Raški upravni okrug · opština
Raška
Biračkih mesta: 47 · Upisani birači: 19.048 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 17 opština slične veličine, gradskihIzlaznost
78,8%
zemlja 68,9% · slične 65,6% · 9. od 189
Mesta sa upozorenjem
2 od 47
4% · zemlja 8,2% · slične 5,3%
Nevažeći listići
1,2%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 136. od 189
Upisani birači
19.048
2023: 19.334 (−1,5%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 47 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
1mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 7 OŠ "SUTJESKA" · Upisanih 1.750 → 2.110 (+21%); medijana promene u opštini −3%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
1mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
- BM 34 OSNOVNA ŠKOLA · Izlaznost 56,9%; medijana ostalih 27 mesta u naselju 80,0%
Šta proveriti: Izlaznost je daleko od ostalih mesta u istom naselju. Uporedi broj zaokruženih u izvodu sa listićima i vidi da li je na mestu glasala ustanova (dom, bolnica, kasarna).
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
2mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (48,5%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 15.019 od 19.048 upisanih birača · izlaznost 78,8% · nevažećih listića 1,2%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija7.19848,5% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista6.32942,7% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1.0076,8% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 8. Autentična desnica1200,8% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)750,5% zemlja 0,5%
- 4. Ljudski (Ljajić)370,2% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka170,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo140,1% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija90,1% zemlja 0,3%
- 18. Majka Srbija – Gruda70,0% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)60,0% zemlja 0,1%
- 5. SVM40,0% zemlja 0,8%
- 6. SPP (Zukorlić)40,0% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe40,0% zemlja 0,0%
- 10. SDA Sandžaka10,0% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka10,0% zemlja 0,1%
- 13. Biram pravdu (Bulić)10,0% zemlja 0,0%
- 17. Albanska koalicija10,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 14 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 14 (Raška, Supnje, Baljevac, Biljanovac, Rudnica, Varevo, Piskanja, Rakovac, Novo Selo, Pobrđe, Boroviće, Kraviće, Gradac, Semeteš).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Raška | 29 | 6.291 | 11.641 | 78,7% | Ujedinjena Srbija 46,9% · tesno | 46,9% |
| Supnje | 3 | 4.053 | 3.369 | 78,7% | Ujedinjena Srbija 45,8% · tesno | 45,8% |
| Baljevac | 2 | 1.272 | 1.604 | 81,0% | Ujedinjena Srbija 51,6% | 51,6% |
| Biljanovac | 1 | 468 | 495 | 79,0% | Ujedinjena Srbija 58,5% | 58,5% |
| Rudnica | 2 | 240 | 420 | 81,9% | Ujedinjena Srbija 55,3% | 55,3% |
| Varevo | 1 | 1.382 | 408 | 83,1% | Ujedinjena Srbija 48,1% · tesno | 48,1% |
| Piskanja | 1 | 363 | 217 | 85,7% | Ujedinjena Srbija 61,7% | 61,7% |
| Rakovac | 1 | 128 | 197 | 48,7% | Ujedinjena Srbija 71,6% | 71,6% |
| Novo Selo | 1 | 173 | 159 | 85,5% | Ujedinjena Srbija 59,3% | 59,3% |
| Pobrđe | 1 | 332 | 124 | 85,5% | Ujedinjena Srbija 59,8% | 59,8% |
| Boroviće | 1 | 42 | 81 | 63,0% | Ujedinjena Srbija 54,0% | 54,0% |
| Kraviće | 1 | 96 | 76 | 82,9% | Ujedinjena Srbija 72,6% | 72,6% |
| Gradac | 1 | 138 | 54 | 83,3% | Ujedinjena Srbija 52,3% · tesno | 52,3% |
| Semeteš | 1 | 57 | 52 | 86,5% | Ujedinjena Srbija 75,0% | 75,0% |
| (naselje nije utvrđeno) | 1 | – | 151 | 69,5% | Ujedinjena Srbija 60,2% | 60,2% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 47 · za proveru: 2 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Raška · "ELEKTRODISTRIBUCIJA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 16 |
1.027 | 76,6% | 1,0% | 49,8% | član | |
| 2 | Raška · ŽTO - SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
1.345 | 83,8% | 1,2% | 43,8% | član | |
| 3 | Raška · SREDNJA ŠKOLA "KRALJICA JELENA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
667 | 82,3% | 0,9% | 39,5% | član | |
| 4 | Raška · OPŠTINSKA UPRAVA RAŠKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: . RAŠKA |
1.303 | 83,0% | 1,0% | 32,2% | član | |
| 5 | Raška · KLUB PRIVREDE - SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
1.019 | 74,4% | 0,9% | 40,1% | član | |
| 6 | Supnje · OŠ "SUTJESKA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
702 | 76,1% | 1,1% | 50,8% | član | |
| 7 | Supnje · OŠ "SUTJESKA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
2.110 | 80,0% | 0,9% | 42,0% | član |
|
| 8 | Supnje · KUĆA ĐUROVIĆ ROSE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
557 | 76,7% | 0,5% | 54,4% | član | |
| 9 | Raška · LOKAL MIRKA JOVANOVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
230 | 80,0% | 1,6% | 57,5% | član | |
| 10 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: RAŠKA |
328 | 77,4% | 1,2% | 56,2% | član | |
| 11 | Raška · KUĆA BELOBRKOVIĆ VESELE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
