Kolubarski upravni okrug · opština
Grad Valjevo
Biračkih mesta: 103 · Upisani birači: 73.207 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 19 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
74,3%
zemlja 68,9% · slične 68,5% · 38. od 189
Mesta sa upozorenjem
6 od 103
6% · zemlja 8,2% · slične 9,8%
Nevažeći listići
1,5%
zemlja 1,3% · slične 1,3% · 72. od 189
Upisani birači
73.207
2023: 74.873 (−2,2%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
6mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 2 MZ "GRADAC" - MALA SALA · 3 od 3 izbora
- BM 4 OŠ "SESTRE ILIĆ" · 2 od 3 izbora
- BM 26 OŠ "ANDRA SAVČIĆ" · 2 od 3 izbora
- BM 96 KUĆA STANIĆ MILIJANA · 2 od 3 izbora
- BM 103 PRODAVNICA OLGE RANISAVLJEVIĆ · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 103 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
1mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 26 OŠ "ANDRA SAVČIĆ" · Upisanih 1.516 → 1.701 (+12%); medijana promene u opštini −3%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
6mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (62,1%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 54.380 od 73.207 upisanih birača · izlaznost 74,3% · nevažećih listića 1,5%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista33.26662,1% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija17.87733,4% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1.2552,3% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 8. Autentična desnica5161,0% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)1920,4% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija900,2% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka820,2% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)520,1% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda450,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo430,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)400,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka260,0% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe220,0% zemlja 0,0%
- 6. SPP (Zukorlić)150,0% zemlja 0,3%
- 5. SVM140,0% zemlja 0,8%
- 10. SDA Sandžaka60,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)60,0% zemlja 0,0%
- 17. Albanska koalicija40,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 53 naselja, Studentska lista je prva u 31 (Valjevo, Popučke, Gorić, Sedlari, Lukavac, Beloševac, Rađevo Selo, Petnica, Suvodanje, Donje Leskovice, Kamenica, Divci, Loznica, Dračić, Lelić, Paune, Klanica, Beomužević, Donja Bukovica, Žabari, Zlatarić, Kozličić, Stubo, Zabrdica, Divčibare, Sušica, Klinci, Joševa, Osladić, Mrčić, Strmna Gora); Ujedinjena Srbija je prva u 22 (Gornja Grabovica, Brankovina, Gornja Bukovica, Kotešica, Miličinica, Babina Luka, Jovanja, Gola Glava, Pričević, Oglađenovac, Dupljaj, Bačevci, Prijezdić, Vragočanica, Tubravić, Taor, Stanina Reka, Mijači, Sovač, Rabas, Tupanci, Bogatić).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Valjevo | 14 | 56.059 | 22.495 | 75,8% | Studentska lista 67,9% | 67,9% |
| Popučke | 2 | 2.492 | 2.236 | 68,5% | Studentska lista 52,0% | 52,0% |
| Gorić | 1 | 491 | 1.905 | 76,6% | Studentska lista 54,6% | 54,6% |
| Sedlari | 1 | 1.278 | 1.092 | 74,5% | Studentska lista 54,1% | 54,1% |
| Gornja Grabovica | 1 | 1.096 | 865 | 55,8% | Ujedinjena Srbija 60,6% | 34,7% |
| Lukavac | 2 | 696 | 810 | 65,9% | Studentska lista 50,3% · tesno | 50,3% |
| Beloševac | 1 | 936 | 763 | 77,1% | Studentska lista 62,5% | 62,5% |
| Rađevo Selo | 1 | 997 | 731 | 69,2% | Studentska lista 57,4% | 57,4% |
| Petnica | 1 | 682 | 714 | 76,6% | Studentska lista 62,5% | 62,5% |
| Brankovina | 1 | 445 | 698 | 63,8% | Ujedinjena Srbija 54,4% | 42,1% |
| Suvodanje | 3 | 394 | 698 | 66,2% | Studentska lista 49,0% · tesno | 49,0% |
| Gornja Bukovica | 2 | 701 | 605 | 68,1% | Ujedinjena Srbija 49,1% | 42,9% |
| Donje Leskovice | 2 | 327 | 542 | 55,5% | Studentska lista 54,0% | 54,0% |
| Kamenica | 2 | 643 | 524 | 72,1% | Studentska lista 48,9% | 48,9% |
| Kotešica | 2 | 441 | 499 | 62,7% | Ujedinjena Srbija 56,2% | 36,4% |
