Pčinjski upravni okrug · opština
Preševo
Biračkih mesta: 37 · Upisani birači: 44.599 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 19 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
44,0%
zemlja 68,9% · slične 70,1% · 173. od 189
Mesta sa upozorenjem
15 od 37
41% · zemlja 8,2% · slične 8,0%
Nevažeći listići
0,8%
zemlja 1,3% · slične 1,3% · 186. od 189
Upisani birači
44.599
2023: 43.350 (+2,9%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
7mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 10 DOM PENZIONERA · 3 od 3 izbora
- BM 11 OŠ "VUK KARADŽIĆ" · 2 od 3 izbora
- BM 18 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
- BM 19 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
- BM 20 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
1od 37 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 17 nema ni člana ni zamenika.
- Crnotince · BM 29
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
1mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 29 OSNOVNA ŠKOLA · Upisanih 1.162 → 1.459 (+26%); medijana promene u opštini +2%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
1mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
- BM 34 OSNOVNA ŠKOLA · Izlaznost 42,1%; medijana ostalih 3 mesta u naselju 85,9%
Šta proveriti: Izlaznost je daleko od ostalih mesta u istom naselju. Uporedi broj zaokruženih u izvodu sa listićima i vidi da li je na mestu glasala ustanova (dom, bolnica, kasarna).
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
15mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (78,3%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 19.636 od 44.599 upisanih birača · izlaznost 44,0% · nevažećih listića 0,8%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 17. Albanska koalicija15.24878,3% zemlja 0,6%
- 1. Ujedinjena Srbija2.17011,1% zemlja 39,5%
- 6. SPP (Zukorlić)1.0895,6% zemlja 0,3%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)3061,6% zemlja 2,2%
- 3. Studentska lista2911,5% zemlja 53,7%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)2851,5% zemlja 0,5%
Ostale liste sa manje od 1%: 12
- 4. Ljudski (Ljajić)500,3% zemlja 0,5%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)100,1% zemlja 0,1%
- 13. Biram pravdu (Bulić)60,0% zemlja 0,0%
- 8. Autentična desnica50,0% zemlja 0,9%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo40,0% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija30,0% zemlja 0,3%
- 18. Majka Srbija – Gruda30,0% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka20,0% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe20,0% zemlja 0,0%
- 5. SVM10,0% zemlja 0,8%
- 7. Ruska stranka10,0% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka10,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 18 naselja, Albanska koalicija je prva u 16 (Preševo, Oraovica, Miratovac, Žujince, Rajince, Crnotince, Trnava, Aliđerce, Norča, Strezovce, Reljan, Buštranje, Cerevajka, Čukarka, Bujić, Bukovac); Ujedinjena Srbija je prva u 2 (Slavujevac, Cakanovac).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Preševo | 11 | 14.219 | 18.178 | 27,2% | Albanska koalicija 85,0% | 85,0% |
| Oraovica | 4 | 4.181 | 4.897 | 69,3% | Albanska koalicija 82,1% | 82,1% |
| Miratovac | 3 | 2.034 | 3.952 | 75,1% | Albanska koalicija 74,3% | 74,3% |
| Žujince | 2 | 1.102 | 2.621 | 26,4% | Albanska koalicija 95,0% | 95,0% |
| Rajince | 2 | 1.849 | 2.595 | 57,3% | Albanska koalicija 70,8% | 70,8% |
| Crnotince | 2 | 1.382 | 2.594 | 65,4% | Albanska koalicija 80,0% | 80,0% |
| Trnava | 1 | 1.245 | 1.519 | 19,0% | Albanska koalicija 84,6% | 84,6% |
| Aliđerce | 1 | 927 | 1.361 | 63,3% | Albanska koalicija 71,2% | 71,2% |
| Norča | 1 | 869 | 1.248 | 18,0% | Albanska koalicija 93,3% | 93,3% |
| Strezovce | 2 | 932 | 1.189 | 64,3% | Albanska koalicija 70,5% | 70,5% |
