Zlatiborski upravni okrug · opština
Nova Varoš
Biračkih mesta: 39 · Upisani birači: 11.846 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
76,1%
zemlja 68,9% · slične 66,2% · 21. od 189
Mesta sa upozorenjem
2 od 39
5% · zemlja 8,2% · slične 6,8%
Nevažeći listići
1,1%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 162. od 189
Upisani birači
11.846
2023: 12.370 (−4,2%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 39 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (49,7%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 9.015 od 11.846 upisanih birača · izlaznost 76,1% · nevažećih listića 1,1%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista4.43149,7% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija4.03745,3% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)2292,6% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 12
- 8. Autentična desnica620,7% zemlja 0,9%
- 4. Ljudski (Ljajić)580,7% zemlja 0,5%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)310,3% zemlja 0,5%
- 6. SPP (Zukorlić)250,3% zemlja 0,3%
- 9. Evropska Srbija90,1% zemlja 0,3%
- 10. SDA Sandžaka90,1% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka60,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka40,0% zemlja 0,1%
- 5. SVM30,0% zemlja 0,8%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)30,0% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda30,0% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe20,0% zemlja 0,0%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 26 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 19 (Bistrica, Rutoši, Radoinja, Vraneša, Drmanovići, Negbina, Vilovi, Bukovik, Kućani, Donja Bela Reka, Draglica, Burađa, Ljepojevići, Seništa, Radijevići, Štitkovo, Gornja Bela Reka, Miševići, Trudovo); Studentska lista je prva u 7 (Akmačići, Nova Varoš, Brdo, Božetići, Draževići, Jasenovo, Amzići).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bistrica | 2 | 502 | 449 | 72,4% | Ujedinjena Srbija 48,9% · tesno | 45,5% |
| Rutoši | 1 | 489 | 441 | 74,6% | Ujedinjena Srbija 59,0% | 36,5% |
| Akmačići | 2 | 303 | 440 | 72,5% | Studentska lista 50,5% | 50,5% |
| Nova Varoš | 1 | 7.542 | 422 | 76,8% | Studentska lista 54,3% | 54,3% |
| Radoinja | 1 | 424 | 358 | 77,9% | Ujedinjena Srbija 48,0% · tesno | 47,7% |
| Brdo | 1 | 306 | 317 | 78,5% | Studentska lista 48,0% · tesno | 48,0% |
| Vraneša | 1 | 303 | 273 | 82,8% | Ujedinjena Srbija 57,2% | 37,4% |
| Božetići | 2 | 233 | 248 | 75,0% | Studentska lista 49,7% | 49,7% |
| Draževići | 1 | 315 | 245 | 80,8% | Studentska lista 56,3% | 56,3% |
| Drmanovići | 1 | 294 | 233 | 81,1% | Ujedinjena Srbija 58,4% | 40,0% |
| Negbina | 1 | 271 | 227 | 67,4% | Ujedinjena Srbija 66,0% | 30,7% |
| Vilovi | 1 | 275 | 211 | 80,1% | Ujedinjena Srbija 64,3% | 33,3% |
| Bukovik | 1 | 178 | 146 | 65,1% | Ujedinjena Srbija 59,1% | 34,4% |
| Kućani | 1 | 175 | 138 | 78,3% | Ujedinjena Srbija 60,7% | 30,8% |
| Jasenovo | 1 | 108 | 136 | 75,0% | Studentska lista 69,7% | 69,7% |
| Donja Bela Reka | 1 | 190 | 133 | 74,4% | Ujedinjena Srbija 61,6% | 35,4% |
| Draglica | 1 | 151 | 116 | 71,6% | Ujedinjena Srbija 56,8% | 35,8% |
| Burađa | 1 | 133 | 115 | 74,8% | Ujedinjena Srbija 52,3% | 45,3% |
| Ljepojevići | 1 | 121 | 96 | 81,2% | Ujedinjena Srbija 71,8% | 25,6% |
| Seništa | 1 | 130 | 89 | 77,5% | Ujedinjena Srbija 72,7% | 25,8% |
| Radijevići | 1 | 104 | 88 | 77,3% | Ujedinjena Srbija 52,2% | 40,3% |
| Štitkovo | 1 | 62 | 83 | 83,1% | Ujedinjena Srbija 58,0% | 39,1% |
| Gornja Bela Reka | 1 | 106 | 78 | 78,2% | Ujedinjena Srbija 74,6% | 16,9% |
| Amzići | 1 | 75 | 67 | 77,6% | Studentska lista 51,9% | 51,9% |
| Miševići | 1 | 66 | 47 | 74,5% | Ujedinjena Srbija 94,1% | 5,9% |
| Trudovo | 1 | 34 | 33 | 84,8% | Ujedinjena Srbija 77,8% | 22,2% |
| (naselje nije utvrđeno) | 10 | – | 6.617 | 76,1% | Studentska lista 55,2% | 55,2% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 39 · za proveru: 2 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Božetići · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BOŽETIĆI |
179 | 82,7% | 3,4% | 53,1% | član | |
| 2 | Bukovik · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BUKOVIK |
146 | 65,1% | 2,1% | 34,4% | član | |
| 3 | Ljepojevići · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA LJEPOJEVIĆI |
96 | 81,2% | 0,0% | 25,6% | član | |
| 4 | Štitkovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA ŠTITKOVO |
83 | 83,1% | 0,0% | 39,1% | član | |
| 5 | Božetići · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BOŽETIĆI - DEBELJA |
69 | 55,1% | 0,0% | 36,8% | član | |
| 6 | OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA OJJKOVICA |
117 | 67,5% | 1,4% | 40,3% | član |
|
| 7 | Trudovo · PRODAVNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: PRODAVNICA TRUDOVO |
