Kolubarski upravni okrug · opština
Ub
Biračkih mesta: 52 · Upisani birači: 22.611 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 41 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
75,2%
zemlja 68,9% · slične 66,1% · 25. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 52
2% · zemlja 8,2% · slične 6,3%
Nevažeći listići
1,5%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 70. od 189
Upisani birači
22.611
2023: 22.674 (−0,3%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 49 OSNOVNA ŠKOLA · 3 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
1od 52 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
- Ub · BM 49
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
1mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
- BM 49 OSNOVNA ŠKOLA · Izlaznost 27,6%; medijana ostalih 6 mesta u naselju 77,4%
Šta proveriti: Izlaznost je daleko od ostalih mesta u istom naselju. Uporedi broj zaokruženih u izvodu sa listićima i vidi da li je na mestu glasala ustanova (dom, bolnica, kasarna).
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (53,6%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 17.014 od 22.611 upisanih birača · izlaznost 75,2% · nevažećih listića 1,5%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija8.97853,6% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista7.26543,4% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)2441,5% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 8. Autentična desnica990,6% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)580,3% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka190,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda170,1% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija140,1% zemlja 0,3%
- 4. Ljudski (Ljajić)130,1% zemlja 0,5%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo110,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka70,0% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe70,0% zemlja 0,0%
- 6. SPP (Zukorlić)60,0% zemlja 0,3%
- 5. SVM50,0% zemlja 0,8%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)40,0% zemlja 0,1%
- 17. Albanska koalicija40,0% zemlja 0,6%
- 10. SDA Sandžaka30,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)30,0% zemlja 0,0%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 36 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 33 (Sovljak, Vrelo, Vukona, Pambukovica, Takovo, Trlić, Stublenica, Brgule, Tulari, Kožuar, Novaci, Kalenić, Paljuvi, Crvena Jabuka, Brezovica, Zvizdar, Murgaš, Dokmir, Šarbane, Čučuge, Vrhovine, Lončanik, Kalinovac, Gvozdenović, Gunjevac, Milorci, Tvrdojevac, Slatina, Ruklada, Banjani, Raduša, Kršna Glava, Liso Polje); Studentska lista je prva u 3 (Ub, Radljevo, Joševa).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ub | 7 | 6.684 | 6.567 | 72,3% | Studentska lista 51,1% | 45,9% |
| Sovljak | 2 | 1.704 | 1.386 | 74,2% | Ujedinjena Srbija 62,5% | 62,5% |
| Vrelo | 4 | 1.207 | 1.014 | 76,9% | Ujedinjena Srbija 52,7% | 52,7% |
| Vukona | 1 | 183 | 801 | 71,0% | Ujedinjena Srbija 53,1% | 53,1% |
| Pambukovica | 1 | 740 | 735 | 69,3% | Ujedinjena Srbija 63,1% | 63,1% |
| Takovo | 1 | 780 | 648 | 81,2% | Ujedinjena Srbija 51,8% | 51,8% |
| Trlić | 1 | 769 | 645 | 74,6% | Ujedinjena Srbija 51,8% | 51,8% |
| Stublenica | 1 | 746 | 637 | 81,5% | Ujedinjena Srbija 52,1% | 52,1% |
| Brgule | 2 | 935 | 588 | 72,8% | Ujedinjena Srbija 58,3% | 58,3% |
| Tulari | 1 | 620 | 498 | 75,3% | Ujedinjena Srbija 57,5% | 57,5% |
| Kožuar | 2 | 530 | 487 | 69,8% | Ujedinjena Srbija 70,5% | 70,5% |
| Novaci | 2 | 565 | 487 | 75,6% | Ujedinjena Srbija 60,1% | 60,1% |
| Kalenić | 1 | 552 | 481 | 70,3% | Ujedinjena Srbija 84,7% | 84,7% |
| Paljuvi | 1 | 538 | 473 | 71,7% | Ujedinjena Srbija 58,6% | 58,6% |
| Crvena Jabuka | 1 | 471 | 468 | 74,1% | Ujedinjena Srbija 55,3% | 55,3% |
| Brezovica | 1 | 507 | 429 | 78,3% | Ujedinjena Srbija 57,4% | 57,4% |
| Zvizdar | 1 | 390 | 366 | 74,0% | Ujedinjena Srbija 53,4% | 53,4% |
| Murgaš | 1 | 527 | 363 | 87,9% | Ujedinjena Srbija 58,6% | 58,6% |
| Radljevo | 2 | 379 | 329 | 79,6% | Studentska lista 50,2% · tesno | 47,5% |
| Dokmir | 1 | 336 | 326 | 67,8% | Ujedinjena Srbija 65,9% | 65,9% |
| Šarbane | 1 | 378 | 326 | 74,2% | Ujedinjena Srbija 56,7% | 56,7% |
| Čučuge | 1 | 357 | 320 | 74,7% | Ujedinjena Srbija 57,0% | 57,0% |
| Vrhovine | 1 | 354 | 307 | 84,7% | Ujedinjena Srbija 66,1% | 66,1% |
| Lončanik | 1 | 414 | 290 | 83,1% | Ujedinjena Srbija 71,7% | 71,7% |
| Kalinovac | 1 | 350 | 276 | 79,3% | Ujedinjena Srbija 56,4% | 56,4% |
| Gvozdenović | 1 | 314 | 275 | 87,6% | Ujedinjena Srbija 56,6% | 56,6% |
| Gunjevac | 1 | 523 | 270 | 87,0% | Ujedinjena Srbija 49,4% · tesno | 49,4% |
| Milorci | 1 | 314 | 268 | 77,2% | Ujedinjena Srbija 59,1% | 59,1% |
| Joševa | 1 | 359 | 246 | 74,0% | Studentska lista 53,0% | 44,2% |
| Tvrdojevac | 2 | 245 | 232 | 81,5% | Ujedinjena Srbija 50,0% | 50,0% |
