Jablanički upravni okrug · opština
Lebane
Biračkih mesta: 42 · Upisani birači: 16.110 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 41 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
73,1%
zemlja 68,9% · slične 66,2% · 53. od 189
Mesta sa upozorenjem
3 od 42
7% · zemlja 8,2% · slične 6,2%
Nevažeći listići
1,5%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 64. od 189
Upisani birači
16.110
2023: 16.749 (−3,8%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 9 OŠ "RADOVAN KOVAČEVIĆ" · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 42 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
2mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 9 OŠ "RADOVAN KOVAČEVIĆ" · Upisanih 833 → 950 (+14%); medijana promene u opštini −4%
- BM 15 OSNOVNA ŠKOLA · Upisanih 239 → 266 (+11%); medijana promene u opštini −4%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
3mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (61,8%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 11.774 od 16.110 upisanih birača · izlaznost 73,1% · nevažećih listića 1,5%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija7.16261,8% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista3.78432,6% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)4203,6% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 8. Autentična desnica880,8% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)610,5% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija220,2% zemlja 0,3%
- 4. Ljudski (Ljajić)130,1% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka100,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda100,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo70,1% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka50,0% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe30,0% zemlja 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)30,0% zemlja 0,1%
- 17. Albanska koalicija20,0% zemlja 0,6%
- 5. SVM10,0% zemlja 0,8%
- 6. SPP (Zukorlić)10,0% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka10,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 31 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 31 (Lebane, Bošnjace, Šumane, Pertate, Konjino, Togočevce, Ždeglovo, Cekavica, Šilovo, Ćenovac, Krivača, Prekopčelica, Lugare, Grgurovce, Popovce, Donje Vranovce, Veliko Vojlovce, Štulac, Malo Vojlovce, Geglja, Goli Rid, Klajić, Buvce, Gornje Vranovce, Lalinovac, Svinjarica, Slišane, Bačevina, Nova Topola, Lipovica, Poroštica).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lebane | 9 | 8.025 | 7.678 | 70,0% | Ujedinjena Srbija 54,5% | 54,5% |
| Bošnjace | 2 | 1.319 | 1.179 | 75,7% | Ujedinjena Srbija 63,0% | 63,0% |
| Šumane | 2 | 1.114 | 983 | 78,2% | Ujedinjena Srbija 63,2% | 63,2% |
| Pertate | 2 | 1.207 | 926 | 77,4% | Ujedinjena Srbija 68,4% | 68,4% |
| Konjino | 1 | 689 | 645 | 74,1% | Ujedinjena Srbija 65,8% | 65,8% |
| Togočevce | 1 | 597 | 517 | 77,8% | Ujedinjena Srbija 61,6% | 61,6% |
| Ždeglovo | 1 | 513 | 447 | 81,0% | Ujedinjena Srbija 71,2% | 71,2% |
| Cekavica | 1 | 377 | 306 | 88,6% | Ujedinjena Srbija 63,7% | 63,7% |
| Šilovo | 1 | 308 | 292 | 67,8% | Ujedinjena Srbija 50,0% | 50,0% |
| Ćenovac | 1 | 354 | 280 | 84,6% | Ujedinjena Srbija 74,5% | 74,5% |
| Krivača | 1 | 598 | 266 | 65,0% | Ujedinjena Srbija 62,1% | 62,1% |
| Prekopčelica | 1 | 311 | 250 | 78,8% | Ujedinjena Srbija 71,6% | 71,6% |
| Lugare | 1 | 317 | 245 | 79,2% | Ujedinjena Srbija 67,4% | 67,4% |
| Grgurovce | 1 | 263 | 214 | 75,7% | Ujedinjena Srbija 79,0% | 79,0% |
| Popovce | 1 | 257 | 201 | 68,7% | Ujedinjena Srbija 68,9% | 68,9% |
| Donje Vranovce | 1 | 210 | 199 | 75,9% | Ujedinjena Srbija 71,8% | 71,8% |
| Veliko Vojlovce | 1 | 215 | 175 | 70,3% | Ujedinjena Srbija 67,8% | 67,8% |
| Štulac | 1 | 185 | 163 | 63,2% | Ujedinjena Srbija 83,5% | 83,5% |
| Malo Vojlovce | 1 | 154 | 135 | 92,6% | Ujedinjena Srbija 78,0% | 78,0% |
| Geglja | 1 | 149 | 133 | 82,7% | Ujedinjena Srbija 76,1% | 76,1% |
| Goli Rid | 1 | 32 | 115 | 73,9% | Ujedinjena Srbija 76,2% | 76,2% |
| Klajić | 1 | 82 | 108 | 62,0% | Ujedinjena Srbija 97,0% | 97,0% |
| Buvce | 1 | 34 | 106 | 59,4% | Ujedinjena Srbija 73,0% | 73,0% |
| Gornje Vranovce | 1 | 115 | 102 | 84,3% | Ujedinjena Srbija 64,0% | 64,0% |
| Lalinovac | 1 | 89 | 84 | 73,8% | Ujedinjena Srbija 74,6% | 74,6% |
| Svinjarica | 1 | 70 | 76 | 63,2% | Ujedinjena Srbija 79,2% | 79,2% |
| Slišane | 1 | 56 | 73 | 58,9% | Ujedinjena Srbija 83,7% | 83,7% |
| Bačevina | 1 | 68 | 72 | 51,4% | Ujedinjena Srbija 83,8% | 83,8% |
| Nova Topola | 1 | 59 | 62 | 82,3% | Ujedinjena Srbija 80,4% | 80,4% |
| Lipovica | 1 | 36 | 44 | 75,0% | Ujedinjena Srbija 96,9% | 96,9% |
| Poroštica | 1 | 35 | 34 | 70,6% | Ujedinjena Srbija 95,5% | 95,5% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 42 · za proveru: 3 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lebane · OPŠTINSKI SUD Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNI SUD LEBANE, CARA DUŠANA BR.118 |
798 | 71,4% | 2,1% | 48,6% | član | |
| 2 | Lebane · PUTNA SEKCIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: PUTNA SEKCIJA LEBANE, CARA DUŠANA BR. 249 |
535 | 72,5% | 0,8% | 47,5% | član | |
| 3 | Lebane · DOM KULTURE "RADAN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE "RADAN" LEBANE, CARA DUŠANA BR.79 |
675 | 75,4% | 0,6% | 48,0% | član | |
| 4 | Lebane · DOM KULTURE "RADAN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE "RADAN" LEBANE, CARA DUŠANA BR.79 |
1.186 | 71,3% | 2,5% | 54,9% | član | |
| 5 | Lebane · PROSTORIJE JP "LEBANE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: PROSTORIJE JP "LEBANE", LEBANE CARA DUŠANA BR.79 |
967 | 63,4% | 2,0% | 65,2% | član | |
| 6 | Lebane · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ" LEBANE, 19.AVGUST BB |
985 | 67,2% | 1,5% | 60,6% | član | |
| 7 | Lebane · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "VUK KARADŽIĆ" LEBANE, 19.AVGUST BB |
924 | 71,5% | 0,6% | 56,9% | član | |
| 8 | Lebane · GIMNAZIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: GIMNAZIJA, LEBANE, CARA DUŠANA BR.78 |
658 | 74,9% | 1,0% | 51,8% | član | |
| 9 | Lebane · OŠ "RADOVAN KOVAČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ"RADOVAN KOVAČEVIĆ", LEBANE, CARA DUŠANA BR.76 |
950 | 66,3% | 2,2% | 51,5% | član |
|
| 10 | Šumane · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA ŠUMANE |
541 | 75,4% | 1,5% | 64,2% | član | |
| 11 | Šumane · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA ŠUMANE |
442 | 81,7% | 1,9% | 62,1% | član | |
| 12 | Gornje Vranovce · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA GORNJE VRANOVCE |
102 | 84,3% | 0,0% | 64,0% | član | |
| 13 | Popovce · DRUŠTVENA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DRUŠTVENA ZGRADA POPOVCE |
201 | 68,7% | 4,3% | 68,9% | član | |
| 14 | Grgurovce · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA GRGUROVCE |
214 | 75,7% | 3,1% | 79,0% | član | |
| 15 | Krivača · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA KRIVAČA |
266 | 65,0% | 2,3% | 62,1% | član |
|
| 16 | Šilovo · DRUŠTVENA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DRUŠTVENA ZGRADA ŠILOVO |
292 | 67,8% | 2,0% | 50,0% | član | |
| 17 | Geglja · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA GEGLJA |
133 | 82,7% | 0,9% | 76,1% | član | |
| 18 | Lalinovac · DRUŠTVENA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DRUŠTVENA ZGRADA LALINOVAC |
84 | 73,8% | 4,8% | 74,6% | član | |
| 19 | Prekopčelica · DRUŠTVENA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DRUŠTVENA ZGRADA PREKOPČELICA |
250 | 78,8% | 0,0% | 71,6% | član | |
| 20 | Štulac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA ŠTULAC |
163 | 63,2% | 0,0% | 83,5% | član | |
| 21 | Svinjarica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA SVINJARICA |
76 | 63,2% | 0,0% | 79,2% | član | |
| 22 | Bačevina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BAČEVINA |
72 | 51,4% | 0,0% | 83,8% | član | |
| 23 | Slišane · DRUŠTVENA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DRUŠTVENA ZGRADA SLIŠANE |