33 | 84,8% | 3,6% | 22,2% | član | |
| 8 | Jasenovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA JASENOVO |
136 | 75,0% | 2,9% | 69,7% | član | |
| 9 | Kućani · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA KUĆANI |
138 | 78,3% | 0,9% | 30,8% | član | |
| 10 | Gornja Bela Reka · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA GORNJA BELA REKA |
78 | 78,2% | 3,3% | 16,9% | član | |
| 11 | Donja Bela Reka · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA DONJA BELA REKA |
133 | 74,4% | 0,0% | 35,4% | član | |
| 12 | Draglica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA DRAGLICA |
116 | 71,6% | 2,4% | 35,8% | član | |
| 13 | Seništa · ZGRADA AMBULANTE TAVNIK Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: ZGRADA AMBULANTE TAVNIK - SENIŠTA |
89 | 77,5% | 4,3% | 25,8% | član | |
| 14 | Negbina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA NEGBINA |
227 | 67,4% | 2,0% | 30,7% | član | |
| 15 | Burađa · ZADRUŽNI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12, 14, 15 · Adresa: ZADRUŽNI DOM BURAĐA |
115 | 74,8% | 0,0% | 45,3% | član | |
| 16 | Radoinja · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA RADOINJA |
358 | 77,9% | 0,7% | 47,7% | član | |
| 17 | Rutoši · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA RUTOŠI |
441 | 74,6% | 0,0% | 36,5% | član | |
| 18 | Bistrica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 15 · Adresa: 0 SNOVNA ŠKOLA DONJA BISTRICA |
101 | 78,2% | 0,0% | 48,1% | član | |
| 19 | Bistrica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BISTRICA (GORNJA BISTRICA I ČELICE) |
348 | 70,7% | 1,6% | 44,6% | član | |
| 20 | Draževići · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA DRAŽEVIĆI |
245 | 80,8% | 0,5% | 56,3% | član | |
| 21 | Brdo · SPORTSKI OBJEKAT "BALON HALA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: SPORTSKI OBJEKAT «BALON HALA» BRDO |
317 | 78,5% | 1,2% | 48,0% | član | |
| 22 | Vraneša · OSNOVNA ŠKOLA U KOKINOM BRODU Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA U KOKINOM BRODU - VRANEŠA |
273 | 82,8% | 1,8% | 37,4% | član | |
| 23 | Akmačići · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA AKMAČIĆI |
255 | 73,3% | 1,1% | 54,1% | član | |
| 24 | Akmačići · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA AKMAČIĆI-KOMARANI |
185 | 71,4% | 1,5% | 45,4% | član | |
| 25 | Radijevići · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA RADIJEVIĆI |
88 | 77,3% | 1,5% | 40,3% | član | |
| 26 | Drmanovići · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA DRMANOVIĆI |
233 | 81,1% | 2,1% | 40,0% | član | |
| 27 | Miševići · KUĆA PETRA ČOLOVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 12, 14, 15 · Adresa: KUĆA PETRA ČOLOVIĆA - MIŠEVIĆI |
47 | 74,5% | 2,9% | 5,9% | član | |
| 28 | Amzići · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA AMZIĆI |
67 | 77,6% | 0,0% | 51,9% | član | |
| 29 | Vilovi · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA VILOVI |
211 | 80,1% | 0,6% | 33,3% | član | |
| 30 | ZGRADA ZAVODA ZDRAVSTVENE ZAŠTITE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 14 · Adresa: ZGRADA ZAVODA ZDRAVSTVENE ZAŠTITE |
689 | 79,0% | 0,9% | 52,3% | član | |
| 31 | STARA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 14, 15 · Adresa: STARA OSNOVNA ŠKOLA |
452 | 65,3% | 1,4% | 61,9% | član | |
| 32 | ZGRADA SKUPŠTINE OPŠTINE - USLUŽNI CENTAR Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 12, 15 · Adresa: ZGRADA SKUPŠTINE OPŠTINE - USLUŽNI CENTAR |
676 | 63,9% | 0,7% | 66,2% | član | |
| 33 | ZGRADA ŠUMSKE SEKCIJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 14, 15 · Adresa: ZGRADA ŠUMSKE SEKCIJE |
911 | 80,7% | 0,4% | 58,2% | član | |
| 34 | Nova Varoš · UPRAVNA ZGRADA JP "3. SEPTEMBAR" (KOMUNALNO) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 14, 15 · Adresa: UPRAVNA ZGRADA JP «3.SEPTEMBAR» KOMUNALNO |
422 | 76,8% | 0,6% | 54,3% | član | |
| 35 | ZGRADA "ELEKTRODISTRIBUCIJE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 14, 15 · Adresa: ZGRADA «ELEKTRODISTRIBUCIJE» |
759 | 75,1% | 1,1% | 49,6% | član | |
| 36 | ZGRADA NEKADAŠNJE PRODAVNICE "INEKS" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 15 · Adresa: ZGRADA NEKADAŠNJE PRODAVNICE INEKS - ŠANAC |
799 | 81,2% | 1,2% | 54,6% | član |
|
| 37 | DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 14, 15 · Adresa: DOM KULTURE |
633 | 77,3% | 0,6% | 60,7% | član | |
| 38 | DEČJI VRTIĆ "PAŠA I NATAŠA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 14, 15 · Adresa: DEČIJI VRTIĆ «PAŠA I NATAŠA» |
817 | 76,7% | 1,0% | 55,7% | član | |
| 39 | PUTARSKA KUĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 11, 14, 15 · Adresa: PUTARSKA KUĆA |
