Pirotski upravni okrug · opština
Grad Pirot
Biračkih mesta: 84 · Upisani birači: 43.781 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 19 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
74,1%
zemlja 68,9% · slične 68,5% · 40. od 189
Mesta sa upozorenjem
6 od 84
7% · zemlja 8,2% · slične 9,8%
Nevažeći listići
1,1%
zemlja 1,3% · slične 1,3% · 157. od 189
Upisani birači
43.781
2023: 45.215 (−3,2%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 77 DOM KULTURE · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
1od 84 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
- Pirot · BM 33
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
4mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 23 POSLOVNE PROSTORIJE · Upisanih 902 → 1.177 (+30%); medijana promene u opštini −4%
- BM 24 OŠ "SVETI SAVA" · Upisanih 780 → 961 (+23%); medijana promene u opštini −4%
- BM 15 OŠ "VUK KARADŽIĆ" · Upisanih 863 → 972 (+13%); medijana promene u opštini −4%
- BM 27 TŠ "MILENTIJE POPOVIĆ" · Upisanih 811 → 912 (+12%); medijana promene u opštini −4%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
2mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
- BM 33 OŠ "SVETI SAVA" · Izlaznost 51,3%; medijana ostalih 32 mesta u naselju 76,5%
- BM 4 RAZVOJNO-OBRAZOVNI CENTAR "PRALIPE" · Izlaznost 51,5%; medijana ostalih 32 mesta u naselju 76,5%
Šta proveriti: Izlaznost je daleko od ostalih mesta u istom naselju. Uporedi broj zaokruženih u izvodu sa listićima i vidi da li je na mestu glasala ustanova (dom, bolnica, kasarna).
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
6mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- BM 4 RAZVOJNO-OBRAZOVNI CENTAR "PRALIPE"
- BM 15 OŠ "VUK KARADŽIĆ"
- BM 23 POSLOVNE PROSTORIJE
- BM 24 OŠ "SVETI SAVA"
- BM 27 TŠ "MILENTIJE POPOVIĆ"
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (49,5%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 32.456 od 43.781 upisanih birača · izlaznost 74,1% · nevažećih listića 1,1%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista15.88449,5% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija14.56945,4% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)8312,6% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)2290,7% zemlja 0,5%
- 8. Autentična desnica2170,7% zemlja 0,9%
- 4. Ljudski (Ljajić)630,2% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka550,2% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija500,2% zemlja 0,3%
- 6. SPP (Zukorlić)390,1% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo320,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda310,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)250,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka220,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe160,0% zemlja 0,0%
- 5. SVM110,0% zemlja 0,8%
- 13. Biram pravdu (Bulić)90,0% zemlja 0,0%
- 10. SDA Sandžaka30,0% zemlja 0,3%
- 17. Albanska koalicija10,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 48 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 46 (Gnjilan, Poljska Ržana, Krupac, Berilovac, Izvor, Gradašnica, Temska, Blato, Sukovo, Staničenje, Veliki Suvodol, Držina, Veliki Jovanovac, Veliko Selo, Ponor, Rasnica, Kostur, Mali Suvodol, Činiglavci, Petrovac, Crnoklište, Sopot, Vojnegovac, Trnjana, Dojkinci, Mali Jovanovac, Srećkovac, Bazovik, Rudinje, Gostuša, Topli Do, Osmakova, Vranište, Crvenčevo, Obrenovac, Visočka Ržana, Kamik, Nišor, Rsovci, Pokrevenik, Jelovica, Sinja Glava, Prisjan, Ragodeš, Dobri Do, Oreovica); Faktor stabilnosti (Dačić) je prva u jednom (Cerova); Studentska lista je prva u jednom (Pirot).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pirot | 33 | 34.942 | 31.056 | 74,3% | Studentska lista 54,0% | 54,0% |
| Gnjilan | 2 | 2.199 | 1.710 | 72,3% | Ujedinjena Srbija 49,9% · tesno | 45,9% |
| Poljska Ržana | 1 | 1.181 | 1.029 | 74,8% | Ujedinjena Srbija 54,4% | 40,2% |
| Krupac | 1 | 1.028 | 931 | 73,6% | Ujedinjena Srbija 55,4% | 37,9% |
| Berilovac | 1 | 1.660 | 542 | 72,3% | Ujedinjena Srbija 61,4% | 33,4% |
| Izvor | 1 | 607 | 510 | 75,3% | Ujedinjena Srbija 52,5% | 42,1% |
| Gradašnica | 1 | 333 | 461 | 68,8% | Ujedinjena Srbija 61,3% | 34,5% |
| Temska | 1 | 449 | 422 | 74,6% | Ujedinjena Srbija 55,2% | 35,7% |
| Blato | 1 | 424 | 385 | 68,6% | Ujedinjena Srbija 68,8% | 24,7% |
| Sukovo | 1 | 465 | 309 | 68,9% | Ujedinjena Srbija 65,4% | 24,4% |
| Staničenje | 1 | 359 | 289 | 80,3% | Ujedinjena Srbija 63,8% | 31,0% |
| Veliki Suvodol | 1 | 305 | 269 | 72,5% | Ujedinjena Srbija 58,5% | 37,4% |
