Rasinski upravni okrug · opština
Trstenik
Biračkih mesta: 67 · Upisani birači: 33.134 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 41 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
69,8%
zemlja 68,9% · slične 66,3% · 89. od 189
Mesta sa upozorenjem
2 od 67
3% · zemlja 8,2% · slične 6,3%
Nevažeći listići
1,6%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 51. od 189
Upisani birači
33.134
2023: 34.223 (−3,2%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
4mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 14 OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA" · 3 od 3 izbora
- BM 22 OŠ "KNEGINJA MILICA" · 2 od 3 izbora
- BM 34 DOM KULTURE · 2 od 3 izbora
- BM 38 OŠ "SVETI SAVA" · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 67 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
1mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
- BM 14 OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA" · Izlaznost 41,9%; medijana ostalih 15 mesta u naselju 73,4%
Šta proveriti: Izlaznost je daleko od ostalih mesta u istom naselju. Uporedi broj zaokruženih u izvodu sa listićima i vidi da li je na mestu glasala ustanova (dom, bolnica, kasarna).
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
2mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (49,1%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 23.143 od 33.134 upisanih birača · izlaznost 69,8% · nevažećih listića 1,6%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista11.17649,1% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija10.42745,8% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)4832,1% zemlja 2,2%
- 8. Autentična desnica2431,1% zemlja 0,9%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)1490,7% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka470,2% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)450,2% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija410,2% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo270,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka240,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda240,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)230,1% zemlja 0,1%
- 5. SVM160,1% zemlja 0,8%
- 13. Biram pravdu (Bulić)130,1% zemlja 0,0%
- 15. Ćale, ovo je za tebe120,1% zemlja 0,0%
- 6. SPP (Zukorlić)110,0% zemlja 0,3%
- 10. SDA Sandžaka30,0% zemlja 0,3%
- 17. Albanska koalicija30,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 42 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 28 (Velika Drenova, Odžaci, Stopanja, Poljna, Selište, Mala Drenova, Jasikovica, Stari Trstenik, Gornja Omašnica, Stragari, Riđevštica, Tobolac, Veluće, Mijajlovac, Gornja Crnišava, Ugljarevo, Dublje, Okruglica, Popina, Lozna, Golubovac, Božurevac, Mala Sugubina, Stublica, Planinica, Donji Dubič, Rajinac, Gornji Dubič); Studentska lista je prva u 14 (Trstenik, Medveđa, Milutovac, Počekovina, Lopaš, Bogdanje, Donja Omašnica, Bresno Polje, Brezovica, Riljac, Gornji Ribnik, Rujišnik, Bučje, Donja Crnišava).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Trstenik | 16 | 13.476 | 13.522 | 69,7% | Studentska lista 54,6% | 54,6% |
| Velika Drenova | 3 | 2.026 | 1.686 | 71,4% | Ujedinjena Srbija 55,0% | 40,8% |
| Medveđa | 3 | 1.831 | 1.597 | 67,8% | Studentska lista 53,5% | 53,5% |
| Milutovac | 2 | 1.181 | 1.037 | 73,5% | Studentska lista 50,8% | 50,8% |
| Odžaci | 2 | 1.104 | 1.018 | 71,7% | Ujedinjena Srbija 47,4% · tesno | 45,7% |
| Počekovina | 2 | 647 | 997 | 70,5% | Studentska lista 55,7% | 55,7% |
| Stopanja | 2 | 1.002 | 957 | 71,5% | Ujedinjena Srbija 49,0% · tesno | 46,1% |
| Lopaš | 2 | 549 | 763 | 72,7% | Studentska lista 48,1% · tesno | 48,1% |
| Poljna | 1 | 834 | 733 | 71,8% | Ujedinjena Srbija 53,6% | 39,8% |
| Bogdanje | 1 | 814 | 723 | 69,3% | Studentska lista 51,2% | 51,2% |
| Selište | 1 | 706 | 585 | 73,0% | Ujedinjena Srbija 56,6% | 38,6% |
| Donja Omašnica | 1 | 476 | 521 | 61,0% | Studentska lista 52,8% | 52,8% |
| Bresno Polje | 1 | 560 | 501 | 78,4% | Studentska lista 58,7% | 58,7% |
