Nišavski upravni okrug · opština
Svrljig
Biračkih mesta: 42 · Upisani birači: 9.677 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 63 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
72,2%
zemlja 68,9% · slične 66,0% · 64. od 189
Mesta sa upozorenjem
0 od 42
0% · zemlja 8,2% · slične 6,8%
Nevažeći listići
1,1%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 164. od 189
Upisani birači
9.677
2023: 10.259 (−5,7%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 22 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 42 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (50,3%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 6.986 od 9.677 upisanih birača · izlaznost 72,2% · nevažećih listića 1,1%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija3.47950,3% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista2.96042,8% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)2964,3% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 8. Autentična desnica550,8% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)500,7% zemlja 0,5%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo110,2% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)100,1% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija80,1% zemlja 0,3%
- 18. Majka Srbija – Gruda80,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)70,1% zemlja 0,5%
- 5. SVM70,1% zemlja 0,8%
- 12. Liberalno zelena stranka50,1% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)30,0% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka30,0% zemlja 0,1%
- 13. Biram pravdu (Bulić)30,0% zemlja 0,0%
- 17. Albanska koalicija30,0% zemlja 0,6%
- 15. Ćale, ovo je za tebe20,0% zemlja 0,0%
- 10. SDA Sandžaka10,0% zemlja 0,3%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 30 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 29 (Drajinac, Prekonoga, Niševac, Izvor, Grbavče, Beloinje, Ribare, Lalinac, Crnoljevica, Đurinac, Burdimo, Guševac, Plužina, Manojlica, Slivje, Merdželat, Okruglica, Popšica, Varoš, Lozan, Gulijan, Galibabinac, Davidovac, Periš, Radmirovac, Bučum, Vlahovo, Okolište, Labukovo); Studentska lista je prva u jednom (Svrljig).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Svrljig | 9 | 6.762 | 5.391 | 72,2% | Studentska lista 50,6% | 42,8% |
| Drajinac | 1 | 392 | 336 | 65,5% | Ujedinjena Srbija 62,8% | 62,8% |
| Prekonoga | 1 | 382 | 296 | 71,6% | Ujedinjena Srbija 53,1% | 53,1% |
| Niševac | 1 | 287 | 240 | 67,1% | Ujedinjena Srbija 48,1% · tesno | 48,1% |
| Izvor | 3 | 183 | 213 | 66,7% | Ujedinjena Srbija 66,7% | 66,7% |
| Grbavče | 1 | 238 | 204 | 80,9% | Ujedinjena Srbija 70,0% | 70,0% |
| Beloinje | 1 | 190 | 170 | 71,2% | Ujedinjena Srbija 63,6% | 63,6% |
| Ribare | 1 | 191 | 152 | 74,3% | Ujedinjena Srbija 52,7% | 52,7% |
| Lalinac | 1 | 192 | 152 | 73,0% | Ujedinjena Srbija 69,7% | 69,7% |
| Crnoljevica | 1 | 140 | 133 | 67,7% | Ujedinjena Srbija 70,8% | 70,8% |
| Đurinac | 1 | 135 | 119 | 76,5% | Ujedinjena Srbija 55,7% | 55,7% |
| Burdimo | 1 | 131 | 118 | 78,0% | Ujedinjena Srbija 65,2% | 65,2% |
| Guševac | 1 | 122 | 118 | 82,2% | Ujedinjena Srbija 55,2% | 55,2% |
| Plužina | 1 | 157 | 107 | 77,6% | Ujedinjena Srbija 78,3% | 78,3% |
| Manojlica | 1 | 96 | 82 | 78,0% | Ujedinjena Srbija 85,7% | 85,7% |
| Slivje | 1 | 50 | 80 | 70,0% | Ujedinjena Srbija 69,1% | 69,1% |
| Merdželat | 1 | 85 | 79 | 68,4% | Ujedinjena Srbija 53,8% | 53,8% |
| Okruglica | 1 | 90 | 78 | 75,6% | Ujedinjena Srbija 74,6% | 74,6% |
| Popšica | 1 | 54 | 71 | 63,4% | Ujedinjena Srbija 74,4% | 74,4% |
| Varoš | 1 | 48 | 66 | 57,6% | Ujedinjena Srbija 59,5% | 59,5% |
| Lozan | 1 | 74 | 66 | 69,7% | Ujedinjena Srbija 65,2% | 65,2% |
| Gulijan | 1 | 80 | 65 | 64,6% | Ujedinjena Srbija 73,2% | 73,2% |
| Galibabinac | 1 | 89 | 56 | 60,7% | Ujedinjena Srbija 67,6% | 67,6% |
| Davidovac | 1 | 57 | 55 | 78,2% | Ujedinjena Srbija 67,4% | 67,4% |
| Periš | 1 | 59 | 55 | 65,5% | Ujedinjena Srbija 75,0% | 75,0% |
| Radmirovac | 1 | 75 | 54 | 81,5% | Ujedinjena Srbija 61,4% | 61,4% |
| Bučum | 1 | 34 | 44 | 77,3% | Ujedinjena Srbija 85,3% | 85,3% |
| Vlahovo | 1 | 61 | 44 | 61,4% | Ujedinjena Srbija 77,8% | 77,8% |
| Okolište | 1 | 39 | 39 | 76,9% | Ujedinjena Srbija 60,0% | 60,0% |