| Držina | 1 | 260 | 240 | 76,2% | Ujedinjena Srbija 58,3% | 34,4% |
| Veliki Jovanovac | 1 | 252 | 229 | 66,4% | Ujedinjena Srbija 64,9% | 30,5% |
| Veliko Selo | 1 | 268 | 217 | 75,6% | Ujedinjena Srbija 63,7% | 31,9% |
| Ponor | 1 | 204 | 213 | 73,2% | Ujedinjena Srbija 63,0% | 29,2% |
| Rasnica | 1 | 262 | 195 | 68,7% | Ujedinjena Srbija 61,7% | 28,6% |
| Kostur | 1 | 203 | 175 | 77,1% | Ujedinjena Srbija 62,7% | 28,4% |
| Mali Suvodol | 1 | 184 | 165 | 74,5% | Ujedinjena Srbija 75,0% | 19,2% |
| Činiglavci | 1 | 133 | 165 | 63,0% | Ujedinjena Srbija 56,7% | 33,7% |
| Petrovac | 1 | 163 | 162 | 75,9% | Ujedinjena Srbija 71,1% | 24,0% |
| Crnoklište | 1 | 188 | 158 | 61,4% | Ujedinjena Srbija 66,0% | 25,8% |
| Sopot | 1 | 175 | 152 | 75,0% | Ujedinjena Srbija 68,4% | 29,8% |
| Vojnegovac | 1 | 125 | 131 | 80,2% | Ujedinjena Srbija 48,6% · tesno | 45,7% |
| Trnjana | 1 | 97 | 92 | 85,9% | Ujedinjena Srbija 62,7% | 32,0% |
| Dojkinci | 1 | 93 | 92 | 58,7% | Ujedinjena Srbija 70,6% | 25,5% |
| Mali Jovanovac | 1 | 96 | 79 | 74,7% | Ujedinjena Srbija 46,6% | 27,6% |
| Srećkovac | 1 | 69 | 72 | 80,6% | Ujedinjena Srbija 69,0% | 27,6% |
| Bazovik | 1 | 41 | 71 | 62,0% | Ujedinjena Srbija 42,9% | 21,4% |
| Rudinje | 1 | 70 | 61 | 67,2% | Ujedinjena Srbija 90,0% | 7,5% |
| Gostuša | 1 | 30 | 60 | 73,3% | Ujedinjena Srbija 79,1% | 11,6% |
| Topli Do | 1 | 33 | 60 | 63,3% | Ujedinjena Srbija 63,2% | 23,7% |
| Cerova | 1 | 51 | 60 | 75,0% | Faktor stabilnosti (Dačić) 48,9% | 8,9% |
| Osmakova | 1 | 61 | 59 | 54,2% | Ujedinjena Srbija 73,3% | 16,7% |
| Vranište | 1 | 58 | 54 | 64,8% | Ujedinjena Srbija 71,4% | 22,9% |
| Crvenčevo | 1 | 59 | 54 | 79,6% | Ujedinjena Srbija 60,5% | 37,2% |
| Obrenovac | 1 | 73 | 53 | 69,8% | Ujedinjena Srbija 66,7% | 27,8% |
| Visočka Ržana | 1 | 9 | 47 | 63,8% | Ujedinjena Srbija 50,0% | 40,0% |
| Kamik | 1 | 30 | 44 | 59,1% | Ujedinjena Srbija 72,0% | 16,0% |
| Nišor | 1 | 33 | 43 | 67,4% | Ujedinjena Srbija 69,0% | 24,1% |
| Rsovci | 1 | 72 | 43 | 72,1% | Ujedinjena Srbija 51,6% | 41,9% |
| Pokrevenik | 1 | 32 | 42 | 73,8% | Ujedinjena Srbija 96,6% | 0,0% |
| Jelovica | 1 | 38 | 42 | 61,9% | Ujedinjena Srbija 65,4% | 19,2% |
| Sinja Glava | 1 | 20 | 40 | 55,0% | Ujedinjena Srbija 77,3% | 4,5% |
| Prisjan | 1 | 27 | 35 | 51,4% | Ujedinjena Srbija 72,2% | 27,8% |
| Ragodeš | 1 | 50 | 32 | 56,2% | Ujedinjena Srbija 82,4% | 11,8% |
| Dobri Do | 1 | 27 | 28 | 82,1% | Ujedinjena Srbija 81,8% | 18,2% |
| Oreovica | 1 | 33 | 25 | 68,0% | Ujedinjena Srbija 76,5% | 5,9% |
| (naselje nije utvrđeno) | 3 | – | 2.378 | 80,2% | Studentska lista 53,3% | 53,3% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 84 · za proveru: 6 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Pirot · PROSTORIJE MZ NOVA MALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 8, 11, 16 · Adresa: PROSTORIJE MZ NOVA MALA, PIROT, Zelengorska 66 |
838 | 77,7% | 1,5% | 49,6% | član | |
| 2 | Pirot · KETERING ĐORĐEVIĆ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: KETERING ĐORĐEVIĆ, PIROT, Prisjanski put br. 2 |
1.474 | 74,4% | 1,2% | 48,0% | član | |
| 3 | Pirot · POSLOVNA ZGRADA POLIGONA ZA OBUKU VOZAČA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 11, 16 · Adresa: POSLOVNA ZGRADA POLIGONA ZA OBUKU VOZAČA, PIROT, Prisjanski put 66 |
385 | 74,5% | 1,4% | 41,7% | član | |
| 4 | Pirot · RAZVOJNO-OBRAZOVNI CENTAR "PRALIPE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16, 17 · Adresa: RAZVOJNO OBRAZOVNI CENTAR PRALIPE, PIROT, Rasadnička 66 |
1.153 | 51,5% | 1,9% | 16,0% | član |
|
| 5 | Pirot · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ" PIROT, Ćirila i Metodija br. 6 |
943 | 73,3% | 1,3% | 58,2% | član | |
| 6 | PROSTORIJE MZ BARE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16 |
1.771 | 79,3% | 1,1% | 60,5% | član | |
| 7 | Pirot · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ" , PIROT, Ćirila i Metodije br. 6 |
642 | 79,8% | 1,2% | 60,3% | član | |
| 8 | Pirot · GIMNAZIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: GIMNAZIJA, PIROT, Srpskih vladara 118 |
883 | 73,2% | 0,8% | 54,3% | član | |
| 9 | Pirot · GIMNAZIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: GIMNAZIJA, PIROT, Srpskih vladara 118 |
945 | 79,2% | 1,1% | 56,1% | član | |
| 10 | Pirot · MZ "TANASKO RAJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 16 · Adresa: MZ "TANSKO RAJIĆ" PIROT, Pobede br. 12 |
750 | 79,5% | 1,3% | 54,3% | član | |
| 11 | Pirot · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", PIROT, Ćirila i Metodija br. 6 |
1.586 | 77,9% | 1,1% | 70,9% | član | |
