Braničevski upravni okrug · opština
Kučevo
Biračkih mesta: 39 · Upisani birači: 14.885 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
53,3%
zemlja 68,9% · slične 66,6% · 161. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 39
3% · zemlja 8,2% · slične 6,8%
Nevažeći listići
1,9%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 34. od 189
Upisani birači
14.885
2023: 15.307 (−2,8%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 34 OŠ "SLOBODAN JOVIĆ" - BRODICA · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
2od 39 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
- Lješnica · BM 10
- Zelenik · BM 7
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (59,3%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 7.938 od 14.885 upisanih birača · izlaznost 53,3% · nevažećih listića 1,9%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija4.61959,3% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista2.78335,7% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)2353,0% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 13
- 8. Autentična desnica640,8% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)300,4% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka110,1% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija110,1% zemlja 0,3%
- 4. Ljudski (Ljajić)90,1% zemlja 0,5%
- 15. Ćale, ovo je za tebe50,1% zemlja 0,0%
- 18. Majka Srbija – Gruda50,1% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka40,1% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo40,1% zemlja 0,1%
- 5. SVM20,0% zemlja 0,8%
- 12. Liberalno zelena stranka20,0% zemlja 0,1%
- 13. Biram pravdu (Bulić)20,0% zemlja 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)20,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 24 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 24 (Kučevo, Neresnica, Rabrovo, Mustapić, Voluja, Duboka, Brodica, Ševica, Radenka, Kaona, Turija, Mišljenovac, Rakova Bara, Kučajna, Bukovska, Vuković, Ceremošnja, Velika Bresnica, Lješnica, Cerovica, Sena, Srpce, Zelenik, Ravnište).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kučevo | 4 | 3.313 | 3.080 | 57,2% | Ujedinjena Srbija 47,8% · tesno | 47,8% |
| Neresnica | 4 | 1.464 | 1.878 | 52,4% | Ujedinjena Srbija 59,8% | 59,8% |
| Rabrovo | 2 | 755 | 852 | 61,4% | Ujedinjena Srbija 48,4% · tesno | 48,4% |
| Mustapić | 2 | 507 | 742 | 41,5% | Ujedinjena Srbija 69,6% | 69,6% |
| Voluja | 2 | 712 | 700 | 62,6% | Ujedinjena Srbija 61,3% | 61,3% |
| Duboka | 2 | 703 | 682 | 52,8% | Ujedinjena Srbija 71,5% | 71,5% |
| Brodica | 1 | 259 | 660 | 26,7% | Ujedinjena Srbija 71,3% | 71,3% |
| Ševica | 2 | 415 | 592 | 48,0% | Ujedinjena Srbija 59,8% | 59,8% |
| Radenka | 2 | 364 | 556 | 45,9% | Ujedinjena Srbija 83,2% | 83,2% |
| Kaona | 1 | 447 | 534 | 62,4% | Ujedinjena Srbija 63,3% | 63,3% |
| Turija | 1 | 293 | 451 | 47,5% | Ujedinjena Srbija 67,1% | 67,1% |
| Mišljenovac | 1 | 310 | 372 | 56,2% | Ujedinjena Srbija 60,9% | 60,9% |
| Rakova Bara | 1 | 280 | 364 | 47,0% | Ujedinjena Srbija 76,6% | 76,6% |
| Kučajna | 1 | 325 | 312 | 70,2% | Ujedinjena Srbija 58,4% | 58,4% |
| Bukovska | 2 | 286 | 282 | 52,5% | Ujedinjena Srbija 57,6% | 57,6% |
| Vuković | 1 | 151 | 247 | 49,4% | Ujedinjena Srbija 73,1% | 73,1% |
| Ceremošnja | 1 | 199 | 223 | 65,5% | Ujedinjena Srbija 67,6% | 67,6% |
| Velika Bresnica | 1 | 154 | 208 | 51,9% | Ujedinjena Srbija 54,3% | 54,3% |
| Lješnica | 1 | 109 | 188 | 48,9% | Ujedinjena Srbija 76,9% | 76,9% |
| Cerovica | 1 | 266 | 162 | 56,2% | Ujedinjena Srbija 61,8% | 61,8% |
| Sena | 1 | 117 | 161 | 57,8% | Ujedinjena Srbija 57,6% | 57,6% |
| Srpce | 1 | 68 | 148 | 42,6% | Ujedinjena Srbija 74,6% | 74,6% |
| Zelenik | 1 | 153 | 144 | 65,3% | Ujedinjena Srbija 66,0% | 66,0% |
| Ravnište | 1 | 81 | 108 | 50,9% | Ujedinjena Srbija 63,6% | 63,6% |
