Severnobanatski upravni okrug · opština
Kanjiža
Biračkih mesta: 33 · Upisani birači: 20.662 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 41 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
55,8%
zemlja 68,9% · slične 66,6% · 157. od 189
Mesta sa upozorenjem
4 od 33
12% · zemlja 8,2% · slične 6,1%
Nevažeći listići
3,5%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 4. od 189
Upisani birači
20.662
2023: 21.076 (−2,0%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 12 OMLADINSKI DOM · 2 od 4 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 33 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 5 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (39,6%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 11.527 od 20.662 upisanih birača · izlaznost 55,8% · nevažećih listića 3,5%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 5. SVM4.40739,6% zemlja 0,8%
- 3. Studentska lista3.35330,1% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija2.73424,6% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)4824,3% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)370,3% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija300,3% zemlja 0,3%
- 8. Autentična desnica140,1% zemlja 0,9%
- 7. Ruska stranka130,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)100,1% zemlja 0,5%
- 12. Liberalno zelena stranka80,1% zemlja 0,1%
- 13. Biram pravdu (Bulić)70,1% zemlja 0,0%
- 10. SDA Sandžaka60,1% zemlja 0,3%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo60,1% zemlja 0,1%
- 17. Albanska koalicija60,1% zemlja 0,6%
- 6. SPP (Zukorlić)40,0% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe40,0% zemlja 0,0%
- 18. Majka Srbija – Gruda30,0% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)20,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 12 naselja, SVM je prva u 9 (Male Pijace, Martonoš, Trešnjevac, Orom, Adorjan, Totovo Selo, Doline, Mali Pesak, Novo Selo); Ujedinjena Srbija je prva u 2 (Horgoš, Velebit); Studentska lista je prva u jednom (Kanjiža).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kanjiža | 11 | 8.067 | 7.960 | 54,7% | Studentska lista 38,7% · tesno | 37,4% |
| Horgoš | 6 | 4.608 | 4.426 | 54,7% | Ujedinjena Srbija 32,3% · tesno | 28,6% |
| Male Pijace | 3 | 1.412 | 1.645 | 57,1% | SVM 50,7% | 50,7% |
| Martonoš | 2 | 1.429 | 1.515 | 51,7% | SVM 45,7% | 45,7% |
| Trešnjevac | 2 | 1.433 | 1.404 | 59,2% | SVM 44,5% | 44,5% |
| Orom | 2 | 1.128 | 1.088 | 63,0% | SVM 53,4% | 53,4% |
| Adorjan | 1 | 792 | 752 | 53,2% | SVM 56,1% | 56,1% |
| Totovo Selo | 1 | 478 | 448 | 62,5% | SVM 65,0% | 65,0% |
| Doline | 1 | 236 | 221 | 50,2% | SVM 63,3% | 63,3% |
| Velebit | 1 | 224 | 179 | 71,5% | Ujedinjena Srbija 54,0% | 4,0% |
| Mali Pesak | 1 | 63 | 93 | 53,8% | SVM 62,0% | 62,0% |
| Novo Selo | 1 | 96 | 88 | 55,7% | SVM 40,0% · tesno | 40,0% |
| (naselje nije utvrđeno) | 1 | – | 843 | 58,8% | Studentska lista 44,3% | 29,0% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 33 · za proveru: 4 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Adorjan · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 14, 16, 17 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ» ADORJAN, MARŠALA TITA BR. 9 |
752 | 53,2% | 6,0% | 56,1% | član | |