| 12 | Pirot · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", PIROT, Ćirila i Metodija br. 6 |
918 | 75,7% | 0,1% | 62,7% | član | |
| 13 | Pirot · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", PIROT, Ćirila i Metodija br. 6 |
841 | 79,7% | 1,2% | 60,4% | član | |
| 14 | Pirot · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", PIROT, Ćirila i Metodija br. 6 |
831 | 77,3% | 0,9% | 62,9% | član | |
| 15 | Pirot · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", PIROT, Ćirila i Metodija br. 6 |
972 | 73,7% | 0,1% | 65,2% | član |
|
| 16 | Pirot · SAVEZ PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 16, 17 · Adresa: SAVEZ PENZIONERA, PIROT, Knjaza Miloša br. 45 6 |
1.449 | 79,6% | 0,9% | 63,3% | član | |
| 17 | Pirot · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 11, 16, 17 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", PIROT, Ćirila i Metodija br. 6 |
796 | 76,0% | 1,2% | 65,6% | član | |
| 18 | Pirot · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA", PIROT, Save Nemanjića br. 2 |
671 | 74,2% | 0,4% | 54,0% | član | |
| 19 | Pirot · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA", PIROT, Save Nemanjića br. 2 |
716 | 77,0% | 1,3% | 54,6% | član | |
| 20 | Pirot · MLEKARSKA ŠKOLA "DR OBREN PEJIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 16, 17 · Adresa: MLEKARSKA ŠKOLA DR OBREN PEJIĆ, PIROT, Nikole Pašića 173 |
1.088 | 73,9% | 1,1% | 44,7% | član | |
| 21 | Pirot · OŠ "DUŠAN RADOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: OŠ "DUŠAN RADOVIĆ", PIROT, Zanatlijska 66 |
812 | 76,4% | 0,6% | 55,8% | član | |
| 22 | Pirot · POSLOVNE PROSTORIJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 11, 16 · Adresa: POSLOVNE PROSTORIJE ul. Jorgovana br.46 |
881 | 72,2% | 0,9% | 45,6% | član | |
| 23 | Pirot · POSLOVNE PROSTORIJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 11, 16 · Adresa: POSLOVNE PROSTORIJE ul. Ruzmarina br.162 |
1.177 | 69,6% | 1,2% | 40,4% | član |
|
| 24 | Pirot · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA" ul. Save Nemanjića br.2 |
961 | 77,7% | 1,3% | 56,7% | član |
|
| 25 | Pirot · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA" ul. Save Nemanjića br.2 |
748 | 76,9% | 2,8% | 54,6% | član | |
| 26 | Pirot · TŠ "MILENTIJE POPOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 16, 17 · Adresa: TŠ " MILENTIJE POPOVIĆ" UL. Takovska br.22 |
792 | 79,3% | 0,3% | 63,4% | član | |
| 27 | Pirot · TŠ "MILENTIJE POPOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 16, 17 · Adresa: TŠ "MILENTIJE POPOVIĆ,, ul. Takovska br.22 |
912 | 79,1% | 1,2% | 61,5% | član |
|
| 28 | Pirot · EKONOMSKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 16, 17 · Adresa: EKONOMSKA ŠKOLA, ul . Takovska br.24 |
560 | 77,3% | 0,7% | 59,5% | član | |
| 29 | Pirot · EKONOMSKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 8, 11, 16 · Adresa: EKONOMSKA ŠKOLA UL. Takovska br.24 |
657 | 75,6% | 0,6% | 53,4% | član | |
| 30 | Pirot · EKONOMSKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 8, 11, 16, 17 · Adresa: EKONOMSKA ŠKOLA ul. Takovska br.24 |
745 | 76,6% | 0,5% | 61,4% | član | |
| 31 | Pirot · POSLOVNE PROSTORIJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 16 · Adresa: POSLOVNE PROSTORIJE ul. Patraska br.14 |
1.625 | 74,7% | 0,8% | 45,8% | član | |
| 32 | Pirot · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: oš "SVETI SAVA" ul. Save Nemanjića br.2 |
967 | 75,3% | 1,0% | 44,4% | član | |
| 33 | Pirot · OŠ "SVETI SAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 5, 11, 16, 17 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "SVETI SAVA,, ul. Save Nemanjića br.2 |
1.207 | 51,3% | 0,3% | 48,5% | nema |
|
| 34 | Pirot · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 16 · Adresa: DOM KULTURE ul. Vase Pelagića br.2 |
1.131 | 77,5% | 1,3% | 38,8% | član | |
| 35 | Gnjilan · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16, 17 · Adresa: DOM KULTURE GNJILAN |
247 | 75,3% | 0,5% | 57,3% | član | |
| 36 | Gnjilan · KLUB PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 11, 16, 17 · Adresa: KLUB PENZIONERA GNJILAN |
1.463 | 71,8% | 1,8% | 43,9% | član | |
| 37 | OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BARIJE ČIFLIK |
407 | 81,8% | 1,8% | 31,2% | član | |
| 38 | Rasnica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA RASNICA |
195 | 68,7% | 0,7% | 28,6% | član | |
| 39 | Sinja Glava · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA SINJA GLAVA |
40 | 55,0% | 0,0% | 4,5% | član | |
| 40 | Blato · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BLATO |