| Slatina | 1 | 286 | 199 | 73,4% | Ujedinjena Srbija 49,3% · tesno | 49,3% |
| Ruklada | 1 | 257 | 196 | 82,1% | Ujedinjena Srbija 58,6% | 58,6% |
| Banjani | 1 | 962 | 158 | 71,5% | Ujedinjena Srbija 52,8% | 52,8% |
| Raduša | 1 | 180 | 157 | 78,3% | Ujedinjena Srbija 58,0% | 58,0% |
| Kršna Glava | 1 | 151 | 112 | 79,5% | Ujedinjena Srbija 71,6% | 71,6% |
| Liso Polje | 1 | 173 | 100 | 87,0% | Ujedinjena Srbija 53,5% | 53,5% |
| (naselje nije utvrđeno) | 1 | – | 1.151 | 81,1% | Studentska lista 57,5% | 39,6% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 52 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Vukona · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, VUKONA |
801 | 71,0% | 1,4% | 53,1% | član | |
| 2 | Banjani · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 9, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2, 12 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, BANJANI |
158 | 71,5% | 4,4% | 52,8% | član | |
| 3 | Kalinovac · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14 · samo zamenik: 2, 15, 16 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, KALINOVAC |
276 | 79,3% | 3,7% | 56,4% | član | |
| 4 | Brgule · FUDBALSKI KLUB BRGULE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: FUDBALSKI KLUB BRGULE, BRGULE |
362 | 74,0% | 2,2% | 59,2% | član | |
| 5 | Brgule · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2, 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, BRGULE |
226 | 70,8% | 1,2% | 57,0% | član | |
| 6 | Liso Polje · FUDBALSKI KLUB LISO POLJE Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 12 · Adresa: FUDBALSKI KLUB LISO POLJE, LISO POLJE |
100 | 87,0% | 1,1% | 53,5% | član | |
| 7 | Brezovica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, BREZOVICA |
429 | 78,3% | 1,5% | 57,4% | član | |
| 8 | Vrelo · KUĆA LJUBIČIĆ DRAGANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 15 · samo zamenik: 14, 16 · Adresa: KUĆA LJUBIČIĆ DRAGANA, VRELO |
327 | 74,3% | 0,4% | 57,0% | član | |
| 9 | Vrelo · KUĆA JOKIĆ MILOVANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 9 · Adresa: KUĆA JOKIĆ MILOVANA, VRELO |
100 | 81,0% | 3,7% | 59,0% | član | |
| 10 | Vrelo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 15, 16 · samo zamenik: 5, 14 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, VRELO |
391 | 77,2% | 1,3% | 48,3% | član | |
| 11 | Vrelo · KUĆA JOVIČIĆ SVETISLAVA Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 12, 13, 15, 16 · samo zamenik: 2, 5, 14 · Adresa: KUĆA JOVIČIĆ SVETISLAVA, VRELO |
196 | 78,6% | 0,6% | 51,0% | član | |
| 12 | Dokmir · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5, 7, 9 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, DOKMIR |
326 | 67,8% | 3,2% | 65,9% | član | |
| 13 | Zvizdar · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, ZVIZDAR |
366 | 74,0% | 2,6% | 53,4% | član | |
| 14 | Kalenić · NOVA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2 · Adresa: NOVA OSNOVNA ŠKOLA, KALENIĆ |
481 | 70,3% | 1,5% | 84,7% | član | |
| 15 | Kožuar · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 12 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KOŽUAR |
219 | 75,8% | 1,8% | 57,7% | član | |
| 16 | Kožuar · STARA PRODAVNICA U GAJIĆA KRAJU Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2, 5 · Adresa: STARA PRODAVNICA U GAJIĆA KRAJU, KOŽUAR |
268 | 64,9% | 0,6% | 82,7% | član | |
| 17 | Milorci · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, MILORCI |
268 | 77,2% | 1,9% | 59,1% | član | |
| 18 | Crvena Jabuka · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5, 12 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, CRVENA JABUKA |
468 | 74,1% | 1,4% | 55,3% | član | |
| 19 | Lončanik · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, LONČANIK |
290 | 83,1% | 0,4% | 71,7% | član | |
| 20 | Joševa · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2, 5, 9 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, JOŠEVA |
246 | 74,0% | 0,5% | 44,2% | član | |
| 21 | Murgaš · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2, 5, 9 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, MURGAŠ |
363 | 87,9% | 1,6% | 58,6% | član | |
| 22 | Ruklada · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, RUKLADA |
196 | 82,1% | 2,5% | 58,6% | član | |
| 23 | Vrhovine · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, VRHOVINE |
307 | 84,7% | 1,2% | 66,1% | član | |
| 24 | Novaci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9, 12, 13, 14, 15 · samo zamenik: 5, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, NOVACI |
301 | 71,8% | 1,4% | 60,1% | član | |
| 25 | Novaci · ZADRUŽNA ZGRADA - MAGACIN Kontrolori: liste 3, 7, 9, 12, 13, 14 · samo zamenik: 1, 2, 5 · Adresa: ZADRUŽNA ZGRADA - MAGACIN, NOVACI |
186 | 81,7% | 0,7% | 60,0% | zamenik | |
| 26 | Paljuvi · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2, 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, PALJUVI |