| Divci | 1 | 541 | 496 | 74,4% | Studentska lista 55,1% | 55,1% |
| Loznica | 1 | 373 | 493 | 76,5% | Studentska lista 50,1% | 50,1% |
| Dračić | 1 | 249 | 466 | 78,5% | Studentska lista 55,5% | 55,5% |
| Miličinica | 2 | 488 | 433 | 81,1% | Ujedinjena Srbija 63,6% | 29,6% |
| Babina Luka | 3 | 488 | 427 | 65,6% | Ujedinjena Srbija 53,1% | 35,6% |
| Jovanja | 2 | 242 | 423 | 72,8% | Ujedinjena Srbija 54,6% | 38,7% |
| Gola Glava | 2 | 499 | 390 | 71,8% | Ujedinjena Srbija 52,0% | 43,3% |
| Lelić | 1 | 415 | 366 | 64,2% | Studentska lista 63,2% | 63,2% |
| Paune | 1 | 403 | 364 | 81,0% | Studentska lista 55,7% | 55,7% |
| Klanica | 1 | 419 | 359 | 72,4% | Studentska lista 55,3% | 55,3% |
| Pričević | 1 | 285 | 347 | 65,7% | Ujedinjena Srbija 56,6% | 38,5% |
| Beomužević | 1 | 378 | 320 | 78,4% | Studentska lista 54,2% | 54,2% |
| Donja Bukovica | 1 | 415 | 316 | 74,7% | Studentska lista 53,0% | 53,0% |
| Oglađenovac | 1 | 287 | 310 | 70,6% | Ujedinjena Srbija 65,1% | 28,4% |
| Žabari | 1 | 365 | 305 | 77,0% | Studentska lista 53,0% | 53,0% |
| Zlatarić | 1 | 344 | 301 | 71,4% | Studentska lista 52,8% | 52,8% |
| Dupljaj | 2 | 276 | 263 | 72,6% | Ujedinjena Srbija 48,1% · tesno | 43,9% |
| Bačevci | 1 | 262 | 248 | 66,9% | Ujedinjena Srbija 59,9% | 35,8% |
| Kozličić | 1 | 203 | 226 | 70,8% | Studentska lista 49,3% | 49,3% |
| Prijezdić | 1 | 258 | 218 | 76,6% | Ujedinjena Srbija 56,6% | 38,6% |
| Vragočanica | 1 | 257 | 201 | 74,1% | Ujedinjena Srbija 66,0% | 29,9% |
| Tubravić | 1 | 191 | 196 | 73,0% | Ujedinjena Srbija 50,0% · tesno | 46,5% |
| Stubo | 1 | 148 | 184 | 74,5% | Studentska lista 56,9% | 56,9% |
| Taor | 2 | 245 | 180 | 79,4% | Ujedinjena Srbija 69,2% | 23,1% |
| Zabrdica | 1 | 291 | 159 | 73,6% | Studentska lista 54,3% | 54,3% |
| Divčibare | 1 | 86 | 154 | 70,8% | Studentska lista 53,7% | 53,7% |
| Sušica | 1 | 175 | 150 | 76,7% | Studentska lista 57,7% | 57,7% |
| Stanina Reka | 1 | 255 | 146 | 70,5% | Ujedinjena Srbija 67,3% | 28,7% |
| Klinci | 1 | 245 | 145 | 81,4% | Studentska lista 56,8% | 56,8% |
| Joševa | 1 | 162 | 142 | 83,8% | Studentska lista 55,1% | 55,1% |
| Osladić | 1 | 355 | 122 | 78,7% | Studentska lista 57,4% | 57,4% |
| Mijači | 1 | 128 | 115 | 69,6% | Ujedinjena Srbija 67,9% | 28,2% |
| Sovač | 1 | 79 | 115 | 70,4% | Ujedinjena Srbija 60,5% | 38,3% |
| Mrčić | 1 | 128 | 102 | 68,6% | Studentska lista 52,2% | 52,2% |
| Rabas | 1 | 166 | 87 | 67,8% | Ujedinjena Srbija 63,8% | 32,8% |
| Tupanci | 1 | 90 | 78 | 85,9% | Ujedinjena Srbija 61,2% | 32,8% |
| Strmna Gora | 1 | 117 | 76 | 81,6% | Studentska lista 47,5% | 47,5% |
| Bogatić | 1 | 81 | 67 | 70,1% | Ujedinjena Srbija 48,9% | 36,2% |
| (naselje nije utvrđeno) | 22 | – | 28.540 | 75,5% | Studentska lista 67,0% | 67,0% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 103 · za proveru: 6 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Valjevo · MZ "GRADAC" - VELIKA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ «GRADAC» - VELIKA SALA, UŽIČKA BB |
1.879 | 71,1% | 0,8% | 69,4% | član | |
| 2 | Valjevo · MZ "GRADAC" - MALA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ «GRADAC»- MALA SALA, UŽIČKA BB |
1.848 | 76,4% | 1,5% | 66,1% | član |
|
| 3 | Valjevo · OŠ "VLADIKA NIKOLAJ VELIMIROVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ «VLADIKA NIKOLAJ VELIMIROVIĆ», SUVOBORSKA BR. 48 |
2.098 | 76,4% | 2,1% | 66,5% | član | |
| 4 | Valjevo · OŠ "SESTRE ILIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ «SESTRE ILIĆ», MILOVANA GLIŠIĆA BR. 45 |
1.658 | 73,9% | 0,4% | 69,9% | član | |
| 5 | Valjevo · OŠ "SESTRE ILIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ «SESTRE ILIĆ», MILOVANA GLIŠIĆA BR. 45 |
1.690 | 75,9% | 0,9% | 67,0% | član | |
| 6 | Valjevo · DOM U POPARAMA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM U POPARAMA, POPARSKI PUT BB |
961 | 81,4% | 1,8% | 65,2% | član | |
| 7 | Valjevo · OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ «MILOVAN GLIŠIĆ», PRVA PROLETERSKA BR. 6 |
1.061 | 76,5% | 2,1% | 70,1% | član | |
