Južnobanatski upravni okrug · opština
Kovin
Biračkih mesta: 26 · Upisani birači: 26.818 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 41 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
66,7%
zemlja 68,9% · slične 66,3% · 121. od 189
Mesta sa upozorenjem
4 od 26
15% · zemlja 8,2% · slične 6,0%
Nevažeći listići
1,6%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 50. od 189
Upisani birači
26.818
2023: 27.579 (−2,8%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 10 ZABAVIŠTE - TRPEZARIJA · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 26 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
1mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 12 OŠ "BORA RADIĆ" · Upisanih 973 → 1.175 (+21%); medijana promene u opštini −3%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (48,5%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 17.898 od 26.818 upisanih birača · izlaznost 66,7% · nevažećih listića 1,6%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista8.54548,5% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija8.03445,6% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)3331,9% zemlja 2,2%
- 5. SVM2641,5% zemlja 0,8%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 8. Autentična desnica1140,6% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)1100,6% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka450,3% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija450,3% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo250,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)210,1% zemlja 0,5%
- 10. SDA Sandžaka200,1% zemlja 0,3%
- 18. Majka Srbija – Gruda160,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe110,1% zemlja 0,0%
- 12. Liberalno zelena stranka100,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)40,0% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)30,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)30,0% zemlja 0,0%
- 17. Albanska koalicija10,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 10 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 8 (Bavanište, Deliblato, Gaj, Mramorak, Pločica, Dubovac, Malo Bavanište, Šumarak); Studentska lista je prva u 2 (Kovin, Skorenovac).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kovin | 8 | 11.623 | 10.801 | 71,0% | Studentska lista 54,4% | 54,4% |
| Bavanište | 4 | 5.082 | 4.643 | 65,8% | Ujedinjena Srbija 49,1% · tesno | 46,5% |
| Deliblato | 2 | 2.409 | 2.336 | 64,0% | Ujedinjena Srbija 47,8% · tesno | 47,0% |
| Gaj | 2 | 2.486 | 2.192 | 70,5% | Ujedinjena Srbija 48,5% · tesno | 47,6% |
| Skorenovac | 2 | 1.344 | 2.101 | 44,4% | Studentska lista 40,4% | 40,4% |
| Mramorak | 2 | 2.265 | 1.958 | 66,0% | Ujedinjena Srbija 53,4% | 42,2% |
| Pločica | 2 | 1.589 | 1.375 | 73,2% | Ujedinjena Srbija 52,2% | 40,2% |
| Dubovac | 1 | 1.002 | 972 | 65,1% | Ujedinjena Srbija 61,3% | 34,4% |
| Malo Bavanište | 1 | 228 | 251 | 56,6% | Ujedinjena Srbija 52,5% | 42,6% |
| Šumarak | 1 | 113 | 116 | 69,8% | Ujedinjena Srbija 59,3% | 39,5% |
| (naselje nije utvrđeno) | 1 | – | 73 | 69,9% | Ujedinjena Srbija 48,0% · tesno | 44,0% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 26 · za proveru: 4 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kovin · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KOVIN |, OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" Kovin (uč.br.2 - kabinet matematike) |
1.099 | 68,3% | 0,8% | 50,1% | član | |
| 2 | Kovin · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KOVIN |, OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" Kovin (uč.br.2 - kabinet matematike) |
1.266 | 69,3% | 2,1% | 57,7% | član |
|
| 3 | Kovin · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KOVIN III, Dom Kulture Kovin - izložbena galerija |
1.357 | 71,1% | 0,7% | 53,8% | član | |
| 4 | Kovin · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - UČIONICA BR. 13 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KOVIN IV, OŠ "Đura Jakšić" Kovin (učionica br.13) |
1.486 | 70,6% | 1,5% | 64,4% | član | |
| 5 | Kovin · OŠ "ĐURA JAKŠIĆ" - UČIONICA BR. 12 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KOVINU, OŠ "Đura Jakšić" Kovin (učionica br.14) |
1.424 | 72,2% | 1,2% | 54,8% | član | |
| 6 | Kovin · SSŠ "b. RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KOBUH VI, Gimnazija i SSŠ "B.Radičević" Kovin (učionica br.12) |
1.574 | 74,7% | 1,3% | 54,3% | član | |
| 7 | Kovin · ZGRADA DRUGE MZ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KOVIN VII, zgrada Druge MZ Kovin |
1.218 | 69,5% | 0,8% | 45,8% | član | |
| 8 | Kovin · VATROGASNI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KOVIN UK, Vatrogasni Dom Kovin |
1.377 | 70,5% | 2,7% | 51,9% | član |
|
| 9 | Bavanište · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BAVANIŠTE |, Dom kulture |
1.067 | 58,6% | 2,6% | 38,4% | član |
|
| 10 | Bavanište · OŠ "BORA RADIĆ" - GLAVNI ULAZ HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BAVANIŠTE II, OŠ "Bora Radić" (glavni ulaz-hol) |
1.186 | 63,4% | 1,1% | 46,2% | član | |
| 11 | Bavanište · ZABAVIŠTE - TREPEZARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BAVANIŠTE III, Zabavište (trpezarija) |
1.215 | 70,5% | 2,2% | 53,9% | član | |
| 12 | Bavanište · OŠ "BORA RADIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BAVANIŠTE IV, OŠ "Bora Radić" Bavanište (ulaz iz ul. B."Radić učionica br.1) |
1.175 | 70,0% | 1,6% | 45,1% | član |
|
| 13 | Deliblato · OŠ "PAJA MARGANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DELIBLATO 1, OŠ "Paja Marganović" Deliblato (učionica br.4) |
1.142 | 66,2% | 1,7% | 44,8% | član | |
| 14 | Deliblato · OŠ "PAJA MARGANOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DELIBLATO II, OŠ "Paja Marganović" Deliblato (učionica br.1) |
1.194 | 61,9% | 1,5% | 49,3% | član | |
| 15 | Mramorak · OŠ "SAVA MAKSIMOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 15, 16 · Adresa: MRAMORAK |, OŠ "Sava Maksimović" Mramorak (učionica br.1) |
1.013 | 67,2% | 2,2% | 42,8% | član | |
| 16 | Mramorak · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MRAMORAK II, Dom Kulture Mramorak |
945 | 64,7% | 2,1% | 41,5% | član | |
| 17 | Gaj · OŠ "MIŠA STOJKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: GAJ |, OŠ "Miša Stojković" Gaj |
1.052 | 70,0% | 2,7% | 43,2% | član | |
| 18 | Gaj · ZABAVIŠTE GAJ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: GAJ II, Zabavište Gaj |
1.140 | 71,1% | 1,7% | 51,5% | član | |
| 19 | Skorenovac · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 15 · Adresa: SKORENOVAC |, OŠ "Žarko Zrenjanin" Skorenovac |
1.040 | 43,1% | 1,1% | 42,7% | član | |
| 20 | Skorenovac · OŠ "ŽARKO ZRENJANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SKORENOVAC |, OŠ "Žarko Zrenjanin" - zabavište Skorenovac |
1.061 | 45,6% | 3,3% | 38,2% | član | |
| 21 | Pločica · OŠ "ĐURA FILIPOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PLOČICA 1, OŠ "Đura Filipović" Pločica |
1.287 | 74,0% | 0,9% | 41,4% | član | |
| 22 | Pločica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: PLOČICA 1, Osnovna škola u Pločičkom ritu |
88 | 61,4% | 0,0% | 20,4% | član | |
| 23 | Dubovac · OŠ "PREDRAG KOŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DUBOVAC, OŠ "Predrag Kožić" Dubovac |
972 | 65,1% | 2,1% | 34,4% | član | |
| 24 | Šumarak · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ŠUMARAK, Dom Kulture Šumarak |
116 | 69,8% | 0,0% | 39,5% | član | |
| 25 | Malo Bavanište · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4 · Adresa: MALO BAVANIŠTE, Dom kulture Malo Bavanište |
251 | 56,6% | 0,7% | 42,6% | član | |
| 26 | DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: BELI BREG, Dom kulture Beli breg |
73 | 69,9% | 2,0% | 44,0% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 339 | 15 | 373 | 0 | 1 | 0 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 324 | 18 | 496 | 1 | 1 | 1 | 4 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 3 | 399 | 15 | 515 | 1 | 10 | 0 | 3 | 7 | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 336 | 15 | 665 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | 1 | 6 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 401 | 21 | 557 | 1 | 10 | 0 | 1 | 10 | 3 | 0 | 9 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 6 | 469 | 28 | 630 | 2 | 2 | 0 | 3 | 12 | 2 | 0 | 4 | 1 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 3 |
| 7 | 417 | 14 | 385 | 0 | 6 | 0 | 3 | 4 | 0 | 1 | 4 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 417 | 10 | 490 | 3 | 3 | 0 | 0 | 11 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 362 | 6 | 234 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 369 | 13 | 344 | 2 | 2 | 0 | 2 | 3 | 1 | 1 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 342 | 19 | 451 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | 3 | 1 | 11 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 12 | 399 | 20 | 365 | 2 | 2 | 1 | 2 | 4 | 0 | 1 | 12 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 13 | 374 | 13 | 333 | 0 | 3 | 0 | 3 | 9 | 0 | 1 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 14 | 329 | 22 | 359 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 2 | 1 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 15 | 355 | 12 | 285 | 1 | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 1 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 16 | 320 | 11 | 248 | 0 | 2 | 0 | 4 | 6 | 4 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 373 | 11 | 309 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 7 | 4 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 |
| 18 | 360 | 11 | 410 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 4 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 19 | 144 | 4 | 189 | 1 | 96 | 0 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 159 | 2 | 179 | 1 | 119 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 21 | 478 | 30 | 390 | 2 | 2 | 0 | 4 | 20 | 4 | 1 | 8 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 42 | 1 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 380 | 15 | 213 | 2 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 48 | 0 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 74 | 4 | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 26 | 24 | 3 | 22 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 8.034 | 333 | 8.545 | 21 | 264 | 3 | 45 | 114 | 45 | 20 | 110 | 10 | 3 | 25 | 11 | 4 | 1 | 16 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 26 od 26
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 26 | 26 | 52 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 26 | 26 | 52 | |
| 3 | Studentska lista | 26 | 26 | 52 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 25 | 24 | 49 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 25 | 24 | 49 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 25 | 23 | 48 | |
| 7 | Ruska stranka | 25 | 22 | 47 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 24 | 23 | 47 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 24 | 23 | 47 | |
| 8 | Autentična desnica | 23 | 21 | 44 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 21 | 16 | 37 | |
| 5 | SVM | 9 | 8 | 17 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 4 | 4 | 8 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 20.9.2026. 24.9.2026. 6.10.2026. 9.10.2026. 13.10.2026. 14.10.2026. 16.10.2026. 22.10.2026. 27.10.2026. (1) 27.10.2026. (2)
- Izveštaji: 27.10.2026.
- Rešenja: 14.10.2026. 16.10.2026.
- Odluke: 16.10.2026. (1) 16.10.2026. (2) 19.10.2026.
- Obaveštenja: 16.10.2026. (1) 16.10.2026. (2) 20.10.2026. 25.10.2026. 27.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 4 od 26 biračkih mesta za proveru (15,4%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 6 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,6% (ukupno 1,3%) · 50. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 4 od 4 izbora
- Izlaznost
- 66,7% · 2,2 poena manje nego na celim izborima121. od 189 opština · ranije 56,9–58,0%
- Najviše glasova
- Studentska lista 48,5% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 25 (Predsednički 2022) → 26 · novih 7 · ne koristi se 6 · sa drugim brojem 16Upisanih 27.807 (Predsednički 2022) → 26.818, −3,6%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 12 od 26 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 26 | 26.818 | 17.898 | 66,7% | 1,6% |
|
4 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 25 | 27.696 | 15.760 | 56,9% | 3,7% |
|
2 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 25 | 27.579 | 15.757 | 57,1% | 3,7% |
|
1 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 25 | 27.807 | 16.125 | 58,0% | 3,3% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore32 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.