Pomoravski upravni okrug · opština
Paraćin
Biračkih mesta: 55 · Upisani birači: 45.061 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 19 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
65,2%
zemlja 68,9% · slične 69,0% · 132. od 189
Mesta sa upozorenjem
0 od 55
0% · zemlja 8,2% · slične 10,1%
Nevažeći listići
1,4%
zemlja 1,3% · slične 1,3% · 100. od 189
Upisani birači
45.061
2023: 46.502 (−3,1%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
1od 55 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
- Davidovac · BM 30
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (48,6%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 29.401 od 45.061 upisanih birača · izlaznost 65,2% · nevažećih listića 1,4%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista14.08348,6% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija13.60646,9% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)5171,8% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 8. Autentična desnica2750,9% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)2020,7% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija710,2% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka420,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)370,1% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda360,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka330,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo300,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)170,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe140,0% zemlja 0,0%
- 6. SPP (Zukorlić)90,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)90,0% zemlja 0,0%
- 5. SVM60,0% zemlja 0,8%
- 17. Albanska koalicija40,0% zemlja 0,6%
- 10. SDA Sandžaka20,0% zemlja 0,3%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 34 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 28 (Donje Vidovo, Drenovac, Stubica, Svojnovo, Trešnjevica, Potočac, Tekija, Plana, Raševica, Glavica, Sikirica, Čepure, Busilovac, Gornje Vidovo, Zabrega, Gornja Mutnica, Izvor, Šavac, Mirilovac, Lebina, Ratare, Klačevica, Davidovac, Krežbinac, Šaludovac, Lešje, Sinji Vir, Golubovac); Studentska lista je prva u 6 (Paraćin, Striža, Buljane, Donja Mutnica, Bošnjane, Popovac).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Paraćin | 20 | 22.349 | 20.388 | 65,6% | Studentska lista 55,6% | 55,6% |
| Striža | 1 | 1.571 | 1.552 | 63,2% | Studentska lista 48,3% · tesno | 48,3% |
| Donje Vidovo | 1 | 1.357 | 1.504 | 61,3% | Ujedinjena Srbija 55,8% | 40,7% |
| Drenovac | 1 | 1.545 | 1.418 | 69,7% | Ujedinjena Srbija 53,1% | 42,4% |
| Stubica | 1 | 1.266 | 1.347 | 59,9% | Ujedinjena Srbija 54,6% | 40,5% |
| Svojnovo | 1 | 959 | 1.109 | 56,8% | Ujedinjena Srbija 62,9% | 28,7% |
| Trešnjevica | 1 | 650 | 1.109 | 37,6% | Ujedinjena Srbija 65,2% | 30,9% |
| Buljane | 1 | 1.108 | 992 | 66,3% | Studentska lista 49,6% · tesno | 49,6% |
| Potočac | 1 | 875 | 987 | 58,0% | Ujedinjena Srbija 59,9% | 34,8% |
| Tekija | 1 | 1.121 | 945 | 63,8% | Ujedinjena Srbija 57,2% | 39,2% |
| Plana | 1 | 877 | 858 | 63,9% | Ujedinjena Srbija 57,4% | 37,8% |
| Raševica | 1 | 768 | 790 | 64,4% | Ujedinjena Srbija 57,7% | 37,7% |
| Glavica | 1 | 889 | 771 | 64,7% | Ujedinjena Srbija 48,1% · tesno | 46,5% |
| Donja Mutnica | 1 | 731 | 721 | 68,0% | Studentska lista 56,9% | 56,9% |
| Bošnjane | 1 | 709 | 646 | 74,1% | Studentska lista 60,8% | 60,8% |
| Sikirica | 1 | 719 | 644 | 66,0% | Ujedinjena Srbija 64,1% | 31,4% |
| Čepure | 1 | 658 | 613 | 73,1% | Ujedinjena Srbija 52,9% | 43,9% |
| Busilovac | 1 | 676 | 592 | 76,2% | Ujedinjena Srbija 52,2% | 43,5% |
| Gornje Vidovo | 1 | 595 | 575 | 68,5% | Ujedinjena Srbija 54,9% | 40,0% |
| Zabrega | 1 | 778 | 560 | 69,6% | Ujedinjena Srbija 48,6% · tesno | 44,9% |
| Popovac | 1 | 475 | 556 | 64,0% | Studentska lista 47,3% · tesno | 47,3% |
| Gornja Mutnica | 1 | 467 | 543 | 58,6% | Ujedinjena Srbija 52,5% | 42,4% |
| Izvor | 1 | 502 | 533 | 64,5% | Ujedinjena Srbija 59,9% | 37,4% |