| 2 | Horgoš · VATROGASNI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 11, 16, 17 · Adresa: VATROGASNI DOM HORGOŠ, BARTOK BELE BR. 14 |
1.102 | 52,5% | 1,9% | 31,9% | član |
|
| 3 | Horgoš · DOM PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 11, 14, 16, 17 · Adresa: DOM PENZIONERA HORGOŠ, KANJIŠKI PUT BR. 34 |
883 | 58,0% | 5,7% | 19,5% | član | |
| 4 | Horgoš · OŠ "KARAS KAROLINA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 11, 12, 14, 17 · Adresa: OŠ "KARAS KAROLINA" HORGOŠ, KARASOVA BR. 14 |
500 | 52,8% | 0,4% | 14,8% | član |
|
| 5 | Horgoš · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 11, 14, 16, 17 · Adresa: DOM KULTURE HORGOŠ, VELIKA BR. 2 |
469 | 52,9% | 4,8% | 36,4% | član | |
| 6 | Horgoš · MESNA ZAJEDNICA HORGOŠ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 14, 16, 17 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA HORGOŠ, HORGOŠ, ŽELEZNIČKA BR. 16 |
1.034 | 52,8% | 3,3% | 37,1% | član | |
| 7 | Horgoš · FK HORGOŠ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 12, 16, 17 · Adresa: FK HORGOŠ, HORGOŠ, VOJVOĐANSKA BR. 3 |
438 | 61,9% | 4,4% | 27,8% | član | |
| 8 | Kanjiža · KUGLANA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 11, 12, 14, 16, 17 · Adresa: KUGLANA, KANJIŽA, PUT NARODNIH HEROJA BB |
751 | 52,5% | 3,3% | 40,9% | član | |
| 9 | Kanjiža · OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 11, 14, 16, 17 · Adresa: OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ", KANJIŽA, ŠIROKA BR. 72 |
930 | 51,3% | 4,2% | 43,1% | član | |
| 10 | Kanjiža · AMC "PAP PAL" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 11, 14, 16, 17 · Adresa: AMC "PAP PAL", KANJIŽA, ALEJA KESTENOVA BR. 31 |
684 | 55,8% | 1,3% | 37,7% | član | |
| 11 | Kanjiža · PU "NAŠI BISERI" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 11, 12, 14, 16, 17 · Adresa: PU "NAŠI BISERI", KANJIŽA, SIBINJANIN JANKA BR. 42 |
924 | 55,0% | 3,5% | 42,0% | član |
|
| 12 | Kanjiža · OMLADINSKI DOM Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 11, 12, 14, 16, 17 · Adresa: OMLADINSKI DOM, KANJIŽA, GLAVNA BR. 32 |
883 | 52,5% | 2,8% | 33,7% | član |
|
| 13 | OKY "CNESA" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 11, 12, 14, 16, 17 |
843 | 58,8% | 2,6% | 29,0% | član | |
| 14 | Kanjiža · "TAD UNIVERZAL" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 9, 11, 12, 14, 16, 17 · Adresa: "TAD UNIVERZAL", KANJIŽA, SUBOTIČKI PUT BR. 50 |
744 | 55,2% | 3,6% | 29,8% | član | |
| 15 | Kanjiža · VATROGASNI DOM Kontrolori: liste 1, 3, 5, 11, 12, 14, 16, 17 · Adresa: VATROGASNI DOM, KANJIŽA, KARAĐORĐEVA BR. 31 |
698 | 52,7% | 2,4% | 36,5% | član | |
| 16 | Kanjiža · REGIONALNI KREATIVNI ATELJE KANJIŽA Kontrolori: liste 5, 11, 14, 16, 17 · Adresa: REGIONALNI KREATIVNI ATELJE KANJIŽA, KANJIŽA, TRG GLAVNI BR. 9 |
619 | 59,6% | 2,2% | 42,1% | član | |
| 17 | Kanjiža · CENTAR ZA PRUŽANJE USLUGA SOCIJALNE ZAŠTITE Kontrolori: liste 1, 3, 5, 11, 12, 14, 16, 17 · Adresa: CENTAR ZA PRUŽANJE USLUGA SOCIJALNE ZAŠTITE, KANJIŽA, PETEFI |
947 | 57,0% | 1,9% | 36,4% | član | |
| 18 | Kanjiža · "ENKA-PUTNIČKI" D.O.O. Kontrolori: liste 1, 3, 5, 12, 14, 16, 17 · Adresa: "ENKA-PUTNIČKI"« D.O.O. KANJIŽA, MAJSKA BR. 1 |
596 | 53,9% | 7,2% | 36,9% | član | |
