Raški upravni okrug · opština
Tutin
Biračkih mesta: 61 · Upisani birači: 33.372 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 17 opština slične veličine, gradskihIzlaznost
39,1%
zemlja 68,9% · slične 67,9% · 175. od 189
Mesta sa upozorenjem
7 od 61
11% · zemlja 8,2% · slične 4,9%
Nevažeći listići
3,4%
zemlja 1,3% · slične 1,4% · 6. od 189
Upisani birači
33.372
2023: 32.288 (+3,4%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
8mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 16 PU "HABIBA STOČEVIĆ" - VRTIĆ "BUBAMARA" · 3 od 3 izbora
- BM 55 OSNOVNA ŠKOLA · 3 od 3 izbora
- BM 14 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
- BM 40 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
- BM 43 OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 61 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 10 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
1mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 16 PU "HABIBA STOČEVIĆ" - VRTIĆ "BUBAMARA" · Upisanih 1.039 → 1.341 (+29%); medijana promene u opštini −1%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
4mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
- BM 61 OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 4 · Izlaznost 84,2%; medijana ostalih 34 mesta u naselju 38,9%
- BM 46 OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 3 · Izlaznost 70,5%; medijana ostalih 34 mesta u naselju 38,9%
- BM 20 OSNOVNA ŠKOLA · Izlaznost 65,4%; medijana ostalih 34 mesta u naselju 38,9%
- BM 55 OSNOVNA ŠKOLA · Izlaznost 60,7%; medijana ostalih 34 mesta u naselju 38,9%
Šta proveriti: Izlaznost je daleko od ostalih mesta u istom naselju. Uporedi broj zaokruženih u izvodu sa listićima i vidi da li je na mestu glasala ustanova (dom, bolnica, kasarna).
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
7mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- BM 14 OSNOVNA ŠKOLA
- BM 16 PU "HABIBA STOČEVIĆ" - VRTIĆ "BUBAMARA"
- BM 20 OSNOVNA ŠKOLA
- BM 43 OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1
- BM 46 OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 3
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (36,7%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 13.059 od 33.372 upisanih birača · izlaznost 39,1% · nevažećih listića 3,4%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 10. SDA Sandžaka4.62936,7% zemlja 0,3%
- 3. Studentska lista2.62420,8% zemlja 53,7%
- 6. SPP (Zukorlić)1.85414,7% zemlja 0,3%
- 1. Ujedinjena Srbija1.66213,2% zemlja 39,5%
- 4. Ljudski (Ljajić)1.49611,9% zemlja 0,5%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)2081,6% zemlja 0,5%
Ostale liste sa manje od 1%: 8
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)730,6% zemlja 2,2%
- 13. Biram pravdu (Bulić)380,3% zemlja 0,0%
- 9. Evropska Srbija260,2% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo40,0% zemlja 0,1%
- 7. Ruska stranka20,0% zemlja 0,1%
- 8. Autentična desnica20,0% zemlja 0,9%
- 17. Albanska koalicija20,0% zemlja 0,6%
- 12. Liberalno zelena stranka10,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 21 naselja, SDA Sandžaka je prva u 18 (Tutin, Dubovo, Oraše, Suvi Do, Đerekare, Delimeđe, Leskova, Bujkoviće, Naboje, Špiljani, Gurdijelje, Braćak, Melaje, Ramoševo, Biohane, Reževiće, Pružanj, Godovo); Ujedinjena Srbija je prva u 2 (Lipica, Južni Kočarnik); SPP (Zukorlić) je prva u jednom (Dolovo).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tutin | 35 | 11.169 | 20.781 | 39,3% | SDA Sandžaka 36,0% | 36,0% |
| Dubovo | 1 | 1.251 | 1.489 | 42,7% | SDA Sandžaka 41,9% | 41,9% |
| Oraše | 1 | 678 | 837 | 47,1% | SDA Sandžaka 29,9% · tesno | 29,9% |
| Suvi Do | 1 | 483 | 825 | 39,8% | SDA Sandžaka 30,5% · tesno | 30,5% |
| Dolovo | 1 | 290 | 531 | 23,5% | SPP (Zukorlić) 37,1% | 21,6% |
| Đerekare | 1 | 488 | 513 | 30,2% | SDA Sandžaka 44,1% | 44,1% |
| Delimeđe | 1 | 303 | 496 | 39,9% | SDA Sandžaka 48,7% | 48,7% |
| Leskova | 1 | 503 | 481 | 39,5% | SDA Sandžaka 59,5% | 59,5% |
| Bujkoviće | 1 | 84 | 406 | 38,4% | SDA Sandžaka 38,5% | 38,5% |
| Naboje | 1 | 258 | 391 | 37,1% | SDA Sandžaka 67,2% | 67,2% |
| Špiljani | 1 | 262 | 334 | 30,5% | SDA Sandžaka 34,7% | 34,7% |