473 | 71,7% | 0,9% | 58,6% | član | |
| 27 | Stublenica · DOM OMLADINE Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2, 5 · Adresa: DOM OMLADINE, STUBLENICA |
637 | 81,5% | 1,9% | 52,1% | član | |
| 28 | Pambukovica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2, 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, PAMBUKOVICA |
735 | 69,3% | 2,0% | 63,1% | član | |
| 29 | Raduša · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 9, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, RADUŠA |
157 | 78,3% | 3,3% | 58,0% | član | |
| 30 | Radljevo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15 · samo zamenik: 5, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, RADLJEVO |
210 | 77,6% | 1,2% | 45,3% | član | |
| 31 | Radljevo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, RADLJEVO |
119 | 83,2% | 1,0% | 51,0% | član | |
| 32 | Šarbane · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15 · samo zamenik: 5, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, ŠARBANE |
326 | 74,2% | 1,7% | 56,7% | član | |
| 33 | Čučuge · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, ČUČUGE |
320 | 74,7% | 1,7% | 57,0% | član | |
| 34 | Slatina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, SLATINA |
199 | 73,4% | 1,4% | 49,3% | član | |
| 35 | Kršna Glava · MOBILNI OBJEKAT Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: MOBILNI OBJEKAT, KRŠNA GLAVA |
112 | 79,5% | 1,1% | 71,6% | član | |
| 36 | Sovljak · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, SOVLJAK |
1.103 | 72,3% | 1,4% | 64,3% | član | |
| 37 | Takovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, TAKOVO |
648 | 81,2% | 1,0% | 51,8% | član | |
| 38 | Tvrdojevac · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5, 9 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, TVRDOJEVAC |
93 | 86,0% | 3,8% | 54,5% | član | |
| 39 | Tvrdojevac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, TVRDOJEVAC |
139 | 78,4% | 1,8% | 46,7% | član | |
| 40 | Gvozdenović · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 13, 15, 16 · samo zamenik: 5, 14 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GVOZDENOVIĆ |
275 | 87,6% | 2,5% | 56,6% | član | |
| 41 | Trlić · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, TRLIĆ |
645 | 74,6% | 0,8% | 51,8% | član | |
| 42 | Tulari · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, TULARI |
498 | 75,3% | 1,6% | 57,5% | član | |
| 43 | Ub · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5, 9 · Adresa: DOM KULTURE, UB |
842 | 75,9% | 1,1% | 40,3% | član | |
| 44 | PREDŠKOLSKA USTANOVA (STARI DEO OBJEKTA, ULAZ IZ UL. MILOŠA SELAKOVIĆA) Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: PREDŠKOLSKA USTANOVA U UBU (stari deo objekta, ulaz iz Ulice |
1.151 | 81,1% | 0,9% | 39,6% | član | |
| 45 | Ub · MUZIČKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MUZIČKA ŠKOLA, UB |
1.110 | 80,5% | 1,5% | 45,2% | član | |
| 46 | Ub · MUZIČKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2 · Adresa: MUZIČKA ŠKOLA, UB |
1.194 | 81,7% | 1,6% | 43,2% | član | |
| 47 | Ub · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, UB |
1.396 | 72,7% | 0,9% | 44,4% | član | |
| 48 | Ub · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 9, 12, 14, 15, 16 · samo zamenik: 13 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, UB |
639 | 70,3% | 1,1% | 49,3% | član | |
| 49 | Ub · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, UB |
616 | 27,6% | 2,9% | 99,4% | nema |
|
| 50 | Ub · ZGRADA GRADSKOG BAZENA Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: ZGRADA GRADSKOG BAZENA, UB |
770 | 78,8% | 2,5% | 42,6% | član | |
| 51 | Gunjevac · POSLOVNI PROSTOR GORANA SIMIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: POSLOVNI PROSTOR GORANA SIMIĆA, GUNJEVAC |
270 | 87,0% | 1,7% | 49,4% | član | |
| 52 | Sovljak · PRODAVNICA VASILJEVIĆ SNEŽANE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: PRODAVNICA VASILJEVIĆ SNEŽANE, SOVLJAK |
283 | 81,3% | 0,4% | 56,1% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 298 | 10 | 242 | 1 | 0 | 1 | 1 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 2 | 57 | 3 | 46 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 119 | 18 | 68 | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 155 | 4 | 101 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 90 | 2 | 63 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 46 | 0 | 38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 7 | 190 | 6 | 131 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 138 | 5 | 93 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 46 | 2 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 144 | 3 | 147 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 78 | 2 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 12 | 141 | 4 | 63 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 141 | 6 | 110 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 