Jablanički upravni okrug · opština
Medveđa
Biračkih mesta: 24 · Upisani birači: 5.965 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
57,0%
zemlja 68,9% · slične 66,5% · 151. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 24
4% · zemlja 8,2% · slične 6,8%
Nevažeći listići
2,6%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 11. od 189
Upisani birači
5.965
2023: 6.153 (−3,1%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 24 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
1mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 22 OSNOVNA ŠKOLA · Upisanih 151 → 185 (+23%); medijana promene u opštini −0%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (51,2%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 3.398 od 5.965 upisanih birača · izlaznost 57,0% · nevažećih listića 2,6%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija1.69551,2% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista1.08332,7% zemlja 53,7%
- 17. Albanska koalicija2968,9% zemlja 0,6%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1624,9% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 12
- 8. Autentična desnica210,6% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)200,6% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija110,3% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka50,2% zemlja 0,1%
- 7. Ruska stranka30,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo30,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)20,1% zemlja 0,5%
- 10. SDA Sandžaka20,1% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)20,1% zemlja 0,0%
- 15. Ćale, ovo je za tebe20,1% zemlja 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)10,0% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda10,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 22 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 17 (Medveđa, Ravna Banja, Sijarinska Banja, Gazdare, Negosavlje, Tulare, Sijarina, Lece, Donji Bučumet, Retkocer, Maćedonce, Bogunovac, Stubla, Gornji Bučumet, Drence, Crni Vrh, Borovac); Albanska koalicija je prva u 4 (Tupale, Svirce, Đulekare, Kapit); Studentska lista je prva u jednom (Rujkovac).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Medveđa | 3 | 2.666 | 2.302 | 66,8% | Ujedinjena Srbija 50,8% | 50,8% |
| Tupale | 1 | 167 | 385 | 25,5% | Albanska koalicija 90,4% | 8,5% |
| Ravna Banja | 1 | 186 | 329 | 41,9% | Ujedinjena Srbija 46,9% | 46,9% |
| Sijarinska Banja | 1 | 327 | 326 | 53,7% | Ujedinjena Srbija 42,0% | 42,0% |
| Gazdare | 1 | 362 | 312 | 65,1% | Ujedinjena Srbija 51,2% | 51,2% |
| Negosavlje | 1 | 391 | 303 | 80,2% | Ujedinjena Srbija 54,4% | 54,4% |
| Tulare | 1 | 104 | 199 | 52,8% | Ujedinjena Srbija 60,6% | 60,6% |
| Svirce | 1 | 76 | 194 | 17,5% | Albanska koalicija 84,0% | 4,0% |
| Sijarina | 1 | 217 | 185 | 32,4% | Ujedinjena Srbija 41,4% | 41,4% |
| Lece | 1 | 207 | 177 | 64,4% | Ujedinjena Srbija 59,6% | 59,6% |
| Rujkovac | 1 | 137 | 166 | 59,6% | Studentska lista 48,5% | 42,3% |
| Đulekare | 1 | 97 | 154 | 34,4% | Albanska koalicija 48,0% | 40,0% |
| Donji Bučumet | 1 | 90 | 137 | 60,6% | Ujedinjena Srbija 72,0% | 72,0% |
| Kapit | 1 | 87 | 123 | 20,3% | Albanska koalicija 83,3% | 4,2% |
| Retkocer | 1 | 55 | 122 | 63,1% | Ujedinjena Srbija 70,3% | 70,3% |
| Maćedonce | 1 | 124 | 108 | 63,9% | Ujedinjena Srbija 55,9% | 55,9% |
| Bogunovac | 1 | 42 | 88 | 63,6% | Ujedinjena Srbija 73,2% | 73,2% |
| Stubla | 1 | 44 | 82 | 56,1% | Ujedinjena Srbija 68,2% | 68,2% |
| Gornji Bučumet | 1 | 71 | 80 | 72,5% | Ujedinjena Srbija 87,7% | 87,7% |
| Drence | 1 | 32 | 67 | 55,2% | Ujedinjena Srbija 73,0% | 73,0% |
| Crni Vrh | 1 | 61 | 65 | 63,1% | Ujedinjena Srbija 51,2% · tesno | 51,2% |
| Borovac | 1 | 62 | 61 | 77,0% | Ujedinjena Srbija 56,5% | 56,5% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 24 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Medveđa · OŠ "GORNJA JABLANICA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ "Gornja Jablanica", ul. Kralja Milana broj 79A, Medveđa |
1.052 | 66,3% | 2,7% | 46,7% | član | |
| 2 | Medveđa · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 4, 5, 12, 13, 14, 16, 17, 18 · Adresa: Dom kulture, Đure Jakšića broj 6, Medveđa |
1.179 | 66,8% | 2,7% | 52,8% | član | |
| 3 | Donji Bučumet · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 14, 16, 18 · Adresa: Osnovna škola Donji Bučumet, ul. Vučadelci broj 116, Donji Bučumet |
137 | 60,6% | 1,2% | 72,0% | član | |
| 4 | Gornji Bučumet · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: Osnovna škola Gornji Bučumet, ul. Čardaklije broj 4, Gornji Bučumet |
80 | 72,5% | 1,7% | 87,7% | član | |