| Lipica | 1 | 45 | 284 | 31,3% | Ujedinjena Srbija 29,9% · tesno | 25,3% |
| Gurdijelje | 1 | 50 | 256 | 37,9% | SDA Sandžaka 58,3% | 58,3% |
| Braćak | 1 | 165 | 235 | 37,4% | SDA Sandžaka 51,8% | 51,8% |
| Melaje | 1 | 429 | 209 | 25,4% | SDA Sandžaka 39,2% | 39,2% |
| Ramoševo | 1 | 218 | 201 | 45,3% | SDA Sandžaka 65,1% | 65,1% |
| Biohane | 1 | 116 | 196 | 29,1% | SDA Sandžaka 28,6% | 28,6% |
| Reževiće | 1 | 64 | 177 | 30,5% | SDA Sandžaka 66,7% | 66,7% |
| Pružanj | 1 | 134 | 134 | 54,5% | SDA Sandžaka 50,7% | 50,7% |
| Južni Kočarnik | 1 | 38 | 130 | 50,8% | Ujedinjena Srbija 45,5% | 21,2% |
| Godovo | 1 | 167 | 128 | 37,5% | SDA Sandžaka 40,4% | 40,4% |
| (naselje nije utvrđeno) | 6 | – | 4.338 | 40,2% | SDA Sandžaka 31,1% | 31,1% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 61 · za proveru: 7 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Tutin · LOKAL REŠADA HAMZAGIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: LOKAL REŠADA HAMZAGIĆA |
1.395 | 41,5% | 2,9% | 25,8% | član | |
| 2 | PU "HABIBA STOČEVIĆ" - VRTIĆ "SUNCEA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: PU "HABIBA STOČEVIĆ" - VRTIĆ "SUNCE" |
1.738 | 40,9% | 5,4% | 31,0% | član | |
| 3 | Tutin · DOM KULTURE - MALA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: DOM KULTURE - MALA SALA |
1.739 | 43,4% | 2,9% | 25,0% | član | |
| 4 | Tutin · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ" |
1.592 | 43,3% | 1,0% | 22,3% | član | |
| 5 | Tutin · KLUB PENZIONERA I INVALIDA RADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: KLUB PENZIONERA I INVALIDA RADA |
848 | 41,7% | 2,3% | 26,6% | član | |
| 6 | Tutin · GIMNAZIJA Kontrolori: liste 1, 2, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: GIMNAZIJA |
1.786 | 42,1% | 3,7% | 35,6% | član | |
| 7 | Tutin · LOKAL ŠEMSA ŠABANOVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: LOKAL ŠEMSA ŠABANOVIĆA |
1.110 | 38,9% | 6,7% | 23,8% | član | |
| 8 | LOKA SAFETA KAHROVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: LOKAL SAFETA KAHROVIĆA |
1.634 | 43,5% | 3,8% | 35,9% | član | |
| 9 | Dubovo · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ" |
1.489 | 42,7% | 2,8% | 41,9% | član | |
| 10 | Tutin · DROBILIŠNO POSTROJENJE RPGP "23. NOVEMBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: DROBILIŠNO POSTROJENJE RPGP ,23. NOVEMBAR" |
653 | 36,1% | 1,3% | 43,3% | član | |
| 11 | OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVA ŠKOLA |
139 | 33,1% | 10,9% | 24,4% | član | |
| 12 | OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVA ŠKOLA |
63 | 77,8% | 2,0% | 2,1% | član | |
| 13 | Južni Kočarnik · KUĆA MILANA ALEKSIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: KUĆA MILANA ALEKSIĆA |
130 | 50,8% | 0,0% | 21,2% | član | |
| 14 | Biohane · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
196 | 29,1% | 1,8% | 28,6% | član |
|
| 15 | Špiljani · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
334 | 30,5% | 3,9% | 34,7% | član | |
| 16 | Tutin · PU "HABIBA STOČEVIĆ" - VRTIĆ "BUBAMARA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: PU "HABIBA STOČEVIĆ" - VRTIĆ "BUBAMARA" |
1.341 | 38,2% | 4,7% | 33,6% | član |
|
| 17 | Bujkoviće · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
406 | 38,4% | 5,1% | 38,5% | član | |
| 18 | Godovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
128 | 37,5% | 2,1% | 40,4% | član | |
| 19 | CENTAR ZA AZIL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15 · Adresa: CENTAR ZA AZIL |
237 | 26,2% | 3,2% | 33,3% | član | |
| 20 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
136 | 65,4% | 2,2% | 49,4% | član |
|
| 21 | Lipica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
284 | 31,3% | 2,2% | 25,3% | član | |
| 22 | Dolovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
531 | 23,5% | 7,2% | 21,6% | član | |
| 23 | Suvi Do · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
825 | 39,8% | 0,9% | 30,5% | član | |
| 24 | Đerekare · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
513 | 30,2% | 1,9% | 44,1% | član | |
| 25 | Leskova · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
481 | 39,5% | 2,6% | 59,5% | član | |
| 26 | Naboje · OSNOVNA ŠKOLA (ISTURENO ODELJENJE - NABOJE) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
391 | 37,1% | 5,5% | 67,2% | član | |
| 27 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
198 | 34,3% | 0,0% | 61,8% | član | |
| 28 | Reževiće · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
177 | 30,5% | 11,1% | 66,7% | član | |
| 29 | Braćak · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
235 | 37,4% | 3,4% | 51,8% | član | |
| 30 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 2 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
268 | 42,5% | 3,5% | 72,7% | član | |
| 31 | Ramoševo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
201 | 45,3% | 8,8% | 65,1% | član | |
| 32 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
468 | 34,4% | 1,2% | 40,3% | član | |
| 33 | Pružanj · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
134 | 54,5% | 2,7% | 50,7% | član | |
| 34 | Melaje · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 2 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
209 | 25,4% | 3,8% | 39,2% | član | |
| 35 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
513 | 37,4% | 1,0% | 49,5% | član | |
| 36 | OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
527 | 31,3% | 3,0% | 21,2% | član | |
| 37 | Gurdijelje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
256 | 37,9% | 1,0% | 58,3% | član | |
| 38 | Delimeđe · OSNOVNA ŠKOLA - DELIMEĐE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - DELIMEĐE |
496 | 39,9% | 1,5% | 48,7% | član | |
| 39 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
333 | 34,2% | 5,3% | 49,1% | član | |
| 40 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
365 | 28,8% | 1,0% | 51,9% | član | |
| 41 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
443 | 24,4% | 0,0% | 35,2% | član | |
| 42 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
264 | 23,9% | 6,3% | 30,5% | član | |
| 43 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
777 | 34,9% | 4,8% | 31,0% | član |
|
| 44 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 2 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
324 | 30,2% | 0,0% | 56,1% | član | |
| 45 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
444 | 32,9% | 0,0% | 54,8% | član | |
| 46 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 3 Kontrolori: liste 1, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
417 | 70,5% | 0,7% | 56,8% | član |
|
| 47 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
94 | 52,1% | 2,0% | 37,5% | član | |
| 48 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
487 | 39,2% | 1,6% | 44,1% | član | |
| 49 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
326 | 40,5% | 3,8% | 12,6% | član | |
| 50 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
1.090 | 38,9% | 2,8% | 25,0% | član | |
| 51 | Tutin · LOKAL HAZIRA RAMIČEVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: LOKAL HAZIRA RAMIČEVIĆA |
356 | 41,0% | 5,5% | 56,5% | član | |
| 52 | Oraše · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
837 | 47,1% | 6,6% | 29,9% | član | |
| 53 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
384 | 31,8% | 0,0% | 23,0% | član | |
| 54 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
198 | 41,9% | 8,4% | 75,0% | član | |
| 55 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
61 | 60,7% | 2,7% | 0,0% | član |
|
| 56 | Tutin · LOKAL SENADA MAVRIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: LOKAL SENADA MAVRIĆA |
147 | 35,4% | 0,0% | 61,5% | član | |
| 57 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
51 | 49,0% | 0,0% | 68,0% | član | |
| 58 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
446 | 34,8% | 5,2% | 36,7% | član | |
| 59 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
1.287 | 26,3% | 5,9% | 47,0% | član | |
| 60 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
200 | 42,0% | 2,4% | 41,5% | član | |
| 61 | Tutin · OSNOVNA ŠKOLA - UČIONICA BR. 4 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 14, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA |
240 | 84,2% | 3,0% | 62,2% | član |
|
