Zapadnobački upravni okrug · opština
Odžaci
Biračkih mesta: 27 · Upisani birači: 23.006 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 41 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
72,8%
zemlja 68,9% · slične 66,2% · 55. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 27
4% · zemlja 8,2% · slične 6,3%
Nevažeći listići
1,3%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 110. od 189
Upisani birači
23.006
2023: 23.890 (−3,7%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
3mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 7 OŠ "JOŽEF ATILA" · 3 od 4 izbora
- BM 11 OŠ "BORA STANKOVIĆ" · 2 od 4 izbora
- BM 21 GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" · 2 od 4 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 27 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (48,8%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 16.742 od 23.006 upisanih birača · izlaznost 72,8% · nevažećih listića 1,3%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija8.05548,8% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista7.50245,4% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)5063,1% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 5. SVM1280,8% zemlja 0,8%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)1080,7% zemlja 0,5%
- 8. Autentična desnica860,5% zemlja 0,9%
- 7. Ruska stranka320,2% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka170,1% zemlja 0,3%
- 4. Ljudski (Ljajić)130,1% zemlja 0,5%
- 12. Liberalno zelena stranka120,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda110,1% zemlja 0,1%
- 13. Biram pravdu (Bulić)80,0% zemlja 0,0%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo80,0% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)80,0% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija70,0% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe60,0% zemlja 0,0%
- 6. SPP (Zukorlić)30,0% zemlja 0,3%
- 17. Albanska koalicija10,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 9 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 7 (Karavukovo, Ratkovo, Srpski Miletić, Bački Brestovac, Deronje, Bački Gračac, Bogojevo); Studentska lista je prva u 2 (Odžaci, Lalić).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Odžaci | 7 | 7.556 | 6.961 | 74,2% | Studentska lista 56,9% | 39,3% |
| Karavukovo | 4 | 3.586 | 3.246 | 78,0% | Ujedinjena Srbija 56,1% | 56,1% |
| Ratkovo | 3 | 2.840 | 2.536 | 74,8% | Ujedinjena Srbija 45,9% · tesno | 45,9% |
| Srpski Miletić | 3 | 2.486 | 2.304 | 73,1% | Ujedinjena Srbija 58,2% | 58,2% |
| Bački Brestovac | 3 | 2.196 | 2.010 | 72,2% | Ujedinjena Srbija 55,7% | 55,7% |
| Deronje | 2 | 2.106 | 1.851 | 76,3% | Ujedinjena Srbija 56,1% | 56,1% |
| Bački Gračac | 2 | 1.826 | 1.687 | 74,0% | Ujedinjena Srbija 53,6% | 53,6% |
| Bogojevo | 2 | 1.245 | 1.395 | 43,6% | Ujedinjena Srbija 54,2% | 54,2% |
| Lalić | 1 | 1.085 | 1.016 | 72,9% | Studentska lista 48,6% | 36,0% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 27 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bački Brestovac · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "NIKOLA TESLA" BAČKI BRESTOVAC, MARŠALA TITA BR.83 |
641 | 73,5% | 1,3% | 57,2% | član | |
| 2 | Bački Brestovac · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "NIKOLA TESLA" BAČKI BRESTOVAC MARŠALA TITA BR.83 |
673 | 74,3% | 2,0% | 56,1% | član | |
| 3 | Bački Brestovac · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 13, 14, 16 · Adresa: TESLA" BAČKI BRESTOVAC, MARŠALA TITA BR.83 |
696 | 69,0% | 0,8% | 53,8% | član | |
| 4 | Bački Gračac · OŠ "MARKO OREŠKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "MARKO OREŠKOVIĆ" BAČKI GRAČAC, LIČKA BR.16 |
849 | 72,7% | 0,6% | 54,2% | član | |
| 5 | Bački Gračac · OŠ "MARKO OREŠKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "MARKO OREŠKOVIĆ" BAČKI GRAČAC, LIČKA BR.16 |
838 | 75,3% | 1,0% | 53,0% | član | |
| 6 | Bogojevo · OŠ "JOŽEF ATILA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "JOŽEF ATILA" BOGOJEVO, MARŠALA TITA BR.13 |
648 | 43,4% | 3,9% | 54,8% | član | |
| 7 | Bogojevo · OŠ "JOŽEF ATILA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "JOŽEF ATILA" BOGOJEVO, MARŠALA TITA BR.13 |
747 | 43,8% | 4,6% | 53,7% | član | |
| 8 | Karavukovo · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "BORA STANKOVIĆ" KARAVUKOVO, ŽARKA ZRENJANINA BR.90 |
824 | 77,9% | 1,1% | 58,6% | član | |
| 9 | Karavukovo · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "BORA STANKOVIĆ" KARAVUKOVO, ŽARKA ZRENJANINA, BR.90 |
839 | 79,5% | 1,2% | 52,2% | član | |
| 10 | Karavukovo · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "BORA STANKOVIĆ" KARAVUKOVO, ŽARKA ZRENJANINA, BR.90 |