385 | 68,6% | 0,4% | 24,7% | član | |
| 41 | Kostur · DOM OMLADINE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: DOM OMLADINE KOSTUR |
175 | 77,1% | 0,7% | 28,4% | član | |
| 42 | Veliki Suvodol · PROSTORIJA MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: PROSTORIJE MESNE ZAJEDNICE VELIKI SUVODOL |
269 | 72,5% | 0,0% | 37,4% | član | |
| 43 | Mali Suvodol · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, MALI SUVODOL |
165 | 74,5% | 2,4% | 19,2% | član | |
| 44 | Ponor · AMBULANTA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16 |
213 | 73,2% | 1,3% | 29,2% | član | |
| 45 | Prisjan · AMBULANTA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 11 · Adresa: AMBULANTA, PRISJAN |
35 | 51,4% | 0,0% | 27,8% | član | |
| 46 | Kamik · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 11 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KAMIK |
44 | 59,1% | 3,8% | 16,0% | član | |
| 47 | Držina · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, DRŽINA |
240 | 76,2% | 1,6% | 34,4% | član | |
| 48 | Petrovac · ZADRUŽNI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 15 · Adresa: ZADRUŽNI DOM PETROVAC |
162 | 75,9% | 1,6% | 24,0% | član | |
| 49 | Vojnegovac · ZADRUŽNI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16 · Adresa: ZADRUŽNI DOM, VOJNEGOVAC |
131 | 80,2% | 0,0% | 45,7% | član | |
| 50 | Sukovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, SUKOVO |
309 | 68,9% | 3,8% | 24,4% | član | |
| 51 | DEČIJI VRTIĆ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16 · Adresa: DEČIJI VRTIĆ, BELO POLJE |
200 | 84,0% | 1,2% | 36,7% | član | |
| 52 | Činiglavci · KLUB MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 3, 11 · Adresa: KLUB MESNE ZAJEDNICE, ČINIGLAVCI |
165 | 63,0% | 0,0% | 33,7% | član | |
| 53 | Srećkovac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA SREĆKOVAC |
72 | 80,6% | 0,0% | 27,6% | član | |
| 54 | Krupac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: DOM KULTURE, KRUPAC |
931 | 73,6% | 0,7% | 37,9% | član | |
| 55 | Veliko Selo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: DOM KULTURE, VELIKO SELO |
217 | 75,6% | 2,4% | 31,9% | član | |
| 56 | Veliki Jovanovac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16, 17 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, VELIKI JOVANOVAC |
229 | 66,4% | 0,7% | 30,5% | član | |
| 57 | Mali Jovanovac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 16 · Adresa: DOM KULTURE, MALI JOVANOVAC |
79 | 74,7% | 1,7% | 27,6% | član | |
| 58 | Trnjana · DOM OMLADINE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 16 · Adresa: DOM OMLADINE TRNJANA |
92 | 85,9% | 5,1% | 32,0% | član | |
| 59 | Poljska Ržana · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA POLJSKA RŽANA |
1.029 | 74,8% | 1,2% | 40,2% | član | |
| 60 | Berilovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BERILOVAC |
542 | 72,3% | 1,5% | 33,4% | član | |
| 61 | Izvor · ZADRUŽNI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 16 · Adresa: ZADRUŽNI DOM IZVOR |
510 | 75,3% | 2,3% | 42,1% | član | |
| 62 | Gradašnica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GRADAŠNICA |
461 | 68,8% | 1,3% | 34,5% | član | |
| 63 | Nišor · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA NIŠOR |
43 | 67,4% | 0,0% | 24,1% | član | |
| 64 | Dobri Do · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11 · Adresa: MESNA KANCELARIJA DOBRI DO |
28 | 82,1% | 4,3% | 18,2% | član | |
| 65 | Pokrevenik · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA POKREVENIK |
42 | 73,8% | 6,5% | 0,0% | član | |
| 66 | Gostuša · SEOSKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11 · Adresa: SEOSKI DOM GOSTUŠA |
60 | 73,3% | 2,3% | 11,6% | član | |
| 67 | Visočka Ržana · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA VISOČKA RŽANA |
47 | 63,8% | 0,0% | 40,0% | član | |
| 68 | Rsovci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA RSOVCI |
43 | 72,1% | 0,0% | 41,9% | član | |
| 69 | Jelovica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA JELOVICA |
42 | 61,9% | 0,0% | 19,2% | član | |
| 70 | Dojkinci · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: DOM KULTURE DOJKINCI |
92 | 58,7% | 5,6% | 25,5% | član | |
| 71 | Temska · BIBLIOTEKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 16 · Adresa: BIBLIOTEKA TEMSKA |
422 | 74,6% | 2,2% | 35,7% | član | |
| 72 | Rudinje · ZEMLJORADNIČKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: ZEMLJORADNIČKI DOM RUDINJE |
61 | 67,2% | 2,4% | 7,5% | član | |