73 | 58,9% | 0,0% | 83,7% | član | |
| 24 | Konjino · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA KONJINO |
645 | 74,1% | 1,0% | 65,8% | član | |
| 25 | Ždeglovo · DRUŠTVENA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DRUŠTVENA ZGRADA ŽDEGLOVO |
447 | 81,0% | 1,1% | 71,2% | član | |
| 26 | Lugare · DRUŠTVENA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DRUŠTVENA ZGRADA LUGARE |
245 | 79,2% | 2,1% | 67,4% | član | |
| 27 | Donje Vranovce · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA DONJE VRANOVCE |
199 | 75,9% | 1,3% | 71,8% | član | |
| 28 | Veliko Vojlovce · DRUŠTVENA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DRUŠTVENA ZGRADA VELIKO VOJLOVCE |
175 | 70,3% | 4,1% | 67,8% | član | |
| 29 | Bošnjace · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BOŠNJACE |
666 | 75,2% | 1,6% | 62,9% | član | |
| 30 | Bošnjace · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BOŠNJACE |
513 | 76,4% | 2,3% | 63,2% | član | |
| 31 | Pertate · MESNA ZAJEDNICA PERTATE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA PERTATE, PERTATE |
532 | 79,1% | 1,0% | 68,8% | član | |
| 32 | Pertate · MESNA ZAJEDNICA PERTATE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA PERTATE, PERTATE |
394 | 75,1% | 1,4% | 67,8% | član | |
| 33 | Ćenovac · MESNA ZAJEDNICA ĆENOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA ĆENOVAC, ĆENOVAC |
280 | 84,6% | 0,8% | 74,5% | član | |
| 34 | Cekavica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA CEKAVICA |
306 | 88,6% | 1,5% | 63,7% | član | |
| 35 | Malo Vojlovce · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM KULTURE MALO VOJLOVCE |
135 | 92,6% | 1,6% | 78,0% | član |
|
| 36 | Togočevce · DRUŠTVENA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DRUŠTVENA ZGRADA TOGOČEVCE |
517 | 77,8% | 1,0% | 61,6% | član | |
| 37 | Goli Rid · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA GOLI RID |
115 | 73,9% | 1,2% | 76,2% | član | |
| 38 | Nova Topola · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA NOVA TOPOLA |
62 | 82,3% | 0,0% | 80,4% | član | |
| 39 | Klajić · DRUŠTVENA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DRUŠTVENA ZGRADA KLAJIĆ |
108 | 62,0% | 0,0% | 97,0% | član | |
| 40 | Lipovica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA LIPOVICA |
44 | 75,0% | 3,0% | 96,9% | član | |
| 41 | Buvce · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BUVCE |
106 | 59,4% | 0,0% | 73,0% | član | |
| 42 | Poroštica · DRUŠTVENA ZGRADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DRUŠTVENA ZGRADA POROŠTICA |
34 | 70,6% | 8,3% | 95,5% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 271 | 37 | 234 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 6 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 183 | 13 | 181 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 3 | 243 | 15 | 233 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 453 | 14 | 347 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 5 | 392 | 16 | 182 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 395 | 23 | 218 | 0 | 0 | 1 | 1 | 4 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 7 | 374 | 16 | 258 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 253 | 11 | 213 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 9 | 317 | 8 | 274 | 0 | 1 | 0 | 3 | 4 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 258 | 21 | 115 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 220 | 13 | 113 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 55 | 2 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 91 | 7 | 27 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 14 | 124 | 3 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 105 | 7 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 97 | 9 | 84 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 83 | 3 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 44 | 0 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 141 | 8 | 42 