Kolubarski upravni okrug · opština
Lajkovac
Biračkih mesta: 34 · Upisani birači: 11.150 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
77,8%
zemlja 68,9% · slične 66,2% · 13. od 189
Mesta sa upozorenjem
2 od 34
6% · zemlja 8,2% · slične 6,8%
Nevažeći listići
1,6%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 59. od 189
Upisani birači
11.150
2023: 11.447 (−2,6%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 34 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
2mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 11 AMBULANTA · Upisanih 225 → 297 (+32%); medijana promene u opštini −2%
- BM 20 OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" · Upisanih 319 → 418 (+31%); medijana promene u opštini −2%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
2mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (53,5%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 8.680 od 11.150 upisanih birača · izlaznost 77,8% · nevažećih listića 1,6%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista4.56753,5% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija3.72843,6% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1061,2% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 8. Autentična desnica540,6% zemlja 0,9%
- 9. Evropska Srbija240,3% zemlja 0,3%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)200,2% zemlja 0,5%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)120,1% zemlja 0,1%
- 7. Ruska stranka60,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka50,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)40,0% zemlja 0,5%
- 15. Ćale, ovo je za tebe40,0% zemlja 0,0%
- 18. Majka Srbija – Gruda40,0% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)20,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)20,0% zemlja 0,0%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo20,0% zemlja 0,1%
- 17. Albanska koalicija20,0% zemlja 0,6%
- 10. SDA Sandžaka10,0% zemlja 0,3%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 16 naselja, Studentska lista je prva u 14 (Lajkovac (varoš), Vračević, Rubribreza, Nepričava, Ćelije, Pepeljevac, Bajevac, Stepanje, Bogovađa, Donji Lajkovac, Ratkovac, Slovac, Strmovo, Pridvorica); Ujedinjena Srbija je prva u 2 (Jabučje, Markova Crkva).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Lajkovac (varoš) | 10 | 3.211 | 4.414 | 79,0% | Studentska lista 56,2% | 56,2% |
| Jabučje | 7 | 2.770 | 2.123 | 79,2% | Ujedinjena Srbija 50,3% · tesno | 47,0% |
| Vračević | 3 | 713 | 590 | 78,8% | Studentska lista 53,3% | 53,3% |
| Rubribreza | 1 | 733 | 571 | 78,5% | Studentska lista 54,7% | 54,7% |
| Nepričava | 1 | 532 | 441 | 81,2% | Studentska lista 52,0% | 52,0% |
| Ćelije | 1 | 625 | 430 | 70,0% | Studentska lista 52,0% | 52,0% |
| Pepeljevac | 1 | 566 | 427 | 72,4% | Studentska lista 53,5% | 53,5% |
| Bajevac | 2 | 446 | 380 | 77,9% | Studentska lista 58,7% | 58,7% |
| Stepanje | 1 | 374 | 302 | 70,9% | Studentska lista 48,8% · tesno | 48,8% |
| Bogovađa | 1 | 384 | 297 | 74,4% | Studentska lista 54,1% | 54,1% |
| Donji Lajkovac | 1 | 354 | 255 | 78,4% | Studentska lista 51,3% | 51,3% |
| Ratkovac | 1 | 288 | 246 | 85,8% | Studentska lista 50,5% | 50,5% |
| Slovac | 1 | 252 | 224 | 73,2% | Studentska lista 50,6% · tesno | 50,6% |
| Strmovo | 1 | 260 | 220 | 72,3% | Studentska lista 68,2% | 68,2% |
| Pridvorica | 1 | 159 | 149 | 70,5% | Studentska lista 58,1% | 58,1% |
| Markova Crkva | 1 | 98 | 81 | 71,6% | Ujedinjena Srbija 50,0% · tesno | 50,0% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 34 · za proveru: 2 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Lajkovac (varoš) · JP "GRADSKA ČISTOĆA" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14 · Adresa: JA "GRADSKA ČISTOĆA", Lajkovac,ul. Nosioca Albanske spomenice 66 |
594 | 79,6% | 1,5% | 53,9% | član | |
| 2 | Lajkovac (varoš) · LOŽIONICA Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: LOŽIONICA, LAJKOVAC,UL.LOŽIONIČKA BR.1 |
563 | 78,5% | 2,0% | 46,2% | član | |
| 3 | Lajkovac (varoš) · ELEKTRODISTRIBUCIJA Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15 · Adresa: ELEKTRODISTRIBUCIJA- LAJKOVAC,UL. LOŽIONIČKA BB |
330 | 78,5% | 0,4% | 60,5% | član | |
| 4 | Lajkovac (varoš) · JP "GRADSKA ČISTOĆA" Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9, 14 · Adresa: JP, GRADSKA ČISTOĆA, LAJKOVAC, UL. VOJVODE MIŠIĆA BR.138 |
251 | 71,3% | 1,1% | 56,5% | član | |
| 5 | Lajkovac (varoš) · PROSTORIJE OSNOVNOG SUDA UB U LAJKOVCU Kontrolori: liste 1, 3, 5, 8, 9, 12, 14 · Adresa: PROSTORIJE OSNOVNOG SUDA UB U LAJKOVCU,LAJKOVAC NOSIOCA |
466 | 82,0% | 1,6% | 62,0% | član | |