| Labukovo | 1 | 19 | 26 | 69,2% | Ujedinjena Srbija 66,7% | 66,7% |
| (naselje nije utvrđeno) | 2 | – | 968 | 75,0% | Studentska lista 47,3% · tesno | 46,3% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 42 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Beloinje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · samo zamenik: 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, BELOINJE |
170 | 71,2% | 0,0% | 63,6% | član | |
| 2 | Ribare · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15 · samo zamenik: 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, RIBARE |
152 | 74,3% | 0,9% | 52,7% | član | |
| 3 | Burdimo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 14, 15 · samo zamenik: 13, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, BURDIMO |
118 | 78,0% | 0,0% | 65,2% | član | |
| 4 | Bučum · SEOSKA PROSTORIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · samo zamenik: 11 · Adresa: SEOSKA PROSTORIJA, BUČUM |
44 | 77,3% | 0,0% | 85,3% | član | |
| 5 | Okolište · SEOSKA PROSTORIJA Kontrolori: liste 2, 3, 5, 7, 11, 12, 14, 15, 16 · samo zamenik: 1, 4 · Adresa: SEOSKA PROSTORIJA, OKOLIŠTE |
39 | 76,9% | 0,0% | 60,0% | zamenik | |
| 6 | SEOSKE PROSTORIJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · samo zamenik: 15 |
54 | 74,1% | 0,0% | 75,0% | član | |
| 7 | Vlahovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 11, 12, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, VLAHOVO |
44 | 61,4% | 0,0% | 77,8% | član | |
| 8 | Varoš · SEOSKA PROSTORIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SEOSKA PROSTORIJA, VAROŠ |
66 | 57,6% | 2,6% | 59,5% | član | |
| 9 | Galibabinac · AMBULANTA DOMA ZDRAVLJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 14, 15 · samo zamenik: 4, 16 · Adresa: AMBULANTA DOMA ZDRAVLJA, GALIBABINAC |
56 | 60,7% | 0,0% | 67,6% | član | |
| 10 | Grbavče · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 13, 14, 16 · samo zamenik: 12, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GRBAVČE |
204 | 80,9% | 3,0% | 70,0% | član | |
| 11 | Gulijan · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14 · samo zamenik: 8 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, GULIJAN |
65 | 64,6% | 2,4% | 73,2% | član | |
| 12 | Lozan · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 15, 16 · samo zamenik: 14 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, LOZAN |
66 | 69,7% | 0,0% | 65,2% | član | |
| 13 | Guševac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GUŠEVAC |
118 | 82,2% | 1,0% | 55,2% | član | |
| 14 | Davidovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15 · samo zamenik: 1, 4, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, DAVIDOVAC |
55 | 78,2% | 0,0% | 67,4% | zamenik | |
| 15 | Radmirovac · SEOSKA PROSTORIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 15, 16 · Adresa: SEOSKA PROSTORIJA, RADMIROVAC |
54 | 81,5% | 0,0% | 61,4% | član | |
| 16 | Drajinac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, DRAJINAC |
336 | 65,5% | 0,9% | 62,8% | član | |
| 17 | Labukovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 10, 11, 14 · samo zamenik: 12, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, LABUKOVO |
26 | 69,2% | 0,0% | 66,7% | član | |
| 18 | Popšica · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, POPŠICA |
71 | 63,4% | 4,4% | 74,4% | član | |
| 19 | Lalinac · SEOSKA PROSTORIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 13, 14, 15 · samo zamenik: 16 · Adresa: SEOSKA PROSTORIJA, LALINAC |
152 | 73,0% | 1,8% | 69,7% | član | |
| 20 | Slivje · MONTAŽNI OBJEKAT MILOJKOVIĆ MILENKA Kontrolori: liste 1, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2 · Adresa: MONTAŽNI OBJEKAT MILOJKOVIĆ MILENKA, SLIVJE |
80 | 70,0% | 1,8% | 69,1% | član | |
| 21 | Niševac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, NIŠEVAC |
240 | 67,1% | 0,6% | 48,1% | član | |
| 22 | Okruglica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, OKRUGLICA |
78 | 75,6% | 0,0% | 74,6% | član | |
| 23 | Crnoljevica · SEOSKA PROSTORIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 · samo zamenik: 15 · Adresa: SEOSKA PROSTORIJA, CRNOLJEVICA |
133 | 67,7% | 1,1% | 70,8% | član | |
