Pčinjski upravni okrug · opština
Trgovište
Biračkih mesta: 25 · Upisani birači: 4.242 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 14 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
80,9%
zemlja 68,9% · slične 30,9% · 6. od 189
Mesta sa upozorenjem
7 od 25
28% · zemlja 8,2% · slične 32,1%
Nevažeći listići
1,3%
zemlja 1,3% · slične 2,1% · 120. od 189
Upisani birači
4.242
2023: 4.262 (−0,5%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
7mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 24 MESNA KANCELARIJA · 3 od 3 izbora
- BM 25 OSNOVNA ŠKOLA · 3 od 3 izbora
- BM 5 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
- BM 18 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
- BM 21 PU "POLETARAC" - ISTURENO ODELJENJE · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
6mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
- BM 24 MESNA KANCELARIJA · 98,4% · izlaznost 98,4%
- BM 23 OŠ "ŽARKO ZRENJANIN UČA" · 94,6% · izlaznost 96,9%
- BM 21 PU "POLETARAC" - ISTURENO ODELJENJE · 92,2% · izlaznost 93,7%
- BM 16 OSNOVNA ŠKOLA · 90,6% · izlaznost 93,0%
- BM 25 OSNOVNA ŠKOLA · 91,4% · izlaznost 92,1%
Šta proveriti: Skoro svi glasovi za jednu listu uz visoku izlaznost. Pročitaj primedbe i pogledaj koje liste su imale kontrolore i da li je bilo posmatrača.
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 25 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
7mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- BM 5 OSNOVNA ŠKOLA
- BM 16 OSNOVNA ŠKOLA
- BM 19 OŠ "VUK KARADŽIĆ"
- BM 21 PU "POLETARAC" - ISTURENO ODELJENJE
- BM 23 OŠ "ŽARKO ZRENJANIN UČA"
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (82,2%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 3.432 od 4.242 upisanih birača · izlaznost 80,9% · nevažećih listića 1,3%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija2.78582,2% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista54316,0% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)501,5% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 5
- 8. Autentična desnica50,1% zemlja 0,9%
- 9. Evropska Srbija20,1% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka10,0% zemlja 0,1%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)10,0% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda10,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 17 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 17 (Trgovište, Radovnica, Donji Stajevac, Donji Kozji Dol, Novo Selo, Šajince, Donja Trnica, Zladovce, Barbace, Gornja Trnica, Novi Glog, Gornji Stajevac, Lesnica, Široka Planina, Crveni Grad, Crnovce, Surlica).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Trgovište | 5 | 1.711 | 1.641 | 75,5% | Ujedinjena Srbija 72,9% | 72,9% |
| Radovnica | 4 | 712 | 707 | 93,4% | Ujedinjena Srbija 92,1% | 92,1% |
| Donji Stajevac | 2 | 327 | 387 | 88,6% | Ujedinjena Srbija 93,8% | 93,8% |
| Donji Kozji Dol | 1 | 65 | 330 | 71,2% | Ujedinjena Srbija 72,4% | 72,4% |
| Novo Selo | 1 | 140 | 190 | 84,2% | Ujedinjena Srbija 89,2% | 89,2% |
| Šajince | 1 | 70 | 161 | 78,9% | Ujedinjena Srbija 81,9% | 81,9% |
| Donja Trnica | 1 | 131 | 124 | 91,1% | Ujedinjena Srbija 74,1% | 74,1% |
| Zladovce | 1 | 62 | 104 | 84,6% | Ujedinjena Srbija 86,2% | 86,2% |
| Barbace | 1 | 85 | 87 | 64,4% | Ujedinjena Srbija 72,7% | 72,7% |
| Gornja Trnica | 1 | 45 | 74 | 63,5% | Ujedinjena Srbija 87,2% | 87,2% |
| Novi Glog | 1 | 60 | 68 | 88,2% | Ujedinjena Srbija 96,7% | 96,7% |
| Gornji Stajevac | 1 | 72 | 66 | 86,4% | Ujedinjena Srbija 86,0% | 86,0% |
| Lesnica | 1 | 56 | 63 | 87,3% | Ujedinjena Srbija 94,4% | 94,4% |
| Široka Planina | 1 | 50 | 63 | 66,7% | Ujedinjena Srbija 90,5% | 90,5% |
| Crveni Grad | 1 | 47 | 63 | 92,1% | Ujedinjena Srbija 91,4% | 91,4% |
| Crnovce | 1 | 50 | 57 | 68,4% | Ujedinjena Srbija 76,9% | 76,9% |
| Surlica | 1 | 41 | 57 | 93,0% | Ujedinjena Srbija 90,6% | 90,6% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 25 · za proveru: 7 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Barbace · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
87 | 64,4% | 1,8% | 72,7% | član | |
| 2 | Novo Selo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
190 | 84,2% | 1,2% | 89,2% | član | |
| 3 | Šajince · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
161 | 78,9% | 0,0% | 81,9% | član | |
| 4 | Crnovce · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
57 | 68,4% | 0,0% | 76,9% | član | |
| 5 | Donja Trnica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
124 | 91,1% | 0,9% | 74,1% | član |
|
| 6 | Zladovce · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
104 | 84,6% | 1,1% | 86,2% | član | |
| 7 | Gornja Trnica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
74 | 63,5% | 0,0% | 87,2% | član | |
| 8 | Lesnica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
63 | 87,3% | 1,8% | 94,4% | član | |
| 9 | Donji Kozji Dol · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
330 | 71,2% | 3,0% | 72,4% | član | |
| 10 | Široka Planina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
63 | 66,7% | 0,0% | 90,5% | član | |
| 11 | Trgovište · NARODNA BIBLIOTEKA "ANTONIJE POPOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
434 | 74,0% | 3,4% | 70,6% | član | |
| 12 | Trgovište · SSŠ "MILUTIN BOJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
299 | 76,9% | 0,4% | 81,7% | član | |
| 13 | Trgovište · PREDŠKOLSKA USTANOVA "POLETARAC" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
274 | 77,7% | 0,9% | 74,4% | član | |
| 14 | Trgovište · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
315 | 71,4% | 0,9% | 75,3% | član | |
| 15 | Trgovište · CENTAR ZA SOCIJALNI RAD TRGOVIŠTE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
319 | 78,4% | 2,8% | 64,2% | član | |
| 16 | Surlica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
57 | 93,0% | 0,0% | 90,6% | član |
|
| 17 | Gornji Stajevac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
66 | 86,4% | 0,0% | 86,0% | član | |
| 18 | Novi Glog · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
68 | 88,2% | 0,0% | 96,7% | član | |
