Južnobački upravni okrug · opština
Srbobran
Biračkih mesta: 28 · Upisani birači: 12.954 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 18 opština slične veličine, gradskihIzlaznost
73,6%
zemlja 68,9% · slične 54,8% · 48. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 28
4% · zemlja 8,2% · slične 8,1%
Nevažeći listići
1,6%
zemlja 1,3% · slične 2,3% · 53. od 189
Upisani birači
12.954
2023: 13.291 (−2,5%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
1od 28 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
- Srbobran · BM 10
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (49,6%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 9.535 od 12.954 upisanih birača · izlaznost 73,6% · nevažećih listića 1,6%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista4.65049,6% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija4.04543,1% zemlja 39,5%
- 5. SVM2853,0% zemlja 0,8%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1581,7% zemlja 2,2%
- 8. Autentična desnica1061,1% zemlja 0,9%
Ostale liste sa manje od 1%: 13
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)350,4% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka210,2% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija180,2% zemlja 0,3%
- 4. Ljudski (Ljajić)150,2% zemlja 0,5%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo140,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda110,1% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka50,1% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka50,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe50,1% zemlja 0,0%
- 13. Biram pravdu (Bulić)30,0% zemlja 0,0%
- 17. Albanska koalicija30,0% zemlja 0,6%
- 6. SPP (Zukorlić)10,0% zemlja 0,3%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)10,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 3 naselja, Studentska lista je prva u 2 (Srbobran, Turija); Ujedinjena Srbija je prva u jednom (Nadalj).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Srbobran | 21 | 10.496 | 9.650 | 72,6% | Studentska lista 50,5% | 50,5% |
| Turija | 4 | 2.057 | 1.828 | 77,6% | Studentska lista 49,7% | 49,7% |
| Nadalj | 3 | 1.804 | 1.476 | 75,1% | Ujedinjena Srbija 50,6% | 43,7% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 28 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Srbobran · UGOSTITELJSKI OBJEKAT Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: UGOSTITELJSKI OBJEKAT, SRBOBRAN,NOVOSADSKA BR. 5 |
442 | 79,2% | 1,4% | 45,5% | član | |
| 2 | Srbobran · VRTIĆ "ČUPERAK" - "VAŠARIŠTE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: VRTIĆ " RAK" - "VAŠARIŠTE", SRBOBRAN, RATARSKA BB |
434 | 85,9% | 1,6% | 46,9% | član | |
| 3 | Srbobran · DOM ZDRAVLJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 14, 15, 16 · Adresa: DOM ZDRAVLJA , SRBOBRAN, JOVANA POPOVIĆA BR. 25 |
435 | 74,5% | 0,3% | 60,4% | član | |
| 4 | Srbobran · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ" , SRBOBRAN, HAJDUK VELJKA BB |
395 | 75,4% | 0,7% | 61,1% | član | |
| 5 | Srbobran · VRTIĆ "SNEŽANA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: VRTIĆ "SNEŽANA", SRBOBRAN, JOVANA POPOVIĆA BR. 9 |
413 | 78,9% | 1,8% | 60,3% | član | |
| 6 | Srbobran · BIVŠA PRODAVNICA "UNA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BIVŠA PRODAVNICA "UNA", SRBOBRAN, NJEGOŠEVA BR. BB |
462 | 69,9% | 2,2% | 48,4% | član | |
| 7 | Srbobran · "PLAVI KRUG" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PLAVI KRUG", SRBOBRAN, SONJE MARINKOVIĆ BR 184 |
456 | 69,3% | 1,3% | 52,2% | član | |
| 8 | Srbobran · VRTIĆ "BAMBI" - "PEŠTICA" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: VRTIĆ "BAMBI" - "PEŠTICA", SRBOBRAN, LAZE KOS R. 26 |
492 | 72,0% | 2,5% | 49,6% | član | |
| 9 | Srbobran · LOKAL "TAMBURAŠEV" Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9, 12, 14, 15, 16 · Adresa: LOKAL "TAMBURAŠEV", SRBOBRAN, HAJDUK VELJKA BR. 85 |
458 | 82,8% | 0,8% | 52,7% | član | |
