Grad Beograd · opština
Gradska opština Obrenovac
Biračkih mesta: 57 · Upisani birači: 63.934 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON · deo grada Beograd (17 opština) →
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 19 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
72,3%
zemlja 68,9% · slične 68,6% · 63. od 189
Mesta sa upozorenjem
3 od 57
5% · zemlja 8,2% · slične 9,9%
Nevažeći listići
1,1%
zemlja 1,3% · slične 1,3% · 165. od 189
Upisani birači
63.934
2023: 64.566 (−1,0%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 33 DOM MESNE ZAJEDNICE · 2 od 4 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 57 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
1mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 56 PRVA OBRENOVAČKA ŠKOLA · Upisanih 890 → 1.022 (+15%); medijana promene u opštini −2%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
1mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
- BM 2 DOM "14. OKTOBAR" · Izlaznost 52,5%; medijana ostalih 18 mesta u naselju 74,8%
Šta proveriti: Izlaznost je daleko od ostalih mesta u istom naselju. Uporedi broj zaokruženih u izvodu sa listićima i vidi da li je na mestu glasala ustanova (dom, bolnica, kasarna).
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
2mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (53,7%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 46.198 od 63.934 upisanih birača · izlaznost 72,3% · nevažećih listića 1,1%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista24.52653,7% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija19.43142,5% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)7891,7% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 8. Autentična desnica3550,8% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)2250,5% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija710,2% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka550,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo460,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)380,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda330,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka300,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe290,1% zemlja 0,0%
- 4. Ljudski (Ljajić)260,1% zemlja 0,5%
- 5. SVM140,0% zemlja 0,8%
- 13. Biram pravdu (Bulić)140,0% zemlja 0,0%
- 6. SPP (Zukorlić)70,0% zemlja 0,3%
- 10. SDA Sandžaka40,0% zemlja 0,3%
- 17. Albanska koalicija20,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 28 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 17 (Mislođin, Grabovac, Mala Moštanica, Skela, Draževac, Dren, Krtinska, Piroman, Ušće, Konatice, Trstenica, Brović, Ljubinić, Orašac, Vukićevica, Baljevac, Poljane); Studentska lista je prva u 11 (Obrenovac, Barič, Zvečka, Stubline, Zabrežje, Rvati, Belo Polje, Veliko Polje, Urovci, Brgulice, Jasenak).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Obrenovac | 19 | 25.380 | 23.826 | 74,3% | Studentska lista 59,7% | 59,7% |
| Barič | 4 | 6.610 | 6.014 | 71,1% | Studentska lista 53,6% | 53,6% |
| Zvečka | 5 | 5.846 | 5.378 | 71,7% | Studentska lista 49,6% · tesno | 49,6% |
| Stubline | 2 | 2.569 | 2.672 | 66,5% | Studentska lista 50,4% · tesno | 50,4% |
| Zabrežje | 2 | 2.171 | 2.229 | 73,7% | Studentska lista 58,0% | 58,0% |
| Mislođin | 2 | 2.302 | 2.100 | 69,8% | Ujedinjena Srbija 49,4% · tesno | 47,0% |
| Grabovac | 2 | 2.040 | 2.012 | 68,1% | Ujedinjena Srbija 49,9% · tesno | 45,6% |
| Rvati | 1 | 2.960 | 1.906 | 74,1% | Studentska lista 60,9% | 60,9% |
| Belo Polje | 1 | 1.921 | 1.704 | 69,8% | Studentska lista 59,2% | 59,2% |
| Mala Moštanica | 1 | 1.812 | 1.633 | 71,6% | Ujedinjena Srbija 50,0% · tesno | 46,2% |
| Veliko Polje | 1 | 1.669 | 1.494 | 75,4% | Studentska lista 56,0% | 56,0% |
| Skela | 1 | 1.590 | 1.422 | 72,3% | Ujedinjena Srbija 49,2% · tesno | 45,8% |