| Reljan | 1 | 542 | 1.157 | 54,8% | Albanska koalicija 71,3% | 71,3% |
| Buštranje | 1 | 687 | 944 | 75,1% | Albanska koalicija 77,3% | 77,3% |
| Cerevajka | 1 | 11 | 921 | 11,0% | Albanska koalicija 97,0% | 97,0% |
| Čukarka | 1 | 527 | 568 | 57,2% | Albanska koalicija 47,8% | 47,8% |
| Slavujevac | 1 | 313 | 281 | 67,3% | Ujedinjena Srbija 59,9% | 0,0% |
| Bujić | 1 | 97 | 256 | 76,2% | Albanska koalicija 89,7% | 89,7% |
| Bukovac | 1 | 64 | 180 | 35,0% | Albanska koalicija 100,0% | 100,0% |
| Cakanovac | 1 | 160 | 138 | 64,5% | Ujedinjena Srbija 68,2% | 0,0% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 37 · za proveru: 15 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Preševo · DEČJI VRTIĆ "8. MART" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: DEČJI VRTIĆ "8. MART", BORA VUKMIROVIĆA BB PREŠEVO |
1.667 | 31,4% | 1,1% | 89,4% | član | |
| 2 | Preševo · DEČJI VRTIĆ "8. MART" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: DEČJI VRTIĆ "8. MART", BORA VUKMIROVIĆA BB PREŠEVO |
1.565 | 40,8% | 0,0% | 95,8% | član | |
| 3 | Preševo · ZGRADA SKUPŠTINE OPŠTINE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: ZGRADA SKUPŠTINE OPŠTINE, PREŠEVO, MARŠAL TITO BR. 36 |
1.950 | 17,1% | 0,9% | 95,8% | član | |
| 4 | Preševo · ZGRADA SKUPŠTINE OPŠTINE - KATASTAR Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: ZGRADA SKUPŠTINE OPŠTINE KATASTAR, PREŠEVO, MARŠAL TITO BR. 36 |
1.773 | 33,1% | 0,0% | 90,3% | član | |
| 5 | Preševo · ZGRADA SKUPŠTINE OPŠTINE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: ZGRADA SKUPŠTINE OPŠTINE , PREŠEVO, MARŠAL TITO BR. 36 |
1.553 | 34,7% | 0,0% | 96,8% | član | |
| 6 | Preševo · SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: SREDNJA TEHNIČKA ŠKOLA , PREŠEVO, 15. NOVEMBAR 55 |
2.357 | 27,8% | 0,8% | 90,9% | član | |
| 7 | Preševo · OŠ "PROF. IBRAHIM KELMENDI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OŠ "PROF IBRAHIM KELMENDI", PREŠEVO, 15. NOVEMBAR BB |
1.809 | 21,4% | 0,3% | 95,9% | član | |
| 8 | Preševo · DOM KULTURE "ABDULA KRAŠNICI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: DOM KULTURE "ABDULA KRAŠNICA", PREŠEVO, 15. NOVEMBAR BB |
1.757 | 17,8% | 1,6% | 96,1% | član | |
| 9 | Preševo · GIMNAZIJA "SKENDERBEG" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: GIMNAZIJA "SKENDERBEG", PREŠEVO, 15. NOVEMBAR BB |
2.173 | 14,3% | 1,9% | 94,4% | član | |
| 10 | Preševo · DOM PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 17 · Adresa: DOM PENZIONERA -, PREŠEVO |
885 | 45,5% | 0,5% | 32,2% | član |
|
| 11 | Preševo · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ" -, PREŠEVO, ŽELEZNIČKA BR. 14/B |
689 | 37,6% | 1,9% | 24,0% | član | |
| 12 | Žujince · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, ŽUJINCE |
983 | 26,4% | 0,8% | 93,0% | član | |
| 13 | Žujince · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, ŽUJINCE |
1.638 | 26,3% | 1,9% | 96,2% | član | |
| 14 | Norča · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, NORČA |
1.248 | 18,0% | 0,4% | 93,3% | član | |
| 15 | Trnava · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, TRNAVA |
1.519 | 19,0% | 1,0% | 84,6% | član | |
| 16 | Cerevajka · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, CEREVAJKA |
921 | 11,0% | 2,0% | 97,0% | član | |
| 17 | Bukovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, BUKOVAC |
180 | 35,0% | 0,0% | 100,0% | član | |
| 18 | Bujić · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, BUJIĆ |
256 | 76,2% | 0,0% | 89,7% | član |
|
| 19 | Cakanovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, CAKANOVAC |
138 | 64,5% | 4,5% | 0,0% | član |
|
| 20 | Čukarka · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, ČUKARKA |
568 | 57,2% | 4,0% | 47,8% | član |
|
| 21 | Slavujevac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, SLAVUJEVAC |
281 | 67,3% | 1,1% | 0,0% | član | |