| 8 | Valjevo · TEHNIČKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 13, 14, 15, 16 · Adresa: TEHNIČKA ŠKOLA, KOSTE ABRAŠEVIĆA BR. 1 |
1.461 | 78,4% | 1,7% | 73,3% | član | |
| 9 | Valjevo · OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ «MILOVAN GLIŠIĆ», PRVA PROLETERSKA BR. 6 |
1.940 | 74,7% | 0,9% | 69,6% | član | |
| 10 | Valjevo · OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ «MILOVAN GLIŠIĆ», PRVA PROLETERSKA BR. 6 |
1.921 | 71,9% | 0,8% | 61,8% | član | |
| 11 | Valjevo · TEHNIČKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: TEHNIČKA ŠKOLA, KOSTE ABRAŠEVIĆA BR. 1 |
1.763 | 75,8% | 2,2% | 63,4% | član | |
| 12 | LOVAČKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
447 | 77,4% | 1,2% | 53,2% | član | |
| 13 | Valjevo · MZ "ANDRA SAVČIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 8 · Adresa: MZ"ANDRA SAVČIĆ" KARAĐORĐEVA BR.41 |
1.970 | 76,5% | 1,0% | 73,0% | član | |
| 14 | VALJEVSKA GIMNAZIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 8 |
1.585 | 77,9% | 0,9% | 71,7% | član | |
| 15 | Valjevo · GRADSKA UPRAVA VALJEVO - ŠALTER SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11 · Adresa: GRADSKA UPRAVA VALJEVO-ŠALTER SALA |
1.166 | 79,0% | 0,8% | 70,4% | član | |
| 16 | PRVA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PRVA OSNOVNA ŠKOLA |
1.559 | 74,2% | 0,8% | 73,4% | član | |
| 17 | PRVA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PRVA OSNOVNA ŠKOLA |
1.928 | 78,6% | 1,2% | 74,4% | član | |
| 18 | MZ "OSLOBODIOCI VALJEVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ""OSLOBODIOCI VALJEVA" |
1.357 | 79,9% | 2,0% | 68,5% | član | |
| 19 | Valjevo · JKP TOPLANA "VALJEVO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: JKP"TOPLANA VALJEVO" |
1.079 | 78,8% | 1,1% | 64,6% | član | |
| 20 | POLJOPRIVREDNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: POLJOPRIVREDNA ŠKOLA |
1.823 | 79,2% | 1,0% | 64,1% | član | |
| 21 | OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ" |
2.096 | 74,2% | 1,3% | 63,5% | član | |
| 22 | OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ" |
1.999 | 75,9% | 0,9% | 65,9% | član | |
| 23 | MZ "NADA PURIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ "NADA PURIĆ" |
1.730 | 75,0% | 1,1% | 64,7% | član | |
| 24 | OŠ "NADA PURIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "NADA PURIĆ" |
1.316 | 79,5% | 0,7% | 68,9% | član | |
| 25 | OŠ "NADA PURIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "NADA PURIĆ" |
1.061 | 77,2% | 1,3% | 65,6% | član | |
| 26 | OŠ "ANDRA SAVČIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "ANDRA SAVČIĆ" |
1.701 | 78,7% | 2,2% | 74,9% | član |
|
| 27 | OBDANIŠTE "PČELICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OBDANIŠTE "PČELICA" |
2.268 | 72,7% | 1,1% | 69,0% | član | |
| 28 | MZ "KRUŠIK" - MALA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ "KRUŠIK"-MALA SALA |
1.350 | 74,4% | 1,6% | 68,7% | član | |
| 29 | OBDANIŠTE "PČELICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OBDANIŠTE "PČELICA" |
2.235 | 71,4% | 2,1% | 64,8% | član | |
| 30 | OŠ "ANDRA SAVČIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "ANDRA SAVČIĆ" |
1.936 | 74,9% | 1,4% | 66,9% | član | |
| 31 | OŠ "ZDRAVKO JOVANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "ZDRAVKO JOVANOVIĆ" |
187 | 55,6% | 2,9% | 26,7% | član | |
| 32 | Tubravić · OŠ "ZDRAVKO JOVANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "ZDRAVKO JOVANOVIĆ" |
196 | 73,0% | 0,7% | 46,5% | član | |
| 33 | OŠ "ZDRAVKO JOVANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "ZDRAVKO JOVANOVIĆ" |
270 | 72,2% | 0,5% | 35,1% | član | |
| 34 | Mijači · KUĆA ILIJE JOVIĆ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Kuća Ilije Jovića, Mijači |
115 | 69,6% | 2,5% | 28,2% | član |
|
| 35 | Jovanja · PRVA OSNOVNA ŠKOLA "JOVANJA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PRVA OSNOVNA ŠKOLA, Jovanja |
243 | 79,8% | 2,6% | 40,2% | član | |
| 36 | Jovanja · PRVA OSNOVNA ŠKOLA - ZA ROVNI Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PRVA OSNOVNA ŠKOLA - ZA ROVNI , Jovanja |