| Urovci | 1 | 1.320 | 1.248 | 73,2% | Studentska lista 51,3% | 51,3% |
| Draževac | 1 | 1.056 | 1.154 | 66,2% | Ujedinjena Srbija 53,7% | 43,2% |
| Dren | 1 | 937 | 1.060 | 52,2% | Ujedinjena Srbija 63,1% | 33,4% |
| Krtinska | 1 | 951 | 868 | 77,1% | Ujedinjena Srbija 49,6% · tesno | 46,4% |
| Brgulice | 1 | 432 | 856 | 75,7% | Studentska lista 49,7% · tesno | 49,7% |
| Piroman | 1 | 750 | 832 | 63,3% | Ujedinjena Srbija 55,3% | 40,7% |
| Ušće | 1 | 893 | 812 | 77,0% | Ujedinjena Srbija 56,2% | 41,7% |
| Konatice | 1 | 699 | 700 | 72,0% | Ujedinjena Srbija 51,4% | 46,2% |
| Trstenica | 1 | 695 | 608 | 83,9% | Ujedinjena Srbija 55,7% | 42,5% |
| Brović | 1 | 619 | 573 | 69,6% | Ujedinjena Srbija 50,3% · tesno | 46,5% |
| Jasenak | 1 | 628 | 569 | 72,6% | Studentska lista 51,6% | 51,6% |
| Ljubinić | 1 | 639 | 538 | 73,0% | Ujedinjena Srbija 49,1% · tesno | 47,6% |
| Orašac | 1 | 544 | 491 | 77,6% | Ujedinjena Srbija 50,4% | 44,3% |
| Vukićevica | 1 | 502 | 470 | 72,8% | Ujedinjena Srbija 57,0% | 41,2% |
| Baljevac | 1 | 512 | 449 | 62,8% | Ujedinjena Srbija 53,6% | 42,3% |
| Poljane | 1 | 313 | 316 | 84,5% | Ujedinjena Srbija 56,3% | 41,1% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 57 · za proveru: 3 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Obrenovac · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ - ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ - ZMAJ", OBRENOVAC, CARA LAZARA BR.2 |
922 | 74,6% | 0,3% | 56,3% | član | |
| 2 | Obrenovac · DOM "14. OKTOBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM "14. OKTOBAR", OBRENOVAC, KOŽARSKA BR. JA |
975 | 52,5% | 1,8% | 28,6% | član |
|
| 3 | Obrenovac · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ - ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ - ZMAJ", OBRENOVA RA LAZARA BR. 2 |
922 | 74,9% | 0,4% | 54,9% | član | |
| 4 | Obrenovac · DEČIJE OBDANIŠTE "VESELJKO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 15, 16 · Adresa: DEČIJE OBDANIŠTE "VESELJKO", OBRENOVAC, ĐAČKOG BATALJONA BR. ZbA |
1.757 | 73,0% | 0,6% | 57,4% | član | |
| 5 | Obrenovac · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ - ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ - ZMAJ", OBRENOVA RA LAZARA BR. 2 |
834 | 73,6% | 1,0% | 67,1% | član | |
| 6 | Obrenovac · JKP "TOPLOVOD" OBRENOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 13, 15, 16 · Adresa: JKP "TOPLOVOD" OBRENOVAC, OBRENOVAC, KRALJA PETRA PRVOG BR. 27 |
855 | 76,7% | 0,8% | 60,7% | član | |
| 7 | Obrenovac · GIMNAZIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 14, 15, 16 · Adresa: GIMNAZIJA, OBRENOVAC, MILOŠA OBRENOVIĆA BR. 90 |
1.488 | 71,6% | 0,7% | 63,4% | član | |
| 8 | Obrenovac · CRVENI KRST OBRENOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 16 · Adresa: CRVENI KRST OBRENOVAC, OBRENOVAC, VOJVODE MIŠIĆA BR. 176 |
1.470 | 78,8% | 0,7% | 64,7% | član | |
| 9 | Obrenovac · PRVA OBRENOVAČKA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 13, 15, 16 · Adresa: PRVA OBRENOVAČKA OSNOVNA ŠKOLA, OBRENOVAC |
1.011 | 67,9% | 2,0% | 55,1% | član | |
| 10 | Obrenovac · CENTAR ZA SOCIJALNI RAD Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ENTAR ZA SOCIJALNI RAD, OBRENOVAC, ULICA 6. BROJ 10 |
879 | 70,1% | 0,8% | 63,5% | član | |
| 11 | Obrenovac · OPŠTINSKA ORGANIZACIJA PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 13, 15, 16 · Adresa: OPŠTINSKA ORGANIZACIJA PENZIONERA, OBRENOVAC |
756 | 75,5% | 1,4% | 57,4% | član | |
| 12 | Obrenovac · OŠ "POSAVSKI PARTIZANI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "POSAVSKI PARTIZANI", OBRENOVAC, SVETOG SAVE BR. 2 |
1.694 | 79,5% | 1,0% | 65,6% | član | |
| 13 | Obrenovac · OŠ "POSAVSKI PARTIZANI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "POSAVSKI PARTIZANI", OBRENOVAC, SVETOG SAVE BR. 2 |
1.396 | 76,9% | 1,2% | 59,3% | član | |