| 24 | Manojlica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, MANOJLICA |
82 | 78,0% | 1,6% | 85,7% | član | |
| 25 | Periš · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 14, 15 · samo zamenik: 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, PERIŠ |
55 | 65,5% | 0,0% | 75,0% | član | |
| 26 | Plužina · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, PLUŽINA |
107 | 77,6% | 0,0% | 78,3% | član | |
| 27 | Prekonoga · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, PREKONOGA |
296 | 71,6% | 0,5% | 53,1% | član | |
| 28 | Izvor · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 11, 12, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, IZVOR |
129 | 68,2% | 3,4% | 67,1% | član | |
| 29 | Izvor · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, IZVOR |
38 | 55,3% | 0,0% | 71,4% | član | |
| 30 | Izvor · KUĆA RUSOMIRA D ARSIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 14, 15, 16 · samo zamenik: 4, 13 · Adresa: KUĆA RUSOMIRA D. ARSIĆA, IZVOR |
46 | 71,7% | 3,0% | 62,5% | član | |
| 31 | Svrljig · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, SVRLJIG, Radoslava Golubovića Gruje /RADETOVA/ BR. 25 |
715 | 78,0% | 0,5% | 47,0% | član | |
| 32 | Svrljig · PROSTORIJE CRVENOG KRSTA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PROSTORIJE CRVENOG KRSTA, SVRLJIG, Radoslava Golubovića Gruje /RADETOVA/ |
519 | 72,3% | 0,8% | 44,6% | član | |
| 33 | Svrljig · SKUPŠTINA OPŠTINE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SKUPŠTINA OPŠTINE, SVRLJIG, Radoslava Golubovića Gruje /RADETOVA!/ BR. 31 |
652 | 74,2% | 0,4% | 48,8% | član | |
| 34 | Svrljig · PROSTORIJE ŠAH KLUBA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PROSTORIJE ŠAH KLUBA, SVRLJIG, DUŠANA TRIFUNCA BR.1 |
675 | 72,0% | 0,4% | 36,0% | član | |
| 35 | Svrljig · PROSTORIJE "AGRO-CENTRA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PROSTORIJE "AGRO CENTRA", SVRLJIG, Dr Milenka Hadžića /HAPIĆEVA/ BR. 5 |
301 | 70,8% | 0,9% | 31,8% | član | |
| 36 | Svrljig · FOND ZDRAVSTVA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: FOND ZDRAVSTVA, SVRLJIG, Dr Milenka Hadžića /HADŽIĆEVA/ BR. 40 |
565 | 72,9% | 1,0% | 45,1% | član | |
| 37 | Merdželat · KUĆA MILUTINOVIĆ DRAGANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · samo zamenik: 11, 13 · Adresa: PROSTORIJE DRAGANA MILUTINOVIĆA, MERDŽELAT |
79 | 68,4% | 3,7% | 53,8% | član | |
| 38 | Svrljig · KULTURNI CENTAR Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15 · Adresa: KULTURNI CENTAR, SVRLJIG, Danila Price Bore /BORE PRICE! BR. 2 |
781 | 70,8% | 1,6% | 38,4% | član | |
| 39 | Svrljig · POSLOVNI PROSTOR TOPLICE TODOROVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: POSLOVNI PROSTOR TOPLICE TODOROVIĆA, SVRLJIG, MILENTIJA MICIĆA |
602 | 73,3% | 0,9% | 40,3% | član | |
| 40 | Đurinac · SEOSKA PROSTORIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SEOSKA PROSTORIJA, ĐURINAC |
119 | 76,5% | 3,3% | 55,7% | član | |
| 41 | Svrljig · "MIN-DIV" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
581 | 63,7% | 1,6% | 49,5% | član | |
| 42 | "MIN-DIV" Kontrolori: liste 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 1 |
914 | 75,1% | 1,6% | 44,6% | zamenik |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 77 | 5 | 37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 59 | 4 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 60 | 8 | 18 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 29 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 18 | 6 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 30 | 2 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 21 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 22 | 2 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 23 | 1 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 112 | 9 | 31 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 11 | 30 | 3 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 30 | 0 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 53 | 5 | 35 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 29 | 3 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 27 | 2 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 137 | 2 | 73 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 