180 | 63,3% | 0,9% | 36,3% | član | |
| 37 | Stubo · DOM NA ČARDACIMA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM NA ČARDACIMA, Stubo |
184 | 74,5% | 5,1% | 56,9% | član | |
| 38 | Sovač · OŠ "ZDRAVKO JOVANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ " ZDRAVKO JOVANOVIĆ", Sovač |
115 | 70,4% | 0,0% | 38,3% | član | |
| 39 | Sedlari · MZ "SEDLARI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
1.092 | 74,5% | 1,8% | 54,1% | član | |
| 40 | Lelić · OŠ "MILOŠ MARKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
366 | 64,2% | 3,0% | 63,2% | član | |
| 41 | Bogatić · KUĆA STEVANOVIĆ MILIVOJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 |
67 | 70,1% | 0,0% | 36,2% | član | |
| 42 | Strmna Gora · KUĆA LEKIĆ RANKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
76 | 81,6% | 4,8% | 47,5% | član | |
| 43 | Sušica · OŠ "MILOŠ MARKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 |
150 | 76,7% | 3,5% | 57,7% | član | |
| 44 | Donje Leskovice · OŠ "MILOŠ MARKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
295 | 61,0% | 3,9% | 63,6% | član | |
| 45 | Donje Leskovice · OŠ "MILOŠ MARKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
247 | 49,0% | 7,4% | 39,3% | član | |
| 46 | Taor · OŠ "MILOŠ MARKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
80 | 77,5% | 0,0% | 30,6% | član | |
| 47 | Taor · OŠ "MILOŠ MARKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
100 | 81,0% | 0,0% | 17,3% | član | |
| 48 | Dračić · OŠ "DRGOLJUB ILIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
466 | 78,5% | 0,5% | 55,5% | član | |
| 49 | Prijezdić · DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
218 | 76,6% | 0,6% | 38,6% | član | |
| 50 | Bačevci · DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
248 | 66,9% | 2,4% | 35,8% | član |
|
| 51 | OŠ "DRGOLJUB ILIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
291 | 70,8% | 1,5% | 59,1% | član | |
| 52 | Divčibare · AMBULANTA DOMA ZDRAVLJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
154 | 70,8% | 0,9% | 53,7% | član | |
| 53 | Mrčić · STARA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
102 | 68,6% | 4,3% | 52,2% | član | |
| 54 | Paune · OŠ "VLADIKA NIKOLAJ VELIMIROVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ" Vladika Nikolaj Velimirović" Paune |
364 | 81,0% | 1,4% | 55,7% | član | |
| 55 | Klinci · DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Dom,/Klinci |
145 | 81,4% | 0,0% | 56,8% | član | |
| 56 | Žabari · OŠ "DRGOLJUB ILIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ"DRAGOLJUB ILIĆ" ŽABARI |
305 | 77,0% | 1,3% | 53,0% | član | |
| 57 | Petnica · MZ PETNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ ""PETNICA" PETNICA |
714 | 76,6% | 0,9% | 62,5% | član | |
| 58 | Beloševac · OŠ "VLADIKA NIKOLAJ VELIMIROVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "NIKOLAJ VELIMIROVIĆ" BELOŠEVAC |
763 | 77,1% | 3,1% | 62,5% | član | |
| 59 | Divci · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA KANCELARIJA DIVCI |
496 | 74,4% | 2,2% | 55,1% | član | |
| 60 | Klanica · DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KLANICA |
359 | 72,4% | 2,7% | 55,3% | član | |
| 61 | Loznica · OŠ "STEVAN FILIPOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "STEVAN FILIPOVIĆ" LOZNICA |
493 | 76,5% | 2,1% | 50,1% | član | |
| 62 | Lukavac · DOM NA BAŠČARI Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM NA BAŠČARI LUKAVAC |
425 | 78,1% | 1,5% | 56,0% | član | |
| 63 | Lukavac · DOM NA BIRTIJI Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM NA BIRTIJI LUKAVAC |
385 | 52,5% | 0,0% | 41,1% | član | |
| 64 | Dupljaj · DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM DUPLJAJ |
173 | 76,3% | 0,0% | 52,3% | član | |
| 65 | Dupljaj · OBJEKAT IVANA BRANKOVIĆA, PIMIĆA KRAJ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OBJEKAT IVANA BRANKOVIĆA, "PIMIĆA KRAJ" DUPLJAJ |
90 | 65,6% | 3,4% | 24,6% | član | |
| 66 | Popučke · MZ "POPUČKE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA "POPUČKE", POPUČKE |
1.706 | 67,8% | 1,6% | 51,4% | član | |
