Srednjobanatski upravni okrug · opština
Sečanj
Biračkih mesta: 17 · Upisani birači: 10.013 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
71,9%
zemlja 68,9% · slične 66,3% · 69. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 17
6% · zemlja 8,2% · slične 6,8%
Nevažeći listići
1,4%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 84. od 189
Upisani birači
10.013
2023: 10.323 (−3,0%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 6 MZ "JAŠA TOMIĆ" · 3 od 4 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
3od 17 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
- Jarkovac · BM 8
- Jaša Tomić · BM 4
- Neuzina · BM 12
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (52,8%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 7.199 od 10.013 upisanih birača · izlaznost 71,9% · nevažećih listića 1,4%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija3.74952,8% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista3.03342,7% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1181,7% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 12
- 5. SVM650,9% zemlja 0,8%
- 8. Autentična desnica410,6% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)240,3% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka130,2% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija120,2% zemlja 0,3%
- 10. SDA Sandžaka120,2% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo100,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)60,1% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda50,1% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)30,0% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka30,0% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)10,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 10 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 8 (Jaša Tomić, Krajišnik, Jarkovac, Boka, Neuzina, Konak, Banatska Dubica, Šurjan); Studentska lista je prva u 2 (Sečanj, Sutjeska).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Jaša Tomić | 3 | 1.889 | 1.955 | 66,3% | Ujedinjena Srbija 58,8% | 58,8% |
| Sečanj | 2 | 1.648 | 1.707 | 73,5% | Studentska lista 56,4% | 39,5% |
| Krajišnik | 2 | 1.339 | 1.251 | 75,0% | Ujedinjena Srbija 51,5% | 51,5% |
| Jarkovac | 2 | 1.275 | 1.123 | 76,8% | Ujedinjena Srbija 64,3% | 64,3% |
| Sutjeska | 2 | 1.149 | 1.100 | 77,0% | Studentska lista 49,2% · tesno | 47,3% |
| Boka | 2 | 1.143 | 1.061 | 69,1% | Ujedinjena Srbija 54,7% | 54,7% |
| Neuzina | 1 | 1.022 | 876 | 69,3% | Ujedinjena Srbija 58,2% | 58,2% |
| Konak | 1 | 598 | 553 | 68,4% | Ujedinjena Srbija 50,1% · tesno | 50,1% |
| Banatska Dubica | 1 | 262 | 242 | 72,3% | Ujedinjena Srbija 57,6% | 57,6% |
| Šurjan | 1 | 168 | 145 | 75,2% | Ujedinjena Srbija 59,8% | 59,8% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 17 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Banatska Dubica · OŠ "VELJKO ĐURIČIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "Veljko Đuričin", Leljinova 17, Banatska Dubica |
242 | 72,3% | 1,7% | 57,6% | član | |
| 2 | Boka · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" - TRPEZARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "Žarko Zrenjaniin", Maršala Tita 33, Boka |
571 | 67,6% | 0,8% | 48,6% | član | |
| 3 | Boka · OMLADINSKA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15 · Adresa: Omladinska sala, Ive Lole Ribara 46, Boka |
490 | 70,8% | 2,3% | 61,7% | član | |
| 4 | Jaša Tomić · ZZ "MODOŠ" - KOOPERACIJA Kontrolori: liste 2, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: 33 "Modoš" kooisracija, Maršala Tita 61, Jaša Tomić |
588 | 65,1% | 0,5% | 55,6% | nema | |
| 5 | Jaša Tomić · OŠ “STEVAN ALEKSIĆ” Kontrolori: liste 1, 2, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "Stevan Aleksić", Maršala ita 99, Jata Tomić |
815 | 66,3% | 1,9% | 59,4% | član | |
| 6 | Jaša Tomić · MZ "JAŠA TOMIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ Jaša Tomić, Maršala Tita 80, Jaša Tomić |
552 | 67,6% | 1,3% | 61,1% | član |
|
| 7 | Jarkovac · OŠ "VELJKO ĐURIČIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 12, 15, 16 · Adresa: OŠ "Veljko Đuričin", Trg Stanislava Bukurova 12, Jarkovac |
563 | 74,6% | 1,7% | 62,7% | član | |
| 8 | Jarkovac · DOM PENZIONERA Kontrolori: liste 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Dom penzionera, Mihajla Pupina 1, Jarkovac |
560 | 78,9% | 2,5% | 65,9% | nema | |
| 9 | Konak · MZ "KONAK" - SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ Konak - sala, Maršala Tita 28, Konak |
553 | 68,4% | 2,4% | 50,1% | član | |
| 10 | Krajišnik · DOM KULTURE - ULAZ U BIOSKOPSKU SALU Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 16 |
592 | 77,5% | 1,3% | 52,5% | član | |
| 11 | Krajišnik · DOM PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 3, 7, 12, 14, 15, 16 |
659 | 72,7% | 1,7% | 50,5% | član | |
| 12 | Neuzina · OŠ "BRAĆA STEFANOVIĆ" Kontrolori: liste 2, 3, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OPT "Braća Stefanović", Đure Raškova 70a, Peuzina |
876 | 69,3% | 1,0% | 58,2% | nema | |
| 13 | Sečanj · OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 5, 7, 12, 13, 14 · Adresa: OP1 "Aleksa Šaptić", Partizanski put 56, Sečanj |
811 | 67,3% | 1,3% | 43,8% | član | |
| 14 | Sečanj · SŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Srednja škola "Vuk Karadžić", Gimnazijska 2, Sečanj |
896 | 79,0% | 1,4% | 36,1% | član | |
| 15 | Sutjeska · OŠ "IVO LOLA RIBAR" - HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "Ivo Lola Ribar", Borisa Kidriča 10, Sutjeska |
592 | 80,9% | 0,6% | 45,8% | član | |
| 16 | Sutjeska · DOM KULTURE - SALA ZA SASTANKE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 |
508 | 72,4% | 1,1% | 49,2% | član | |
| 17 | Šurjan · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "Žarko Zrenjanin", Ive Lole Ribara 6. Šurjan |
145 | 75,2% | 1,8% | 59,8% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 99 | 2 | 67 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 186 | 5 | 181 | 1 | 3 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 209 | 7 | 106 | 0 | 7 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 212 | 6 | 155 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 315 | 9 | 184 | 0 | 4 | 1 | 4 | 7 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 6 | 225 | 3 | 129 | 0 | 9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 259 | 1 | 147 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 284 | 5 | 130 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 2 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 185 | 8 | 167 | 1 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 10 | 238 | 3 | 209 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 238 | 12 | 216 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 350 | 9 | 200 | 1 | 32 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 13 | 236 | 11 | 279 | 1 | 1 | 0 | 0 | 7 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 252 | 15 | 419 | 0 | 2 | 0 | 2 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 15 | 218 | 12 | 237 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 16 | 179 | 4 | 176 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 64 | 6 | 31 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 3.749 | 118 | 3.033 | 6 | 65 | 3 | 13 | 41 | 12 | 12 | 24 | 3 | 0 | 10 | 0 | 1 | 0 | 5 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 17 od 17
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 12 | Liberalno zelena stranka | 17 | 15 | 32 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 16 | 15 | 31 | |
| 7 | Ruska stranka | 16 | 15 | 31 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 15 | 15 | 30 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 15 | 14 | 29 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 14 | 13 | 27 | |
| 3 | Studentska lista | 14 | 11 | 25 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 14 | 11 | 25 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 14 | 11 | 25 | |
| 5 | SVM | 8 | 3 | 11 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 4 | 4 | 8 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 8 | Autentična desnica | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 19.9.2026. 20.9.2026. 1.10.2026. 2.10.2026. 7.10.2026. 10.10.2026. 14.10.2026. 17.10.2026. 20.10.2026. 21.10.2026. 29.10.2026. (1) 29.10.2026. (2)
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 17.10.2026.
- Obaveštenja: 20.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 17 biračkih mesta za proveru (5,9%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 2 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,4% (ukupno 1,3%) · 84. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 4 od 4 izbora
- Izlaznost
- 71,9% · 3,0 poena više nego na celim izborima69. od 189 opština · ranije 63,6–67,2%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 52,8% (ukupno 39,5%)Na 3 od 4 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 17 (Predsednički 2022) → 17Upisanih 10.438 (Predsednički 2022) → 10.013, −4,1%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 16 od 17 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 17 | 10.013 | 7.199 | 71,9% | 1,4% |
|
1 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 17 | 10.371 | 6.598 | 63,6% | 4,3% |
|
1 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 17 | 10.323 | 6.815 | 66,0% | 4,1% |
|
2 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 17 | 10.438 | 7.018 | 67,2% | 3,4% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore17 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OŠ "VELJKO ĐURIČIN" | 4 | 0 |
| 2 | OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" - TRPEZARIJA | 4 | 0 |
| 3 | OMLADINSKA SALA | 4 | 0 |
| 4 | ZZ "MODOŠ" - KOOPERACIJA | 4 | 0 |
| 5 | OŠ “STEVAN ALEKSIĆ” | 4 | 1 |
| 6 | MZ "JAŠA TOMIĆ" | 4 | 3 |
| 7 | OŠ "VELJKO ĐURIČIN" | 4 | 0 |
| 8 | DOM PENZIONERA | 4 | 0 |
| 9 | MZ "KONAK" - SALA | 4 | 0 |
| 10 | DOM KULTURE - ULAZ U BIOSKOPSKU SALU | 4 | 0 |
| 11 | DOM PENZIONERA | 4 | 0 |
| 12 | OŠ "BRAĆA STEFANOVIĆ" | 4 | 0 |
| 13 | OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" | 4 | 0 |
| 14 | SŠ "VUK KARADŽIĆ" | 4 | 0 |
| 15 | OŠ "IVO LOLA RIBAR" - HOL | 4 | 0 |
| 16 | DOM KULTURE - SALA ZA SASTANKE | 4 | 0 |
| 17 | OSNOVNA ŠKOLA | 4 | 0 |