| 19 | Male Pijace · VATROGASNI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 9, 14, 17 · Adresa: VATROGASNI DOM, MALE PIJACE, BRATSTVA JEDINSTVA BR. 12 |
589 | 59,6% | 1,4% | 50,6% | član | |
| 20 | Male Pijace · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 14, 17 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, MALE PIJACE, ARANJ JANOŠA BR. 5 |
584 | 58,4% | 2,6% | 52,7% | član | |
| 21 | Male Pijace · OBJEKAT UDRUŽENJA GRAĐANA "ARS NATURAE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 14, 17 · Adresa: OBJEKAT UDRUŽENJA GRAĐANA "APC NATURAE", MALE PIJACE, SEGEDINSKI |
472 | 52,3% | 6,1% | 47,8% | član | |
| 22 | Martonoš · MESNA ZAJEDNICA MARTONOŠ Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 11, 14, 17 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA MARTONOŠ, MARTONOŠ, TRG SLOBODE BR. 1 |
964 | 52,1% | 6,2% | 45,0% | član | |
| 23 | Martonoš · LOVAČKI DOM Kontrolori: liste 1, 3, 5, 11, 14, 17 · Adresa: LOVAČKI DOM, MARTONOŠ, MARŠALA TITA BR. 71 |
551 | 51,2% | 5,0% | 47,0% | član | |
| 24 | Mali Pesak · STARA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 11, 14, 17 · Adresa: STARA ŠKOLA, MALI PESAK, DOŽA ĐERĐA BR. 6 |
93 | 53,8% | 0,0% | 62,0% | član | |
| 25 | Orom · OŠ "ARANJ JANOŠ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 14, 17 · Adresa: OŠ "ARANJ JANOŠ", OROM, VELIKI PUT BR. 141 |
614 | 62,9% | 5,2% | 52,7% | član | |
| 26 | Orom · MZ OROM Kontrolori: liste 1, 3, 5, 11, 14, 17 · Adresa: MZ OROM, OROM, VELIKI PUT BR. 202 |
474 | 63,1% | 1,3% | 54,2% | član | |
| 27 | Doline · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 5, 11, 14, 17 · Adresa: DOM KULTURE, DOLINE, PETEFI ŠANDORA BR. 102 |
221 | 50,2% | 1,8% | 63,3% | član | |
| 28 | Novo Selo · SEOSKI DOM Kontrolori: liste 1, 3, 5, 11, 17 · Adresa: SEOSKI DOM, NOVO SELO, JOKAI MORA BR. 29 |
88 | 55,7% | 8,2% | 40,0% | član | |
| 29 | Trešnjevac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 11, 12, 14, 16, 17 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, TREŠNJEVAC, MARŠALA TITA BR. 73 |
1.067 | 59,1% | 4,0% | 44,6% | član | |
| 30 | Trešnjevac · SEOSKI DOM Kontrolori: liste 1, 3, 5, 11, 12, 14, 16, 17 · Adresa: SEOSKI DOM, TREŠNJEVAC, 29. NOVEMBRA BR. 2 |
337 | 59,3% | 2,0% | 44,4% | član | |
| 31 | Totovo Selo · VATROGASNI DOM Kontrolori: liste 1, 3, 5, 11, 14, 16, 17 · Adresa: VATROGASNI DOM, TOTOVO SELO, VATROGASNA BR. 2 |
448 | 62,5% | 2,1% | 65,0% | član | |
| 32 | Velebit · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 3, 5, 11, 14, 16, 17 · Adresa: DOM KULTURE, VELEBIT, ĐURE MANDARIĆA BR. 7 |
179 | 71,5% | 1,6% | 4,0% | član | |
| 33 | Kanjiža · ZEMLJORADNIČKA ZADRUGA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 11, 16, 17 · Adresa: ZEMLJORADNIČKA ZADRUGA, ZIMONIĆ, SIME ŠOLAJE BB |
184 | 65,2% | 5,0% | 18,4% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 99 | 7 | 54 | 0 | 211 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 |
| 2 | 135 | 80 | 162 | 1 | 181 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 222 | 51 | 108 | 0 | 94 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| 4 | 134 | 45 | 41 | 1 | 39 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 5 | 44 | 21 | 82 | 1 | 86 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 122 | 89 | 116 | 0 | 196 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 98 | 46 | 38 | 0 | 72 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 8 | 91 | 3 | 120 | 0 | 156 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 9 | 91 | 3 | 160 | 0 | 197 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| 10 | 83 | 6 | 139 | 0 | 142 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 106 | 7 | 166 | 1 | 206 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 12 | 90 | 3 | 202 | 1 | 152 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 117 | 4 | 214 | 0 | 140 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 99 | 6 | 171 | 1 | 118 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 67 | 4 | 150 | 0 | 131 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 55 | 1 | 151 | 0 | 152 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 98 | 10 | 223 | 0 | 193 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 69 | 4 | 111 | 1 | 110 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 49 | 15 | 106 | 0 | 175 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 35 | 30 | 88 | 0 | 175 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 55 | 8 | 57 | 0 | 111 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 132 | 10 | 112 | 1 | 212 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 95 | 4 | 35 | 0 | 126 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 11 | 1 | 7 | 0 | 31 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 38 | 1 | 130 | 0 | 193 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 44 | 0 | 87 | 0 | 160 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 10 | 0 | 28 | 0 | 69 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 9 | 1 | 17 | 0 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 216 | 2 | 110 | 1 | 270 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 70 | 0 | 39 | 0 | 87 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 37 | 7 | 47 | 1 | 178 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 68 | 4 | 44 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 33 | 45 | 9 | 38 | 0 | 21 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 2.734 | 482 | 3.353 | 10 | 4.407 | 4 | 13 | 14 | 30 | 6 | 37 | 8 | 7 | 6 | 4 | 2 | 6 | 3 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 33 od 33
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 5 | SVM | 33 | 33 | 66 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 32 | 32 | 64 | |
| 17 | Albanska koalicija | 33 | 26 | 59 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 29 | 24 | 53 | |
| 3 | Studentska lista | 31 | 19 | 50 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 22 | 18 | 40 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 25 | 10 | 35 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 12 | 8 | 20 | |
| 9 | Evropska Srbija | 15 | 3 | 18 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 10 | 8 | 18 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 8 | Autentična desnica | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 15.9.2026. 21.9.2026. 24.9.2026. (1) 24.9.2026. (2) 2.10.2026. (1) 2.10.2026. (2) 6.10.2026. 15.10.2026. 16.10.2026. 18.10.2026. 19.10.2026. 22.10.2026. 26.10.2026. (1) 26.10.2026. (2) 5.11.2026. (1) 5.11.2026. (2) 5.11.2026. (3)
- Izveštaji: 5.11.2026.
- Rešenja: 2.10.2026. 16.10.2026. 20.10.2026.
- Odluke: 22.10.2026. (1) 22.10.2026. (2)
- Obaveštenja: 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 4 od 33 biračkih mesta za proveru (12,1%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 5 · na bar dvoje: 1Nevažeći 3,5% (ukupno 1,3%) · 4. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 2 od 4 izbora
- Izlaznost
- 55,8% · 13,1 poena manje nego na celim izborima157. od 189 opština · ranije 50,5–52,0%
- Najviše glasova
- SVM 39,6% (ukupno 0,8%)Na 1 od 4 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 35 (Predsednički 2022) → 33 · novih 3 · ne koristi se 5 · sa drugim brojem 26Upisanih 21.255 (Predsednički 2022) → 20.662, −2,8%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 28 od 33 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 33 | 20.662 | 11.527 | 55,8% | 3,5% |
|
4 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 35 | 21.062 | 10.898 | 51,7% | 2,6% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 35 | 21.076 | 10.954 | 52,0% | 2,3% |
|
1 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 35 | 21.255 | 10.725 | 50,5% | 4,0% |
|
1 |
Biračka mesta kroz izbore38 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" | 4 | 0 |
| 2 | VATROGASNI DOM | 4 | 1 |
| 3 | DOM PENZIONERA | 4 | 0 |
| 4 | OŠ "KARAS KAROLINA" | 4 | 1 |
| 5 | DOM KULTURE Ranije: BM 6 |
4 | 0 |
| 6 | MESNA ZAJEDNICA HORGOŠ Ranije: BM 5 |
4 | 0 |
| 7 | FK HORGOŠ Ranije: BM 8 |
4 | 0 |
| 8 | KUGLANA Ranije: BM 10 |
4 | 0 |
| 9 | OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Ranije: BM 11 |
4 | 0 |
| 10 | AMC "PAP PAL" Ranije: BM 12 |
4 | 0 |
| 11 | PU "NAŠI BISERI" Ranije: BM 13 |
4 | 1 |
| 12 | OMLADINSKI DOM Ranije: BM 14 |
4 | 2 |
| 13 | OKY "CNESA" | 1 | 0 |
| 14 | "TAD UNIVERZAL" Ranije: BM 16 |
4 | 0 |
| 15 | VATROGASNI DOM Ranije: BM 17 |
4 | 0 |
| 16 | REGIONALNI KREATIVNI ATELJE KANJIŽA | 1 | 0 |
| 17 | CENTAR ZA PRUŽANJE USLUGA SOCIJALNE ZAŠTITE Ranije: BM 19 |
4 | 0 |
| 18 | "ENKA-PUTNIČKI" D.O.O. Ranije: BM 20 |
4 | 0 |
| 19 | VATROGASNI DOM Ranije: BM 21 |
4 | 0 |
| 20 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 22 |
4 | 0 |
| 21 | OBJEKAT UDRUŽENJA GRAĐANA "ARS NATURAE" Ranije: BM 23 |
4 | 0 |
| 22 | MESNA ZAJEDNICA MARTONOŠ Ranije: BM 24 |
4 | 0 |
| 23 | LOVAČKI DOM Ranije: BM 25 |
4 | 1 |
| 24 | STARA ŠKOLA Ranije: BM 26 |
4 | 0 |
| 25 | OŠ "ARANJ JANOŠ" Ranije: BM 27 |
4 | 0 |
| 26 | MZ OROM Ranije: BM 28 |
4 | 0 |
| 27 | DOM KULTURE Ranije: BM 29 |
4 | 0 |
| 28 | SEOSKI DOM Ranije: BM 30 |
4 | 0 |
| 29 | MESNA ZAJEDNICA Ranije: BM 31 |
4 | 0 |
| 30 | SEOSKI DOM Ranije: BM 32 |
4 | 0 |
| 31 | VATROGASNI DOM Ranije: BM 33 |
4 | 0 |
| 32 | DOM KULTURE | 1 | 0 |
| 33 | ZEMLJORADNIČKA ZADRUGA Ranije: BM 35 |
4 | 0 |
| 7 | A. D. "VITAMIN" Poslednji put: Pokrajinski 2023 |
3 | 0 |
| 9 | STAMBENA ZGRADA BIRO ERNESTA Poslednji put: Pokrajinski 2023 |
3 | 0 |
| 15 | OKU "CNESA" Poslednji put: Pokrajinski 2023 |
3 | 0 |
| 18 | PU "NAŠI BISERI" Poslednji put: Pokrajinski 2023 |
3 | 0 |
| 34 | OŠ "JOVAN JOVANOVIĆ ZMAJ" Poslednji put: Pokrajinski 2023 |
3 | 0 |