| 22 | Aliđerce · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, ALIĐERCE |
1.361 | 63,3% | 0,9% | 71,2% | član | |
| 23 | Reljan · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, RELJAN |
1.157 | 54,8% | 0,9% | 71,3% | član | |
| 24 | Buštranje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, BUŠTRANJE |
944 | 75,1% | 0,6% | 77,3% | član |
|
| 25 | Strezovce · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, STREZOVCE |
1.022 | 60,7% | 0,2% | 86,6% | član | |
| 26 | Strezovce · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 10, 11, 12, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, STREZOVCE |
167 | 86,8% | 2,8% | 0,0% | član | |
| 27 | Rajince · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, RAJINCE |
1.635 | 50,2% | 1,1% | 75,2% | član | |
| 28 | Rajince · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 10, 17 · Adresa: MESNA KANCELARIJA -, RAJINCE |
960 | 69,5% | 0,4% | 65,5% | član |
|
| 29 | Crnotince · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 10 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, CRNOTINCE |
1.459 | 65,3% | 0,0% | 88,9% | nema |
|
| 30 | Crnotince · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, CRNOTINCE |
1.135 | 65,6% | 2,8% | 68,2% | član |
|
| 31 | Miratovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 12, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, MIRATOVAC |
1.320 | 81,4% | 0,3% | 69,2% | član |
|
| 32 | Miratovac · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 17 · Adresa: MESNA KANCELARIJA -, MIRATOVAC |
1.427 | 72,0% | 0,8% | 76,9% | član |
|
| 33 | Miratovac · DEČJI VRTIĆ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: DEČJI VRTIĆ -, MIRATOVAC |
1.205 | 71,9% | 0,6% | 77,5% | član |
|
| 34 | Oraovica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, ORAOVICA |
1.755 | 42,1% | 0,5% | 92,4% | član |
|
| 35 | Oraovica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, ORAOVICA |
1.138 | 86,8% | 0,9% | 80,3% | član |
|
| 36 | Oraovica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 7, 10, 11, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA -, ORAOVICA |
978 | 85,9% | 0,0% | 77,0% | član |
|
| 37 | Oraovica · AMBULANTA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 6, 10, 17 · Adresa: AMBULANTA -, ORAOVICA |
1.026 | 80,8% | 0,7% | 80,4% | član |
|
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 19 | 10 | 13 | 0 | 0 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 463 | 0 |
| 2 | 4 | 1 | 1 | 1 | 0 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 612 | 0 |
| 3 | 6 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 317 | 0 |
| 4 | 22 | 2 | 12 | 0 | 1 | 16 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 530 | 0 |
| 5 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 522 | 0 |
| 6 | 31 | 0 | 12 | 1 | 0 | 13 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 592 | 0 |
| 7 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 370 | 1 |
| 8 | 9 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 295 | 1 |
| 9 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 288 | 0 |
| 10 | 145 | 38 | 78 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 129 | 0 |
| 11 | 142 | 19 | 29 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 61 | 0 |
| 12 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 240 | 0 |
| 13 | 6 | 0 | 6 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 407 | 0 |
| 14 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 209 | 0 |
| 15 | 34 | 0 | 6 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 242 | 0 |
| 16 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 96 | 0 |
| 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 63 | 0 |
| 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 175 | 0 |
| 19 | 58 | 9 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 97 | 5 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 149 | 0 |