| (naselje nije utvrđeno) | 2 | – | 1.239 | 55,6% | Ujedinjena Srbija 55,1% | 55,1% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 39 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Velika Bresnica · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA VELIKA BRESNICA, SVETOSAVSKA BR. 22. |
208 | 51,9% | 2,8% | 54,3% | član | |
| 2 | Rabrovo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: DOM KULTURE RABROVO, DR ZORANA ĐINĐIĆA BR. 20. |
471 | 60,5% | 1,4% | 47,0% | član | |
| 3 | Rabrovo · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA RABROVO, DR ZORANA ĐINĐIĆA BR. 18. |
381 | 62,5% | 2,1% | 50,2% | član | |
| 4 | Mustapić · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 14 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA MUSTAPIĆ, SVETOG JEREMIJE BR. 51. |
394 | 42,1% | 2,4% | 66,0% | član | |
| 5 | Mustapić · OŠ "MILUTIN MILANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 14, 16 · Adresa: OŠ "MILUTIN MILANKOVIĆ" MUSTAPIĆ, SVETOG JEREMIJE BR. 78. |
348 | 40,8% | 3,5% | 73,7% | član | |
| 6 | Mišljenovac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: DOM KULTURE MIŠLJENOVAC, VASE ČARAPIĆA BR. 43. |
372 | 56,2% | 0,5% | 60,9% | član | |
| 7 | Zelenik · OŠ "MILUTIN MILANKOVIĆ" Kontrolori: liste 2, 3, 8 · Adresa: OŠ "MILUTIN MILANKOVIĆ" ZELENIK, SVETOSAVSKA BR. 8. |
144 | 65,3% | 0,0% | 66,0% | nema | |
| 8 | Vuković · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA VUKOVIĆ, VELIMIRA DAMNJANOVIĆA BR. 59. |
247 | 49,4% | 2,5% | 73,1% | član | |
| 9 | Srpce · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA SRPCE, MARŠALA TITA BR. 14. |
148 | 42,6% | 0,0% | 74,6% | član | |
| 10 | Lješnica · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 2, 3, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, LJEŠNICA, POŽAREVAČKA BR. 19. |
188 | 48,9% | 1,1% | 76,9% | nema | |
| 11 | Sena · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 14 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA SENA, SPASOVDANSKA BR. 21. |
161 | 57,8% | 1,1% | 57,6% | član | |
| 12 | Rakova Bara · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA RAKOVA BARA, SVETOG SAVE BR. 12. |
364 | 47,0% | 2,3% | 76,6% | član | |
| 13 | Turija · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 12, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA TURIJA, VELJKA DUGOŠEVIĆA BR. 23. |
451 | 47,5% | 1,9% | 67,1% | član | |
| 14 | Kaona · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 12, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA KAONA, SPASOVDANSKA BR. 27 |
534 | 62,4% | 1,8% | 63,3% | član | |
| 15 | Kučevo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 12 · Adresa: DOM KULTURE KUČEVO, TRG VELJKA DUGOŠEVIĆA BR. 30. |
726 | 64,0% | 0,6% | 48,3% | član | |
| 16 | Kučevo · ZGRADA OPŠTINE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 12, 14 · Adresa: ZGRADA OPŠTINE KUČEVO, SVETOG SAVE BR.76. |
573 | 58,8% | 3,0% | 45,6% | član | |
| 17 | Kučevo · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 14 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA KUČEVO, SVETOG SAVE BR.114. |
720 | 58,9% | 0,9% | 47,9% | član | |
| 18 | Kučevo · SREDNJA STUČNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11, 12, 14 · Adresa: SREDNJA STRUČNA ŠKOLA KUČEVO, ŽIKE POPOVIĆA BR.68. |
1.061 | 50,5% | 3,4% | 48,6% | član | |
| 19 | PRIVATNA ZGRADA MARKOVIĆ NEGOVANA (KOLONIJA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 11, 12 · Adresa: PRIVATNA ZGRADA MARKOVIĆ NEGOVANA ( KOLONIJA) |
1.019 | 55,2% | 1,6% | 54,4% | član | |
| 20 | Kučajna · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 12, 14, 16 · Adresa: DOM KULTURE KUČAJNA, SPASOVDANSKA BR. 48. |
312 | 70,2% | 2,3% | 58,4% | član | |
| 21 | Cerovica · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA CEROVICA, HOMOLJSKA BR. 29. |
162 | 56,2% | 2,2% | 61,8% | član | |
| 22 | Ceremošnja · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA CEREMOŠNJA, SVETOG SAVE BR. 35. |
223 | 65,5% | 2,7% | 67,6% | član | |
| 23 | Ravnište · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: DOM KULTURE RAVNIŠTE, RAVNIŠTARSKA BR. 58. |