| Mala Drenova | 1 | 443 | 478 | 60,7% | Ujedinjena Srbija 45,9% · tesno | 43,5% |
| Jasikovica | 1 | 467 | 474 | 69,6% | Ujedinjena Srbija 50,2% · tesno | 46,7% |
| Stari Trstenik | 1 | 498 | 467 | 79,0% | Ujedinjena Srbija 56,1% | 41,4% |
| Gornja Omašnica | 1 | 415 | 458 | 67,2% | Ujedinjena Srbija 52,8% | 40,3% |
| Brezovica | 1 | 435 | 426 | 64,8% | Studentska lista 52,2% | 52,2% |
| Riljac | 1 | 367 | 394 | 71,8% | Studentska lista 50,5% · tesno | 50,5% |
| Gornji Ribnik | 1 | 478 | 393 | 76,3% | Studentska lista 52,8% | 52,8% |
| Stragari | 1 | 443 | 378 | 72,0% | Ujedinjena Srbija 51,5% | 43,9% |
| Riđevštica | 1 | 337 | 377 | 52,8% | Ujedinjena Srbija 60,8% | 32,2% |
| Rujišnik | 1 | 435 | 361 | 73,7% | Studentska lista 54,7% | 54,7% |
| Tobolac | 1 | 394 | 347 | 66,3% | Ujedinjena Srbija 58,0% | 38,4% |
| Veluće | 1 | 353 | 338 | 60,4% | Ujedinjena Srbija 65,5% | 31,5% |
| Mijajlovac | 1 | 367 | 319 | 74,0% | Ujedinjena Srbija 61,5% | 33,8% |
| Gornja Crnišava | 1 | 297 | 299 | 65,6% | Ujedinjena Srbija 52,4% | 40,8% |
| Ugljarevo | 1 | 384 | 294 | 74,5% | Ujedinjena Srbija 62,5% | 32,4% |
| Bučje | 1 | 320 | 291 | 67,4% | Studentska lista 48,1% · tesno | 48,1% |
| Dublje | 1 | 360 | 283 | 72,4% | Ujedinjena Srbija 52,7% | 41,4% |
| Okruglica | 2 | 206 | 281 | 75,8% | Ujedinjena Srbija 68,1% | 24,3% |
| Donja Crnišava | 1 | 302 | 264 | 73,5% | Studentska lista 52,1% | 52,1% |
| Popina | 1 | 287 | 253 | 69,6% | Ujedinjena Srbija 52,0% | 42,2% |
| Lozna | 1 | 301 | 235 | 71,1% | Ujedinjena Srbija 56,4% | 37,0% |
| Golubovac | 1 | 193 | 210 | 66,2% | Ujedinjena Srbija 60,1% | 39,1% |
| Božurevac | 1 | 180 | 165 | 64,2% | Ujedinjena Srbija 52,4% | 42,9% |
| Mala Sugubina | 1 | 183 | 163 | 36,2% | Ujedinjena Srbija 63,2% | 31,6% |
| Stublica | 1 | 140 | 140 | 77,1% | Ujedinjena Srbija 47,7% | 39,3% |
| Planinica | 1 | 126 | 132 | 65,2% | Ujedinjena Srbija 59,0% | 22,9% |
| Donji Dubič | 1 | 142 | 129 | 79,1% | Ujedinjena Srbija 65,3% | 26,7% |
| Rajinac | 1 | 108 | 78 | 69,2% | Ujedinjena Srbija 66,7% | 25,5% |
| Gornji Dubič | 1 | 50 | 67 | 74,6% | Ujedinjena Srbija 75,5% | 20,4% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 67 · za proveru: 2 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Trstenik · OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA,TRSTENIK, BRANKA RADIČEVIĆA BR. |
1.069 | 72,3% | 1,0% | 57,8% | član | |
| 2 | Trstenik · LIKOVNI SALON U NARODNOM UNIVERZITETU Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: LIKOVNI SALON U NARODNOM UNIVERZITETU, TRSTENIK, KNEGINJE MILICE |
659 | 71,2% | 1,5% | 51,7% | član | |
| 3 | Trstenik · TEHNIČKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: TEHNIČKA ŠKOLA,TRSTENIK, VUKA KARADŽIĆA BR. 9 |
898 | 75,1% | 1,3% | 65,4% | član | |
| 4 | Trstenik · VISOKA TEHNIČKO - MAŠINSKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: VISOKA TEHNIČKO - MAŠINSKA ŠKOLA, TRSTENIK, RADOJA KRSTIĆA |
869 | 74,0% | 2,0% | 58,1% | član | |
| 5 | Trstenik · DEČIJI VRTIĆ "BISERI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: DEČIJI VRTIĆ "BISERI", TRSTENIK, RADOJA KRSTIĆA BR. 90 |
777 | 77,6% | 2,2% | 56,4% | član | |
| 6 | Trstenik · OPŠTINSKA ORGANIZACIJA PENZIONERA "TRSTENIK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OPŠTINSKA ORGANIZACIJA PENZIONERA "TRSTENIK", TRSTENIK |
728 | 74,9% | 1,1% | 63,6% | član | |
| 7 | Trstenik · BIVŠI DOM UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA "TRSTENIK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: BIVŠI DOM UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA "TRSTENIK", TRSTENIK, DAMJANA MAKSIĆA BR. 2 |
896 | 73,4% | 0,8% | 58,0% | član | |
| 8 | Trstenik · BIVŠA MŠ "KORNELIJE STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: BIVŠA MŠ "KORNELIJE STANKOVIĆ", TRSTENIK, OBRENA-BRENE ANTIĆA BR. |
861 | 75,5% | 0,9% | 56,8% | član | |
| 9 | Trstenik · OŠ "ŽIVADIN APOSTOLOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "ŽIVADIN APOSTOLOVIĆ" TRSTENIK, KNEGINJE MILICE BR. 41 |
1.101 | 66,2% | 1,4% | 48,1% | član | |
