Kosovski upravni okrug · opština
Štrpce
Biračkih mesta: 3 · Upisani birači: 5.779 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 70 opština slične veličineIzlaznost
47,6%
zemlja 68,9% · slične 66,9% · 171. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 3
33% · zemlja 8,2% · slične 6,4%
Nevažeći listići
6,4%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 2. od 189
Upisani birači
5.779
2023: 5.428 (+6,5%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0mesta
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (81,7%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 2.753 od 5.779 upisanih birača · izlaznost 47,6% · nevažećih listića 6,4%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija2.10581,7% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista37714,6% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)501,9% zemlja 2,2%
- 8. Autentična desnica361,4% zemlja 0,9%
Ostale liste sa manje od 1%: 4
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)40,2% zemlja 0,5%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo20,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe10,0% zemlja 0,0%
- 18. Majka Srbija – Gruda10,0% zemlja 0,1%
Biračka mesta
Biračkih mesta: 3 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PROSTOR FABRIKE „JUMKO“ Kontrolori: rešenje još nije pročitano |
2.121 | 41,5% | 2,2% | 74,3% | nije pročitano | |
| 2 | PROSTOR FABRIKE „JUMKO“ Kontrolori: rešenje još nije pročitano |
1.888 | 46,6% | 2,2% | 77,7% | nije pročitano | |
| 3 | PROSTOR FABRIKE „JUMKO“ Kontrolori: rešenje još nije pročitano |
1.770 | 56,2% | 14,0% | 93,2% | nije pročitano |
|
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 640 | 19 | 183 | 0 | 0 | 0 | 0 | 14 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 668 | 7 | 175 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 3 | 797 | 24 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 2.105 | 50 | 377 | 0 | 0 | 0 | 0 | 36 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 |
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 3 biračkih mesta za proveru (33,3%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 1 · na bar dvoje: 0Nevažeći 6,4% (ukupno 1,3%) · 2. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 2 od 3 izbora
- Izlaznost
- 47,6% · 21,3 poena manje nego na celim izborima171. od 189 opština · ranije 12,2–14,0%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 81,7% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 3 (Predsednički 2022) → 3 · novih 3 · ne koristi se 3Upisanih 5.590 (Predsednički 2022) → 5.779, +3,4%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 3 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 3 | 5.779 | 2.753 | 47,6% | 6,4% |
|
1 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 3 | 5.428 | 660 | 12,2% | 3,6% |
|
0 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 3 | 5.590 | 784 | 14,0% | 2,2% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore6 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | PROSTOR FABRIKE „JUMKO“ | 1 | 0 |
| 2 | PROSTOR FABRIKE „JUMKO“ | 1 | 0 |
| 3 | PROSTOR FABRIKE „JUMKO“ | 1 | 1 |
| 1 | ZGRADA LOKALNE AMBULANTE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 2 | ZGRADA LOKALNE AMBULANTE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 3 | ZGRADA LOKALNE AMBULANTE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |