Borski upravni okrug · opština
Majdanpek
Biračkih mesta: 41 · Upisani birači: 14.895 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 17 opština slične veličine, gradskihIzlaznost
67,2%
zemlja 68,9% · slične 54,1% · 116. od 189
Mesta sa upozorenjem
6 od 41
15% · zemlja 8,2% · slične 7,9%
Nevažeći listići
2,0%
zemlja 1,3% · slične 2,3% · 27. od 189
Upisani birači
14.895
2023: 15.763 (−5,5%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 17 DOM KULTURE · 3 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 41 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (50,5%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 10.005 od 14.895 upisanih birača · izlaznost 67,2% · nevažećih listića 2,0%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija4.94950,5% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista4.47245,6% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)2112,2% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 8. Autentična desnica380,4% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)370,4% zemlja 0,5%
- 15. Ćale, ovo je za tebe180,2% zemlja 0,0%
- 9. Evropska Srbija160,2% zemlja 0,3%
- 18. Majka Srbija – Gruda160,2% zemlja 0,1%
- 7. Ruska stranka140,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo120,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)100,1% zemlja 0,5%
- 12. Liberalno zelena stranka50,1% zemlja 0,1%
- 5. SVM30,0% zemlja 0,8%
- 13. Biram pravdu (Bulić)30,0% zemlja 0,0%
- 10. SDA Sandžaka20,0% zemlja 0,3%
- 6. SPP (Zukorlić)10,0% zemlja 0,3%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)10,0% zemlja 0,1%
- 17. Albanska koalicija10,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 14 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 12 (Donji Milanovac, Rudna Glava, Crnajka, Topolnica, Mosna, Golubinje, Klokočevac, Debeli Lug, Jasikovo, Boljetin, Miroč, Leskovo); Studentska lista je prva u 2 (Majdanpek, Vlaole).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Majdanpek | 16 | 6.326 | 6.298 | 66,8% | Studentska lista 54,9% | 40,6% |
| Donji Milanovac | 5 | 1.984 | 2.154 | 68,4% | Ujedinjena Srbija 52,5% | 52,5% |
| Rudna Glava | 4 | 1.601 | 1.461 | 73,0% | Ujedinjena Srbija 52,4% | 52,4% |
| Crnajka | 2 | 720 | 688 | 77,5% | Ujedinjena Srbija 54,5% | 54,5% |
| Topolnica | 2 | 562 | 663 | 50,2% | Ujedinjena Srbija 71,5% | 71,5% |
| Mosna | 1 | 510 | 524 | 73,1% | Ujedinjena Srbija 61,5% | 61,5% |
| Golubinje | 3 | 424 | 488 | 63,7% | Ujedinjena Srbija 75,1% | 75,1% |
| Klokočevac | 2 | 408 | 465 | 59,8% | Ujedinjena Srbija 54,9% | 54,9% |
| Debeli Lug | 1 | 326 | 460 | 57,4% | Ujedinjena Srbija 55,6% | 55,6% |
| Jasikovo | 1 | 478 | 459 | 68,0% | Ujedinjena Srbija 53,9% | 53,9% |
| Boljetin | 1 | 356 | 418 | 66,0% | Ujedinjena Srbija 64,2% | 64,2% |
| Vlaole | 1 | 444 | 299 | 72,6% | Studentska lista 48,1% · tesno | 46,6% |
| Miroč | 1 | 235 | 299 | 56,9% | Ujedinjena Srbija 78,1% | 78,1% |
| Leskovo | 1 | 185 | 219 | 81,7% | Ujedinjena Srbija 72,4% | 72,4% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 41 · za proveru: 6 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Majdanpek · OŠ "MIHAJLO SPORIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 2 · Adresa: OŠ "MIHAJLO SPORIĆ", MAJDANPEK, PROLETERSKA 49 |
401 | 68,3% | 1,1% | 38,0% | član | |
| 2 | Majdanpek · OŠ "MIHAJLO SPORIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "MIHAJLO SPORIĆ", MAJDANPEK, PROLETERSKA 49 |
319 | 67,4% | 0,5% | 40,2% | član | |
| 3 | Majdanpek · OŠ "MIHAJLO SPORIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "MIHAJLO SPORIĆ", MAJDANPEK, PROLETERSKA 49 |
286 | 70,3% | 3,5% | 45,9% | član | |
| 4 | Majdanpek · OŠ "MIHAJLO SPORIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "MIHAJLO SPORIĆ", MAJDANPEK, PROLETERSKA 49 |
370 | 65,9% | 2,5% | 42,9% | član | |
| 5 | Majdanpek · OŠ "VELIMIR MARKIĆEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "VELIMIR MARKITEVIĆ", MAJDANPEK, SVETOG SAVE 39 |