| 21 | 112 | 18 | 37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 199 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 607 | 0 |
| 23 | 90 | 18 | 1 | 1 | 0 | 62 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 448 | 0 |
| 24 | 97 | 13 | 7 | 2 | 0 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 545 | 0 |
| 25 | 49 | 32 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 536 | 0 |
| 26 | 111 | 20 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 135 | 14 | 1 | 20 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 610 | 1 |
| 28 | 153 | 10 | 0 | 0 | 0 | 66 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 435 | 0 |
| 29 | 106 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 847 | 0 |
| 30 | 118 | 10 | 2 | 0 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 493 | 0 |
| 31 | 117 | 5 | 0 | 6 | 0 | 201 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 742 | 0 |
| 32 | 32 | 0 | 13 | 0 | 0 | 148 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 784 | 0 |
| 33 | 79 | 13 | 6 | 12 | 0 | 73 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 667 | 0 |
| 34 | 23 | 1 | 5 | 4 | 0 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 679 | 0 |
| 35 | 84 | 13 | 14 | 0 | 0 | 67 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 786 | 0 |
| 36 | 39 | 30 | 2 | 0 | 0 | 80 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 647 | 0 |
| 37 | 30 | 22 | 6 | 0 | 0 | 103 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 662 | 0 |
| Ukupno | 2.170 | 306 | 291 | 50 | 1 | 1.089 | 1 | 5 | 3 | 2 | 285 | 1 | 6 | 4 | 2 | 10 | 15.248 | 3 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 37 od 37
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 37 | 37 | 74 | |
| 3 | Studentska lista | 37 | 37 | 74 | |
| 5 | SVM | 37 | 36 | 73 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 37 | 35 | 72 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 37 | 34 | 71 | |
| 17 | Albanska koalicija | 36 | 30 | 66 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 31 | 31 | 62 | |
| 7 | Ruska stranka | 33 | 24 | 57 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 35 | 5 | 40 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 9 | 3 | 12 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 8 | Autentična desnica | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 0 | 0 | 0 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 0 | 0 | 0 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 22.9.2026. (1) 22.9.2026. (2) 28.9.2026. 2.10.2026. 9.10.2026. 13.10.2026. 16.10.2026. 19.10.2026. 22.10.2026. 26.10.2026. 29.10.2026. 5.11.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 16.10.2026. (1) 16.10.2026. (2)
- Odluke: 20.10.2026. (1) 20.10.2026. (2) 20.10.2026. (3)
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 15 od 37 biračkih mesta za proveru (40,5%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 22 · na bar dvoje: 7Nevažeći 0,8% (ukupno 1,3%) · 186. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 1 od 3 izbora
- Izlaznost
- 44,0% · 24,9 poena manje nego na celim izborima173. od 189 opština · ranije 5,2–16,8%
- Najviše glasova
- Albanska koalicija 78,3% (ukupno 0,6%)Na 1 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 38 (Predsednički 2022) → 37 · novih 4 · ne koristi se 5 · sa drugim brojem 7Upisanih 42.338 (Predsednički 2022) → 44.599, +5,3%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 37 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 37 | 44.599 | 19.636 | 44,0% | 0,8% |
|
15 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 38 | 43.350 | 7.276 | 16,8% | 2,2% |
|
7 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 38 | 42.338 | 2.199 | 5,2% | 13,2% |
|
8 |
Biračka mesta kroz izbore42 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.