| 10 | Trstenik · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA", TRSTENIK, KARAĐORĐEVA BB |
1.058 | 72,6% | 1,7% | 53,0% | član | |
| 11 | Trstenik · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA",TRSTENIK, KARAĐORĐEVA bb |
627 | 78,5% | 1,0% | 51,7% | član | |
| 12 | Trstenik · ZGRADA OSNOVNOG OBRAZOVANJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: ZGRADA OSNOVNOG OBRAZOVANJA, TRSTENIK, ČAIRI 46 |
681 | 73,1% | 2,2% | 56,5% | član | |
| 13 | Trstenik · AERO KLUB "TRSTENIK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: AERO KLUB "TRSTENIK", TRSTENIK, AERODROM TRSTENIK |
409 | 76,8% | 2,9% | 53,4% | član | |
| 14 | Trstenik · OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA", TRSTENIK, KRALJEVAČKA BR. 42 |
1.307 | 41,9% | 1,3% | 48,3% | član |
|
| 15 | Odžaci · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, ODŽACI |
575 | 71,8% | 1,7% | 47,8% | član | |
| 16 | Odžaci · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA", ODŽACI |
443 | 71,6% | 2,5% | 43,0% | član | |
| 17 | Počekovina · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, POČEKOVINA |
601 | 68,1% | 0,7% | 49,5% | član | |
| 18 | Počekovina · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 15, 16 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, POČEKOVINA |
396 | 74,2% | 1,7% | 64,4% | član | |
| 19 | Gornji Ribnik · OŠ "KNEGINJA MILICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 15, 16 · Adresa: OŠ "KNEGINJA MILICA", GORNJI RIBNIK |
393 | 76,3% | 0,3% | 52,8% | član | |
| 20 | Lopaš · OŠ "KNEGINJA MILICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "KNEGINJA MILICA", LOPAŠ |
506 | 73,9% | 2,9% | 47,4% | član | |
| 21 | Lopaš · OŠ "KNEGINJA MILICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "KNEGINJA MILICA", LOPAŠ |
257 | 70,4% | 3,3% | 49,7% | član | |
| 22 | Gornja Crnišava · OŠ "KNEGINJA MILICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 15 · Adresa: OŠ "KNEGINJA MILICA", GORNJA CRNIŠAVA |
299 | 65,6% | 2,6% | 40,8% | član | |
| 23 | Donja Crnišava · OŠ "KNEGINJA MILICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "KNEGINJA MILICA", DONJA CRNIŠAVA |
264 | 73,5% | 1,0% | 52,1% | član | |
| 24 | Jasikovica · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 15 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, JASIKOVICA |
474 | 69,6% | 2,1% | 46,7% | član | |
| 25 | Bučje · LOKAL ĆOSIĆ NENADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: LOKAL ĆOSIĆ NENADA, BUČJE |
291 | 67,4% | 3,6% | 48,1% | član | |
| 26 | Veluće · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", VELUĆE |
338 | 60,4% | 0,5% | 31,5% | član | |
| 27 | Riđevštica · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, RIĐEVŠTICA |
377 | 52,8% | 0,0% | 32,2% | član | |
| 28 | Tobolac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, TOBOLAC |
347 | 66,3% | 2,6% | 38,4% | član | |
| 29 | Okruglica · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", OKRUGLICA |
188 | 73,9% | 2,2% | 21,3% | član | |
| 30 | Okruglica · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", OKRUGLICA |
93 | 79,6% | 0,0% | 29,7% | član | |
| 31 | Stari Trstenik · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, STARI TRSTENIK |
467 | 79,0% | 1,9% | 41,4% | član | |
| 32 | Bresno Polje · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15 · Adresa: DOM KULTURE, BRESNO POLJE |
501 | 78,4% | 1,5% | 58,7% | član | |
| 33 | Stopanja · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", STOPANJA |
375 | 69,6% | 1,5% | 40,9% | član | |
| 34 | Stopanja · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, STOPANJA |
582 | 72,7% | 1,4% | 49,4% | član | |
| 35 | Donja Omašnica · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", DONJA OMAŠNICA |
521 | 61,0% | 0,6% | 52,8% | član | |
| 36 | Golubovac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, GOLUBOVAC |
210 | 66,2% | 0,7% | 39,1% | član | |
| 37 | Gornja Omašnica · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", GORNJA OMAŠNICA |