| 14 | Obrenovac · DOM KULTURE I SPORTOVA "OBRENOVAC" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 13, 16 · Adresa: DOM KULTURE I SPORTOVA "OBRENOVAC", OBRENOVAC |
1.895 | 76,0% | 0,8% | 67,0% | član | |
| 15 | Obrenovac · OŠ "JEFIMIJA" U ROJKOVCU Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 13, 16 · Adresa: OŠ "JEFIMIJA" U ROJKOVCU, OBRENOVAC, KRALJA MILUTINA BR. 3 |
1.432 | 73,0% | 1,0% | 57,4% | član | |
| 16 | Obrenovac · OŠ "POSAVSKI PARTIZANI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "POSAVSKI PARTIZANI", OBRENOVAC, SVETOG SAVE BR. 2 |
1.270 | 72,8% | 0,9% | 62,3% | član | |
| 17 | Obrenovac · OŠ "JEFIMIJA" U ROJKOVCU Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 13 · Adresa: OŠ "JEFIMIJA" U ROJKOVCU, OBRENOVAC, KRALJA MILUTINA BR. 3 |
1.670 | 74,3% | 0,6% | 56,1% | član | |
| 18 | Rvati · DOM MZ RVATI Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 13, 16 · Adresa: DOM MZ RVATI, RVATI, VLAŠKA BAŠTA BR. 24 |
1.906 | 74,1% | 0,6% | 60,9% | član | |
| 19 | Obrenovac · OŠ "JEFIMIJA" U ROJKOVCU Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "JEFIMIJA" U ROJKOVCU, OBRENOVAC, KRALJA MILUTINA BR. 3 |
1.578 | 78,1% | 0,7% | 60,6% | član | |
| 20 | Belo Polje · FK "BELO POLJE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: FK "BELO POLJE", BELO POLJE, BELOPOLJSKA BB |
1.704 | 69,8% | 1,2% | 59,2% | član | |
| 21 | Zabrežje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA U ZABREŽJU, ZABREŽJE, SAVSKA BR. 10 |
1.194 | 73,8% | 1,4% | 58,0% | član | |
| 22 | Zabrežje · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 13, 16 · Adresa: DOM KULTURE ZABREŽJE, ZABREŽJE |
1.035 | 73,5% | 1,1% | 57,9% | član | |
| 23 | Zvečka · LOKAL ŽELJKA SAVČIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 14, 15, 16 · Adresa: LOKAL ŽELJKA SAVČIĆA, ZVEČKA, BRAĆE LAZIĆA BR. 103 (STARI BR. 83) |
925 | 68,0% | 1,1% | 43,2% | član | |
| 24 | Zvečka · KAFIĆ "DESETKA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KAFIĆ "DESETKA", ZVEČKA, BRAĆE LAZIĆA BR. 176 |
1.079 | 71,5% | 1,8% | 51,1% | član | |
| 25 | Zvečka · LOKAL ANTIĆ MIRJANE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 15, 16 · Adresa: LOKAL ANTIĆ MIRJANE, ZVEČKA, BRAĆE JOKSIĆA BR. 79 |
1.010 | 66,0% | 1,8% | 50,7% | član | |
| 26 | Zvečka · DOM MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM MESNE ZAJEDNICE ZVEČKA, ZVEČKA |
1.237 | 75,4% | 1,4% | 47,5% | član | |
| 27 | Zvečka · LOKAL "KOD MIŠE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 13, 14, 15, 16 · Adresa: LOKAL "KOD MIŠE", ZVEČKA, DRAGA VUKOVIĆA KORČAGINA BR. 301 |
1.127 | 76,1% | 1,6% | 54,3% | član | |
| 28 | Barič · NOVA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 16 · Adresa: NOVA OSNOVNA ŠKOLA U BARIČU, BARIČ, OBRENOVAČKI PUT BR. 226 |
1.698 | 72,1% | 1,1% | 54,1% | član | |
| 29 | Barič · DEČIJE OBDNIŠTE "KOLIBRI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 16 · Adresa: DEČIJE OBDANIŠTE "KOLIBRI", BARIČ, BARIČ, RADNIČKA BR.3 |
1.398 | 73,0% | 1,2% | 55,1% | član | |
| 30 | Barič · STARA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 16 · Adresa: STARA OSNOVNA ŠKOLA U BARIČ, BARIČ, OBRENOVAČKI PUT BR. 224 |
1.416 | 69,2% | 0,8% | 55,9% | član | |
| 31 | Barič · NOVA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 13 · Adresa: NOVA OSNOVNA ŠKOLA U BARIČ, BARIČ, OBRENOVAČKI PUT BR. 226 |
1.502 | 69,8% | 0,8% | 49,3% | član | |
| 32 | Mala Moštanica · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE MALA MOŠTANICA, MALA MOŠTANICA |
1.633 | 71,6% | 0,9% | 46,2% | član | |
| 33 | Grabovac · DOM MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM MESNE ZAJEDNICE GRABOVAC, GRABOVAC, ŠKOLSKA BR.1 |
1.292 | 66,8% | 1,7% | 43,5% | član |
|
| 34 | Grabovac · STR "FAVORIT" - STARI GRABOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: STR " FAVORIT"-STARI, GRABOVAC, GRABOVAC, DOLJANSKA 79 |