| 67 | Popučke · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "SVETI SAVA", POPUČKE |
530 | 70,8% | 0,5% | 53,9% | član | |
| 68 | MZ "DONJA GRABOVICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJENICA "DONJA GRABOVICA", DONJA GRABOVICA |
1.131 | 72,6% | 2,0% | 61,2% | član | |
| 69 | Gorić · MZ "GORIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJENICA "GORIĆ", GORIĆ |
1.905 | 76,6% | 1,2% | 54,6% | član | |
| 70 | Rađevo Selo · HLADNJAČA PG "KRUNIĆ AGRAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: HLADNJAČA PG "KRUNIĆ AGRAR", RAĐEVO SELO |
731 | 69,2% | 2,6% | 57,4% | član | |
| 71 | Gornja Grabovica · OŠ "ANDRA SAVČIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "ANDRA SAVČIĆ", GORNJA GRABOVICA |
865 | 55,8% | 3,3% | 34,7% | član | |
| 72 | Brankovina · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: MESNA KANCELARIJA BRANKOVINA", BRANKOVINA |
698 | 63,8% | 2,9% | 42,1% | član | |
| 73 | Babina Luka · OŠ "PROTA MATEJA NENADOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "PROTA MATEJA NENADOVIĆ ", BABINA LUKA |
223 | 69,1% | 2,6% | 36,7% | član | |
| 74 | Babina Luka · KUĆA ĆEBIĆ MILIVOJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Kuća Ćebić Milivoja, Babina Luka |
83 | 62,7% | 0,0% | 51,9% | član | |
| 75 | Kozličić · SEOSKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SEOSKI DOM, Kozličić |
226 | 70,8% | 6,2% | 49,3% | član |
|
| 76 | Gola Glava · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA KANCELARIJA GOLA GLAVA |
286 | 72,4% | 1,0% | 43,4% | član | |
| 77 | Gola Glava · KUĆA DABIĆ DRAGANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KUĆA DABIĆ DRAGANA, GOLA GLAVA |
104 | 70,2% | 4,1% | 42,9% | član | |
| 78 | Joševa · OŠ "PROTA MATEJA NENADOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ""PROTA MATEJA NENADOVIĆ", JOŠEVA |
142 | 83,8% | 0,8% | 55,1% | član | |
| 79 | Kotešica · OŠ "PROTA MATEJA NENADOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ " PROTA MATEJA NENADOVIĆ", KOTEŠICA |
233 | 69,5% | 1,2% | 41,9% | član | |
| 80 | Kotešica · KUĆA LAZIĆ STANE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KUĆA LAZIĆ STANE, KOTEŠICA |
266 | 56,8% | 2,0% | 30,4% | član | |
| 81 | Rabas · KUĆA KRSTIĆ MILENE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KUĆA KRSTIĆ MILENE, RABAS |
87 | 67,8% | 1,7% | 32,8% | član | |
| 82 | Gornja Bukovica · OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ", GORNJA BUKOVICA |
385 | 64,9% | 4,4% | 48,1% | član | |
| 83 | Gornja Bukovica · DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM, GORNJA BUKOVICA |
220 | 73,6% | 1,2% | 35,0% | član | |
| 84 | Donja Bukovica · OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
316 | 74,7% | 2,5% | 53,0% | član | |
| 85 | Zlatarić · PRVA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
301 | 71,4% | 1,4% | 52,8% | član | |
| 86 | Kamenica · OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
343 | 74,1% | 3,1% | 47,6% | član | |
| 87 | Kamenica · OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 |
181 | 68,5% | 1,6% | 51,6% | član | |
| 88 | OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
110 | 59,1% | 3,1% | 52,4% | član | |
| 89 | OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 8 |
160 | 73,1% | 1,7% | 44,3% | član | |
| 90 | Osladić · KUĆA ŽIVKA NINKOVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 8 |
122 | 78,7% | 1,1% | 57,4% | član | |
| 91 | Vragočanica · OŠ "ILIJA BIRČANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
201 | 74,1% | 3,4% | 29,9% | član | |
| 92 | Oglađenovac · DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
310 | 70,6% | 1,8% | 28,4% | član | |
| 93 | Miličinica · OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ", KOD CRKVE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: kod Crkve, Miličinica |
255 | 83,1% | 1,9% | 33,2% | član | |
| 94 | Miličinica · OŠ "MILOVAN GLIŠIĆ", U UBIĆU Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ «MILOVAN GLIŠIĆ» U UBIĆU, MILIČINICA |
178 | 78,1% | 4,3% | 24,1% | član | |
