Sremski upravni okrug · opština
Šid
Biračkih mesta: 39 · Upisani birači: 28.246 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 41 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
67,2%
zemlja 68,9% · slične 66,3% · 117. od 189
Mesta sa upozorenjem
3 od 39
8% · zemlja 8,2% · slične 6,2%
Nevažeći listići
1,4%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 89. od 189
Upisani birači
28.246
2023: 29.146 (−3,1%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 39 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
1mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
- BM 35 GIMNAZIJA "SAVA ŠUMANOVIĆ" · Izlaznost 47,4%; medijana ostalih 13 mesta u naselju 70,3%
Šta proveriti: Izlaznost je daleko od ostalih mesta u istom naselju. Uporedi broj zaokruženih u izvodu sa listićima i vidi da li je na mestu glasala ustanova (dom, bolnica, kasarna).
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (51,0%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 18.971 od 28.246 upisanih birača · izlaznost 67,2% · nevažećih listića 1,4%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija9.53751,0% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista8.28344,3% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)4802,6% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 8. Autentična desnica1300,7% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)690,4% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija340,2% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka320,2% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)290,2% zemlja 0,5%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo270,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe170,1% zemlja 0,0%
- 5. SVM110,1% zemlja 0,8%
- 18. Majka Srbija – Gruda110,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka100,1% zemlja 0,1%
- 13. Biram pravdu (Bulić)90,0% zemlja 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)90,0% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka70,0% zemlja 0,3%
- 6. SPP (Zukorlić)30,0% zemlja 0,3%
- 17. Albanska koalicija10,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 19 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 17 (Erdevik, Adaševci, Kukujevci, Morović, Višnjićevo, Vašica, Bačinci, Berkasovo, Jamena, Gibarac, Ilinci, Bingula, Sot, Ljuba, Batrovci, Privina Glava, Molovin); Studentska lista je prva u 2 (Šid, Bikić Do).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Šid | 14 | 12.618 | 12.848 | 67,2% | Studentska lista 51,7% | 43,8% |
| Erdevik | 3 | 2.144 | 2.087 | 66,5% | Ujedinjena Srbija 50,7% | 50,7% |
| Adaševci | 2 | 1.566 | 1.538 | 66,6% | Ujedinjena Srbija 53,3% | 53,3% |
| Kukujevci | 2 | 1.490 | 1.499 | 66,1% | Ujedinjena Srbija 61,5% | 61,5% |
| Morović | 2 | 1.301 | 1.463 | 64,4% | Ujedinjena Srbija 56,7% | 56,7% |
| Višnjićevo | 2 | 1.398 | 1.401 | 73,4% | Ujedinjena Srbija 61,8% | 61,8% |
| Vašica | 2 | 1.211 | 1.112 | 73,7% | Ujedinjena Srbija 57,6% | 57,6% |
| Bačinci | 1 | 990 | 996 | 64,5% | Ujedinjena Srbija 51,4% | 51,4% |
| Berkasovo | 1 | 983 | 990 | 62,6% | Ujedinjena Srbija 51,1% | 51,1% |
| Jamena | 1 | 738 | 873 | 58,8% | Ujedinjena Srbija 59,6% | 59,6% |
| Gibarac | 1 | 731 | 809 | 65,4% | Ujedinjena Srbija 69,5% | 69,5% |
| Ilinci | 1 | 602 | 580 | 67,9% | Ujedinjena Srbija 65,0% | 65,0% |
| Bingula | 1 | 561 | 516 | 69,4% | Ujedinjena Srbija 62,6% | 62,6% |
| Sot | 1 | 529 | 502 | 69,1% | Ujedinjena Srbija 50,9% | 50,9% |
| Ljuba | 1 | 361 | 319 | 71,2% | Ujedinjena Srbija 51,4% | 51,4% |
| Batrovci | 1 | 201 | 220 | 72,3% | Ujedinjena Srbija 69,4% | 69,4% |
| Bikić Do | 1 | 199 | 194 | 74,2% | Studentska lista 55,2% | 42,0% |
| Privina Glava | 1 | 144 | 151 | 73,5% | Ujedinjena Srbija 58,2% | 58,2% |
| Molovin | 1 | 127 | 148 | 68,9% | Ujedinjena Srbija 62,7% | 62,7% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 39 · za proveru: 3 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Adaševci · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", ADAŠEVCI, FRUŠKOGORSKA BR. 3 |
883 | 69,1% | 1,3% | 52,3% | član | |
| 2 | Adaševci · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", ADAŠEVCI, FRUŠKOGORSKA BR. 3 |
655 | 63,4% | 1,4% | 54,8% | član | |
| 3 | Batrovci · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ VUK KARADŽIĆ", BATROVCI, JNA BR. 34 |
220 | 72,3% | 1,3% | 69,4% | član | |
| 4 | Bačinci · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ", BAČINCI, SREMSKA BR. 1 |
996 | 64,5% | 2,0% | 51,4% | član | |
| 5 | Berkasovo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, BERKASOVO, SVETOG SAVE BR. 1 |
990 | 62,6% | 1,5% | 51,1% | član | |
| 6 | Bingula · OŠ "SAVA ŠUMANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "SAVA ŠUMANOVIĆ", BINGULA, NUŠIĆEVA BR. 1 |
516 | 69,4% | 2,2% | 62,6% | član | |
| 7 | Bikić Do · OŠ "SREMSKI FRONT" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "SREMSKI FRONT", BIKIĆ DO, ČAPAJEVA BR. 27 |
194 | 74,2% | 0,7% | 42,0% | član | |
| 8 | Vašica · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", VAŠICA, VUKA KARADŽIĆA BR. 2 |
573 | 73,8% | 1,7% | 55,8% | član | |
| 9 | Vašica · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", VAŠICA, VUKA KARADŽIĆA BR. 2 |
539 | 73,7% | 1,5% | 59,6% | član | |
| 10 | Višnjićevo · OŠ "FILIP VIŠNJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "FILIP VIŠNJIĆ", VIŠNJIĆEVO, FILIPA VIŠNJIĆA BP. 1 |
638 | 74,8% | 1,9% | 61,3% | član | |
| 11 | Višnjićevo · OŠ "FILIP VIŠNJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "FILIP VIŠNJIĆ", VIŠNJIĆEVO, FILIPA VIŠNJIĆA BR. 1 |
763 | 72,3% | 2,0% | 62,3% | član | |
| 12 | Gibarac · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ", GIBARAC, SVETOG SAVE BR. 5 |
809 | 65,4% | 1,5% | 69,5% | član | |
| 13 | Erdevik · OŠ "SAVA ŠUMANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "SAVA ŠUMANOVIĆ", ERDEVIK, SVETOG SAVE BR. 4 |
657 | 70,5% | 0,6% | 48,7% | član | |
| 14 | Erdevik · SLOVAČKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SLOVAČKI DOM, ERDEVIK, MASARIKOVA BR. 2 |
706 | 64,0% | 2,4% | 49,0% | član | |
| 15 | Erdevik · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, ERDEVIK, TRG MLADIH BR. 1 |
724 | 65,2% | 1,1% | 54,4% | član | |
| 16 | Ilinci · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ" VUK KARADŽIĆ", ILINCI, VOJVOĐANSKA BR. 1 |
580 | 67,9% | 0,8% | 65,0% | član | |
| 17 | Jamena · OŠ "FILIP VIŠNJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "FILIP VIŠNJIĆU", JAMENA, MILOŠA OBILIĆA BR. 42 |
873 | 58,8% | 1,0% | 59,6% | član | |
| 18 | Kukujevci · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ", KUKUJEVCI, DESANKE MAKSIMOVIĆ BR. 2 |
756 | 64,4% | 2,9% | 64,5% | član |
|
| 19 | Kukujevci · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, KUKUJEVCI, VOJVODE SINĐELIĆA BR. 4 |
743 | 67,8% | 2,0% | 58,7% | član | |
| 20 | Ljuba · OŠ "SAVA ŠUMANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ"SAVA ŠUMANOVIĆ", LJUBA, VOJVOĐANSKA BR. 36 |
319 | 71,2% | 2,2% | 51,4% | član | |
| 21 | Molovin · OŠ "SREMSKI FRONT" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ" SREMSKI FRONT", MOLOVIN, FRUŠKOGORSKA BR. 0 |
148 | 68,9% | 0,0% | 62,7% | član | |
| 22 | Morović · OŠ "FILIP VIŠNJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "FILIP VIŠNJIĆ", MOROVIĆ, KRALJA PETRA PRVOG BR. 18 |
537 | 63,5% | 2,1% | 53,0% | član | |
| 23 | Morović · OŠ "FILIP VIŠNJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 16 · Adresa: OŠ "FILIP VIŠNJIĆ", MOROVIĆ, KRALJA PETRA PRVOG BR. 18 |
926 | 64,9% | 1,8% | 58,8% | član | |
| 24 | Privina Glava · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, PRIVINA GLAVA, JNA BR. 10 |
151 | 73,5% | 0,9% | 58,2% | član | |
| 25 | Sot · OŠ "SREMSKI FRONT" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "SREMSKI FRONT", COT, MOŠE PIJADE BR. 1 |
502 | 69,1% | 1,4% | 50,9% | član | |