720 | 70,6% | 0,8% | 49,0% | član | |
| 35 | Draževac · CENTRALNA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 16 · Adresa: CENTRALNA OSNOVNA ŠKOLA U DRAŽEVCU, DRAŽEVAC |
1.154 | 66,2% | 1,6% | 43,2% | član | |
| 36 | Baljevac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13 · Adresa: DOM KULTURE BALJEVAC, BALJEVAC, ŽIVKOVIĆEVA BR. 6 |
449 | 62,8% | 2,8% | 42,3% | član | |
| 37 | Konatice · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE KONATICE, KONATICE, NIŠKA BR. 3 |
700 | 72,0% | 1,2% | 46,2% | član | |
| 38 | Poljane · DOM MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM MESNE ZAJEDNICE POLJANE, POLJANE, DONJI KRAJ BR. 1 |
316 | 84,5% | 1,5% | 41,1% | član | |
| 39 | Mislođin · DOM MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8 · Adresa: DOM MESNE ZAJEDNICE MISLOĐIN, MISLOĐIN, MISLOĐINSKA BR. 126 |
1.394 | 68,7% | 0,8% | 45,5% | član | |
| 40 | Jasenak · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 13, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA U JASENKU, JASENAK, TOPOLSKA BR. 33 |
569 | 72,6% | 2,4% | 51,6% | član | |
| 41 | Orašac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE ORAŠAC, ORAŠAC, DOMSKA BR. 1 |
491 | 77,6% | 1,6% | 44,3% | član | |
| 42 | Dren · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA U DRENU, DREN, GORNJI KRAJ BR. 9 |
1.060 | 52,2% | 1,4% | 33,4% | član | |
| 43 | Ljubinić · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA U LJUBINIĆU, LJUBINIĆ, LJUBINSKA BR. 10 |
538 | 73,0% | 1,0% | 47,6% | član | |
| 44 | Vukićevica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA U VUKIĆEVICI, VUKIĆEVICA |
470 | 72,8% | 1,5% | 41,2% | član | |
| 45 | Piroman · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE PIROMAN, PIROMAN, VALJEVSKI PUT BR. 8 |
832 | 63,3% | 1,5% | 40,7% | član | |
| 46 | Brović · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA U BROVIĆU, BROVIĆ, VALJEVSKI PUT BR. 5 |
573 | 69,6% | 0,8% | 46,5% | član | |
| 47 | Trstenica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA U TRSTENICI, TRSTENICA, TRSTENIČKA BR. 2 |
608 | 83,9% | 2,5% | 42,5% | član | |
| 48 | Brgulice · DOM MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM MESNE ZAJEDNICE RATARI I BRGULICE, BRGULICE, SAVSKA 84 |
856 | 75,7% | 0,9% | 49,7% | član | |
| 49 | Krtinska · DOM MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM MESNE ZAJEDNICE KRTINSKA, KRTINSKA, VIŠNJICA BR. 1 |
868 | 77,1% | 1,0% | 46,4% | član | |
| 50 | Urovci · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 13, 15 · Adresa: DOM KULTURE UROVCI, UROVCI, ŠKOLSKA BR. 1 |
1.248 | 73,2% | 1,2% | 51,3% | član | |
| 51 | Skela · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA U SKELI, SKELA, MILA MANIĆA ALBANTE BR. 2 |
1.422 | 72,3% | 1,8% | 45,8% | član | |
| 52 | Ušće · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE UŠĆE, UŠĆE, DONJI KRAJ BR. 2 |
812 | 77,0% | 0,3% | 41,7% | član | |
| 53 | Stubline · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 9, 13 · Adresa: DOM KULTURE STUBLINE, STUBLINE, VALJEVSKI PUT BR. 285 |
1.360 | 68,2% | 0,6% | 45,8% | član | |
| 54 | Stubline · OŠ "ŽIVOJIN PERIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Adresa: OŠ "ŽIVOJIN PERIĆ" STUBLINE, STUBLINE, VALJEVSKI PUT BR. 242 |
1.312 | 64,7% | 0,8% | 55,3% | član | |
| 55 | Veliko Polje · DOM MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 13, 15, 16 · Adresa: DOM MESNE ZAJEDNICE VELIKO POLJE, VELIKO POLJE |
1.494 | 75,4% | 0,4% | 56,0% | član | |
| 56 | Obrenovac · PRVA OBRENOVAČKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PRVA OBRENOVAČKA ŠKOLA, OBRENOVAC |
1.022 | 83,4% | 1,2% | 55,2% | član |
|
| 57 | Mislođin · FK "STRELAC" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7 · Adresa: FK "STRELAC" MISLOĐIN, MISLOĐIN, STEFANA NEMANJE BR. 21 |