| 73 | Ragodeš · ZZ "RAGODEŠ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: ZEMLJORADNIČKA ZADRUGA RAGODEŠ |
32 | 56,2% | 5,6% | 11,8% | član | |
| 74 | Topli Do · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA TOPLI DO |
60 | 63,3% | 0,0% | 23,7% | član | |
| 75 | Cerova · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA CEROVA |
60 | 75,0% | 0,0% | 8,9% | član | |
| 76 | Bazovik · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA BAZOVIK |
71 | 62,0% | 4,5% | 21,4% | član | |
| 77 | Crnoklište · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: DOM KULTURE CRNOKLIŠTE |
158 | 61,4% | 0,0% | 25,8% | član | |
| 78 | Osmakova · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: DOM KULTURE OSMAKOVA |
59 | 54,2% | 6,2% | 16,7% | član | |
| 79 | Vranište · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 11, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA VRANIŠTE |
54 | 64,8% | 0,0% | 22,9% | član | |
| 80 | Staničenje · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 17 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA STANIČENJE |
289 | 80,3% | 0,0% | 31,0% | član | |
| 81 | Sopot · DOM OMLADINE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: DOM OMLADINE SOPOT |
152 | 75,0% | 0,0% | 29,8% | član | |
| 82 | Oreovica · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA OREOVICA |
25 | 68,0% | 0,0% | 5,9% | član | |
| 83 | Crvenčevo · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA CRVENČEVO |
54 | 79,6% | 0,0% | 37,2% | član | |
| 84 | Obrenovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA OBRENOVAC |
53 | 69,8% | 2,7% | 27,8% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 296 | 8 | 318 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 515 | 20 | 520 | 10 | 1 | 0 | 1 | 8 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 3 | 144 | 9 | 118 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 4 | 474 | 9 | 93 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 5 | 245 | 23 | 397 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 3 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 483 | 34 | 840 | 0 | 0 | 1 | 0 | 13 | 3 | 0 | 7 | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 |
| 7 | 181 | 15 | 305 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 264 | 13 | 348 | 6 | 0 | 1 | 1 | 3 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 288 | 22 | 415 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 10 | 246 | 13 | 319 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 11 | 305 | 22 | 867 | 0 | 0 | 1 | 2 | 5 | 4 | 0 | 12 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 12 | 236 | 10 | 435 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 226 | 19 | 400 | 0 | 0 | 1 | 2 | 8 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 14 | 206 | 13 | 400 | 2 | 0 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 | 5 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 15 | 218 | 15 | 465 | 4 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 366 | 22 | 724 | 4 | 1 | 0 | 1 | 14 | 3 | 0 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 17 | 185 | 7 | 392 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 18 | 210 | 5 | 268 | 1 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 221 | 6 | 297 | 1 | 0 | 5 | 1 | 3 | 0 | 0 | 7 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 396 | 22 | 355 | 1 | 0 | 2 | 4 | 3 | 0 | 0 | 7 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 |
| 21 | 245 | 16 | 344 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 22 | 303 | 23 | 287 | 2 | 1 | 1 | 4 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 23 | 446 | 18 | 327 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 24 | 272 | 21 | 417 | 1 | 0 | 0 | 2 | 10 | 5 | 1 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 236 | 6 | 305 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 26 | 199 | 10 | 397 | 2 | 0 | 0 | 1 | 6 | 3 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 27 | 240 | 17 | 438 | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 28 | 153 | 11 | 256 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 210 | 9 | 264 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 30 | 195 | 8 | 349 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 31 | 592 | 39 | 552 | 2 | 1 | 0 | 3 | 5 | 1 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 32 | 363 | 18 | 320 | 0 | 0 | 0 | 1 | 9 | 1 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| 33 | 290 | 7 | 299 | 0 | 0 | 17 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 34 | 489 | 21 | 336 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 