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 72 | 8 | 202 | 57 | 0 | 71 | 0 | 0 | 0 | 145 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 110 | 1 | 154 | 76 | 0 | 104 | 0 | 0 | 4 | 208 | 13 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 122 | 6 | 234 | 60 | 0 | 112 | 0 | 1 | 3 | 183 | 4 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 134 | 13 | 237 | 57 | 0 | 70 | 1 | 0 | 5 | 152 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 54 | 3 | 125 | 28 | 0 | 34 | 1 | 0 | 1 | 92 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| 6 | 88 | 2 | 217 | 72 | 0 | 76 | 0 | 0 | 0 | 258 | 10 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 63 | 5 | 123 | 33 | 0 | 64 | 0 | 0 | 1 | 96 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 102 | 2 | 161 | 69 | 0 | 80 | 0 | 0 | 2 | 245 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 100 | 0 | 133 | 50 | 0 | 76 | 0 | 0 | 0 | 259 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 36 | 0 | 47 | 24 | 0 | 22 | 0 | 0 | 1 | 101 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 9 | 0 | 7 | 1 | 0 | 14 | 0 | 0 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 35 | 11 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 30 | 0 | 7 | 1 | 0 | 13 | 0 | 0 | 0 | 14 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 10 | 0 | 13 | 3 | 0 | 11 | 0 | 0 | 0 | 16 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 18 | 0 | 17 | 13 | 0 | 6 | 0 | 0 | 2 | 34 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 61 | 0 | 123 | 37 | 0 | 62 | 0 | 0 | 3 | 164 | 37 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 22 | 4 | 21 | 9 | 0 | 27 | 0 | 0 | 1 | 57 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 6 | 0 | 16 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 19 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 7 | 0 | 13 | 3 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 20 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 5 | 0 | 3 | 26 | 0 | 8 | 0 | 0 | 1 | 43 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 26 | 0 | 19 | 8 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 22 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 26 | 0 | 10 | 1 | 0 | 43 | 0 | 0 | 0 | 25 | 10 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 62 | 4 | 46 | 21 | 0 | 91 | 0 | 0 | 0 | 99 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 25 | 0 | 15 | 13 | 0 | 29 | 0 | 0 | 0 | 67 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 13 | 0 | 17 | 21 | 0 | 24 | 0 | 0 | 0 | 110 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 14 | 2 | 20 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 92 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 10 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 42 | 0 | 0 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 4 | 0 | 7 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 6 | 0 | 6 | 1 | 0 | 28 | 0 | 0 | 0 | 44 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 3 | 0 | 18 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 80 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 3 | 1 | 4 | 18 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 16 | 0 | 41 | 33 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 64 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 4 | 0 | 13 | 13 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 5 | 0 | 13 | 8 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 4 | 1 | 14 | 55 | 0 | 22 | 0 | 0 | 0 | 94 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 9 | 1 | 23 | 82 | 0 | 11 | 0 | 0 | 0 | 34 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 2 | 0 | 9 | 8 | 0 | 19 | 0 | 0 | 0 | 56 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 6 | 0 | 20 | 52 | 0 | 22 | 0 | 0 | 0 | 95 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 3 | 0 | 9 | 38 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 53 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 40 | 12 | 0 | 11 | 9 | 0 | 18 | 0 | 0 | 0 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 41 | 4 | 0 | 17 | 34 | 0 | 13 | 0 | 0 | 2 | 38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 42 | 10 | 0 | 8 | 9 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 18 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 