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 86 | 1 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 21 | 38 | 3 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 31 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 36 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 311 | 26 | 133 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 25 | 255 | 7 | 94 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 26 | 128 | 18 | 41 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 107 | 8 | 33 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 80 | 8 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 310 | 21 | 155 | 2 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 30 | 242 | 5 | 126 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 31 | 287 | 14 | 106 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 198 | 14 | 77 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 175 | 5 | 49 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 170 | 36 | 59 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 35 | 96 | 10 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 245 | 12 | 135 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 64 | 2 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 41 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 65 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 40 | 31 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 41 | 46 | 1 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 42 | 21 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 7.162 | 420 | 3.784 | 13 | 1 | 1 | 10 | 88 | 22 | 5 | 61 | 1 | 0 | 7 | 3 | 3 | 2 | 10 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 42 od 42
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 42 | 42 | 84 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 42 | 42 | 84 | |
| 3 | Studentska lista | 42 | 42 | 84 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 42 | 42 | 84 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 42 | 42 | 84 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 42 | 42 | 84 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 42 | 42 | 84 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 42 | 42 | 84 | |
| 7 | Ruska stranka | 42 | 41 | 83 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 42 | 41 | 83 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 42 | 41 | 83 | |
| 5 | SVM | 41 | 41 | 82 | |
| 8 | Autentična desnica | 22 | 22 | 44 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 19 | 19 | 38 | |
| 17 | Albanska koalicija | 5 | 5 | 10 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 17.9.2026. 18.9.2026. 21.9.2026. 24.9.2026. 25.9.2026. 30.9.2026. 2.10.2026. 9.10.2026. 10.10.2026. 13.10.2026. 15.10.2026. 20.10.2026. 30.10.2026. 3.11.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 14.10.2026. 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2) 30.10.2026.
- Odluke: 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2)
- Obaveštenja: 19.10.2026. 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 3 od 42 biračkih mesta za proveru (7,1%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 13 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,5% (ukupno 1,3%) · 64. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 1 od 3 izbora
- Izlaznost
- 73,1% · 4,2 poena više nego na celim izborima53. od 189 opština · ranije 69,3–74,8%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 61,8% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 41 (Predsednički 2022) → 42 · novih 5 · ne koristi se 5Upisanih 16.935 (Predsednički 2022) → 16.110, −4,9%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 42 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 42 | 16.110 | 11.774 | 73,1% | 1,5% |
|
3 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 42 | 16.749 | 12.533 | 74,8% | 2,0% |
|
8 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 41 | 16.935 | 11.730 | 69,3% | 2,1% |
|
3 |
Biračka mesta kroz izbore47 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.