| 19 | Donji Stajevac · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
195 | 91,3% | 2,2% | 93,1% | član |
|
| 20 | Donji Stajevac · ZDRAVSTVENA AMBULANTA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
192 | 85,9% | 0,0% | 94,5% | član | |
| 21 | Radovnica · PU "POLETARAC" - ISTURENO ODELJENJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
126 | 93,7% | 1,7% | 92,2% | član |
|
| 22 | Radovnica · ZDRAVSTVENA AMBULANTA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
195 | 85,6% | 1,2% | 84,8% | član | |
| 23 | Radovnica · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN UČA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
323 | 96,9% | 0,0% | 94,6% | član |
|
| 24 | Radovnica · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
63 | 98,4% | 0,0% | 98,4% | član |
|
| 25 | Crveni Grad · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
63 | 92,1% | 0,0% | 91,4% | član |
|
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 40 | 0 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 141 | 4 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 104 | 4 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 30 | 1 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 83 | 2 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 75 | 4 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 41 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 51 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 165 | 3 | 59 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 10 | 38 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 219 | 4 | 87 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 187 | 7 | 34 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 157 | 6 | 45 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 168 | 2 | 51 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 156 | 3 | 84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 48 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 49 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 58 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 162 | 3 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 156 | 3 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 107 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 140 | 0 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 296 | 0 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 61 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 53 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 2.785 | 50 | 543 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 25 od 25
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 25 | 25 | 50 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 25 | 25 | 50 | |
| 3 | Studentska lista | 25 | 25 | 50 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 25 | 25 | 50 | |
| 5 | SVM | 25 | 25 | 50 | |
| 8 | Autentična desnica | 25 | 25 | 50 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 25 | 25 | 50 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 25 | 25 | 50 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 25 | 25 | 50 | |
| 7 | Ruska stranka | 25 | 24 | 49 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 25 | 24 | 49 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 25 | 24 | 49 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 25 | 24 | 49 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 25 | 24 | 49 | |
| 9 | Evropska Srbija | 22 | 14 | 36 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 17.9.2026. 19.9.2026. 20.9.2026. 30.9.2026. 5.10.2026. 6.10.2026. (1) 6.10.2026. (2) 7.10.2026. 9.10.2026. 14.10.2026. (1) 14.10.2026. (2) 19.10.2026. 23.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2)
- Obaveštenja: 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2) 19.10.2026. (3) 19.10.2026. (4) 20.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 7 od 25 biračkih mesta za proveru (28,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 12 · na bar dvoje: 7Nevažeći 1,3% (ukupno 1,3%) · 120. od 189 opština · nikad veći nego na celim izborima
- Izlaznost
- 80,9% · 12,0 poena više nego na celim izborima6. od 189 opština · ranije 80,9–83,9%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 82,2% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 25 (Predsednički 2022) → 25Upisanih 4.284 (Predsednički 2022) → 4.242, −1,0%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 25 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 25 | 4.242 | 3.432 | 80,9% | 1,3% |
|
7 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 25 | 4.262 | 3.446 | 80,9% | 1,3% |
|
4 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 25 | 4.284 | 3.593 | 83,9% | 1,4% |
|
10 |
Biračka mesta kroz izbore25 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 2 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 3 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 4 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 5 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 2 |
| 6 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 7 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 8 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 9 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 10 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 11 | NARODNA BIBLIOTEKA "ANTONIJE POPOVIĆ" | 3 | 0 |
| 12 | SSŠ "MILUTIN BOJIĆ" | 3 | 0 |
| 13 | PREDŠKOLSKA USTANOVA "POLETARAC" | 3 | 0 |
| 14 | OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" | 3 | 0 |
| 15 | CENTAR ZA SOCIJALNI RAD TRGOVIŠTE | 3 | 0 |
| 16 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 17 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 18 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 2 |
| 19 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" | 3 | 1 |
| 20 | ZDRAVSTVENA AMBULANTA | 3 | 1 |
| 21 | PU "POLETARAC" - ISTURENO ODELJENJE | 3 | 2 |
| 22 | ZDRAVSTVENA AMBULANTA | 3 | 2 |
| 23 | OŠ "ŽARKO ZRENJANIN UČA" | 3 | 2 |
| 24 | MESNA KANCELARIJA | 3 | 3 |
| 25 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 3 |