764 | 80,6% | 1,5% | 45,5% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 61 | 2 | 76 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 55 | 1 | 32 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 56 | 2 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 40 | 2 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 16 | 2 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 41 | 0 | 29 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 21 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 28 | 2 | 69 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 65 | 8 | 33 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 44 | 4 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 61 | 1 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 12 | 46 | 4 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 48 | 0 | 17 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 99 | 2 | 46 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 45 | 2 | 39 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 133 | 4 | 132 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 194 | 11 | 120 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 36 | 4 | 38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 121 | 7 | 108 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 72 | 10 | 111 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 108 | 15 | 118 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 127 | 7 | 83 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 23 | 81 | 2 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 56 | 9 | 59 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 35 | 4 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 108 | 2 | 74 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 32 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 24 | 0 | 27 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 108 | 4 | 56 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 235 | 14 | 282 | 1 | 0 | 2 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 91 | 4 | 180 | 13 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 106 | 3 | 284 | 17 | 0 | 12 | 1 | 1 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 264 | 27 | 426 | 3 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 34 | 128 | 11 | 175 | 2 | 0 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 253 | 15 | 280 | 5 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 278 | 9 | 350 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 171 | 6 | 295 | 5 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 38 | 241 | 17 | 346 | 5 | 0 | 0 | 0 | 9 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 39 | 309 | 12 | 276 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 4.037 | 229 | 4.431 | 58 | 3 | 25 | 6 | 62 | 9 | 9 | 31 | 4 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 3 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 39 od 39
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 39 | 39 | 78 | |
| 3 | Studentska lista | 39 | 39 | 78 | |
| 8 | Autentična desnica | 39 | 39 | 78 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 39 | 38 | 77 | |
| 5 | SVM | 39 | 37 | 76 | |
| 9 | Evropska Srbija | 38 | 37 | 75 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 38 | 35 | 73 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 36 | 36 | 72 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 35 | 33 | 68 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 32 | 31 | 63 | |
| 7 | Ruska stranka | 37 | 17 | 54 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 33 | 21 | 54 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 5 | 2 | 7 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 21.9.2026. 29.9.2026. 6.10.2026. 7.10.2026. 12.10.2026. 14.10.2026. 16.10.2026. 21.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 16.10.2026.
- Odluke: 16.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 2 od 39 biračkih mesta za proveru (5,1%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 3 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,1% (ukupno 1,3%) · 162. od 189 opština · nikad veći nego na celim izborima
- Izlaznost
- 76,1% · 7,2 poena više nego na celim izborima21. od 189 opština · ranije 66,6–67,0%
- Najviše glasova
- Studentska lista 49,7% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 39 (Predsednički 2022) → 39 · novih 3 · ne koristi se 3Upisanih 12.680 (Predsednički 2022) → 11.846, −6,6%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 12 od 39 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 39 | 11.846 | 9.015 | 76,1% | 1,1% |
|
2 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 39 | 12.370 | 8.237 | 66,6% | 2,4% |
|
1 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 39 | 12.680 | 8.500 | 67,0% | 1,4% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore42 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.