| Šavac | 1 | 403 | 466 | 68,0% | Ujedinjena Srbija 52,4% | 44,4% |
| Mirilovac | 1 | 509 | 460 | 70,7% | Ujedinjena Srbija 59,9% | 36,0% |
| Lebina | 1 | 461 | 429 | 69,2% | Ujedinjena Srbija 62,3% | 34,0% |
| Ratare | 1 | 461 | 417 | 76,7% | Ujedinjena Srbija 60,6% | 33,4% |
| Klačevica | 1 | 468 | 414 | 79,2% | Ujedinjena Srbija 57,9% | 35,6% |
| Davidovac | 1 | 312 | 359 | 70,2% | Ujedinjena Srbija 59,0% | 37,3% |
| Krežbinac | 1 | 376 | 345 | 78,3% | Ujedinjena Srbija 56,0% | 39,9% |
| Šaludovac | 1 | 292 | 340 | 61,8% | Ujedinjena Srbija 49,5% · tesno | 48,5% |
| Lešje | 1 | 280 | 264 | 71,6% | Ujedinjena Srbija 53,2% | 44,6% |
| Sinji Vir | 1 | 167 | 158 | 66,5% | Ujedinjena Srbija 58,7% | 38,5% |
| Golubovac | 1 | 155 | 150 | 67,3% | Ujedinjena Srbija 54,1% | 39,8% |
| (naselje nije utvrđeno) | 2 | – | 1.506 | 71,4% | Studentska lista 58,5% | 58,5% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 55 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Paraćin · MZ "VRAPČANE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MZ "VRAPČANE", PARAĆIN, DIMITRIJA MARJANOVIĆA 53 |
718 | 67,7% | 1,9% | 50,1% | član | |
| 2 | Paraćin · MZ "VRAPČANE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MZ "VRAPČANE", PARAĆIN, DIMITRIJA MARJANOVIĆA 53 |
747 | 67,5% | 1,4% | 62,8% | član | |
| 3 | MZ "BRANKO KRSMANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MZ "BRANKO KRSMANOVIĆ" |
736 | 72,3% | 1,1% | 65,2% | član | |
| 4 | MZ "BRANKO KRSMANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MZ "BRANKO KRSMANOVIĆ" |
770 | 70,6% | 1,1% | 51,9% | član | |
| 5 | Paraćin · SPORTSKO REKREATIVNI CENTAR "7. JULI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: SPORTSKO REKREATIVNI CENTAR "7.JULI", PARAĆIN, TOME ŽIVANOVIĆA BR 32 |
945 | 64,0% | 1,7% | 54,0% | član | |
| 6 | Paraćin · SPORTSKO REKREATIVNI CENTAR "7. JULI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: SPORTSKO REKREATIVNI CENTAR 77. JULI", PARAĆIN, TOME ŽIVANOVIĆA BR 32 |
822 | 67,6% | 0,9% | 60,1% | član | |
| 7 | Paraćin · MZ "4. JULI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MZ "4. JULI", PARAĆIN, VOJVODE BOJOVIĆA BP 18 |
1.268 | 64,9% | 1,2% | 59,2% | član | |
| 8 | Paraćin · MZ "4. JULI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MZ "4. JULI", PARAĆIN, VOJVODE BOJOVIĆA BR. 18 |
1.185 | 68,9% | 1,3% | 57,6% | član | |
| 9 | Paraćin · MZ "CENTAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MZ "CENTAR", PARAĆIN, BORE PETROVIĆA BR 4A |
863 | 65,4% | 1,6% | 64,7% | član | |
| 10 | Paraćin · MZ "CENTAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MZ "CENTAR", PARAĆIN, BORE PETROVIĆA BR. 4A |
854 | 65,2% | 1,1% | 55,9% | član | |
| 11 | Paraćin · KLUB PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: KLUB PENZIONERA, PARAĆIN, NIKOLE PAŠIĆA BR. 11 |
647 | 66,8% | 0,7% | 61,1% | član | |
| 12 | Paraćin · MZ "CENTAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MZ "CENTAR", PARAĆIN, BORE PETROVIĆA BR. JA |
643 | 67,5% | 2,5% | 58,9% | član | |
| 13 | Paraćin · MZ "CENTAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MZ "CENTAR", PARAĆIN, BORE PETROVIĆA BR. 4A |
917 | 64,1% | 1,0% | 58,4% | član | |
| 14 | Paraćin · MZ "GLOŽDAK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MZ "GLOŽDAK", KRALJA MILUTINA BR 6 |
1.155 | 67,7% | 1,5% | 57,0% | član | |
| 15 | Paraćin · MZ "GLOŽDAK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MZ "GLOŽDAK", KRALJA MILUTINA BR 6 |
1.685 | 69,0% | 1,4% | 63,8% | član | |
| 16 | Paraćin · MZ "GLOŽDAK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MZ "GLOŽDAK", KRALJA MILUTINA BR 6 |
1.984 | 67,8% | 2,1% | 55,5% | član | |
| 17 | Paraćin · MZ "11. KONGRES" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MZ "11. KONGRES", PARAĆIN, FRANCUSKA BR. 4 |
1.081 | 63,8% | 0,9% | 47,0% | član | |
| 18 | Paraćin · MZ "11. KONGRES" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MZ "11. KONGRES", PARAĆIN, FRANCUSKA BR. 4 |
1.012 | 62,7% | 0,8% | 53,3% | član | |
| 19 | Paraćin · MZ "11. KONGRES" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MZ "11. KONGRES", PARAĆIN, FRANCUSKA BR. 4 |
824 | 65,2% | 1,3% | 54,5% | član | |
| 20 | Paraćin · MZ "11. KONGRES" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: M3 "11. KONGRES", PARAĆIN, FRANCUSKA BR. 4 |
919 | 49,8% | 0,4% | 40,8% | član | |
| 21 | Paraćin · MZ "DANKOVO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MZ "DANKOVO", PARAĆIN, DRAGOSLAVA MARINKOVIĆA BR. 56 |
1.029 | 68,8% | 1,4% | 45,7% | član | |
| 22 | Paraćin · MZ "DANKOVO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MZ "DANKOVO", PARAĆIN, DRAGOSLAVA MARINKOVIĆA BR. 56 |
1.090 | 64,0% | 1,1% | 46,3% | član | |
| 23 | Bošnjane · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, BOŠNJANE |
646 | 74,1% | 0,4% | 60,8% | član | |
| 24 | Buljane · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, BULJANE |
992 | 66,3% | 0,8% | 49,6% | član | |
| 25 | Busilovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, BUSILOVAC |
592 | 76,2% | 2,7% | 43,5% | član | |
| 26 | Glavica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, GLAVICA |
771 | 64,7% | 0,8% | 46,5% | član | |
| 27 | Golubovac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, GOLUBOVAC |
150 | 67,3% | 3,0% | 39,8% | član | |
| 28 | Gornje Vidovo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE, GORNJE VIDOVO |
575 | 68,5% | 1,0% | 40,0% | član | |
| 29 | Gornja Mutnica · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, GORNJA MUTNICA |
543 | 58,6% | 1,3% | 42,4% | član | |
| 30 | Davidovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 4, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, DAVIDOVAC |
359 | 70,2% | 1,2% | 37,3% | nema | |
| 31 | Donje Vidovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, DONJE VIDOVO |
1.504 | 61,3% | 1,5% | 40,7% | član | |
| 32 | Donja Mutnica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, DONJA MUTNICA |
721 | 68,0% | 0,6% | 56,9% | član | |
| 33 | Drenovac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, DRENOVAC |
1.418 | 69,7% | 1,8% | 42,4% | član | |
| 34 | Zabrega · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, ZABREGA |
560 | 69,6% | 1,8% | 44,9% | član | |
| 35 | Izvor · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, IZVOR |
533 | 64,5% | 2,0% | 37,4% | član | |
| 36 | Klačevica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KLAČEVICA |
414 | 79,2% | 1,5% | 35,6% | član | |
| 37 | Krežbinac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KREŽBINAC |
345 | 78,3% | 0,7% | 39,9% | član | |
| 38 | Lebina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, LEBINA |
429 | 69,2% | 0,0% | 34,0% | član | |
| 39 | Lešje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, LEŠJE |
264 | 71,6% | 1,6% | 44,6% | član | |
| 40 | Mirilovac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE, MIRILOVAC |
460 | 70,7% | 0,9% | 36,0% | član | |
| 41 | Plana · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE, PLANA |
858 | 63,9% | 2,0% | 37,8% | član | |
| 42 | Popovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, POPOVAC |
556 | 64,0% | 0,3% | 47,3% | član | |
| 43 | Potočac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, POTOČAC |
987 | 58,0% | 1,6% | 34,8% | član | |
| 44 | Ratare · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, RATARE |
417 | 76,7% | 0,9% | 33,4% | član | |
| 45 | Raševica · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, RAŠEVICA |
790 | 64,4% | 1,0% | 37,7% | član | |
| 46 | Sikirica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, SIKIRICA |
644 | 66,0% | 0,9% | 31,4% | član | |
| 47 | Sinji Vir · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, SINJI VIR |
158 | 66,5% | 1,0% | 38,5% | član | |
| 48 | Svojnovo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, SVOJNOVO |
1.109 | 56,8% | 1,1% | 28,7% | član | |
| 49 | Striža · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, STRIŽA |
1.552 | 63,2% | 2,2% | 48,3% | član | |
| 50 | Stubica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, STUBICA |
1.347 | 59,9% | 1,2% | 40,5% | član | |
| 51 | Tekija · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, TEKIJA |
945 | 63,8% | 2,3% | 39,2% | član | |
| 52 | Trešnjevica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, TREŠNJEVICA |
1.109 | 37,6% | 2,2% | 30,9% | član | |
| 53 | Čepure · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, ČEPURE |
613 | 73,1% | 1,3% | 43,9% | član | |
| 54 | Šavac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, ŠAVAC |
466 | 68,0% | 1,3% | 44,4% | član | |
| 55 | Šaludovac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 · Adresa: DOM KULTURE, ŠALUDOVAC |
340 | 61,8% | 1,9% | 48,5% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 213 | 15 | 239 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 171 | 10 | 312 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 158 | 4 | 343 | 0 | 0 | 0 | 2 | 9 | 3 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 4 | 237 | 3 | 279 | 1 | 1 | 0 | 1 | 8 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 5 | 255 | 5 | 321 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 6 | 196 | 10 | 331 | 1 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 7 | 296 | 10 | 481 | 0 | 0 | 1 | 3 | 6 | 0 | 0 | 7 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 8 | 294 | 13 | 464 | 2 | 0 | 0 | 3 | 10 | 3 | 0 | 9 | 1 | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 9 | 174 | 11 | 359 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 10 | 232 | 0 | 308 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 151 | 8 | 262 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 156 | 5 | 249 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 209 | 12 | 340 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8 | 5 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 290 | 14 | 438 | 0 | 0 | 0 | 1 | 12 | 4 | 1 | 3 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 355 | 22 | 732 | 1 | 2 | 0 | 0 | 19 | 2 | 0 | 6 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 |
| 16 | 533 | 17 | 731 | 2 | 0 | 0 | 3 | 12 | 2 | 0 | 5 | 4 | 1 | 2 | 2 | 2 | 0 | 1 |
| 17 | 331 | 9 | 321 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 2 | 0 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 18 | 273 | 4 | 336 | 2 | 0 | 1 | 1 | 4 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 19 | 222 | 4 | 289 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 5 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 20 | 258 | 5 | 186 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 337 | 19 | 319 | 2 | 0 | 0 | 0 | 9 | 3 | 0 | 5 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 22 | 347 | 8 | 319 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 |
| 23 | 170 | 10 | 290 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 294 | 13 | 324 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8 | 6 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 229 | 5 | 191 | 0 | 0 | 4 | 2 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 |
| 26 | 238 | 13 | 230 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 27 | 53 | 3 | 39 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 214 | 12 | 156 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 165 | 9 | 133 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 147 | 5 | 93 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 507 | 9 | 370 | 3 | 0 | 0 | 1 | 8 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 32 | 187 | 16 | 277 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 515 | 17 | 411 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7 | 3 | 0 | 11 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| 34 | 186 | 10 | 172 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 202 | 5 | 126 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 187 | 10 | 115 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 37 | 150 | 5 | 107 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 |
| 38 | 185 | 6 | 101 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 99 | 1 | 83 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 40 | 193 | 8 | 116 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 41 | 308 | 10 | 203 | 1 | 0 | 1 | 2 | 6 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 42 | 158 | 7 | 168 | 0 | 0 | 0 | 1 | 9 | 3 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
| 43 | 337 | 20 | 196 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 44 | 192 | 8 | 106 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 45 | 291 | 10 | 190 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 46 | 270 | 9 | 132 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 47 | 61 | 3 | 40 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 48 | 392 | 28 | 179 | 1 | 1 | 0 | 1 | 12 | 1 | 0 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 49 | 450 | 13 | 463 | 1 | 0 | 0 | 1 | 15 | 2 | 0 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 50 | 435 | 20 | 323 | 0 | 0 | 0 | 2 | 8 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 |
| 51 | 337 | 7 | 231 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 8 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 52 | 266 | 7 | 126 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 53 | 234 | 6 | 194 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 54 | 164 | 3 | 139 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
| 55 | 102 | 1 | 100 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 13.606 | 517 | 14.083 | 37 | 6 | 9 | 42 | 275 | 71 | 2 | 202 | 33 | 9 | 30 | 14 | 17 | 4 | 36 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 55 od 55
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 9 | Evropska Srbija | 55 | 55 | 110 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 55 | 55 | 110 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 55 | 55 | 110 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 55 | 55 | 110 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 55 | 55 | 110 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 55 | 55 | 110 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 55 | 54 | 109 | |
| 8 | Autentična desnica | 55 | 54 | 109 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 55 | 54 | 109 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 55 | 53 | 108 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 54 | 54 | 108 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 54 | 54 | 108 | |
| 3 | Studentska lista | 54 | 54 | 108 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 54 | 52 | 106 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 53 | 53 | 106 | |
| 7 | Ruska stranka | 53 | 52 | 105 | |
| 5 | SVM | 52 | 52 | 104 | |
| 17 | Albanska koalicija | 37 | 36 | 73 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 18.9.2026. 22.9.2026. 28.9.2026. 1.10.2026. 7.10.2026. 9.10.2026. 10.10.2026. 17.10.2026. 22.10.2026. 23.10.2026. 26.10.2026.
- Izveštaji: 26.10.2026.
- Rešenja: 3.11.2026.
- Odluke: 17.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 0 od 55 biračkih mesta za proveru (0,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 1 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,4% (ukupno 1,3%) · 100. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 2 od 3 izbora
- Izlaznost
- 65,2% · 3,6 poena manje nego na celim izborima132. od 189 opština · ranije 54,7–56,2%
- Najviše glasova
- Studentska lista 48,6% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 55 (Predsednički 2022) → 55Upisanih 47.154 (Predsednički 2022) → 45.061, −4,4%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 55 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 55 | 45.061 | 29.401 | 65,2% | 1,4% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 55 | 46.502 | 26.119 | 56,2% | 3,1% |
|
0 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 55 | 47.154 | 25.799 | 54,7% | 2,3% |
|
1 |
Biračka mesta kroz izbore55 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.