43 | 27 | 1 | 63 | 24 | 0 | 57 | 0 | 0 | 0 | 80 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 44 | 2 | 0 | 11 | 20 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 55 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 45 | 5 | 0 | 14 | 20 | 0 | 27 | 0 | 0 | 0 | 80 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 46 | 38 | 0 | 22 | 46 | 0 | 19 | 0 | 0 | 0 | 166 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 47 | 20 | 0 | 3 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 48 | 7 | 0 | 19 | 13 | 0 | 66 | 0 | 0 | 0 | 83 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 49 | 20 | 0 | 5 | 4 | 0 | 79 | 0 | 0 | 0 | 16 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 50 | 37 | 5 | 107 | 79 | 0 | 79 | 0 | 1 | 0 | 103 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 51 | 8 | 0 | 13 | 26 | 0 | 12 | 0 | 0 | 0 | 78 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 52 | 27 | 0 | 54 | 93 | 0 | 83 | 0 | 0 | 0 | 110 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 53 | 21 | 1 | 15 | 29 | 0 | 28 | 0 | 0 | 0 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 54 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 12 | 0 | 0 | 0 | 57 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 55 | 27 | 0 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 56 | 4 | 0 | 9 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 57 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 17 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 58 | 14 | 1 | 6 | 16 | 0 | 55 | 0 | 0 | 0 | 54 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 59 | 13 | 1 | 56 | 35 | 0 | 58 | 0 | 0 | 0 | 150 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 60 | 11 | 0 | 6 | 13 | 0 | 15 | 0 | 0 | 0 | 34 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 61 | 21 | 0 | 16 | 21 | 0 | 16 | 0 | 0 | 0 | 122 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 1.662 | 73 | 2.624 | 1.496 | 0 | 1.854 | 2 | 2 | 26 | 4.629 | 208 | 1 | 38 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 61 od 61
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 61 | 61 | 122 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 61 | 61 | 122 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 61 | 61 | 122 | |
| 8 | Autentična desnica | 61 | 61 | 122 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 61 | 60 | 121 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 61 | 60 | 121 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 61 | 59 | 120 | |
| 3 | Studentska lista | 59 | 59 | 118 | |
| 17 | Albanska koalicija | 59 | 59 | 118 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 61 | 56 | 117 | |
| 5 | SVM | 36 | 35 | 71 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 34 | 34 | 68 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 31 | 19 | 50 | |
| 9 | Evropska Srbija | 9 | 7 | 16 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2) 19.10.2026. (3) 19.10.2026. (4) 19.10.2026. (5) 19.10.2026. (6) 19.10.2026. (7) 19.10.2026. (8) 19.10.2026. (9) 19.10.2026. (10) 19.10.2026. (11) 19.10.2026. (12) 19.10.2026. (13)
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 19.10.2026.
- Obaveštenja: 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 7 od 61 biračkih mesta za proveru (11,5%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 35 · na bar dvoje: 8Nevažeći 3,4% (ukupno 1,3%) · 6. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 39,1% · 29,8 poena manje nego na celim izborima175. od 189 opština · ranije 38,5–44,8%
- Najviše glasova
- SDA Sandžaka 36,7% (ukupno 0,3%)Na 1 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 61 (Predsednički 2022) → 61 · novih 6 · ne koristi se 6 · sa drugim brojem 1Upisanih 30.267 (Predsednički 2022) → 33.372, +10,3%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 61 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 61 | 33.372 | 13.059 | 39,1% | 3,4% |
|
7 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 61 | 32.288 | 12.435 | 38,5% | 4,6% |
|
12 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 61 | 30.267 | 13.570 | 44,8% | 8,5% |
|
26 |
Biračka mesta kroz izbore67 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.