310 | 74,2% | 2,2% | 60,4% | član | |
| 12 | Varevo · LOKAL BUDIMIRA SIMOVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
408 | 83,1% | 1,2% | 48,1% | član | |
| 13 | Raška · LOKAL MILANA B. KIJEVČANINA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
853 | 81,2% | 1,9% | 42,5% | član | |
| 14 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: RAŠKA |
283 | 76,0% | 2,3% | 60,0% | član | |
| 15 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: RAŠKA |
134 | 83,6% | 0,0% | 57,1% | član | |
| 16 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: RAŠKA |
387 | 81,4% | 3,2% | 60,3% | član | |
| 17 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11 · Adresa: RAŠKA |
154 | 69,5% | 1,9% | 55,2% | član | |
| 18 | Gradac · KUĆA RODOLJUBA NIKOLIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 14 · samo zamenik: 8 |
54 | 83,3% | 2,2% | 52,3% | član | |
| 19 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 9 · Adresa: RAŠKA |
52 | 69,2% | 0,0% | 72,2% | član | |
| 20 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 11 · samo zamenik: 8 · Adresa: RAŠKA |
46 | 63,0% | 6,9% | 74,1% | član | |
| 21 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: RAŠKA |
917 | 70,3% | 0,8% | 49,4% | član | |
| 22 | Rakovac · OSNOVNA ŠKOLA RAKOVAC - DRENJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
197 | 48,7% | 1,0% | 71,6% | član | |
| 23 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 12 · Adresa: RAŠKA |
116 | 76,7% | 0,0% | 43,8% | član | |
| 24 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: RAŠKA |
151 | 74,2% | 0,0% | 58,9% | član | |
| 25 | Semeteš · LOKAL ZORANA LEŠTANINA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 14, 16 |
52 | 86,5% | 2,2% | 75,0% | član | |
| 26 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 16 · Adresa: RAŠKA |
318 | 81,8% | 0,4% | 43,6% | član | |
| 27 | Novo Selo · LOKAL PRODVNIVA IBAR Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 |
159 | 85,5% | 0,7% | 59,3% | član | |
| 28 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: RAŠKA |
243 | 70,0% | 0,6% | 49,1% | član | |
| 29 | Rudnica · MESNA KANCELARIJA RUDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
347 | 83,6% | 1,4% | 53,5% | član | |
| 30 | Rudnica · KUĆA CVEJOVIĆ BOGDANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 |
73 | 74,0% | 3,7% | 65,4% | član | |
| 31 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: RAŠKA |
343 | 85,1% | 1,0% | 54,0% | član | |
| 32 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: RAŠKA |
180 | 75,6% | 2,2% | 54,1% | član | |
| 33 | Boroviće · KUĆA SLAVKA NIĆIFOROVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 16 |
81 | 63,0% | 2,0% | 54,0% | član | |
| 34 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: RAŠKA |
116 | 56,9% | 0,0% | 59,1% | član |
|
| 35 | LOKAL TAMARE KUĆEROVIĆ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 16 |
151 | 69,5% | 1,9% | 60,2% | član | |
| 36 | Kraviće · KUĆA MARTAĆ DANKE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
76 | 82,9% | 1,6% | 72,6% | član | |
| 37 | Raška · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 14, 15, 16 · samo zamenik: 13 · Adresa: RAŠKA |
331 | 82,5% | 0,7% | 53,9% | član | |
| 38 | Raška · KUĆA KNEŽEVIĆ RATKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · samo zamenik: 8 · Adresa: RAŠKA |
148 | 87,2% | 2,3% | 50,0% | član | |
| 39 | Baljevac · MOTEL "RUDAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
1.274 | 81,0% | 1,6% | 52,6% | član | |
| 40 | Baljevac · OŠ "JOSIF PANČIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
330 | 80,9% | 1,9% | 48,1% | član | |
| 41 | Pobrđe · KUĆA JOVANA MARIČIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 |
124 | 85,5% | 3,8% | 59,8% | član | |
| 42 | Raška · LOKAL MIRKA PEŠOVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 |
105 | 82,9% | 1,1% | 48,8% | član | |
| 43 | Piskanja · ŽELEZNIČKA STANICA - LOKAL MIODRAGA BABIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 |
217 | 85,7% | 1,6% | 61,7% | član | |
| 44 | Raška · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 3, 8 · Adresa: RAŠKA |
211 | 77,7% | 1,2% | 72,2% | član | |
| 45 | Biljanovac · MESNA KANCELARIJA BILJANOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 |
495 | 79,0% | 0,8% | 58,5% | član | |
| 46 | Raška · KUĆA MILANA M. RADULOVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 |
132 | 80,3% | 0,0% | 50,0% | član | |
| 47 | Raška · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 16 · Adresa: RAŠKA |
192 | 81,2% | 1,3% | 38,3% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 388 | 41 | 337 | 3 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 488 | 70 | 538 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 5 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 3 | 215 | 18 | 292 | 3 | 1 | 0 | 1 | 9 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 345 | 81 | 623 | 3 | 0 | 0 | 1 | 12 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 5 | 301 | 20 | 414 | 3 | 0 | 0 | 1 | 7 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 6 | 268 | 48 | 205 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 703 | 103 | 829 | 4 | 0 | 0 | 1 | 16 | 2 | 0 | 9 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 231 | 25 | 152 | 0 | 0 | 0 | 3 | 4 | 1 | 0 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 104 | 10 | 61 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 141 | 19 | 84 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 136 | 16 | 66 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 12 | 161 | 21 | 149 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 289 | 33 | 350 | 0 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 14 | 126 | 15 | 64 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 64 | 15 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 184 | 13 | 99 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 58 | 8 | 37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 23 | 0 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 26 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 20 | 2 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 316 | 89 | 220 | 0 | 0 | 0 | 4 | 7 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 22 | 68 | 15 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 39 | 41 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 66 | 15 | 31 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 33 | 4 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 113 | 29 | 115 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 80 | 13 | 41 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 28 | 83 | 11 | 72 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 153 | 22 | 110 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 34 | 1 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 156 | 16 | 108 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 32 | 72 | 2 | 57 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 27 | 10 | 8 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 39 | 5 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 62 | 15 | 25 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 45 | 3 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 146 | 11 | 106 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 63 | 6 | 54 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 534 | 31 | 435 | 1 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 40 | 126 | 7 | 121 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 41 | 61 | 1 | 38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 42 | 42 | 5 | 39 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 43 | 113 | 9 | 53 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 44 | 117 | 17 | 27 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 45 | 227 | 47 | 112 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 46 | 53 | 6 | 41 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 47 | 59 | 13 | 76 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 7.198 | 1.007 | 6.329 | 37 | 4 | 4 | 17 | 120 | 9 | 1 | 75 | 1 | 1 | 14 | 4 | 6 | 1 | 7 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 47 od 47
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 47 | 46 | 93 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 47 | 46 | 93 | |
| 3 | Studentska lista | 46 | 46 | 92 | |
| 5 | SVM | 46 | 46 | 92 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 44 | 43 | 87 | |
| 7 | Ruska stranka | 44 | 42 | 86 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 42 | 41 | 83 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 43 | 39 | 82 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 43 | 39 | 82 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 41 | 40 | 81 | |
| 8 | Autentična desnica | 36 | 36 | 72 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 36 | 35 | 71 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 33 | 18 | 51 | |
| 9 | Evropska Srbija | 17 | 3 | 20 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 19.10.2026.
- Obaveštenja: 22.10.2026. (1) 22.10.2026. (2) 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 2 od 47 biračkih mesta za proveru (4,3%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 6 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,2% (ukupno 1,3%) · 136. od 189 opština · nikad veći nego na celim izborima
- Izlaznost
- 78,8% · 10,0 poena više nego na celim izborima9. od 189 opština · ranije 69,7–72,0%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 48,5% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 47 (Predsednički 2022) → 47 · novih 1 · ne koristi se 1Upisanih 19.476 (Predsednički 2022) → 19.048, −2,2%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 47 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 47 | 19.048 | 15.019 | 78,8% | 1,2% |
|
2 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 47 | 19.334 | 13.479 | 69,7% | 2,7% |
|
4 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 47 | 19.476 | 14.022 | 72,0% | 2,0% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore48 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.