| 5 | Medveđa · ZADRUŽNI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 12, 13, 14, 15, 18 · Adresa: Zadružni dom Gajtan, ul. Gajtanski put broj 46, Gajtan |
71 | 71,8% | 0,0% | 74,5% | član | |
| 6 | Drence · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 13, 18 · Adresa: Osnovna škola Drence, ul. Kneza Lazara broj 29, Drence |
67 | 55,2% | 0,0% | 73,0% | član | |
| 7 | Lece · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: Osnovna škola Lece, ul. Gajtanski put broj 213, Lece |
177 | 64,4% | 4,4% | 59,6% | član | |
| 8 | Gazdare · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 15, 16, 18 · Adresa: Osnovna škola Gazdare, ul. Gajtanski put broj 84, Gazdare |
312 | 65,1% | 1,0% | 51,2% | član | |
| 9 | Negosavlje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: Osnovna škola Negosavlje, ul. Leskovački put broj 128, Negosavlje |
303 | 80,2% | 0,8% | 54,4% | član | |
| 10 | Crni Vrh · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 15, 18 · Adresa: Osnovna škola Crni vrh, ul. Zvečanska broj 5, Crni vrh |
65 | 63,1% | 0,0% | 51,2% | član | |
| 11 | Rujkovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: Osnovna škola Rujkovac, ul. Rujkovački put broj 6, Rujkovac |
166 | 59,6% | 2,0% | 42,3% | član | |
| 12 | Đulekare · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 16, 17 · Adresa: Osnovna škola Đulekare, ul. Đulekarski put broj 23, Đulekare |
154 | 34,4% | 5,7% | 40,0% | član | |
| 13 | Kapit · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: Osnovna škola Kapit, ul. Veliko brdo broj 2, Kapit |
123 | 20,3% | 4,0% | 4,2% | član | |
| 14 | Tupale · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 12, 13, 15, 16, 17, 18 · Adresa: Osnovna škola Tupale, ul. Zenela Ajdinovića Toše broj 6, Tupale |
385 | 25,5% | 4,1% | 8,5% | član | |
| 15 | Stubla · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: Osnovna škola Stubla, ul. Jastrebačka broj 4, Stubla |
82 | 56,1% | 4,3% | 68,2% | član | |
| 16 | Retkocer · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: Osnovna škola Retkocer, ul. Maćedonska kosa broj 62, Retkocer |
122 | 63,1% | 3,9% | 70,3% | član | |
| 17 | Maćedonce · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 15, 16, 18 · Adresa: Osnovna škola Maćedonce, ul. Dunavska broj 111, Maćedonce |
108 | 63,9% | 1,4% | 55,9% | član | |
| 18 | Borovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 15, 16, 18 · Adresa: Osnovna škola Borovac, ul. Borovački put broj 69, Borovac |
61 | 77,0% | 2,1% | 56,5% | član | |
| 19 | Bogunovac · OBJEKAT SUR "CER" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 16, 18 · Adresa: Objekat SUR "CER" Bogunovac, ul. Tularska broj 274, Bogunovac |
88 | 63,6% | 0,0% | 73,2% | član | |
| 20 | Tulare · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 16, 18 · Adresa: Osnovna škola Tulare, ul. Vladimira Bukilića broj 9, Tulare |
199 | 52,8% | 1,0% | 60,6% | član | |
| 21 | Sijarinska Banja · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 4, 5, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: Osnovna škola Sijarinska Banja, ul. Nikole Tesle broj 5, Sijarinska Banja |
326 | 53,7% | 0,6% | 42,0% | član | |
| 22 | Sijarina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: Osnovna škola Sijarina, ul. Drveni breg broj 86, Sijarina |
185 | 32,4% | 3,3% | 41,4% | član |
|
| 23 | Svirce · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 4, 5, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: Osnovna škola Svirce, ul. Svirački put broj 51, Svirce |
194 | 17,5% | 26,5% | 4,0% | član | |
| 24 | Ravna Banja · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: Osnovna škola Ravna Banja, ul. Jug Bogdanova broj 64, Ravna Banja |
329 | 41,9% | 5,8% | 46,9% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 317 | 33 | 309 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | 0 |
| 2 | 405 | 34 | 266 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 5 | 0 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 43 | 1 |
| 3 | 59 | 10 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 50 | 5 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 38 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 27 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 65 | 6 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 8 | 103 | 19 | 70 | 0 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 131 | 13 | 92 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 10 | 21 | 0 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 41 | 8 | 47 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 20 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 24 | 0 |