458 | 67,2% | 1,0% | 40,3% | član | |
| 38 | Popina · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA", POPINA |
253 | 69,6% | 1,7% | 42,2% | član | |
| 39 | Dublje · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA", DUBLJE |
283 | 72,4% | 1,0% | 41,4% | član | |
| 40 | Brezovica · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA", BREZOVICA |
426 | 64,8% | 2,2% | 52,2% | član | |
| 41 | Stublica · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA", STUBLICA |
140 | 77,1% | 0,9% | 39,3% | član | |
| 42 | Trstenik · DOM KULTURE GRABOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE GRABOVAC, TRSTENIK, MORAVSKA BR. 20 |
618 | 65,4% | 1,2% | 41,9% | član | |
| 43 | Trstenik · OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA",TRSTENIK, ULICA JEFIMIJINA BR. 6 |
964 | 68,3% | 2,1% | 47,5% | član | |
| 44 | Ugljarevo · OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA", UGLJAREVO |
294 | 74,5% | 1,4% | 32,4% | član | |
| 45 | Lozna · OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 15 · Adresa: OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA", LOZNA |
235 | 71,1% | 1,2% | 37,0% | član | |
| 46 | Planinica · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, PLANINICA |
132 | 65,2% | 3,5% | 22,9% | član | |
| 47 | Gornji Dubič · PLANINARSKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 12, 13, 16 · Adresa: PLANINARSKI DOM, GORNJI DUBIČ |
67 | 74,6% | 2,0% | 20,4% | član | |
| 48 | Donji Dubič · DRUŠTVENI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15 · Adresa: DRUŠTVENI DOM, DONJI DUBIČ |
129 | 79,1% | 1,0% | 26,7% | član | |
| 49 | Rajinac · OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 15 · Adresa: OŠ "MIODRAG ČAJETINAC-ČAJKA", RAJINAC |
78 | 69,2% | 5,6% | 25,5% | član | |
| 50 | Bogdanje · OŠ "ŽIVADIN APOSTOLOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ"ŽIVADIN APOSTOLOVIĆ", BOGDANJE |
723 | 69,3% | 1,8% | 51,2% | član | |
| 51 | Medveđa · OŠ "LJUBIVOJE BAJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "LJUBIVOJE BAJIĆ", MEDVEĐA |
670 | 70,4% | 3,6% | 57,4% | član | |
| 52 | Medveđa · OŠ "LJUBIVOJE BAJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "LJUBIVOJE BAJIĆ", MEDVEĐA |
435 | 65,5% | 1,1% | 52,1% | član | |
| 53 | Medveđa · OŠ "LJUBIVOJE BAJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "LJUBIVOJE BAJIĆ", MEDVEĐA |
492 | 66,1% | 1,8% | 49,2% | član | |
| 54 | Mijajlovac · OŠ "LJUBIVOJE BAJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "LJUBIVOJE BAJIĆ", MIJAJLOVAC |
319 | 74,0% | 0,8% | 33,8% | član | |
| 55 | Rujišnik · OŠ "LJUBIVOJE BAJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "LJUBIVOJE BAJIĆ", RUJIŠNIK |
361 | 73,7% | 3,0% | 54,7% | član | |
| 56 | Velika Drenova · OŠ "DOBRICA ĆOSIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "DOBRICA ĆOSIĆ", VELIKA DRENOVA |
335 | 72,2% | 1,7% | 39,1% | član | |
| 57 | Stragari · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, STRAGARI |
378 | 72,0% | 2,9% | 43,9% | član | |
| 58 | Velika Drenova · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, VELIKA DRENOVA |
484 | 71,7% | 0,9% | 39,2% | član | |
| 59 | Velika Drenova · OŠ "DOBRICA ĆOSIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "DOBRICA ĆOSIĆ", VELIKA DRENOVA |
867 | 70,9% | 2,0% | 42,3% | član | |
| 60 | Selište · OŠ "DOBRICA ĆOSIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "DOBRICA ĆOSIĆ", SELIŠTE |
585 | 73,0% | 2,3% | 38,6% | član | |
| 61 | Milutovac · OŠ "RADE DODIĆ" MILUTOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 15 · Adresa: OŠ "RADE DODIĆ", MILUTOVAC |
438 | 73,1% | 0,6% | 54,7% | član | |
| 62 | Milutovac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 15 · Adresa: DOM KULTURE, MILUTOVAC |
599 | 73,8% | 0,9% | 47,9% | član | |
| 63 | Mala Drenova · OŠ "RADE DODIĆ" MILUTOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "RADE DODIĆ", MALA DRENOVA |
478 | 60,7% | 2,4% | 43,5% | član | |
| 64 | Poljna · LOVAČKO DRUŠTVO Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: LOVAČKO DRUŠTVO, POLJNA |