| 6 | Lajkovac (varoš) · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14 · Adresa: OŠ MILE DUBLJEVIĆ, LAJKOVAC, UL. SVETOG SAVE BR.3 |
352 | 79,0% | 1,8% | 64,8% | član | |
| 7 | Lajkovac (varoš) · BIOSKOP Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 14 · Adresa: BIOSKOP, LAJKOVAC, UL. VOJVODE MIŠIĆA BR.2 |
530 | 77,2% | 2,9% | 61,0% | član | |
| 8 | Lajkovac (varoš) · SREDNJA ŠKOLA "17.SEPTEMBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SREDNJA ŠKOLA ,,17. SEPTEMBAR", LAJKOVAC, UL. VUKA KARADŽIĆA BR.19 |
520 | 84,2% | 1,4% | 54,4% | član | |
| 9 | Bajevac · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15 · Adresa: OŠ, MILE DUBLJEVIĆ", BAJEVAC BB |
261 | 78,2% | 0,5% | 58,1% | član | |
| 10 | Bajevac · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 9, 12, 13, 14 · Adresa: OŠ,MILE DUBLJEVIĆ", BAJEVAC BE |
119 | 77,3% | 2,2% | 60,0% | član | |
| 11 | Bogovađa · AMBULANTA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14 · Adresa: AMBULANTA , BOGOVAĐA |
297 | 74,4% | 0,5% | 54,1% | član |
|
| 12 | Vračević · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 9, 12, 14 · Adresa: OŠ,MILE DUBLJEVIĆ" ,VRAČEVIĆ |
232 | 72,4% | 3,6% | 60,5% | član | |
| 13 | Vračević · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 14, 15 · Adresa: OŠMILE DUBLJEVIĆ" ,VRAČEVIĆ |
139 | 84,2% | 0,9% | 45,7% | član | |
| 14 | Vračević · SEOSKA KUĆA Kontrolori: liste 1, 3, 9, 14 · Adresa: SEOSKA KUĆA "VRAČEVIĆ |
219 | 82,2% | 1,1% | 51,7% | član | |
| 15 | Donji Lajkovac · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 12, 14 · Adresa: OŠ,MILE DUBLJEVIĆ" DONJI LAJKOVAC |
255 | 78,4% | 0,5% | 51,3% | član | |
| 16 | Jabučje · POSLOVNI PROSTOR NATAŠE ILIĆ Kontrolori: liste 1, 3, 9, 12, 13, 14 · Adresa: POSLOVNI PROSTOR NATAŠE ILIĆ, JABUČJE |
157 | 86,6% | 0,0% | 44,1% | član | |
| 17 | Jabučje · POSLOVNI PROSTOR ALEKSANDRA JEVRIĆA Kontrolori: liste 1, 3, 9, 14 · Adresa: POSLOVNI PROSTOR NATAŠE ILIĆ, JABUČJE |
548 | 70,1% | 1,8% | 34,7% | član | |
| 18 | Jabučje · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ,DIMITRIJE TUCOVIĆ" ,JABUČJE DONJI KRAJ |
311 | 83,3% | 1,5% | 45,1% | član | |
| 19 | Jabučje · POSLOVNI PROSTOR "PARCAN" Kontrolori: liste 1, 3, 9, 12, 14 |
253 | 86,6% | 2,3% | 58,9% | član | |
| 20 | Jabučje · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 9, 12, 13, 14 · Adresa: OŠ,DIMITRIJE TUCOVIĆ" IO DONJE JABUČJE,JABUČJE |
418 | 79,4% | 2,4% | 47,5% | član |
|
| 21 | Jabučje · KUĆA ŽIVKOVIĆ SLOBODANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 14 · Adresa: KUĆA ŽIVKOVIĆ SLOBODANA , JABUČJE |
369 | 82,4% | 1,3% | 56,0% | član | |
| 22 | Markova Crkva · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 14 · Adresa: OŠ,MILE DUBLJEVIĆ" "MARKOVA CRKVA |
81 | 71,6% | 3,4% | 50,0% | član | |
| 23 | Nepričava · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 8, 9, 12, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ,MILE DUBLJEVIĆ" ,NEPRIČAVA |
441 | 81,2% | 1,4% | 52,0% | član | |
| 24 | Pepeljevac · SEOSKA KUĆA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 14 · Adresa: SEOSKA KUĆA, PEPELJEVAC |
427 | 72,4% | 2,6% | 53,5% | član | |
| 25 | Pridvorica · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 9, 14 · Adresa: OŠ,MILE DUBLJEVIĆ" PRIDVORICA |
149 | 70,5% | 0,0% | 58,1% | član | |
| 26 | Ratkovac · DOM Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15 · Adresa: SEOSKI DOM, RATKOVAC |
246 | 85,8% | 1,4% | 50,5% | član | |
| 27 | Rubribreza · DOM Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9, 12, 13, 14, 15 · Adresa: DOM , RUBRIBREZA |
571 | 78,5% | 0,4% | 54,7% | član | |
| 28 | Jabučje · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 9, 12, 14 · Adresa: OŠ, DIMITRIJE TUCOVIĆ" IO DONJE JABUČJE, JABUČJE |
67 | 71,6% | 0,0% | 47,9% | član | |
| 29 | Slovac · AMBULANTA Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9, 14 · Adresa: AMBULANTA, SLOVAC |
224 | 73,2% | 1,2% | 50,6% | član | |
| 30 | Stepanje · POSLOVNI PROSTOR "IVA AGRAR" Kontrolori: liste 1, 3, 9, 12, 14 · Adresa: POSLOVNI PROSTOR "IVA AGRAR" STEPANJE |
302 | 70,9% | 1,4% | 48,8% | član | |
| 31 | Strmovo · DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9, 14 · Adresa: DOM,STRMOVO |
220 | 72,3% | 1,3% | 68,2% | član | |
| 32 | Lajkovac (varoš) · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9, 14, 16 · Adresa: OŠ,MILE DUBLJEVIĆ" "SELO LAJKOVAC |
369 | 74,5% | 2,9% | 50,2% | član | |
| 33 | Lajkovac (varoš) · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 8, 9, 14, 16 · Adresa: OŠ,MILE DUBLJEVIĆ" SELO LAJKOVAC |
439 | 80,6% | 2,8% | 57,0% | član | |