7 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 35 | 72 | 4 | 106 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 535 | 27 | 453 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 | 1 | 0 | 5 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 206 | 12 | 102 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 82 | 5 | 38 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 17 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 40 | 181 | 12 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 41 | 84 | 5 | 38 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 42 | 114 | 4 | 73 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 43 | 90 | 1 | 23 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 44 | 97 | 5 | 45 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 45 | 13 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 46 | 18 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 47 | 105 | 6 | 62 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 48 | 86 | 3 | 29 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 49 | 51 | 3 | 48 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 50 | 134 | 13 | 50 | 3 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 51 | 93 | 4 | 61 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 52 | 59 | 7 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 53 | 40 | 1 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 54 | 377 | 30 | 258 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 | 1 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 55 | 102 | 4 | 51 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 56 | 98 | 2 | 46 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 57 | 27 | 15 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 58 | 47 | 2 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 59 | 414 | 20 | 306 | 1 | 2 | 0 | 1 | 5 | 2 | 0 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 60 | 237 | 8 | 129 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 |
| 61 | 197 | 6 | 158 | 3 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 |
| 62 | 192 | 7 | 108 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 63 | 20 | 1 | 7 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 64 | 18 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 65 | 28 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 66 | 34 | 4 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 67 | 15 | 3 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 68 | 16 | 0 | 13 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 69 | 17 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 70 | 36 | 2 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 71 | 170 | 22 | 110 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 72 | 36 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 73 | 14 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 74 | 24 | 2 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 75 | 17 | 22 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 76 | 18 | 14 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 77 | 64 | 3 | 25 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 78 | 22 | 3 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 79 | 25 | 1 | 8 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 80 | 148 | 7 | 72 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 81 | 78 | 1 | 34 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 82 | 13 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 83 | 26 | 0 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 84 | 24 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 14.569 | 831 | 15.884 | 63 | 11 | 39 | 55 | 217 | 50 | 3 | 229 | 22 | 9 | 32 | 16 | 25 | 1 | 31 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 84 od 84
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 84 | 84 | 168 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 84 | 84 | 168 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 83 | 81 | 164 | |
| 3 | Studentska lista | 83 | 75 | 158 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 68 | 59 | 127 | |
| 5 | SVM | 42 | 22 | 64 | |
| 8 | Autentična desnica | 35 | 27 | 62 | |
| 17 | Albanska koalicija | 25 | 10 | 35 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 24 | 10 | 34 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 1 | 1 | 2 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 23.9.2026. 29.9.2026. 2.10.2026. 6.10.2026. 7.10.2026. 8.10.2026. 9.10.2026. 10.10.2026. 15.10.2026. 19.10.2026. 27.10.2026. 30.10.2026. 4.11.2026.