| 26 | Šid · OŠ "SREMSKI FRONT" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "SREMSKI FRONT", ŠID, MAJKE JEVROSIME BR. 1 |
851 | 70,5% | 1,0% | 43,6% | član | |
| 27 | Šid · TEHNIČKA ŠKOLA "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: TEHNIČKA ŠKOLA" NIKOLA TESLA", ŠID, ŠKOLSKA BR. 1 |
730 | 67,5% | 1,2% | 42,3% | član |
|
| 28 | Šid · SPORTSKI CENTAR Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SPORTSKI CENTAR, ŠID, MATIJE GUPCA BR.5 |
900 | 60,7% | 1,6% | 51,2% | član | |
| 29 | Šid · OŠ "SREMSKI FRONT" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "SREMSKI FRONT", ŠID, MAJKE JEVROSIME BR. 1 |
1.565 | 67,5% | 1,0% | 39,6% | član | |
| 30 | Šid · PU "JELICA STANIVUKOVIĆ - ŠILJA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PU "JELICA STANIVUKOVIĆ- ŠILJA", ŠID, JELICE STANIVUKOVIĆ BR. 18 |
653 | 72,6% | 1,1% | 39,7% | član | |
| 31 | Šid · DOM ZDRAVLJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM ZDRAVLJA, ŠID, ALEKSE ŠANTIĆA BR. 1 |
892 | 67,3% | 0,8% | 44,5% | član | |
| 32 | Šid · GIMNAZIJA "SAVA ŠUMANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Adresa: GIMNAZIJA "SAVA ŠUMANOVIĆ" , ŠID, LAZE KOSTIĆA BR. 2 |
583 | 70,7% | 1,5% | 42,9% | član | |
| 33 | Šid · SLOVAČKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 15, 16 · Adresa: SLOVAČKI DOM, ŠID, SVETOG SAVE BR. 76 |
780 | 68,7% | 0,9% | 45,8% | član | |
| 34 | Šid · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, ŠID, KARAĐORĐEVA BR. 85 |
800 | 75,0% | 2,0% | 46,6% | član | |
| 35 | Šid · GIMNAZIJA "SAVA ŠUMANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: GIMNAZIJA "SAVA ŠUMANOVIĆ", ŠID, LAZE KOSTIĆA BR.2 |
1.108 | 47,4% | 1,3% | 40,3% | član |
|
| 36 | Šid · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ", ŠID, PETRA KOČIĆA 0 |
1.378 | 71,6% | 1,4% | 40,5% | član | |
| 37 | Šid · CRVENI KRST Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Adresa: CRVENI KRST, ŠID, CARA LAZARA BR. 10 |
747 | 70,3% | 1,1% | 44,3% | član | |
| 38 | Šid · DOM PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM PENZIONERA, ŠID, BRANKA RADIČEVIĆA BR. 1 |
1.224 | 67,6% | 1,5% | 49,8% | član | |
| 39 | Šid · KPD "ĐURA KIŠ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Adresa: KPD "ĐURA KIŠ", ŠID, CARA LAZARA BR. 105 |
637 | 70,8% | 0,0% | 45,0% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 315 | 14 | 265 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 224 | 5 | 169 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 3 | 109 | 6 | 40 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 323 | 46 | 253 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 312 | 29 | 248 | 2 | 0 | 0 | 0 | 8 | 2 | 0 | 4 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 6 | 219 | 10 | 113 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 7 | 60 | 1 | 79 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 8 | 232 | 6 | 165 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 9 | 233 | 5 | 147 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 10 | 287 | 10 | 168 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 337 | 8 | 189 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 362 | 9 | 135 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 2 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 224 | 4 | 223 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 216 | 12 | 207 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 254 | 20 | 186 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 16 | 254 | 5 | 126 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 303 | 11 | 189 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 305 | 10 | 152 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 290 | 12 | 179 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 114 | 12 | 93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 64 | 2 | 30 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 177 | 1 | 151 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 347 | 13 | 221 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 64 | 1 | 37 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 25 | 174 | 51 | 113 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 259 | 13 | 306 | 2 | 0 | 0 | 3 | 6 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 206 | 5 | 262 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 275 | 12 | 237 | 2 | 1 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 414 | 33 | 569 | 5 | 1 | 0 | 4 | 7 | 2 | 0 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