282 | 2 | 47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 15 | 94 | 1 | 62 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 143 | 0 | 28 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 17 | 120 | 3 | 79 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 189 | 5 | 144 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 172 | 4 | 59 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 80 | 4 | 96 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 184 | 3 | 122 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 92 | 3 | 62 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 170 | 2 | 83 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 24 | 128 | 4 | 76 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 25 | 90 | 2 | 53 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 197 | 4 | 129 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 265 | 4 | 231 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 315 | 6 | 173 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 29 | 69 | 1 | 47 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 73 | 3 | 84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 50 | 0 | 46 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 135 | 7 | 93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 33 | 134 | 5 | 94 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 71 | 1 | 69 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 63 | 1 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 506 | 7 | 270 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 270 | 14 | 231 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 42 | 2 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 50 | 5 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 40 | 133 | 3 | 95 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 41 | 247 | 5 | 218 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 42 | 212 | 8 | 142 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 43 | 255 | 6 | 362 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 |
| 44 | 367 | 10 | 532 | 2 | 0 | 0 | 0 | 10 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 45 | 398 | 11 | 456 | 0 | 2 | 0 | 3 | 5 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 46 | 415 | 6 | 517 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 6 | 1 | 0 | 4 | 0 | 1 | 1 | 3 |
| 47 | 447 | 18 | 528 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 48 | 219 | 7 | 208 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 49 | 164 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 50 | 252 | 5 | 320 | 1 | 0 | 0 | 2 | 9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 51 | 114 | 4 | 107 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 52 | 128 | 3 | 95 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 8.978 | 244 | 7.265 | 13 | 5 | 6 | 19 | 99 | 14 | 3 | 58 | 7 | 3 | 11 | 7 | 4 | 4 | 17 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 52 od 52
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 51 | 52 | 103 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 50 | 51 | 101 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 50 | 51 | 101 | |
| 3 | Studentska lista | 50 | 50 | 100 | |
| 7 | Ruska stranka | 49 | 50 | 99 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 48 | 48 | 96 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 46 | 47 | 93 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 43 | 47 | 90 | |
| 9 | Evropska Srbija | 43 | 42 | 85 | |
| 5 | SVM | 22 | 51 | 73 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 24 | 36 | 60 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 8 | Autentična desnica | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 18.9.2026. 21.9.2026. 24.9.2026. 6.10.2026. 8.10.2026. 15.10.2026. 20.10.2026. 29.10.2026. 2.11.2026. 5.11.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 14.10.2026. 19.10.2026. 2.11.2026. (1) 2.11.2026. (2) 5.11.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 52 biračkih mesta za proveru (1,9%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 3 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,5% (ukupno 1,3%) · 70. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 75,2% · 6,4 poena više nego na celim izborima25. od 189 opština · ranije 66,9–67,3%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 53,6% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 52 (Predsednički 2022) → 52 · novih 3 · ne koristi se 3 · sa drugim brojem 2Upisanih 22.761 (Predsednički 2022) → 22.611, −0,7%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 52 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 52 | 22.611 | 17.014 | 75,2% | 1,5% |
|
1 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 52 | 22.674 | 15.260 | 67,3% | 3,1% |
|
2 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 52 | 22.761 | 15.229 | 66,9% | 2,9% |
|
2 |
Biračka mesta kroz izbore55 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.