706 | 71,8% | 1,4% | 49,8% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 274 | 9 | 386 | 0 | 0 | 0 | 1 | 9 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 2 | 342 | 7 | 144 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 286 | 14 | 378 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 4 | 489 | 29 | 731 | 0 | 1 | 0 | 3 | 9 | 1 | 0 | 5 | 1 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 185 | 5 | 408 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 233 | 12 | 395 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 7 | 349 | 10 | 671 | 3 | 0 | 0 | 1 | 10 | 1 | 0 | 8 | 1 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 8 | 346 | 22 | 745 | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 | 1 | 0 | 5 | 1 | 2 | 1 | 0 | 4 | 0 | 2 |
| 9 | 267 | 16 | 370 | 0 | 0 | 1 | 2 | 9 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 10 | 199 | 15 | 388 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 11 | 217 | 11 | 323 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 409 | 24 | 875 | 0 | 0 | 0 | 1 | 10 | 2 | 0 | 5 | 1 | 1 | 2 | 0 | 3 | 0 | 1 |
| 13 | 396 | 12 | 629 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 | 1 | 0 | 8 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 14 | 423 | 25 | 957 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9 | 2 | 0 | 7 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 15 | 400 | 13 | 593 | 0 | 0 | 0 | 2 | 14 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 2 |
| 16 | 313 | 11 | 570 | 0 | 1 | 0 | 0 | 11 | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 17 | 494 | 20 | 692 | 3 | 1 | 0 | 0 | 17 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 479 | 32 | 856 | 0 | 0 | 1 | 3 | 10 | 5 | 0 | 12 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 |
| 19 | 434 | 27 | 741 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 5 | 0 | 4 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 438 | 17 | 696 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 | 2 | 0 | 6 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 | 2 |
| 21 | 336 | 16 | 504 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 288 | 9 | 436 | 1 | 2 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 23 | 333 | 10 | 269 | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 334 | 17 | 386 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 | 1 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 307 | 10 | 332 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 444 | 13 | 437 | 1 | 2 | 0 | 1 | 8 | 0 | 0 | 10 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 27 | 353 | 16 | 458 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 5 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 28 | 511 | 17 | 655 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 1 | 1 | 10 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 418 | 20 | 556 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 30 | 373 | 21 | 543 | 0 | 4 | 0 | 0 | 17 | 3 | 0 | 8 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 31 | 495 | 13 | 513 | 0 | 0 | 0 | 3 | 7 | 0 | 0 | 5 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
| 32 | 579 | 22 | 535 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 3 | 0 | 8 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 434 | 21 | 369 | 0 | 0 | 0 | 2 | 9 | 1 | 0 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 34 | 240 | 10 | 247 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 404 | 9 | 325 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 147 | 5 | 116 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 256 | 5 | 230 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 148 | 2 | 108 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 487 | 10 | 432 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 3 |