| 95 | Suvodanje · OŠ "ILIJA BIRČANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ «ILIJA BIRČANIN», SUVODANJE |
435 | 64,4% | 1,1% | 50,2% | član | |
| 96 | Suvodanje · KUĆA STANIĆ MILIJANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KUĆA STANIĆ MILIJANA, SUVODANJE |
106 | 68,9% | 0,0% | 52,1% | član |
|
| 97 | Stanina Reka · KUĆA VUKOVIĆ GORANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KUĆA VUKOVIĆ GORANA, STANINA REKA |
146 | 70,5% | 1,9% | 28,7% | član | |
| 98 | Suvodanje · OŠ "ILIJA BIRČANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ,"ILIJA BIRČANIN", SUVODANJE |
157 | 69,4% | 3,7% | 43,8% | član | |
| 99 | Pričević · OŠ "ILIJA BIRČANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ,"ILIJA BIRČANIN" , PRIČEVIĆ |
347 | 65,7% | 3,1% | 38,5% | član | |
| 100 | Tupanci · OŠ "ILIJA BIRČANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ"ILIJA BIRČANIN", TUPANCI |
78 | 85,9% | 0,0% | 32,8% | član | |
| 101 | Beomužević · OŠ "ILIJA BIRČANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ,"ILIJA BIRČANIN", BEOMUŽEVIĆ |
320 | 78,4% | 0,8% | 54,2% | član | |
| 102 | Zabrdica · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ,"SVETI SAVA", ZABRDICA |
159 | 73,6% | 0,9% | 54,3% | član | |
| 103 | Babina Luka · PRODAVNICA OLGE RANISAVLJEVIĆ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PRODAVNICA OLGE RANISAVLJEVIĆ , BABINA LUKA |
121 | 61,2% | 1,4% | 21,9% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 348 | 27 | 919 | 0 | 1 | 0 | 3 | 7 | 2 | 0 | 7 | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 4 |
| 2 | 403 | 32 | 917 | 3 | 0 | 0 | 3 | 13 | 1 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 0 | 1 |
| 3 | 462 | 34 | 1.043 | 3 | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 14 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 4 | 331 | 11 | 853 | 2 | 0 | 0 | 0 | 15 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 5 | 370 | 21 | 851 | 0 | 0 | 1 | 2 | 14 | 5 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 6 | 238 | 21 | 501 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 7 | 205 | 17 | 557 | 1 | 0 | 0 | 0 | 8 | 1 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 8 | 252 | 20 | 826 | 1 | 1 | 0 | 4 | 9 | 5 | 0 | 3 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 9 | 384 | 25 | 1.000 | 1 | 1 | 2 | 4 | 10 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 |
| 10 | 463 | 24 | 846 | 0 | 1 | 0 | 3 | 18 | 2 | 0 | 8 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 11 | 423 | 27 | 829 | 2 | 0 | 0 | 4 | 11 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 12 | 147 | 9 | 182 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 332 | 34 | 1.090 | 0 | 0 | 0 | 1 | 15 | 9 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 |
| 14 | 285 | 31 | 878 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | 9 | 0 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 |
| 15 | 210 | 34 | 643 | 2 | 0 | 0 | 2 | 17 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 16 | 259 | 22 | 841 | 2 | 0 | 0 | 3 | 11 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 17 | 336 | 22 | 1.114 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 18 | 279 | 34 | 727 | 0 | 1 | 0 | 0 | 10 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 2 |
| 19 | 246 | 25 | 543 | 1 | 0 | 0 | 2 | 13 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
| 20 | 447 | 23 | 916 | 1 | 0 | 2 | 3 | 14 | 3 | 0 | 10 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 |
| 21 | 505 | 31 | 975 | 1 | 0 | 1 | 1 | 10 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 |