108 | 50,9% | 0,0% | 63,6% | član | |
| 24 | Bukovska · OŠ "UGRIN BRANKOVIĆ" - BUKOVSKA SELO Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 14 · Adresa: OŠ "UGRIN BRANKOVIĆ" (BUKOVSKA - SELO) BUKOVSKA, SVETOG SAVE BR. 28. |
155 | 48,4% | 1,3% | 48,6% | član | |
| 25 | Bukovska · OŠ "UGRIN BRANKOVIĆ" - BUKOVSKA REKA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 14 · Adresa: OŠ "UGRIN BRANKOVIĆ" (BUKOVSKA REKA) BUKOVSKA, LOVAČKA BR. 133. |
127 | 57,5% | 11,0% | 67,7% | član | |
| 26 | Ševica · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA ŠEVICA, SVETOG SAVE BR. 141. |
398 | 46,5% | 1,6% | 57,7% | član | |
| 27 | Ševica · OŠ "UGRIN BRANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11 · Adresa: OŠ "UGRIN BRANKOVIĆ" ŠEVICA, SVETOG SAVE BR.151. |
194 | 51,0% | 0,0% | 63,6% | član | |
| 28 | Neresnica · PRIVATNA ZGRADA KOSTIĆ LJUBIŠE (LUNKA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11 · Adresa: PRIVATNA ZGRADA KOSTIĆ LJUBIŠE (LUNKA) |
517 | 53,8% | 1,8% | 61,5% | član | |
| 29 | Neresnica · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA NRESNICA, SVETE TROJICE BR. 7. |
424 | 43,2% | 0,5% | 58,8% | član | |
| 30 | Neresnica · OŠ "UGRIN BRANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11 · Adresa: OŠ "UGRIN BRANKOVIĆ" NERESNICA, HOMOLJSKA BR. 2. |
388 | 56,7% | 0,0% | 57,7% | član | |
| 31 | Neresnica · ZGRADA ZEMLJORADNIČKE ZADRUGE (GLOŽANA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11 · Adresa: ZGRADA ZEMLJORADNIČKE ZADRUGE (GLOŽANA) |
549 | 55,4% | 1,0% | 60,5% | član | |
| 32 | Voluja · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11 · Adresa: DOM KULTURE VOLUJA, SRPSKIH VLADARA BR. 54. |
237 | 64,1% | 0,7% | 60,3% | član | |
| 33 | Voluja · OŠ "SLOBODAN JOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11 · Adresa: OŠ "SLOBODAN JOVIĆ" VOLUJA, STEPE SEPANOVIĆA BR. 16. |
463 | 61,8% | 2,8% | 61,9% | član | |
| 34 | Brodica · OŠ "SLOBODAN JOVIĆ" - BRODICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 11 · Adresa: OŠ "SLOBODAN JOVIĆ" (BRODICA), BRODICA, CARICE MILICE BR. 57. |
660 | 26,7% | 6,8% | 71,3% | član |
|
| 35 | PRIVATNA ZGRADA LAZAREVIĆ SLATKICE (ZABARE) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 14, 16 · Adresa: PRIVATNA ZGRADA LAZAREVIĆ SLATKICA (ZABARE) |
220 | 57,7% | 0,8% | 57,9% | član | |
| 36 | Duboka · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA DUBOKA, SVETE TROJICE BR. 260. |
466 | 49,6% | 0,9% | 72,9% | član | |
| 37 | Duboka · PRIVATNA ZGRADA GOLUBOVIĆ GORANA (VALJA MARE) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 14, 16 · Adresa: PRIVATNA ZGRADA GOLUBOVIĆ GORANA (VALJA MARE) DUBOKA |
216 | 59,7% | 2,3% | 69,0% | član | |
| 38 | Radenka · OŠ "SLOBODAN JOVIĆ" - KLJUČATA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: OŠ "SLOBODAN JOVIĆ" (KLJUČATA) RADENKA, SVETOSAVSKA BR. 12. |
358 | 46,6% | 3,0% | 81,5% | član | |
| 39 | Radenka · OŠ "SLOBODAN JOVIĆ" - DEREZNA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: OŠ "SLOBODAN JOVIĆ" (DEREZNA) RADENKA, DOSITEJEVA BR. 1. |
198 | 44,4% | 0,0% | 86,4% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 57 | 3 | 44 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 132 | 10 | 133 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 117 | 8 | 100 | 1 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 4 | 107 | 11 | 41 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 101 | 14 | 18 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 126 | 6 | 70 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 62 | 4 | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 87 | 7 | 25 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 47 | 2 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 70 | 3 | 17 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 53 | 9 | 27 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 128 | 4 | 34 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 141 | 12 | 55 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 207 | 11 | 101 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 223 | 13 | 215 | 4 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| 16 | 149 | 6 | 166 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 201 | 13 | 195 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 18 | 252 | 15 | 233 | 0 | 0 | 0 | 0 | 13 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 19 | 301 | 11 | 229 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 125 | 1 | 82 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 55 | 2 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 96 | 1 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 35 | 2 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 36 | 0 | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 44 | 2 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 105 | 4 | 70 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 63 | 1 | 33 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 168 | 13 | 87 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 107 | 8 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 127 | 6 | 79 | 1 | 0 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 31 | 182 | 14 | 102 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 91 | 1 | 55 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 172 | 6 | 98 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 117 | 1 | 44 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 73 | 5 | 47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 167 | 3 | 56 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 87 | 1 | 37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 38 | 132 | 0 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 76 | 2 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 4.619 | 235 | 2.783 | 9 | 2 | 0 | 11 | 64 | 11 | 4 | 30 | 2 | 2 | 4 | 5 | 2 | 0 | 5 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 39 od 39
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 39 | 38 | 77 | |
| 8 | Autentična desnica | 39 | 38 | 77 | |
| 3 | Studentska lista | 38 | 38 | 76 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 37 | 33 | 70 | |
| 5 | SVM | 20 | 13 | 33 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 18 | 13 | 31 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 15 | 13 | 28 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 11 | 8 | 19 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 8 | 6 | 14 | |
| 9 | Evropska Srbija | 2 | 0 | 2 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 25.9.2026. (1) 25.9.2026. (2) 1.10.2026. 7.10.2026. (1) 7.10.2026. (2) 15.10.2026. 21.10.2026. (1) 21.10.2026. (2) 21.10.2026. (3) 21.10.2026. (4) 21.10.2026. (5)
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 19.10.2026.
- Odluke: 15.10.2026. (1) 15.10.2026. (2)
- Obaveštenja: 21.10.2026. (1) 21.10.2026. (2) 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 39 biračkih mesta za proveru (2,6%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 3 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,9% (ukupno 1,3%) · 34. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 53,3% · 15,6 poena manje nego na celim izborima161. od 189 opština · ranije 49,3–50,7%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 59,3% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 39 (Predsednički 2022) → 39Upisanih 15.439 (Predsednički 2022) → 14.885, −3,6%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 39 od 39 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 39 | 14.885 | 7.938 | 53,3% | 1,9% |
|
1 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 39 | 15.307 | 7.551 | 49,3% | 4,0% |
|
3 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 39 | 15.439 | 7.822 | 50,7% | 2,5% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore39 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.