- Izveštaji: 4.11.2026.
- Rešenja: 19.10.2026. 22.10.2026. (1) 22.10.2026. (2) 22.10.2026. (3) 22.10.2026. (4) 22.10.2026. (5) 22.10.2026. (6) 22.10.2026. (7) 22.10.2026. (8) 22.10.2026. (9) 22.10.2026. (10) 22.10.2026. (11) 22.10.2026. (12) 22.10.2026. (13) 22.10.2026. (14) 22.10.2026. (15) 22.10.2026. (16) 22.10.2026. (17) 22.10.2026. (18) 22.10.2026. (19) 23.10.2026.
- Odluke: 23.9.2026. 15.10.2026. 20.10.2026.
- Obaveštenja: 25.10.2026. 1.11.2026. 3.11.2026.
- Ostalo: 20.10.2026. (1) 20.10.2026. (2) 27.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 6 od 84 biračkih mesta za proveru (7,1%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 11 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,1% (ukupno 1,3%) · 157. od 189 opština · nikad veći nego na celim izborima
- Izlaznost
- 74,1% · 5,2 poena više nego na celim izborima40. od 189 opština · ranije 62,9–67,4%
- Najviše glasova
- Studentska lista 49,5% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 86 (Predsednički 2022) → 84 · novih 10 · ne koristi se 12 · sa drugim brojem 60Upisanih 45.925 (Predsednički 2022) → 43.781, −4,7%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 84 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 84 | 43.781 | 32.456 | 74,1% | 1,1% |
|
6 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 86 | 45.215 | 30.494 | 67,4% | 2,6% |
|
2 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 86 | 45.925 | 28.909 | 62,9% | 1,6% |
|
4 |
Biračka mesta kroz izbore96 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | PROSTORIJE MZ NOVA MALA | 1 | 0 |
| 2 | KETERING ĐORĐEVIĆ | 3 | 0 |
| 3 | POSLOVNA ZGRADA POLIGONA ZA OBUKU VOZAČA | 3 | 0 |
| 4 | RAZVOJNO-OBRAZOVNI CENTAR "PRALIPE" | 3 | 1 |
| 5 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" Ranije: BM 8 |
3 | 0 |
| 6 | PROSTORIJE MZ BARE | 1 | 0 |
| 7 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" Ranije: BM 5 |
3 | 0 |
| 8 | GIMNAZIJA Ranije: BM 10 |
3 | 0 |
| 9 | GIMNAZIJA | 3 | 0 |
| 10 | MZ "TANASKO RAJIĆ" Ranije: BM 11 |
3 | 0 |
| 11 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" Ranije: BM 16 |
3 | 0 |
| 12 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" | 3 | 0 |
| 13 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" | 3 | 0 |
| 14 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" | 3 | 0 |
| 15 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" | 3 | 1 |
| 16 | SAVEZ PENZIONERA Ranije: BM 17 |
3 | 0 |
| 17 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" Ranije: BM 18 |
3 | 0 |
| 18 | OŠ "SVETI SAVA" Ranije: BM 20 |
3 | 0 |
| 19 | OŠ "SVETI SAVA" | 3 | 0 |
| 20 | MLEKARSKA ŠKOLA "DR OBREN PEJIĆ" Ranije: BM 21 |
3 | 0 |
| 21 | OŠ "DUŠAN RADOVIĆ" Ranije: BM 22 |
3 | 0 |
| 22 | POSLOVNE PROSTORIJE | 1 | 0 |
| 23 | POSLOVNE PROSTORIJE | 3 | 1 |
| 24 | OŠ "SVETI SAVA" Ranije: BM 26 |
3 | 1 |
| 25 | OŠ "SVETI SAVA" | 3 | 0 |
| 26 | TŠ "MILENTIJE POPOVIĆ" Ranije: BM 28 |
3 | 0 |
| 27 | TŠ "MILENTIJE POPOVIĆ" | 3 | 1 |
| 28 | EKONOMSKA ŠKOLA Ranije: BM 31 |
3 | 0 |
| 29 | EKONOMSKA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 30 | EKONOMSKA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 31 | POSLOVNE PROSTORIJE | 1 | 0 |
| 32 | OŠ "SVETI SAVA" Ranije: BM 34 |
3 | 0 |
| 33 | OŠ "SVETI SAVA" Ranije: BM 35 |
3 | 1 |
| 34 | DOM KULTURE | 1 | 0 |
| 35 | DOM KULTURE | 1 | 0 |
| 36 | KLUB PENZIONERA Ranije: BM 38 |
3 | 0 |
| 37 | OSNOVNA ŠKOLA | 1 | 0 |
| 38 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 40 |
3 | 0 |
| 39 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 41 |