| 40 | 174 | 9 | 208 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 41 | 189 | 16 | 166 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 42 | 344 | 13 | 182 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 43 | 191 | 6 | 185 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 44 | 192 | 2 | 139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 45 | 287 | 13 | 211 | 1 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 46 | 199 | 8 | 184 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 47 | 277 | 2 | 211 | 0 | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 48 | 304 | 9 | 319 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 49 | 328 | 13 | 307 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 50 | 406 | 14 | 463 | 1 | 0 | 0 | 2 | 10 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 51 | 496 | 34 | 462 | 1 | 0 | 0 | 1 | 6 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 52 | 350 | 6 | 260 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 |
| 53 | 475 | 6 | 422 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 8 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 54 | 335 | 17 | 466 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 0 | 0 | 10 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 |
| 55 | 455 | 18 | 628 | 0 | 0 | 0 | 4 | 7 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 56 | 339 | 19 | 465 | 0 | 0 | 1 | 0 | 6 | 3 | 0 | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 57 | 230 | 7 | 249 | 0 | 0 | 0 | 1 | 7 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 19.431 | 789 | 24.526 | 26 | 14 | 7 | 55 | 355 | 71 | 4 | 225 | 30 | 14 | 46 | 29 | 38 | 2 | 33 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 57 od 57
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Studentska lista | 57 | 56 | 113 | |
| 5 | SVM | 57 | 54 | 111 | |
| 7 | Ruska stranka | 57 | 53 | 110 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 57 | 40 | 97 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 57 | 37 | 94 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 53 | 41 | 94 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 50 | 38 | 88 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 42 | 28 | 70 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 23 | 19 | 42 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 24 | 14 | 38 | |
| 8 | Autentična desnica | 25 | 9 | 34 | |
| 9 | Evropska Srbija | 16 | 1 | 17 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 16 | 0 | 16 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 18.9.2026. 20.9.2026. 26.9.2026. 5.10.2026. (1) 5.10.2026. (2) 5.10.2026. (3) 6.10.2026. 12.10.2026. 15.10.2026. 20.10.2026. 30.10.2026. (1) 30.10.2026. (2)
- Izveštaji: 28.10.2026. 29.10.2026.
- Rešenja: 20.10.2026. 28.10.2026.
- Odluke: 23.9.2026. 20.10.2026.
- Obaveštenja: 24.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 3 od 57 biračkih mesta za proveru (5,3%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 7 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,1% (ukupno 1,3%) · 165. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 1 od 4 izbora
- Izlaznost
- 72,3% · 3,4 poena više nego na celim izborima63. od 189 opština · ranije 49,9–59,6%
- Najviše glasova
- Studentska lista 53,7% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 55 (Predsednički 2022) → 57 · novih 2 · ne koristi se 2Upisanih 64.268 (Predsednički 2022) → 63.934, −0,5%Opština nije glasala na: Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 52 od 57 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 57 | 63.934 | 46.198 | 72,3% | 1,1% |
|
3 |
| Lokalni 20242.6.2024. | 57 | 64.015 | 31.959 | 49,9% | 2,1% |
|
2 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 55 | 64.566 | 38.217 | 59,2% | 2,7% |
|
2 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 55 | 64.268 | 38.308 | 59,6% | 1,9% |
|
1 |
Biračka mesta kroz izbore59 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.