805 | 75,4% | 1,5% | 58,5% | član | |
| 11 | Karavukovo · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "BORA STANKOVIĆ" KARAVUKOVO, ŽARKA ZRENJANINA BR.90 |
778 | 79,3% | 1,6% | 55,5% | član | |
| 12 | Srpski Miletić · OŠ "KOSTA STAMENKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "KOSTA STAMENKOVIĆ" SRPSKI MILETIĆ, SVETOG SAVE BB |
847 | 73,3% | 0,6% | 56,6% | član | |
| 13 | Srpski Miletić · OŠ "KOSTA STAMENKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "KOSTA STAMENKOVIĆ" SRPSKI MILETIĆ, SVETOG SAVE BB |
729 | 73,8% | 0,6% | 54,8% | član | |
| 14 | Srpski Miletić · OŠ "KOSTA STAMENKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "KOSTA STAMENKOVIĆ" SRPSKI MILETIĆ, SVETOG SAVE BB |
728 | 72,3% | 2,3% | 63,6% | član | |
| 15 | Ratkovo · OŠ "RATKO PAVLOVIĆ ĆIĆKO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 13, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "RATKO PAVLOVIĆ ĆIĆKO" RATKOVO, RATKA PAVLOVIĆA |
806 | 75,6% | 0,7% | 45,7% | član | |
| 16 | Ratkovo · OŠ "RATKO PAVLOVIĆ ĆIĆKO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 11, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "RATKO PAVLOVIĆ ĆIĆKO" RATKOVO, RATKA PAVLOVIĆA |
812 | 73,0% | 1,3% | 45,3% | član | |
| 17 | Ratkovo · OŠ "RATKO PAVLOVIĆ ĆIĆKO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 13, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "RATKO PAVLOVIĆ ĆIĆKO" RATKOVO, RATKA PAVLOVIĆA |
918 | 75,7% | 0,6% | 46,5% | član | |
| 18 | Odžaci · GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 13 · Adresa: GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" ODŽACI |
1.126 | 74,4% | 1,2% | 38,5% | član | |
| 19 | Odžaci · GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" ODŽACI |
877 | 75,0% | 0,8% | 39,5% | član | |
| 20 | Odžaci · GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ"ODŽACI |
1.007 | 73,8% | 1,7% | 38,6% | član | |
| 21 | Odžaci · GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 14, 15, 16 · Adresa: GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" ODŽACI |
1.048 | 74,3% | 1,2% | 39,5% | član | |
| 22 | Odžaci · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "BRANKO RADIČEVIĆ" ODŽACI, VASE PELAGIĆA BR.60 |
906 | 74,7% | 1,8% | 41,1% | član | |
| 23 | Odžaci · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "BRANKO RADIČEVIĆ" ODŽACI, VASE PELAGIĆA, BR.60 |
977 | 74,5% | 1,4% | 37,6% | član | |
| 24 | Odžaci · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "BRANKO RADIČEVIĆ" ODŽACI, VASE PELAGIĆ BR.60 |
1.020 | 72,9% | 1,3% | 40,7% | član | |
| 25 | Lalić · OŠ "NESTOR ŽUČNI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "NESTOR ŽUČNI" LALIĆ, MARŠALA TITA BR.52 |
1.016 | 72,9% | 2,0% | 36,0% | član | |
| 26 | Deronje · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "VUK KARADŽIĆ" DERONJE, SVETOZARA MILETIĆA BR.25A |
874 | 71,9% | 1,3% | 53,1% | član | |
| 27 | Deronje · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "VUK KARADŽIĆ" DERONJE, SVETOZARA MILETIĆA BR.25A |
977 | 80,2% | 1,0% | 58,5% | član |
|
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 266 | 11 | 179 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 275 | 10 | 196 | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 256 | 7 | 195 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 2 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 4 | 332 | 24 | 245 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 5 | 331 | 14 | 264 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 1 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 6 | 148 | 3 | 66 | 0 | 45 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 167 | 1 | 70 | 0 | 67 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 372 | 8 | 245 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 9 | 344 | 11 | 298 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 349 | 7 | 229 | 0 | 1 | 0 | 1 | 6 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 337 | 15 | 238 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 2 | 5 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 12 | 349 | 16 | 236 | 0 | 1 | 0 | 1 | 8 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 293 | 17 | 218 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 327 | 12 | 167 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 276 | 56 | 258 | 0 | 0 | 0 | 3 | 4 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 265 | 42 | 272 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 321 | 40 | 323 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 319 | 22 | 478 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 19 | 258 | 13 | 368 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 20 | 282 | 10 | 427 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 304 | 14 | 439 | 1 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 22 | 273 | 14 | 365 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 270 | 11 | 421 | 2 | 3 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 2 |
| 24 | 299 | 14 | 405 | 0 | 1 | 0 | 4 | 4 | 1 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 261 | 95 | 353 | 2 | 1 | 0 | 0 | 5 | 2 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 26 | 329 | 13 | 263 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 27 | 452 | 6 | 284 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 1 | 21 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 8.055 | 506 | 7.502 | 13 | 128 | 3 | 32 | 86 | 7 | 17 | 108 | 12 | 8 | 8 | 6 | 8 | 1 | 11 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 27 od 27
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 27 | 27 | 54 | |
| 3 | Studentska lista | 27 | 25 | 52 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 26 | 26 | 52 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 27 | 23 | 50 | |
| 7 | Ruska stranka | 23 | 21 | 44 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 23 | 21 | 44 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 22 | 19 | 41 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 20 | 14 | 34 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 21 | 2 | 23 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 12 | 7 | 19 | |
| 8 | Autentična desnica | 9 | 4 | 13 | |
| 5 | SVM | 2 | 2 | 4 | |
| 17 | Albanska koalicija | 1 | 1 | 2 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 1 | 1 | 2 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 28.9.2026. (1) 28.9.2026. (2) 2.10.2026. 6.10.2026. (1) 6.10.2026. (2) 7.10.2026. 8.10.2026. 13.10.2026. 15.10.2026. (1) 15.10.2026. (2) 15.10.2026. (3) 16.10.2026. 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2) 23.10.2026. 24.10.2026. 25.10.2026. (1) 25.10.2026. (2) 26.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 19.10.2026.
- Obaveštenja: 20.10.2026. 25.10.2026.
- Ostalo: 20.9.2026. 9.10.2026. 19.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 27 biračkih mesta za proveru (3,7%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 6 · na bar dvoje: 3Nevažeći 1,3% (ukupno 1,3%) · 110. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 2 od 4 izbora
- Izlaznost
- 72,8% · 3,9 poena više nego na celim izborima55. od 189 opština · ranije 63,7–67,3%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 48,8% (ukupno 39,5%)Na 3 od 4 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 27 (Predsednički 2022) → 27Upisanih 24.338 (Predsednički 2022) → 23.006, −5,5%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 9 od 27 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 27 | 23.006 | 16.742 | 72,8% | 1,3% |
|
1 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 27 | 24.018 | 15.304 | 63,7% | 3,0% |
|
3 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 27 | 23.890 | 15.318 | 64,1% | 2,9% |
|
3 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 27 | 24.338 | 16.390 | 67,3% | 2,5% |
|
3 |
Biračka mesta kroz izbore27 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OŠ "NIKOLA TESLA" | 4 | 0 |
| 2 | OŠ "NIKOLA TESLA" | 4 | 0 |
| 3 | OŠ "NIKOLA TESLA" | 4 | 0 |
| 4 | OŠ "MARKO OREŠKOVIĆ" | 4 | 0 |
| 5 | OŠ "MARKO OREŠKOVIĆ" | 4 | 0 |
| 6 | OŠ "JOŽEF ATILA" | 4 | 0 |
| 7 | OŠ "JOŽEF ATILA" | 4 | 3 |
| 8 | OŠ "BORA STANKOVIĆ" | 4 | 0 |
| 9 | OŠ "BORA STANKOVIĆ" | 4 | 0 |
| 10 | OŠ "BORA STANKOVIĆ" | 4 | 0 |
| 11 | OŠ "BORA STANKOVIĆ" | 4 | 2 |
| 12 | OŠ "KOSTA STAMENKOVIĆ" | 4 | 0 |
| 13 | OŠ "KOSTA STAMENKOVIĆ" | 4 | 0 |
| 14 | OŠ "KOSTA STAMENKOVIĆ" | 4 | 0 |
| 15 | OŠ "RATKO PAVLOVIĆ ĆIĆKO" | 4 | 0 |
| 16 | OŠ "RATKO PAVLOVIĆ ĆIĆKO" | 4 | 0 |
| 17 | OŠ "RATKO PAVLOVIĆ ĆIĆKO" | 4 | 1 |
| 18 | GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" | 4 | 0 |
| 19 | GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" | 4 | 0 |
| 20 | GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" | 4 | 0 |
| 21 | GIMNAZIJA I EKONOMSKA ŠKOLA "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" | 4 | 2 |
| 22 | OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" | 4 | 1 |
| 23 | OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" | 4 | 0 |
| 24 | OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" | 4 | 0 |
| 25 | OŠ "NESTOR ŽUČNI" | 4 | 0 |
| 26 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" | 4 | 0 |
| 27 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" | 4 | 1 |