJA, Đurđevdanska 11 |
493 | 11,2% | 7,3% | 96,1% | član | |
| 38 | Toljevac · MESNA ZAJEDNICA (KLUB-BIFE) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA (KLUB-BIFE),TOLJEVAC, Gordana Milosavljevića 2 |
197 | 75,6% | 1,3% | 51,0% | član | |
| 39 | Toljevac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA,TOLJEVAC, Gordana Milosavljevića 5 |
137 | 68,6% | 0,0% | 60,6% | član | |
| 40 | Cernica · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 13, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICACERNICA, Vojvode Mišića 3 |
137 | 87,6% | 1,7% | 66,9% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 127 | 7 | 116 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 116 | 7 | 105 | 0 | 2 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 3 | 119 | 9 | 101 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 112 | 7 | 106 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 129 | 8 | 150 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 6 | 164 | 12 | 144 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 130 | 7 | 136 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 121 | 11 | 187 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 142 | 12 | 238 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 249 | 10 | 266 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 |
| 11 | 134 | 7 | 166 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| 12 | 92 | 4 | 158 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 132 | 2 | 136 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 155 | 4 | 109 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 15 | 103 | 7 | 100 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 138 | 3 | 100 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 53 | 1 | 40 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 139 | 7 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 204 | 9 | 53 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 20 | 62 | 0 | 47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 106 | 5 | 38 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 93 | 5 | 70 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 132 | 5 | 79 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 76 | 3 | 42 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 53 | 6 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 104 | 6 | 77 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 132 | 8 | 72 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 171 | 3 | 101 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 121 | 13 | 118 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 173 | 6 | 129 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 165 | 2 | 111 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 154 | 7 | 103 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 33 | 66 | 5 | 95 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 69 | 1 | 52 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 33 | 13 | 11 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 158 | 2 | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 49 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 75 | 5 | 63 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 57 | 1 | 33 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 40 | 79 | 4 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 4.687 | 235 | 3.870 | 4 | 4 | 6 | 12 | 55 | 7 | 4 | 35 | 0 | 2 | 8 | 4 | 2 | 1 | 9 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 40 od 40
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 40 | 40 | 80 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 40 | 40 | 80 | |
| 3 | Studentska lista | 40 | 40 | 80 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 39 | 36 | 75 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 39 | 35 | 74 | |
| 5 | SVM | 38 | 36 | 74 | |
| 7 | Ruska stranka | 36 | 34 | 70 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 35 | 33 | 68 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 33 | 31 | 64 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 35 | 25 | 60 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 27 | 23 | 50 | |
| 8 | Autentična desnica | 19 | 10 | 29 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 9 | 5 | 14 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 20.9.2026. 23.9.2026. 1.10.2026. 8.10.2026. 12.10.2026. 15.10.2026. 21.10.2026. 28.10.2026. 4.11.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 15.10.2026. 16.10.2026. 4.11.2026. (1) 4.11.2026. (2)
- Odluke: 15.10.2026. 21.10.2026. (1) 21.10.2026. (2)
- Obaveštenja: 27.10.2026. 29.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 2 od 40 biračkih mesta za proveru (5,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 3 · na bar dvoje: 2Nevažeći 1,7% (ukupno 1,3%) · 40. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 63,0% · 5,9 poena manje nego na celim izborima141. od 189 opština · ranije 55,3–57,5%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 52,4% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 40 (Predsednički 2022) → 40Upisanih 14.980 (Predsednički 2022) → 14.444, −3,6%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 27 od 40 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 40 | 14.444 | 9.101 | 63,0% | 1,7% |
|
2 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 40 | 14.770 | 8.499 | 57,5% | 3,3% |
|
2 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 40 | 14.980 | 8.285 | 55,3% | 2,7% |
|
1 |
Biračka mesta kroz izbore40 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.