Grad Beograd · opština
Gradska opština Grocka
Biračkih mesta: 52 · Upisani birači: 73.870 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON · deo grada Beograd (17 opština) →
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 19 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
68,7%
zemlja 68,9% · slične 68,8% · 105. od 189
Mesta sa upozorenjem
20 od 52
38% · zemlja 8,2% · slične 8,1%
Nevažeći listići
1,2%
zemlja 1,3% · slične 1,3% · 146. od 189
Upisani birači
73.870
2023: 74.084 (−0,3%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
18mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 12 STARA ŠKOLA RAMNICE · 4 od 4 izbora
- BM 29 OŠ "MILOJE VASIĆ" · 3 od 4 izbora
- BM 30 OŠ "MILIVOJE STOJKOVIĆ" · 3 od 4 izbora
- BM 1 LOVAČKI DOM · 2 od 4 izbora
- BM 2 OŠ "IVO LOLA RIBAR" · 2 od 4 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 52 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
14mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 26 OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" · Upisanih 1.195 → 1.519 (+27%); medijana promene u opštini −22%
- BM 38 DOM KULTURE · Upisanih 1.180 → 1.176 (−0%); medijana promene u opštini −22%
- BM 12 STARA ŠKOLA RAMNICE · Upisanih 1.612 → 1.598 (−1%); medijana promene u opštini −22%
- BM 9 OŠ "NIKOLA TESLA" (STARA ŠKOLA) · Upisanih 1.804 → 1.787 (−1%); medijana promene u opštini −22%
- BM 37 OŠ "MILIVOJE STOJKOVIĆ" · Upisanih 1.117 → 1.103 (−1%); medijana promene u opštini −22%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
16mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- BM 1 LOVAČKI DOM
- BM 2 OŠ "IVO LOLA RIBAR"
- BM 6 OŠ "ILIJA GARAŠANIN"
- BM 8 OŠ "NIKOLA TESLA" (STARA ŠKOLA)
- BM 9 OŠ "NIKOLA TESLA" (STARA ŠKOLA)
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (54,6%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 50.776 od 73.870 upisanih birača · izlaznost 68,7% · nevažećih listića 1,2%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista27.37654,6% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija20.17940,2% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1.1562,3% zemlja 2,2%
- 8. Autentična desnica5551,1% zemlja 0,9%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)3910,8% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija1180,2% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka830,2% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo510,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)500,1% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda500,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)480,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka280,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe280,1% zemlja 0,0%
- 6. SPP (Zukorlić)180,0% zemlja 0,3%
- 5. SVM130,0% zemlja 0,8%
- 13. Biram pravdu (Bulić)90,0% zemlja 0,0%
- 10. SDA Sandžaka50,0% zemlja 0,3%
- 17. Albanska koalicija30,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 15 naselja, Studentska lista je prva u 10 (Kaluđerica, Leštane, Vrčin, Grocka, Vinča, Boleč, Begaljica, Ritopek, Zaklopača, Brestovik); Ujedinjena Srbija je prva u 5 (Umčari, Dražanj, Pudarci, Kamendol, Živkovac).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Kaluđerica | 15 | 28.483 | 24.550 | 68,4% | Studentska lista 56,8% | 56,8% |
| Leštane | 6 | 10.454 | 9.039 | 68,8% | Studentska lista 53,0% | 53,0% |
| Vrčin | 5 | 8.601 | 7.763 | 70,2% | Studentska lista 55,4% | 55,4% |
| Grocka | 5 | 8.154 | 7.648 | 68,6% | Studentska lista 56,0% | 56,0% |
| Vinča | 4 | 6.924 | 6.133 | 70,1% | Studentska lista 56,0% | 56,0% |
| Boleč | 4 | 5.955 | 5.423 | 71,1% | Studentska lista 56,1% | 56,1% |
| Begaljica | 2 | 2.715 | 2.675 | 64,2% | Studentska lista 49,4% · tesno | 49,4% |
| Umčari | 2 | 2.293 | 2.279 | 62,3% | Ujedinjena Srbija 49,0% · tesno | 44,7% |
| Ritopek | 2 | 2.669 | 2.275 | 70,2% | Studentska lista 54,5% | 54,5% |
| Zaklopača | 2 | 2.125 | 1.972 | 66,9% | Studentska lista 57,9% | 57,9% |
| Dražanj | 1 | 1.203 | 1.140 | 66,2% | Ujedinjena Srbija 48,0% | 42,5% |
| Pudarci | 1 | 1.209 | 1.072 | 71,4% | Ujedinjena Srbija 47,2% | 39,2% |
| Brestovik | 1 | 928 | 833 | 70,1% | Studentska lista 49,9% | 49,9% |
| Kamendol | 1 | 795 | 788 | 68,8% | Ujedinjena Srbija 48,5% · tesno | 43,5% |
| Živkovac | 1 | 302 | 280 | 71,1% | Ujedinjena Srbija 53,1% | 39,8% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 52 · za proveru: 20 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Begaljica · LOVAČKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11 · Adresa: LOVAČKI DOM, BEGALJICA, BORISA KIDRIČA BB |