733 | 71,8% | 1,7% | 39,8% | član | |
| 65 | Riljac · OŠ "RADE DODIĆ" MILUTOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15 · Adresa: OŠ "RADE DODIĆ", RILJAC |
394 | 71,8% | 0,7% | 50,5% | član | |
| 66 | Mala Sugubina · OŠ "RADE DODIĆ" MILUTOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 12 · Adresa: OŠ "RADE DODIĆ" MILUTOVAC, MALA SUGUBINA |
163 | 36,2% | 3,4% | 31,6% | član |
|
| 67 | Božurevac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 15 · Adresa: DOM KULTURE , BOŽUREVAC |
165 | 64,2% | 0,9% | 42,9% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 294 | 13 | 442 | 2 | 0 | 0 | 3 | 7 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 193 | 14 | 239 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 | 0 | 0 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 3 | 200 | 14 | 435 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 4 | 227 | 11 | 366 | 1 | 0 | 0 | 2 | 13 | 3 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 5 | 223 | 11 | 333 | 1 | 1 | 3 | 0 | 13 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 173 | 12 | 343 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 239 | 18 | 379 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 6 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 8 | 244 | 12 | 366 | 1 | 0 | 1 | 0 | 13 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 9 | 337 | 18 | 346 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | 3 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| 10 | 320 | 8 | 400 | 2 | 0 | 0 | 5 | 11 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 11 | 220 | 6 | 252 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 12 | 194 | 6 | 275 | 1 | 1 | 0 | 2 | 5 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 127 | 6 | 163 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 14 | 248 | 13 | 261 | 2 | 0 | 0 | 2 | 6 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 |
| 15 | 188 | 8 | 194 | 2 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 151 | 11 | 133 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 |
| 17 | 185 | 6 | 201 | 0 | 1 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 18 | 85 | 2 | 186 | 3 | 0 | 0 | 1 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 127 | 4 | 158 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 172 | 6 | 172 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 81 | 2 | 87 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 100 | 6 | 78 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 23 | 83 | 1 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 24 | 162 | 1 | 151 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 25 | 88 | 9 | 91 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 133 | 4 | 64 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 121 | 7 | 64 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 28 | 130 | 5 | 86 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 95 | 4 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 48 | 1 | 22 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 203 | 5 | 150 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 142 | 5 | 227 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 140 | 6 | 105 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 190 | 8 | 206 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 35 | 139 | 5 | 167 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 36 | 83 | 1 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 161 | 11 | 123 | 2 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 38 | 90 | 4 | 73 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 39 | 107 | 3 | 84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 40 | 108 | 10 | 141 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 41 | 51 | 10 | 42 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 42 | 209 | 12 | 167 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 43 | 304 | 14 | 306 | 1 | 1 | 0 | 4 | 7 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 44 | 135 | 4 | 70 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 