364 | 72,8% | 1,9% | 33,8% | član | |
| 6 | Majdanpek · DEČJA USTANOVA "MARIJA MUNĆAN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DEČJA USTANOVA "MARIJA MUNĆAN", MAJDANPEK, NIKOLE TESLE 1-7 |
382 | 62,0% | 2,1% | 35,8% | član | |
| 7 | Majdanpek · MZ "BOŽA STOJANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ "BOŽA STOJANOVIĆ", MAJDANPEK, TRG OSLOBOĐENJA 19 |
260 | 63,8% | 1,8% | 36,2% | član | |
| 8 | Majdanpek · GALERIJA CENTRA ZA KULTURU Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: GALERIJA CENTRA ZA KULTURU, MAJDANPEK, TRG OSLOBOĐENJA BB |
416 | 70,0% | 2,1% | 32,3% | član | |
| 9 | Majdanpek · OŠ "VELIMIR MARKIĆEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "VELIMIR MARKITEVIĆ", MAJDANPEK, SVETOG SAVE 39 |
260 | 70,4% | 2,7% | 38,8% | član | |
| 10 | Majdanpek · DOM OMLADINE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: CENTAR ZA KULTURU MAJDANPEK (DOM OMLADINE), MAJDANPEK, SVETOG |
312 | 68,6% | 1,4% | 42,2% | član | |
| 11 | Majdanpek · DOM ZDRAVLJA (DEČIJI DISPANZER) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM ZDRAVLJA (DEČJI DISPANZER), MAJDANPEK, KAPETANSKA 42 |
366 | 67,8% | 1,6% | 38,5% | član | |
| 12 | Majdanpek · DOM ZDRAVLJA (PROSTORIJA ISPRED LABORATORIJE) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM ZDRAVLJA (PROSTORIJA ISPRED LABORATORIJE), MAJDANPEK |
606 | 68,5% | 2,2% | 42,6% | član | |
| 13 | Majdanpek · DOO "ELEKTRONIK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BIZNIS INKUBATOR DOO MAJDANPEK (ELEKTRONIK), MAJDANPEK, ZMAJ |
389 | 64,3% | 2,0% | 39,2% | član | |
| 14 | Majdanpek · DEČJA USTANOVA "MARIJA MUNĆAN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DEČJA USTANOVA "MARIJA MUNĆAN", MAJDANPEK, MIHAJLA PUPINA 4 |
491 | 64,4% | 1,3% | 39,7% | član | |
| 15 | Majdanpek · DOO "ELEKTRONIK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BIZNIS INKUBATOR DOO MAJDANPEK (ELEKTRONIK), MAJDANPEK, ZMAJ |
491 | 62,9% | 1,3% | 52,8% | član | |
| 16 | Majdanpek · DOO "ELEKTRONIK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BIZNIS INKUBATOR DOO MAJDANPEK (ELEKTRONIK), MAJDANPEK, ZMAJ |
585 | 65,3% | 1,0% | 45,8% | član | |
| 17 | Debeli Lug · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 7 · Adresa: DOM KULTURE, DEBELI LUG, MARŠALA TITA 24 |
460 | 57,4% | 2,7% | 55,6% | član |
|
| 18 | Leskovo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: DOM KULTURE, LESKOVO, NUŠIĆEVA 56, 58 |
219 | 81,7% | 2,8% | 72,4% | član | |
| 19 | Jasikovo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, JASIKOVO, DIMITRIJA TUCOVIĆA 20 |
459 | 68,0% | 0,6% | 53,9% | član | |
| 20 | Vlaole · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, VLAOLE, ĐURE JAKŠIĆA 35 |
299 | 72,6% | 5,1% | 46,6% | član | |
| 21 | Rudna Glava · DOM KULTURE - BLIZNA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: DOM KULTURE - BLIZNA, RUDNA GLAVA, SVETI SAVA 221 |
326 | 68,7% | 2,7% | 49,1% | član | |
| 22 | Rudna Glava · DOM KULTURE - ČITAONICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 16 · samo zamenik: 15 · Adresa: DOM KULTURE - ČITAONICA, RUDNA GLAVA, SVETI SAVA 36, 38, 40, 42 |
527 | 70,6% | 2,4% | 52,3% | član | |
| 23 | Rudna Glava · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, RUDNA GLAVA, SVETI SAVA 36, 38, 40, 42 |
462 | 74,0% | 1,5% | 54,6% | član | |
| 24 | Rudna Glava · OSNOVNA ŠKOLA - KRŠ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - KRŠ, RUDNA GLAVA, MALI KRŠ 40 |
146 | 87,7% | 2,3% | 52,8% | član | |
| 25 | Crnajka · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, CRNAJKA, DESANKE MAKSIMOVIĆ 97, 99 |
375 | 80,8% | 1,7% | 50,3% | član | |
| 26 | Crnajka · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 5 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, CRNAJKA, MILOŠA OBILIĆA 9 |
313 | 73,5% | 0,4% | 59,8% | član | |
| 27 | Klokočevac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 14, 15 · samo zamenik: 12, 13, 16 · Adresa: DOM KULTURE, KLOKOČEVAC, KARAĐORĐEVA 12 |
310 | 64,8% | 1,0% | 53,3% | član | |
| 28 | Klokočevac · SEOSKA ČITAONICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SEOSKA ČITAONICA, KLOKOČEVAC |
155 | 49,7% | 1,3% | 59,2% | član |
|
| 29 | Topolnica · SEOSKA ČITAONICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SEOSKA ČITAONICA, TOPOLNICA |
406 | 49,0% | 1,0% | 80,7% | član |
|
| 30 | Topolnica · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE, TOPOLNICA |
257 | 52,1% | 0,7% | 57,9% | član |
|
| 31 | Mosna · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 16 · samo zamenik: 15 · Adresa: DOM KULTURE, MOSNA, MILANA RAKIĆA 2 |
524 | 73,1% | 3,7% | 61,5% | član | |
| 32 | Golubinje · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15 · samo zamenik: 16 · Adresa: DOM KULTURE, GOLUBINJE, HOMOLJSKA 24 |
295 | 66,1% | 2,6% | 72,1% | član | |
| 33 | Golubinje · OSNOVNA ŠKOLA - KOPANA GLAVICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA - KOPAN GLAVICA, GOLUBINJE, LJUTICE BOGDANA 4 |
123 | 63,4% | 1,3% | 85,7% | član | |
| 34 | Golubinje · DOM KULTURE - POLJANČINE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE - POLJANČINE, GOLUBINJE |
70 | 54,3% | 0,0% | 68,4% | član |
|
| 35 | Miroč · ČITAONICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ČITAONICA, MIROČ |
299 | 56,9% | 0,6% | 78,1% | član |
|
| 36 | Boljetin · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15 · samo zamenik: 16 · Adresa: DOM KULTURE, BOLJETIN, DUŠANA MATEJEVIĆA 136 |
418 | 66,0% | 4,0% | 64,2% | član | |
| 37 | Donji Milanovac · CENTAR ZA KULTURU I OBAZOVANJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: CENTAR ZA KULTURU I OBRAZOVANJE, DONJI MILANOVAC, KRALJA PETRA |
508 | 64,0% | 2,2% | 50,9% | član | |
| 38 | Donji Milanovac · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15 · samo zamenik: 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", DONJI MILANOVAC, STEVANA MOKRANJCA VA |
454 | 74,2% | 1,5% | 46,7% | član | |
| 39 | Donji Milanovac · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ", DONJI MILANOVAC, STEVANA MOKRANJCA VA |
426 | 70,9% | 1,3% | 51,7% | član | |
| 40 | Donji Milanovac · LOVAČKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15 · samo zamenik: 16 · Adresa: LOVAČKI DOM, DONJI MILANOVAC, 9. OKTOBAR 214 |
486 | 66,9% | 3,7% | 58,1% | član | |
| 41 | Donji Milanovac · DOM KULTURE - OREŠKOVICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 13, 14, 15 · samo zamenik: 16 · Adresa: DOM KULTURE - OREŠKOVICA, DONJI MILANOVAC, GAVRILA PRINCIPA 94 |
280 | 65,7% | 1,1% | 57,1% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 103 | 3 | 160 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 86 | 9 | 117 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 89 | 2 | 98 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 102 | 9 | 120 | 0 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 88 | 8 | 161 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 6 | 83 | 6 | 137 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 7 | 59 | 3 | 97 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 8 | 92 | 6 | 182 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 9 | 69 | 3 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 10 | 89 | 3 | 113 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 94 | 9 | 136 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 173 | 10 | 216 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 96 | 6 | 139 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 124 | 9 | 171 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 |