| 13 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 20 | 0 |
| 14 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 85 | 0 |
| 15 | 30 | 2 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 52 | 2 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 38 | 0 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 26 | 5 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 41 | 0 | 14 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 63 | 3 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 73 | 5 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | 0 |
| 22 | 24 | 4 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 19 | 0 |
| 23 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 21 | 0 |
| 24 | 61 | 12 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 32 | 0 |
| Ukupno | 1.695 | 162 | 1.083 | 2 | 0 | 0 | 3 | 21 | 11 | 2 | 20 | 5 | 2 | 3 | 2 | 1 | 296 | 1 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 24 od 24
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 24 | 22 | 46 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 24 | 22 | 46 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 23 | 23 | 46 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 23 | 22 | 45 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 22 | 20 | 42 | |
| 3 | Studentska lista | 21 | 21 | 42 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 22 | 17 | 39 | |
| 5 | SVM | 21 | 18 | 39 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 21 | 18 | 39 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 17 | 17 | 34 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 13 | 8 | 21 | |
| 17 | Albanska koalicija | 9 | 9 | 18 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 8 | Autentična desnica | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 30.9.2026. (1) 30.9.2026. (2) 7.10.2026. (1) 7.10.2026. (2) 7.10.2026. (3) 8.10.2026. (1) 8.10.2026. (2) 9.10.2026. 15.10.2026. (1) 15.10.2026. (2) 19.10.2026. 29.10.2026. 6.11.2026. (1) 6.11.2026. (2)
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 15.10.2026. 19.10.2026. 6.11.2026. (1) 6.11.2026. (2)
- Odluke: 16.10.2026.
- Obaveštenja: 21.10.2026. (1) 21.10.2026. (2) 6.11.2026.
- Ostalo: 7.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 24 biračkih mesta za proveru (4,2%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 9 · na bar dvoje: 0Nevažeći 2,6% (ukupno 1,3%) · 11. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 57,0% · 11,9 poena manje nego na celim izborima151. od 189 opština · ranije 59,2–65,1%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 51,2% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 25 (Predsednički 2022) → 24 · novih 1 · ne koristi se 2 · sa drugim brojem 5Upisanih 6.235 (Predsednički 2022) → 5.965, −4,3%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 23 od 24 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 24 | 5.965 | 3.398 | 57,0% | 2,6% |
|
1 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 25 | 6.153 | 3.644 | 59,2% | 3,7% |
|
3 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 25 | 6.235 | 4.056 | 65,1% | 7,2% |
|
5 |
Biračka mesta kroz izbore26 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OŠ "GORNJA JABLANICA" | 3 | 1 |
| 2 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 3 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 4 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 5 | ZADRUŽNI DOM | 3 | 0 |
| 6 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 7 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 8 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 9 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 10 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 11 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 12 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 13 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 14 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 15 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 16 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 17 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 18 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 19 | OBJEKAT SUR "CER" | 1 | 0 |
| 20 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 21 |
3 | 0 |
| 21 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 22 |
3 | 1 |
| 22 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 23 |
3 | 1 |
| 23 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 24 |
3 | 1 |
| 24 | OSNOVNA ŠKOLA Ranije: BM 25 |
3 | 1 |
| 19 | STR "ANA" Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 20 | OSNOVNA ŠKOLA Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 1 |