12 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 32 | 3 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 76 | 6 | 26 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 38 | 2 | 12 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 77 | 10 | 71 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 22 | 44 | 2 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 63 | 6 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 54 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 25 | 27 | 1 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 65 | 5 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 112 | 8 | 81 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| 28 | 57 | 4 | 21 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 15 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 20 | 0 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 261 | 12 | 269 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| 32 | 166 | 17 | 183 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 235 | 13 | 223 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 174 | 24 | 264 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 3 | 0 | 9 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| 35 | 67 | 22 | 115 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 184 | 15 | 200 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 37 | 28 | 3 | 19 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 209 | 32 | 288 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 39 | 176 | 17 | 238 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| 40 | 49 | 2 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 41 | 180 | 4 | 171 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 42 | 301 | 29 | 330 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| Ukupno | 3.479 | 296 | 2.960 | 7 | 7 | 3 | 3 | 55 | 8 | 1 | 50 | 5 | 3 | 11 | 2 | 10 | 3 | 8 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 42 od 42
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Studentska lista | 42 | 42 | 84 | |
| 7 | Ruska stranka | 42 | 41 | 83 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 41 | 41 | 82 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 39 | 40 | 79 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 39 | 39 | 78 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 39 | 38 | 77 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 38 | 37 | 75 | |
| 5 | SVM | 38 | 36 | 74 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 36 | 34 | 70 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 33 | 35 | 68 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 32 | 33 | 65 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 31 | 28 | 59 | |
| 8 | Autentična desnica | 17 | 16 | 33 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 14 | 5 | 19 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 17.9.2026. 18.9.2026. 19.9.2026. 23.9.2026. 25.9.2026. 30.9.2026. 1.10.2026. 8.10.2026. 9.10.2026. 12.10.2026. 15.10.2026. 16.10.2026. 20.10.2026. 22.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 16.10.2026. (1) 16.10.2026. (2) 20.10.2026.
- Odluke: 18.9.2026. 20.10.2026. 22.10.2026.
- Obaveštenja: 19.10.2026. 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 0 od 42 biračkih mesta za proveru (0,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 8 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,1% (ukupno 1,3%) · 164. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 1 od 3 izbora
- Izlaznost
- 72,2% · 3,3 poena više nego na celim izborima64. od 189 opština · ranije 60,1–64,1%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 50,3% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 42 (Predsednički 2022) → 42 · novih 1 · ne koristi se 1Upisanih 10.479 (Predsednički 2022) → 9.677, −7,7%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 24 od 42 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 42 | 9.677 | 6.986 | 72,2% | 1,1% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 42 | 10.259 | 6.161 | 60,1% | 3,6% |
|
6 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 42 | 10.479 | 6.720 | 64,1% | 1,9% |
|
3 |
Biračka mesta kroz izbore43 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.