Zlatiborski upravni okrug · opština
Priboj
Biračkih mesta: 48 · Upisani birači: 25.802 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 17 opština slične veličine, gradskihIzlaznost
56,3%
zemlja 68,9% · slične 66,9% · 155. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 48
2% · zemlja 8,2% · slične 5,4%
Nevažeći listići
1,3%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 127. od 189
Upisani birači
25.802
2023: 26.576 (−2,9%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 18 OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ" · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 48 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
1mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
- BM 8 GIMNAZIJA · Izlaznost 36,5%; medijana ostalih 19 mesta u naselju 56,5%
Šta proveriti: Izlaznost je daleko od ostalih mesta u istom naselju. Uporedi broj zaokruženih u izvodu sa listićima i vidi da li je na mestu glasala ustanova (dom, bolnica, kasarna).
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (45,1%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 14.533 od 25.802 upisanih birača · izlaznost 56,3% · nevažećih listića 1,3%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija6.47245,1% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista6.06342,3% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)5804,0% zemlja 2,2%
- 4. Ljudski (Ljajić)5343,7% zemlja 0,5%
- 6. SPP (Zukorlić)3352,3% zemlja 0,3%
- 10. SDA Sandžaka1671,2% zemlja 0,3%
Ostale liste sa manje od 1%: 11
- 8. Autentična desnica940,7% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)490,3% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija150,1% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka130,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)90,1% zemlja 0,1%
- 5. SVM50,0% zemlja 0,8%
- 12. Liberalno zelena stranka50,0% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo30,0% zemlja 0,1%
- 13. Biram pravdu (Bulić)20,0% zemlja 0,0%
- 15. Ćale, ovo je za tebe20,0% zemlja 0,0%
- 18. Majka Srbija – Gruda20,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 21 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 19 (Banja, Sjeverin, Zabrnjica, Kratovo, Kasidoli, Hercegovačka Goleša, Zabrđe, Mažići, Miliješ, Dobrilovići, Jelača, Strmac, Kukurovići, Zaostro, Krnjača, Pribojske Čelice, Kaluđerovići, Bučje, Brezna); Studentska lista je prva u 2 (Priboj, Kalafati).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Priboj | 20 | 13.172 | 18.826 | 54,8% | Studentska lista 47,0% | 40,8% |
| Banja | 1 | 2.523 | 961 | 69,3% | Ujedinjena Srbija 49,1% · tesno | 49,1% |
| Sjeverin | 1 | 553 | 670 | 49,3% | Ujedinjena Srbija 53,7% | 53,7% |
| Kalafati | 1 | 291 | 335 | 31,0% | Studentska lista 54,0% | 20,0% |
| Zabrnjica | 1 | 174 | 299 | 41,5% | Ujedinjena Srbija 31,7% | 31,7% |
| Kratovo | 1 | 215 | 274 | 67,2% | Ujedinjena Srbija 56,1% | 56,1% |
| Kasidoli | 1 | 278 | 233 | 48,5% | Ujedinjena Srbija 57,5% | 57,5% |
| Hercegovačka Goleša | 1 | 221 | 214 | 55,1% | Ujedinjena Srbija 60,9% | 60,9% |
| Zabrđe | 1 | 184 | 213 | 47,9% | Ujedinjena Srbija 53,0% | 53,0% |
| Mažići | 1 | 131 | 153 | 68,0% | Ujedinjena Srbija 77,2% | 77,2% |
| Miliješ | 1 | 460 | 119 | 42,0% | Ujedinjena Srbija 55,1% | 55,1% |
| Dobrilovići | 1 | 432 | 109 | 69,7% | Ujedinjena Srbija 71,1% | 71,1% |
| Jelača | 1 | 109 | 98 | 81,6% | Ujedinjena Srbija 58,4% | 58,4% |
| Strmac | 1 | 96 | 93 | 32,3% | Ujedinjena Srbija 73,3% | 73,3% |
| Kukurovići | 1 | 22 | 91 | 44,0% | Ujedinjena Srbija 90,0% | 90,0% |
| Zaostro | 1 | 44 | 88 | 47,7% | Ujedinjena Srbija 40,5% | 40,5% |
| Krnjača | 1 | 102 | 82 | 42,7% | Ujedinjena Srbija 64,7% | 64,7% |
| Pribojske Čelice | 1 | 87 | 73 | 78,1% | Ujedinjena Srbija 64,9% | 64,9% |
| Kaluđerovići | 1 | 91 | 70 | 61,4% | Ujedinjena Srbija 79,1% | 79,1% |
| Bučje | 1 | 78 | 60 | 58,3% | Ujedinjena Srbija 62,9% | 62,9% |
| Brezna | 1 | 16 | 51 | 70,6% | Ujedinjena Srbija 61,1% | 61,1% |
| (naselje nije utvrđeno) | 8 | – | 2.690 | 68,8% | Ujedinjena Srbija 57,4% | 57,4% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 48 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Priboj · DOM KULTURE "PIVO KARAMATIJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE "PIVO KARAMATIJEVIĆ", PRIBOJ, 12. JANUAR BR. 41 |
1.625 | 46,2% | 1,2% | 34,9% | član | |
| 2 | Priboj · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" (NOVA ZGRADA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 11, 15, 16, 17 · Adresa: OŠ"BRANKO RADIČEVIĆ" (NOVA ZGRADA), PRIBOJ, 12. JANUAR BR. 104 |
934 | 45,2% | 1,2% | 32,1% | član | |
| 3 | Priboj · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" (NOVA ZGRADA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 11, 15, 17 · Adresa: OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" (NOVA ZGRADA), PRIBOJ, 12. JANUAR BR. 104 |
1.016 | 49,9% | 2,0% | 36,0% | član | |
| 4 | Priboj · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" (NOVA ZGRADA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" (NOVA ZGRADA), PRIBOJ, 12. JANUAR BR. 104 |
966 | 58,7% | 1,2% | 45,5% | član | |
| 5 | Priboj · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" (NOVA ZGRADA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 11, 14, 15, 17 · Adresa: OŠ"BRANKO RADIČEVIĆ" (NOVA ZGRADA), PRIBOJ, 12. JANUAR BR. 104 |
829 | 67,6% | 1,4% | 54,0% | član | |
| 6 | Priboj · JKP "USLUGA" - SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: JKP "USLUGA" - SALA, PRIBOJ, SAVE KOVAČEVIĆA BB |
947 | 43,5% | 1,5% | 39,7% | član | |
| 7 | Priboj · SPORTSKA DVORANA - ŠAH SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 15, 17 · Adresa: SPORTSKA DVORANA-ŠAH SALA, PRIBOJ, VUKA KARADŽIĆA BR. 1 |
999 | 39,4% | 1,0% | 24,4% | član | |
| 8 | Priboj · GIMNAZIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 15, 17 · Adresa: GIMNAZIJA, PRIBOJ, NEMANJINA BR. 37 |
1.028 | 36,5% | 2,7% | 21,1% | član |
|
| 9 | Priboj · DEČIJI VRTIĆ "NEVEN" (VODOVOD) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 7, 10, 12, 15, 16, 17 · Adresa: DEČIJI VRTIĆ "NEVEN" (VODOVOD), PRIBOJ, LIMSKA BR. 59 |
944 | 57,7% | 1,7% | 37,7% | član | |
| 10 | Priboj · OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 11, 12, 15, 16, 17 · Adresa: OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ", PRIBOJ, LIMSKA BR. 24 |
1.072 | 56,1% | 0,8% | 41,4% | član | |
| 11 | Priboj · ELEKTRODISTRIBUCIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17 · Adresa: ELEKTRODISTRIBUCIJA, PRIBOJ, LIMSKA BR. 25 |
663 | 62,0% | 1,9% | 36,0% | član | |
| 12 | Priboj · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 10, 15, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", PRIBOJ, NEMANJINA BR. 35 |
1.006 | 55,2% | 0,5% | 41,1% | član | |
| 13 | Priboj · OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ" (SALA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 10, 12, 15, 17 · Adresa: OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ" (SALA), PRIBOJ, LIMSKA BR. 24 |
797 | 56,2% | 0,9% | 36,5% | član | |
| 14 | Priboj · MAŠINSKO-ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 10, 11, 15, 17 · Adresa: MAŠINSKO-ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA, PRIBOJ, VUKA KARADŽIĆA BR. 5 |
826 | 56,5% | 0,9% | 42,3% | član | |
| 15 | Priboj · ŠUMSKA SEKCIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 15, 16, 17 · Adresa: ŠUMSKA SEKCIJA, PRIBOJ, DRAGOLJUBA SAVIĆA BR. 3 |
650 | 54,9% | 2,2% | 37,2% | član | |
| 16 | Priboj · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 15, 16, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", PRIBOJ, NEMANJINA BR. 35 |
1.103 | 58,6% | 0,8% | 45,9% | član | |
| 17 | Priboj · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 12, 14, 15, 16, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", PRIBOJ, NEMANJINA BR. 35 |
1.016 | 61,1% | 1,0% | 41,0% | član | |
| 18 | Priboj · OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17 · Adresa: OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ", PRIBOJ, LIMSKA BR. 24 |
678 | 68,4% | 0,9% | 54,1% | član | |
| 19 | Priboj · MAŠINSKO-ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 14, 15 · Adresa: MAŠINSKO-ELEKTROTEHNIČKA ŠKOLA, PRIBOJ, VUKA KARADŽIĆA BR. 5 |
1.033 | 69,1% | 0,7% | 48,5% | član | |
| 20 | KUĆA DIDANOVIĆ JOVANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17 · Adresa: KUĆA DIDANOVIĆ JOVANA, JARMOVAC |
965 | 68,5% | 0,9% | 56,3% | član | |
| 21 | Banja · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 10, 11, 17 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA", BANJA |
961 | 69,3% | 0,3% | 49,1% | član | |
| 22 | KUĆA STANIĆ DRAGANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 10, 12, 17 · Adresa: KUĆA STANIĆ DRAGANA, SUVO POLJE |
382 | 75,4% | 1,4% | 57,7% | član | |
| 23 | Hercegovačka Goleša · OMLADINSKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 14, 16, 17 · Adresa: OMLADINSKI DOM, HERCEGOVAČKA GOLEŠA |
214 | 55,1% | 2,5% | 60,9% | član | |
| 24 | Kasidoli · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 10, 16, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KASIDOLI |
233 | 48,5% | 0,0% | 57,5% | član | |
| 25 | KUĆA MILIĆEVIĆ VITORKE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 14, 16, 17 · Adresa: KUĆA MILIĆEVIĆ VITORKE, SASTAVCI |
448 | 62,7% | 1,4% | 70,4% | član | |
| 26 | Pribojske Čelice · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 10, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, PRIBOJSKE ČELICE |
73 | 78,1% | 0,0% | 64,9% | član | |
| 27 | Brezna · KUĆA BJELIĆ GRADIMIRA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 12, 16 · Adresa: KUĆA BJELIĆ GRADIMIRA, BREZNA |
51 | 70,6% | 0,0% | 61,1% | član | |
| 28 | Jelača · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 12, 14, 16, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, JELAČA |
98 | 81,6% | 3,8% | 58,4% | član | |
| 29 | Kratovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KRATOVO |
274 | 67,2% | 2,2% | 56,1% | član | |
| 30 | OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KRAJČINOVIĆI |
426 | 65,5% | 0,4% | 37,4% | član | |
| 31 | Kukurovići · POSLOVNI PROSTOR KORAN Kontrolori: liste 1, 4, 5, 7, 10, 11, 12, 14, 17 · Adresa: POSLOVNI PROSTOR KORAN, KUKUROVIĆI |
91 | 44,0% | 0,0% | 90,0% | član | |
| 32 | Zaostro · KUĆA LISICA ZORKE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 10, 11, 14, 15, 16, 17 · Adresa: KUĆA LISICA ZORKE, ZAOSTRO |
88 | 47,7% | 0,0% | 40,5% | član | |
| 33 | Zabrnjica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 4, 5, 10, 11, 14, 15, 16, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, ZABRNJICA |
299 | 41,5% | 0,8% | 31,7% | član | |
| 34 | KUĆA BEKONJA RADOICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 10, 12, 14, 16 · Adresa: KUĆA BEKONJA RADOICE, PENEZIĆI |
49 | 69,4% | 0,0% | 70,6% | član | |
| 35 | Priboj · RESTORAN KORAN Kontrolori: liste 1, 4, 5, 6, 10, 11 · Adresa: RESTORAN KORAN, PRIBOJ, 4.SANDŽAČKE BRIGADE BB |
694 | 71,6% | 2,0% | 52,0% | član | |
| 36 | KUĆA BUJIĆ KRSTINE Kontrolori: liste 1, 2, 4, 5, 10, 14, 16, 17 · Adresa: KUĆA BUJIĆ KRSTINE, LUNIĆI |
119 | 79,8% | 3,2% | 67,4% | član | |
| 37 | KUĆA ĐONOVIĆ ŽELJKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 16, 17 · Adresa: KUĆA ĐONOVIĆ ŽELJKA, KUTLOVAC |
221 | 79,2% | 1,1% | 61,3% | član | |
| 38 | Bučje · PLANINARSKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 5, 7, 10, 12, 15, 16, 17 · Adresa: PLANINARSKI DOM R-2, BUČJE |
60 | 58,3% | 0,0% | 62,9% | član | |
| 39 | Krnjača · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 10, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KRNJAČA |
82 | 42,7% | 2,9% | 64,7% | član | |
| 40 | Kaluđerovići · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 10, 12, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KALUĐEROVIĆI |
70 | 61,4% | 0,0% | 79,1% | član | |
| 41 | Sjeverin · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 4, 5, 7, 10, 11, 14, 15, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, SJEVERIN |
670 | 49,3% | 2,4% | 53,7% | član | |
| 42 | Zabrđe · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 10, 12, 16, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, ZABRĐE |
213 | 47,9% | 2,0% | 53,0% | član | |
| 43 | Strmac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 4, 10, 12, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, STRMAC |
93 | 32,3% | 0,0% | 73,3% | član | |
| 44 | Miliješ · OBJEKAT MZ NOVI PRIBOJ Kontrolori: liste 1, 2, 7, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 17 · Adresa: OBJEKAT MZ NOVI PRIBOJ, MILIJEŠ |
119 | 42,0% | 2,0% | 55,1% | član | |
| 45 | Dobrilovići · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 4, 5, 7, 10, 12, 14, 16, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, DOBRILOVIĆI |
109 | 69,7% | 0,0% | 71,1% | član | |
| 46 | OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 4, 5, 7, 8, 10, 16, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, POTOCI |
80 | 46,2% | 0,0% | 70,3% | član | |
| 47 | Mažići · OMLADINSKI DOM Kontrolori: liste 1, 5, 7, 10, 14, 16, 17 · Adresa: OMLADINSKI DOM, MAŽIĆI |
153 | 68,0% | 2,9% | 77,2% | član | |
| 48 | Kalafati · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KALAFATI |
335 | 31,0% | 3,8% | 20,0% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 259 | 22 | 312 | 71 | 0 | 33 | 1 | 3 | 1 | 36 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 134 | 3 | 207 | 32 | 0 | 21 | 0 | 2 | 1 | 16 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 179 | 7 | 263 | 25 | 0 | 14 | 0 | 1 | 1 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 255 | 9 | 249 | 23 | 0 | 14 | 1 | 4 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 298 | 24 | 222 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 6 | 161 | 8 | 164 | 36 | 0 | 23 | 0 | 3 | 0 | 10 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 95 | 4 | 160 | 73 | 1 | 34 | 1 | 0 | 0 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 77 | 10 | 190 | 32 | 0 | 40 | 0 | 1 | 0 | 14 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 202 | 11 | 270 | 26 | 0 | 18 | 1 | 2 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 247 | 14 | 299 | 20 | 0 | 2 | 1 | 7 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 11 | 145 | 11 | 222 | 18 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 227 | 12 | 285 | 12 | 1 | 3 | 0 | 6 | 1 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 162 | 10 | 245 | 10 | 0 | 3 | 0 | 5 | 3 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 14 | 196 | 17 | 216 | 19 | 0 | 4 | 0 | 5 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 130 | 13 | 179 | 19 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 16 | 294 | 22 | 277 | 27 | 0 | 14 | 1 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 252 | 7 | 314 | 15 | 2 | 6 | 2 | 6 | 0 | 5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 249 | 10 | 193 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 344 | 16 | 332 | 3 | 0 | 7 | 0 | 4 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 369 | 21 | 251 | 5 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 326 | 25 | 298 | 6 | 0 | 0 | 0 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 164 | 16 | 101 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 23 | 70 | 10 | 33 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 65 | 3 | 28 | 14 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 195 | 5 | 70 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 26 | 37 | 6 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 22 | 3 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 45 | 13 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 101 | 4 | 73 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 104 | 109 | 37 | 3 | 0 | 15 | 0 | 1 | 0 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 31 | 36 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 17 | 14 | 7 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 39 | 11 | 17 | 17 | 0 | 30 | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 24 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 253 | 31 | 185 | 3 | 1 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 7 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 62 | 3 | 26 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 106 | 4 | 57 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 22 | 2 | 10 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 22 | 6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 40 | 34 | 2 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 41 | 173 | 23 | 90 | 8 | 0 | 7 | 0 | 2 | 0 | 15 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 42 | 53 | 9 | 15 | 2 | 0 | 13 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 43 | 22 | 2 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 44 | 27 | 3 | 9 | 1 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 45 | 54 | 2 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 46 | 26 | 3 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 47 | 78 | 6 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 48 | 20 | 5 | 54 | 3 | 0 | 15 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 6.472 | 580 | 6.063 | 534 | 5 | 335 | 13 | 94 | 15 | 167 | 49 | 5 | 2 | 3 | 2 | 9 | 0 | 2 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 48 od 48
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 48 | 48 | 96 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 44 | 43 | 87 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 43 | 43 | 86 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 41 | 40 | 81 | |
| 17 | Albanska koalicija | 41 | 39 | 80 | |
| 3 | Studentska lista | 37 | 35 | 72 | |
| 5 | SVM | 35 | 30 | 65 | |
| 7 | Ruska stranka | 33 | 31 | 64 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 28 | 26 | 54 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 28 | 24 | 52 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 25 | 23 | 48 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 27 | 18 | 45 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 24 | 11 | 35 | |
| 8 | Autentična desnica | 14 | 10 | 24 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 12 | 9 | 21 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 21.9.2026. (1) 21.9.2026. (2) 28.9.2026. (1) 28.9.2026. (2) 5.10.2026. 13.10.2026. (1) 13.10.2026. (2) 15.10.2026. (1) 15.10.2026. (2) 15.10.2026. (3) 15.10.2026. (4) 20.10.2026.
- Izveštaji: 30.10.2026.
- Rešenja: 16.10.2026. (1) 16.10.2026. (2) 16.10.2026. (3) 20.10.2026.
- Odluke: 21.9.2026. 20.10.2026. (1) 20.10.2026. (2) 20.10.2026. (3)
- Obaveštenja: 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 48 biračkih mesta za proveru (2,1%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 5 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,3% (ukupno 1,3%) · 127. od 189 opština · nikad veći nego na celim izborima
- Izlaznost
- 56,3% · 12,6 poena manje nego na celim izborima155. od 189 opština · ranije 51,8–52,4%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 45,1% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 48 (Predsednički 2022) → 48 · novih 1 · ne koristi se 1Upisanih 26.581 (Predsednički 2022) → 25.802, −2,9%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 23 od 48 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 48 | 25.802 | 14.533 | 56,3% | 1,3% |
|
1 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 48 | 26.576 | 13.934 | 52,4% | 2,7% |
|
2 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 48 | 26.581 | 13.764 | 51,8% | 2,3% |
|
3 |
Biračka mesta kroz izbore49 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.