45 | 93 | 3 | 61 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 46 | 49 | 13 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 47 | 37 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 48 | 66 | 7 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 49 | 34 | 3 | 13 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 50 | 224 | 6 | 252 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 51 | 170 | 8 | 261 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 52 | 120 | 7 | 147 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 53 | 144 | 8 | 157 | 2 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 54 | 144 | 2 | 79 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 55 | 107 | 3 | 141 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 56 | 137 | 1 | 93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 57 | 136 | 4 | 116 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 58 | 199 | 1 | 135 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 59 | 316 | 13 | 255 | 2 | 0 | 0 | 3 | 10 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 60 | 236 | 7 | 161 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 61 | 136 | 3 | 174 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 62 | 199 | 9 | 210 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 8 | 0 | 7 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 63 | 130 | 17 | 123 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 64 | 277 | 18 | 206 | 2 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 65 | 132 | 6 | 142 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 66 | 36 | 3 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 67 | 55 | 4 | 45 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 10.427 | 483 | 11.176 | 45 | 16 | 11 | 47 | 243 | 41 | 3 | 149 | 24 | 13 | 27 | 12 | 23 | 3 | 24 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 67 od 67
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 67 | 67 | 134 | |
| 3 | Studentska lista | 67 | 66 | 133 | |
| 5 | SVM | 66 | 61 | 127 | |
| 7 | Ruska stranka | 65 | 62 | 127 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 66 | 60 | 126 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 64 | 58 | 122 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 58 | 50 | 108 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 58 | 44 | 102 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 55 | 46 | 101 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 14 | 5 | 19 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 1 | 1 | 2 | |
| 8 | Autentična desnica | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 18.9.2026. 23.9.2026. (1) 23.9.2026. (2) 17.10.2026. (1) 17.10.2026. (2) 17.10.2026. (3) 17.10.2026. (4) 17.10.2026. (5) 21.10.2026. (1) 21.10.2026. (2) 21.10.2026. (3) 23.10.2026. (1) 23.10.2026. (2) 4.11.2026. (1) 4.11.2026. (2) 4.11.2026. (3) 4.11.2026. (4) 4.11.2026. (5) 4.11.2026. (6)
- Izveštaji: 3.11.2026.
- Rešenja: 18.10.2026. (1) 18.10.2026. (2) 21.10.2026. (1) 21.10.2026. (2) 21.10.2026. (3) 23.10.2026. 30.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 2 od 67 biračkih mesta za proveru (3,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 7 · na bar dvoje: 4Nevažeći 1,6% (ukupno 1,3%) · 51. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 69,8% · 1,0 poena više nego na celim izborima89. od 189 opština · ranije 58,7–60,4%
- Najviše glasova
- Studentska lista 49,1% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 67 (Predsednički 2022) → 67 · novih 4 · ne koristi se 4Upisanih 34.583 (Predsednički 2022) → 33.134, −4,2%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 67 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 67 | 33.134 | 23.143 | 69,8% | 1,6% |
|
2 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 67 | 34.223 | 20.687 | 60,4% | 3,5% |
|
6 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 67 | 34.583 | 20.295 | 58,7% | 2,7% |
|
4 |
Biračka mesta kroz izbore71 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.