| 15 | 161 | 5 | 135 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 173 | 13 | 187 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 17 | 143 | 4 | 106 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 18 | 126 | 7 | 40 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 167 | 8 | 125 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 20 | 96 | 4 | 99 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 107 | 9 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 22 | 190 | 5 | 160 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 23 | 184 | 11 | 131 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 66 | 4 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 150 | 2 | 141 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 137 | 5 | 85 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 106 | 3 | 87 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 45 | 3 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 159 | 1 | 37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 77 | 2 | 53 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 31 | 227 | 3 | 136 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| 32 | 137 | 3 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 66 | 4 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 26 | 2 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 132 | 0 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 170 | 7 | 83 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 162 | 3 | 148 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 155 | 6 | 169 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 154 | 4 | 134 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 40 | 182 | 6 | 118 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 41 | 104 | 1 | 73 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 4.949 | 211 | 4.472 | 10 | 3 | 1 | 14 | 38 | 16 | 2 | 37 | 5 | 3 | 12 | 18 | 1 | 1 | 16 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 41 od 41
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 41 | 41 | 82 | |
| 3 | Studentska lista | 41 | 41 | 82 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 40 | 41 | 81 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 40 | 40 | 80 | |
| 7 | Ruska stranka | 40 | 39 | 79 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 41 | 37 | 78 | |
| 5 | SVM | 38 | 40 | 78 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 39 | 38 | 77 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 35 | 40 | 75 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 39 | 35 | 74 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 8 | Autentična desnica | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 18.9.2026. 22.9.2026. (1) 22.9.2026. (2) 7.10.2026. 15.10.2026. 18.10.2026. 4.11.2026. (1) 4.11.2026. (2) 4.11.2026. (3) 4.11.2026. (4) 4.11.2026. (5) 4.11.2026. (6) 4.11.2026. (7)
- Izveštaji: 4.11.2026.
- Rešenja: 15.10.2026. 18.10.2026. 30.10.2026.
- Odluke: 7.10.2026. 18.10.2026. 26.10.2026.
- Obaveštenja: 20.10.2026. (1) 20.10.2026. (2) 25.10.2026. 27.10.2026. 30.10.2026. (1) 30.10.2026. (2) 1.11.2026. (1) 1.11.2026. (2)
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 6 od 41 biračkih mesta za proveru (14,6%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 6 · na bar dvoje: 1Nevažeći 2,0% (ukupno 1,3%) · 27. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 67,2% · 1,7 poena manje nego na celim izborima116. od 189 opština · ranije 59,4–61,1%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 50,5% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 41 (Predsednički 2022) → 41 · novih 1 · ne koristi se 1Upisanih 16.106 (Predsednički 2022) → 14.895, −7,5%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 5 od 41 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 41 | 14.895 | 10.005 | 67,2% | 2,0% |
|
6 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 41 | 15.763 | 9.367 | 59,4% | 3,3% |
|
1 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 41 | 16.106 | 9.834 | 61,1% | 2,7% |
|
1 |
Biračka mesta kroz izbore42 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.