| 30 | 186 | 5 | 263 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 2 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 31 | 265 | 12 | 300 | 1 | 0 | 0 | 0 | 8 | 4 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 174 | 8 | 207 | 2 | 0 | 0 | 2 | 8 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 243 | 3 | 275 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 274 | 11 | 287 | 2 | 0 | 1 | 1 | 4 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 35 | 209 | 5 | 301 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 36 | 394 | 22 | 537 | 1 | 0 | 0 | 3 | 6 | 3 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 37 | 230 | 13 | 261 | 0 | 0 | 0 | 3 | 5 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 |
| 38 | 406 | 28 | 371 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 39 | 203 | 7 | 229 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 9.537 | 480 | 8.283 | 29 | 11 | 3 | 32 | 130 | 34 | 7 | 69 | 10 | 9 | 27 | 17 | 9 | 1 | 11 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 39 od 39
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 39 | 39 | 78 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 39 | 39 | 78 | |
| 3 | Studentska lista | 39 | 39 | 78 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 39 | 39 | 78 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 39 | 39 | 78 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 39 | 39 | 78 | |
| 7 | Ruska stranka | 38 | 37 | 75 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 37 | 35 | 72 | |
| 8 | Autentična desnica | 31 | 12 | 43 | |
| 9 | Evropska Srbija | 28 | 15 | 43 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 24 | 9 | 33 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 9 | 7 | 16 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 5 | SVM | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 23.9.2026. (1) 23.9.2026. (2) 30.9.2026. 9.10.2026. (1) 9.10.2026. (2) 4.11.2026. (1) 4.11.2026. (2) 4.11.2026. (3) 4.11.2026. (4) 4.11.2026. (5) 4.11.2026. (6) 4.11.2026. (7) 4.11.2026. (8)
- Izveštaji: 4.11.2026.
- Rešenja: 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2)
- Odluke: 16.10.2026.
- Obaveštenja: 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2) 21.10.2026. 25.10.2026. 30.10.2026. 1.11.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 3 od 39 biračkih mesta za proveru (7,7%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 4 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,4% (ukupno 1,3%) · 89. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 4 izbora
- Izlaznost
- 67,2% · 1,7 poena manje nego na celim izborima117. od 189 opština · ranije 58,2–62,1%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 51,0% (ukupno 39,5%)Na 3 od 4 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 39 (Predsednički 2022) → 39Upisanih 29.280 (Predsednički 2022) → 28.246, −3,5%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 21 od 39 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 39 | 28.246 | 18.971 | 67,2% | 1,4% |
|
3 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 39 | 29.464 | 17.161 | 58,2% | 3,4% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 39 | 29.146 | 17.161 | 58,9% | 3,2% |
|
0 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 39 | 29.280 | 18.190 | 62,1% | 2,4% |
|
1 |
Biračka mesta kroz izbore39 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.