| 10 | Srbobran · LOKAL "TAMBURAŠEV" Kontrolori: liste 1, 2, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: LOKAL "TAMBURAŠEV", SRBOBRAN, HAJDUK VELJKA BR. 85 |
400 | 74,8% | 1,3% | 54,6% | nema | |
| 11 | Srbobran · VRTIĆ "PALČIĆ " - "KAĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16 · Adresa: VRTIĆ "PALČIĆ" - "KAĆ", SRBOBRAN,NIKOLE TESLE 38 |
513 | 71,7% | 2,2% | 31,4% | član | |
| 12 | Srbobran · VRTIĆ "PALČIĆ " - "KAĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: VRTIĆ "PALČIĆ" - "KAR", SRBOBRAN,NIKOLE TESLE 38 |
459 | 79,3% | 0,8% | 52,4% | član | |
| 13 | Srbobran · VRTIĆ "PČELICA "-"TUK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: VRTIĆ "PČELICA" - "TUK" BRAN, MILOŠA OBILIĆA BR. 70 |
412 | 78,6% | 1,5% | 62,7% | član | |
| 14 | Srbobran · VRTIĆ "PČELICA "-"TUK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 14, 16 · Adresa: VRTIĆ "PČELICA" - "TUK", SRBOBRAN, MILOŠA OBILIĆA BR. 70 |
441 | 72,8% | 1,9% | 55,9% | član | |
| 15 | Srbobran · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 8, 9, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", SRBOBRAN, DOŽA ĐERĐA BR. 1 |
466 | 66,3% | 1,6% | 50,0% | član | |
| 16 | Srbobran · VRTIĆ "BARBI"-"TUK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: VRTIĆ "BARBI" - "TUK", SRBOBRAN, SKOPLJANSKA BR. 11 |
477 | 63,9% | 1,3% | 43,9% | član | |
| 17 | Srbobran · VRTIĆ "BARBI"-"TUK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: VRTIĆ "BARBI" - "TUK", SRBOBRAN, SKOPLJANSKA BR. 11 |
507 | 68,2% | 0,6% | 47,4% | član | |
| 18 | Srbobran · BIVŠA IGRAONICA "RED DRAGON" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BIVŠA IGRAONICA "RED DRAGON", SRBOBRAN, PERE SEGEDINCA BR. 9 |
472 | 69,3% | 3,1% | 50,2% | član | |
| 19 | Srbobran · POŠTA "BEGLUK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: POŠTA "BEGLUK", SRBOBRAN, 19. OKTOBRA BR. 68A |
492 | 68,7% | 4,4% | 42,7% | član |
|
| 20 | Srbobran · VRTIĆ "CRVENKAPA" - "BEGLUK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: VRTIĆ "CRVENKAPA" - "BEGLUK", SRBOBRAN, 19. OKTOBRA BR. 68 |
540 | 62,0% | 2,4% | 48,9% | član | |
| 21 | Srbobran · VRTIĆ "CRVENKAPA" - "BEGLUK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: VRTIĆ "CRVENKAPA" - "BEGLUK", SRBOBRAN, 19. OKTOBRA BR. 68 |
484 | 68,0% | 0,9% | 46,9% | član | |
| 22 | Turija · LOVAČKI KLUB Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: LOVAČKI KLUB, TURIJA, SVETOG SAVE BR. 30 |
433 | 80,4% | 2,0% | 46,9% | član | |
| 23 | Turija · OŠ "PETAR DRAPŠIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "PETAR DRAPŠIN" , TURIJA, DOSITEJA OBRADOVIĆA BR. 2 |
494 | 75,3% | 1,3% | 44,1% | član | |
| 24 | Turija · MESNA ZAJEDNICA "TURIJA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA "TURIJA", TURIJA, SVETOG SAVE BR. 30 |
467 | 72,8% | 0,9% | 54,9% | član | |
| 25 | Turija · VRTIĆ "PEPELJUGA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: VRTIĆ "PEPELJUGA" - "TURIJA", TURIJA, VUKA KARADŽIĆA BR. 8 |
434 | 82,7% | 0,8% | 53,1% | član | |
| 26 | Nadalj · MESNA ZAJEDNICA NADALJ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA NADALJ, NADALJ, DR LAZARA RAKIĆA 33 |
474 | 77,2% | 1,6% | 44,2% | član | |
| 27 | Nadalj · OŠ "MOMČILO TAPAVICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "MOMČILO TAPAVICA", NADALJ, SVETOG SAVE BR. 31 |
589 | 74,4% | 2,7% | 43,7% | član | |
| 28 | Nadalj · OŠ "MOMČILO TAPAVICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "MOMČILO TAPAVICA", NADALJ, SVETOG SAVE BR. 31 |
413 | 73,6% | 0,7% | 43,0% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 171 | 8 | 157 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 188 | 0 | 172 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 104 | 4 | 195 | 2 | 9 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 4 | 94 | 5 | 181 | 0 | 2 | 0 | 1 | 9 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 118 | 2 | 193 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 6 | 139 | 2 | 153 | 0 | 18 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 113 | 9 | 163 | 0 | 20 | 0 | 1 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 135 | 1 | 171 | 4 | 25 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 9 | 156 | 11 | 198 | 0 | 0 | 0 | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 10 | 123 | 7 | 161 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 232 | 8 | 113 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 157 | 5 | 189 | 1 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 98 | 6 | 200 | 0 | 5 | 0 | 0 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 14 | 127 | 3 | 176 | 0 | 2 | 0 | 1 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 99 | 1 | 152 | 0 | 51 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 132 | 2 | 132 | 2 | 30 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 17 | 144 | 4 | 163 | 0 | 27 | 0 | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 130 | 4 | 159 | 0 | 19 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 155 | 8 | 138 | 1 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 20 | 132 | 5 | 160 | 0 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 134 | 6 | 153 | 1 | 23 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 |
| 22 | 168 | 4 | 160 | 0 | 1 | 0 | 1 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 177 | 5 | 162 | 0 | 0 | 0 | 1 | 15 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 24 | 131 | 8 | 185 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 138 | 4 | 189 | 1 | 0 | 0 | 1 | 15 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 26 | 185 | 9 | 159 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 27 | 209 | 18 | 186 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 28 | 156 | 9 | 130 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Ukupno | 4.045 | 158 | 4.650 | 15 | 285 | 1 | 21 | 106 | 18 | 5 | 35 | 5 | 3 | 14 | 5 | 1 | 3 | 11 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 28 od 28
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 28 | 1 | 29 | |
| 8 | Autentična desnica | 28 | 1 | 29 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 28 | 1 | 29 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 28 | 1 | 29 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 28 | 1 | 29 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 27 | 1 | 28 | |
| 3 | Studentska lista | 27 | 0 | 27 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 25 | 1 | 26 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 19 | 0 | 19 | |
| 5 | SVM | 17 | 0 | 17 | |
| 7 | Ruska stranka | 17 | 0 | 17 | |
| 9 | Evropska Srbija | 8 | 1 | 9 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 18.9.2026. 21.9.2026. 30.9.2026. (1) 30.9.2026. (2) 1.10.2026. 7.10.2026. 15.10.2026. 18.10.2026. (1) 18.10.2026. (2) 22.10.2026. (1) 22.10.2026. (2) 29.10.2026. (1) 29.10.2026. (2)
- Izveštaji: 30.10.2026.
- Odluke: 22.10.2026.
- Obaveštenja: 22.10.2026. 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 28 biračkih mesta za proveru (3,6%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 2 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,6% (ukupno 1,3%) · 53. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 4 od 4 izbora
- Izlaznost
- 73,6% · 4,7 poena više nego na celim izborima48. od 189 opština · ranije 63,9–67,1%
- Najviše glasova
- Studentska lista 49,6% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 28 (Predsednički 2022) → 28 · novih 10 · ne koristi se 10Upisanih 13.355 (Predsednički 2022) → 12.954, −3,0%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 28 od 28 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 28 | 12.954 | 9.535 | 73,6% | 1,6% |
|
1 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 28 | 13.357 | 8.530 | 63,9% | 3,7% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 28 | 13.291 | 8.528 | 64,2% | 3,3% |
|
1 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 28 | 13.355 | 8.958 | 67,1% | 4,1% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore38 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.