3 | 0 |
| 40 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 42 |
3 | 0 |
| 41 | DOM OMLADINE Ranije: BM 43 |
3 | 0 |
| 42 | PROSTORIJA MESNE ZAJEDNICE | 1 | 0 |
| 43 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 45 |
3 | 0 |
| 44 | AMBULANTA Ranije: BM 46 |
3 | 0 |
| 45 | AMBULANTA Ranije: BM 47 |
3 | 0 |
| 46 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 48 |
3 | 0 |
| 47 | MESNA KANCELARIJA Ranije: BM 49 |
3 | 0 |
| 48 | ZADRUŽNI DOM Ranije: BM 50 |
3 | 0 |
| 49 | ZADRUŽNI DOM Ranije: BM 51 |
3 | 0 |
| 50 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 52 |
3 | 0 |
| 51 | DEČIJI VRTIĆ | 1 | 0 |
| 52 | KLUB MESNE ZAJEDNICE Ranije: BM 54 |
3 | 0 |
| 53 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 55 |
3 | 0 |
| 54 | DOM KULTURE Ranije: BM 56 |
3 | 0 |
| 55 | DOM KULTURE Ranije: BM 57 |
3 | 0 |
| 56 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 58 |
3 | 0 |
| 57 | DOM KULTURE Ranije: BM 59 |
3 | 0 |
| 58 | DOM OMLADINE Ranije: BM 60 |
3 | 0 |
| 59 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 61 |
3 | 0 |
| 60 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 62 |
3 | 0 |
| 61 | ZADRUŽNI DOM Ranije: BM 63 |
3 | 0 |
| 62 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 64 |
3 | 0 |
| 63 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 65 |
3 | 0 |
| 64 | MESNA KANCELARIJA Ranije: BM 66 |
3 | 0 |
| 65 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 67 |
3 | 0 |
| 66 | SEOSKI DOM | 1 | 0 |
| 67 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 69 |
3 | 0 |
| 68 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 70 |
3 | 0 |
| 69 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 71 |
3 | 1 |
| 70 | DOM KULTURE Ranije: BM 72 |
3 | 0 |
| 71 | BIBLIOTEKA Ranije: BM 73 |
3 | 0 |
| 72 | ZEMLJORADNIČKI DOM Ranije: BM 74 |
3 | 0 |
| 73 | ZZ "RAGODEŠ" Ranije: BM 75 |
3 | 0 |
| 74 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 76 |
3 | 1 |
| 75 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 77 |
3 | 0 |
| 76 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 78 |
3 | 1 |
| 77 | DOM KULTURE Ranije: BM 79 |
3 | 2 |
| 78 | DOM KULTURE Ranije: BM 80 |
3 | 0 |
| 79 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 81 |
3 | 0 |
| 80 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 82 |
3 | 0 |
| 81 | DOM OMLADINE Ranije: BM 83 |
3 | 0 |
| 82 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 84 |
3 | 0 |
| 83 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 85 |
3 | 0 |
| 84 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 86 |
3 | 0 |
| 1 | POSLOVNE PROSTORIJE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 6 | POSLOVNE PROSTORIJE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 7 | POSLOVNE PROSTORIJE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 24 | POSLOVNE PROSTORIJE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 1 |
| 32 | POSLOVNE PROSTORIJE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 33 | POSLOVNE PROSTORIJE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 36 | DOM KULTURE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 37 | PP MARKET "SRBOS" Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 39 | OSNOVNA ŠKOLA Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 44 | OSNOVNA ŠKOLA Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 53 | ZEMLJORADNIČKA ZADRUGA Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 68 | OSNOVNA ŠKOLA Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |