Kolubarski upravni okrug · opština
Osečina
Biračkih mesta: 21 · Upisani birači: 8.776 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 70 opština slične veličineIzlaznost
72,5%
zemlja 68,9% · slične 66,6% · 58. od 189
Mesta sa upozorenjem
0 od 21
0% · zemlja 8,2% · slične 6,8%
Nevažeći listići
1,8%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 37. od 189
Upisani birači
8.776
2023: 9.270 (−5,3%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0mesta
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (49,4%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 6.361 od 8.776 upisanih birača · izlaznost 72,5% · nevažećih listića 1,8%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista3.08449,4% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija2.91646,7% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1472,4% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 13
- 8. Autentična desnica470,8% zemlja 0,9%
- 4. Ljudski (Ljajić)110,2% zemlja 0,5%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)80,1% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda80,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo70,1% zemlja 0,1%
- 7. Ruska stranka50,1% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija40,1% zemlja 0,3%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)40,1% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)20,0% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka20,0% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe20,0% zemlja 0,0%
- 5. SVM10,0% zemlja 0,8%
- 13. Biram pravdu (Bulić)10,0% zemlja 0,0%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 6 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 5 (Pecka, Lopatanj, Ostružanj, Dragodol, Tuđin); Studentska lista je prva u jednom (Belotić).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Pecka | 2 | 373 | 659 | 73,0% | Ujedinjena Srbija 57,2% | 41,1% |
| Lopatanj | 1 | 868 | 647 | 69,6% | Ujedinjena Srbija 56,2% | 40,3% |
| Ostružanj | 1 | 429 | 342 | 68,7% | Ujedinjena Srbija 48,5% · tesno | 46,4% |
| Belotić | 1 | 415 | 341 | 71,8% | Studentska lista 56,4% | 56,4% |
| Dragodol | 1 | 346 | 321 | 78,5% | Ujedinjena Srbija 59,8% | 38,6% |
| Tuđin | 1 | 93 | 99 | 74,7% | Ujedinjena Srbija 57,7% | 39,4% |
| (naselje nije utvrđeno) | 14 | – | 6.367 | 72,6% | Studentska lista 51,6% | 51,6% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 21 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | NARODNA BIBLIOTEKA Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
1.108 | 75,5% | 0,8% | 56,2% | nije pročitano | |
| 2 | SALA PREKRŠAJNOG SUDA VALJEVO Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
1.183 | 76,8% | 2,2% | 55,2% | nije pročitano | |
| 3 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
472 | 66,1% | 1,9% | 48,7% | nije pročitano | |
| 4 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
397 | 70,8% | 3,2% | 56,2% | nije pročitano | |
| 5 | MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
315 | 66,7% | 1,0% | 44,7% | nije pročitano | |
| 6 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
122 | 68,0% | 0,0% | 43,4% | nije pročitano | |
| 7 | Tuđin · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
99 | 74,7% | 4,1% | 39,4% | nije pročitano | |
| 8 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
360 | 73,3% | 0,0% | 50,0% | nije pročitano | |
| 9 | Lopatanj · OVC "BRAĆA NEDIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
647 | 69,6% | 3,6% | 40,3% | nije pročitano | |
| 10 | Ostružanj · OVC "BRAĆA NEDIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
342 | 68,7% | 0,9% | 46,4% | nije pročitano | |
| 11 | MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
168 | 78,0% | 2,3% | 50,8% | nije pročitano | |
| 12 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
494 | 70,0% | 1,2% | 43,0% | nije pročitano | |
| 13 | ZGRADA MAGACINA "PODGORINA FRUCHT" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
32 | 71,9% | 0,0% | 21,7% | nije pročitano | |
| 14 | Belotić · OVC "BRAĆA NEDIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
341 | 71,8% | 3,7% | 56,4% | nije pročitano | |
| 15 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
291 | 65,6% | 0,5% | 61,6% | nije pročitano | |
| 16 | OŠ "VOJVODA MIŠIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
769 | 72,2% | 1,4% | 44,8% | nije pročitano | |
| 17 | OŠ "VOJVODA MIŠIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
338 | 67,5% | 1,3% | 51,6% | nije pročitano | |
| 18 | Pecka · OŠ "VOJVODA MIŠIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
353 | 73,9% | 2,3% | 49,8% | nije pročitano | |
| 19 | Dragodol · OŠ "VOJVODA MIŠIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
321 | 78,5% | 0,4% | 38,6% | nije pročitano | |
| 20 | Pecka · NARODNA BIBLIOTEKA "OSEČINA" - IZDVOJENO ODELJENJE PECKA Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
306 | 71,9% | 1,4% | 30,9% | nije pročitano | |
| 21 | OŠ "VOJVODA MIŠIĆ" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
318 | 80,2% | 3,5% | 54,5% | nije pročitano |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 324 | 9 | 466 | 1 | 0 | 1 | 0 | 22 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 362 | 27 | 491 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 3 | 141 | 7 | 149 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 111 | 2 | 153 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 5 | 108 | 7 | 93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 45 | 1 | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 41 | 1 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 122 | 6 | 132 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 244 | 10 | 175 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 113 | 9 | 108 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 54 | 2 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 |
| 12 | 178 | 13 | 147 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 13 | 17 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 92 | 3 | 133 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 15 | 62 | 10 | 117 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 284 | 15 | 245 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 99 | 5 | 116 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 18 | 123 | 4 | 127 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 19 | 150 | 3 | 97 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 147 | 2 | 67 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 21 | 99 | 10 | 134 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 2.916 | 147 | 3.084 | 11 | 1 | 2 | 5 | 47 | 4 | 0 | 8 | 2 | 1 | 7 | 2 | 4 | 0 | 8 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 23.9.2026. 24.9.2026. 14.10.2026. 16.10.2026. 21.10.2026. 22.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 22.10.2026.
- Obaveštenja: 22.10.2026. 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 0 od 21 biračkih mesta za proveru (0,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 0 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,8% (ukupno 1,3%) · 37. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 72,5% · 3,6 poena više nego na celim izborima58. od 189 opština · ranije 63,0–66,7%
- Najviše glasova
- Studentska lista 49,4% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 21 (Predsednički 2022) → 21Upisanih 9.462 (Predsednički 2022) → 8.776, −7,3%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 21 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 21 | 8.776 | 6.361 | 72,5% | 1,8% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 21 | 9.270 | 6.184 | 66,7% | 3,8% |
|
0 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 21 | 9.462 | 5.959 | 63,0% | 3,3% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore21 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | NARODNA BIBLIOTEKA | 3 | 0 |
| 2 | SALA PREKRŠAJNOG SUDA VALJEVO | 3 | 0 |
| 3 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" | 3 | 0 |
| 4 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" | 3 | 0 |
| 5 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 0 |
| 6 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" | 3 | 0 |
| 7 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 0 |
| 8 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" | 3 | 0 |
| 9 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" | 3 | 0 |
| 10 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" | 3 | 0 |
| 11 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 0 |
| 12 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" | 3 | 0 |
| 13 | ZGRADA MAGACINA "PODGORINA FRUCHT" | 3 | 0 |
| 14 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" | 3 | 0 |
| 15 | OVC "BRAĆA NEDIĆ" | 3 | 0 |
| 16 | OŠ "VOJVODA MIŠIĆ" | 3 | 0 |
| 17 | OŠ "VOJVODA MIŠIĆ" | 3 | 0 |
| 18 | OŠ "VOJVODA MIŠIĆ" | 3 | 0 |
| 19 | OŠ "VOJVODA MIŠIĆ" | 3 | 0 |
| 20 | NARODNA BIBLIOTEKA "OSEČINA" - IZDVOJENO ODELJENJE PECKA | 3 | 0 |
| 21 | OŠ "VOJVODA MIŠIĆ" | 3 | 0 |