| 22 | 444 | 28 | 991 | 1 | 1 | 0 | 2 | 17 | 7 | 0 | 7 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 23 | 407 | 22 | 830 | 2 | 0 | 0 | 0 | 10 | 3 | 0 | 4 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 276 | 29 | 715 | 1 | 1 | 1 | 0 | 10 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 25 | 248 | 12 | 530 | 0 | 0 | 0 | 1 | 10 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 26 | 288 | 16 | 980 | 0 | 0 | 0 | 1 | 15 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 27 | 445 | 27 | 1.124 | 0 | 0 | 1 | 2 | 19 | 3 | 0 | 6 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 28 | 275 | 12 | 678 | 0 | 0 | 1 | 3 | 10 | 0 | 0 | 2 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 29 | 477 | 35 | 1.011 | 0 | 0 | 1 | 4 | 21 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 30 | 424 | 23 | 957 | 3 | 1 | 0 | 1 | 11 | 1 | 0 | 6 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 31 | 67 | 2 | 27 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 71 | 2 | 66 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 120 | 5 | 68 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 53 | 0 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 97 | 11 | 76 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 68 | 1 | 41 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 54 | 1 | 74 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 49 | 1 | 31 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 338 | 17 | 432 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 40 | 73 | 1 | 144 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 41 | 23 | 5 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 42 | 24 | 6 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 43 | 42 | 2 | 64 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 44 | 57 | 4 | 110 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 45 | 50 | 17 | 44 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 46 | 40 | 2 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 47 | 59 | 4 | 14 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 48 | 135 | 17 | 202 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 49 | 94 | 7 | 64 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 50 | 97 | 5 | 58 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 51 | 76 | 5 | 120 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 52 | 48 | 0 | 58 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 53 | 25 | 5 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 54 | 123 | 4 | 162 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 55 | 44 | 4 | 67 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 56 | 96 | 10 | 123 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 57 | 176 | 12 | 339 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 58 | 184 | 23 | 356 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 59 | 154 | 2 | 199 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60 | 105 | 2 | 140 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 61 | 163 | 10 | 185 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 62 | 129 | 4 | 183 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 63 | 113 | 6 | 83 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 64 | 53 | 9 | 69 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 65 | 38 | 4 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 66 | 515 | 16 | 585 | 1 | 1 | 0 | 3 | 8 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 67 | 151 | 12 | 201 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 68 | 283 | 16 | 492 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 69 | 578 | 49 | 788 | 0 | 0 | 1 | 3 | 7 | 1 | 0 | 7 | 1 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 2 |
| 70 | 180 | 15 | 283 | 1 | 0 | 0 | 1 | 7 | 0 | 0 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 71 | 283 | 17 | 162 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 |
| 72 | 235 | 10 | 182 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 73 | 71 | 13 | 55 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 74 | 22 | 0 | 27 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 75 | 66 | 9 | 74 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 76 | 105 | 6 | 89 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 77 | 38 | 0 | 30 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 78 | 53 | 0 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 79 | 75 | 16 | 67 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 80 | 98 | 3 | 45 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 81 | 37 | 1 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 82 | 101 | 11 | 115 | 2 | 0 | 0 | 2 | 5 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 83 | 95 | 7 | 56 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 84 | 87 | 17 | 122 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 85 | 94 | 1 | 112 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 86 | 106 | 13 | 117 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 |
| 87 | 51 | 7 | 63 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 88 | 26 | 2 | 33 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 89 | 50 | 8 | 51 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 90 | 35 | 5 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 91 | 95 | 4 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 92 | 140 | 10 | 61 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 93 | 125 | 9 | 69 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 94 | 92 | 5 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 95 | 131 | 5 | 139 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 96 | 30 | 3 | 38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 97 | 68 | 3 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 98 | 49 | 5 | 46 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 99 | 125 | 6 | 85 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 100 | 41 | 1 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 101 | 104 | 5 | 135 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 102 | 42 | 5 | 63 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 103 | 53 | 2 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 17.877 | 1.255 | 33.266 | 52 | 14 | 15 | 82 | 516 | 90 | 6 | 192 | 26 | 6 | 43 | 22 | 40 | 4 | 45 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 103 od 103
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 102 | 101 | 203 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 103 | 97 | 200 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 102 | 97 | 199 | |
| 3 | Studentska lista | 103 | 95 | 198 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 102 | 96 | 198 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 101 | 97 | 198 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 101 | 94 | 195 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 101 | 92 | 193 | |
| 5 | SVM | 101 | 90 | 191 | |
| 7 | Ruska stranka | 94 | 88 | 182 | |
| 8 | Autentična desnica | 47 | 33 | 80 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 23 | 13 | 36 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 17.9.2026. 28.9.2026. (1) 28.9.2026. (2) 28.9.2026. (3) 28.9.2026. (4) 28.9.2026. (5) 5.10.2026. (1) 5.10.2026. (2) 5.10.2026. (3) 5.10.2026. (4) 5.10.2026. (5) 6.10.2026. 9.10.2026. 13.10.2026. (1) 13.10.2026. (2) 13.10.2026. (3) 13.10.2026. (4) 13.10.2026. (5) 13.10.2026. (6) 2.11.2026. (1) 2.11.2026. (2) 2.11.2026. (3) 2.11.2026. (4) 2.11.2026. (5) 2.11.2026. (6) 2.11.2026. (7) 2.11.2026. (8) 2.11.2026. (9)
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 19.10.2026. 5.11.2026.
- Odluke: 16.10.2026. 21.10.2026.
- Obaveštenja: 19.10.2026. 22.10.2026. 23.10.2026. 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 6 od 103 biračkih mesta za proveru (5,8%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 31 · na bar dvoje: 6Nevažeći 1,5% (ukupno 1,3%) · 72. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 74,3% · 5,4 poena više nego na celim izborima38. od 189 opština · ranije 61,1–62,9%
- Najviše glasova
- Studentska lista 62,1% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 118 (Predsednički 2022) → 103 · novih 10 · ne koristi se 25Upisanih 75.334 (Predsednički 2022) → 73.207, −2,8%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 84 od 103 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 103 | 73.207 | 54.380 | 74,3% | 1,5% |
|
6 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 103 | 74.873 | 47.110 | 62,9% | 3,3% |
|
24 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 118 | 75.334 | 46.044 | 61,1% | 2,7% |
|
8 |
Biračka mesta kroz izbore128 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.