| 34 | Ćelije · OŠ "MILE DUBLJEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9, 12, 13, 14 · Adresa: OŠ, MILE DUBLJEVIĆ" ĆELIJE |
430 | 70,0% | 0,3% | 52,0% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 197 | 9 | 251 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 2 | 220 | 8 | 200 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 3 | 94 | 0 | 156 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 4 | 74 | 0 | 100 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 5 | 138 | 2 | 233 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 82 | 6 | 177 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 7 | 147 | 1 | 242 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 8 | 190 | 3 | 235 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 81 | 4 | 118 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 31 | 1 | 54 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 94 | 2 | 119 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 62 | 1 | 98 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 57 | 2 | 53 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 83 | 2 | 92 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 92 | 2 | 102 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 69 | 2 | 60 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 236 | 6 | 131 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 18 | 130 | 4 | 115 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 19 | 84 | 1 | 126 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 162 | 5 | 154 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 127 | 1 | 168 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 28 | 0 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 159 | 4 | 183 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 |
| 24 | 134 | 3 | 161 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 25 | 40 | 1 | 61 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 93 | 5 | 105 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 27 | 190 | 4 | 244 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 24 | 0 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 77 | 1 | 82 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 30 | 99 | 4 | 103 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 48 | 2 | 107 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 119 | 4 | 134 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| 33 | 139 | 5 | 196 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 34 | 128 | 11 | 156 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 3.728 | 106 | 4.567 | 4 | 0 | 2 | 6 | 54 | 24 | 1 | 20 | 5 | 2 | 2 | 4 | 12 | 2 | 4 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 34 od 34
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 34 | 34 | 68 | |
| 3 | Studentska lista | 34 | 34 | 68 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 34 | 29 | 63 | |
| 9 | Evropska Srbija | 33 | 27 | 60 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 23 | 15 | 38 | |
| 8 | Autentična desnica | 18 | 10 | 28 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 15 | 8 | 23 | |
| 5 | SVM | 13 | 4 | 17 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 7 | 3 | 10 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 6 | 2 | 8 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 5 | 0 | 5 | |
| 7 | Ruska stranka | 4 | 1 | 5 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 18.9.2026. 20.9.2026. 21.9.2026. 3.10.2026. 13.10.2026. 14.10.2026. (1) 14.10.2026. (2) 16.10.2026. 21.10.2026. (1) 21.10.2026. (2) 22.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Obaveštenja: 22.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 2 od 34 biračkih mesta za proveru (5,9%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 4 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,6% (ukupno 1,3%) · 59. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 77,8% · 9,0 poena više nego na celim izborima13. od 189 opština · ranije 68,1–72,9%
- Najviše glasova
- Studentska lista 53,5% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 35 (Predsednički 2022) → 34 · novih 2 · ne koristi se 3 · sa drugim brojem 3Upisanih 11.586 (Predsednički 2022) → 11.150, −3,8%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 34 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 34 | 11.150 | 8.680 | 77,8% | 1,6% |
|
2 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 34 | 11.447 | 8.345 | 72,9% | 3,2% |
|
2 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 35 | 11.586 | 7.894 | 68,1% | 3,3% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore37 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.