1.574 | 62,2% | 1,0% | 48,5% | član |
|
| 2 | Begaljica · OŠ "IVO LOLA RIBAR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11 · Adresa: OŠ "IVO LOLA RIBAR", BEGALJICA, ŽIVANA JOVANOVIĆA BR. 1 |
1.101 | 67,0% | 0,8% | 50,5% | član |
|
| 3 | Boleč · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA", BOLEČ, MARŠALA TITA BR. 49 |
1.595 | 71,0% | 0,9% | 56,6% | član | |
| 4 | Boleč · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 13, 16 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA", BOLEČ, MARŠALA TITA BR. 49 |
1.292 | 70,7% | 0,8% | 55,4% | član | |
| 5 | Boleč · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, BOLEČ, SEDMOG JULA BR. 1 |
1.391 | 71,0% | 1,0% | 53,4% | član | |
| 6 | Brestovik · OŠ "ILIJA GARAŠANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 13, 16 · Adresa: OŠ "ILIJA GARAŠANIN", BRESTOVIK, TRG VUČKA MILIĆEVIĆA BR. 4 |
833 | 70,1% | 1,2% | 49,9% | član |
|
| 7 | Vinča · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 3, 7, 8, 9, 11 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA", VINČA, JOVANA JOVANOVIĆA ZMAJA BR. 1 |
1.069 | 75,4% | 0,7% | 57,8% | član | |
| 8 | Vinča · OŠ "NIKOLA TESLA" (STARA ŠKOLA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA" (STARA ŠKOLA), VINČA, PROFESORA VASIĆA BR. 174 |
1.770 | 68,3% | 1,6% | 59,4% | član |
|
| 9 | Vinča · OŠ "NIKOLA TESLA" (STARA ŠKOLA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA" (STARA ŠKOLA), VINČA, PROFESORA VASIĆA BR. 174 |
1.787 | 66,5% | 0,9% | 55,9% | član |
|
| 10 | Vrčin · OŠ "SVETI SAVA" (CENTAR) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA" (CENTAR), VRČIN, DVADESETDEVETOG NOVEMBRA BR. 13 |
1.580 | 67,0% | 0,5% | 62,6% | član | |
| 11 | Vrčin · OŠ "SVETI SAVA" (CENTAR) Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 11, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA" (CENTAR), VRČIN, DVADESETDEVETOG NOVEMBRA BR. 13 |
1.526 | 71,3% | 0,9% | 56,2% | član |
|
| 12 | Vrčin · STARA ŠKOLA RAMNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 16 · Adresa: STARA ŠKOLA RAVNICE, VRČIN, ZAGREBAČKA BR. 7 |
1.598 | 69,5% | 0,9% | 45,2% | član |
|
| 13 | Vrčin · OŠ "SVETI SAVA" (PETLJA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA" (PETLJA), VRČIN, BEOGRADSKA BR. 1 |
1.722 | 73,1% | 1,1% | 58,2% | član |
|
| 14 | Grocka · OŠ "ILIJA GARAŠANIN" (SVEČANA SALA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "ILIJA GARAŠANIN" (SVEČANA SALA), GROCKA, BULEVAR REVOLUCIJE BR. 11 |
1.315 | 70,3% | 1,4% | 55,0% | član | |
| 15 | Grocka · OŠ "ILIJA GARAŠANIN" (TRPEZARIJA) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "ILIJA GARAŠANIN" (TRPEZARIJA), GROCKA, BULEVAR REVOLUCIJE BR. 11 |
1.595 | 69,9% | 0,6% | 56,9% | član | |
| 16 | Grocka · OŠ "ILIJA GARAŠANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "ILIJA GARAŠANIN", GROCKA, BULEVAR REVOLUCIJE BR. 11 |
1.404 | 64,5% | 1,1% | 55,0% | član | |
| 17 | Grocka · SKUPŠTINA OPŠTINE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 13 · Adresa: SKUPŠTINA OPŠTINE, GROCKA, BULEVAR OSLOBOĐENJA BR. 28 |
1.765 | 68,8% | 1,0% | 53,9% | član | |
| 18 | Dražanj · OŠ "MILIVOJE STOJKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "MILIVOJE STOJKOVIĆ", DRAŽANJ, VUČKOVA BR. 25 |
1.140 | 66,2% | 2,1% | 42,5% | član |
|
| 19 | Živkovac · OŠ "MILIVOJE STOJKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 13, 16 · Adresa: OŠ "MILIVOJE STOJKOVIĆ", ŽIVKOVAC, DOBRIVOJA MIHAJLOVIĆA BR. 30 |
280 | 71,1% | 1,5% | 39,8% | član |
|
| 20 | Zaklopača · OŠ "ILIJA GARAŠANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9, 11 · Adresa: OŠ "ILIJA GARAŠANIN", ZAKLOPAČA, NJEGOŠEVA BR. 8 |
983 | 68,6% | 1,3% | 59,7% | član | |
| 21 | Kaluđerica · PRODAVNICA "DUBRAVA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 13, 16 · Adresa: PRODAVNICA "DUBRAVA", KALUĐERICA, ŽELJKA MILIVOJEVIĆA BR. 34 |
1.635 | 68,4% | 1,2% | 57,0% | član | |
| 22 | Kaluđerica · OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" - STARA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 13, 14, 16 · Adresa: OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" - STARA ŠKOLA, KALUĐERICA, VOJVODE STEPE |
1.532 | 67,4% | 1,6% | 56,8% | član | |
| 23 | Kaluđerica · OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" - STARA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" - STARA ŠKOLA, KALUĐERICA, VOJVODE STEPE |
1.561 | 70,7% | 1,0% | 52,0% | član |
|
| 24 | Kaluđerica · OŠ "MILOJE VASIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 13, 16 · Adresa: OŠ "MILOJE VASIĆ", KALUĐERICA, DRAGOLJUBA STOJANOVIĆA BR. 11 |
1.796 | 65,9% | 1,5% | 52,8% | član | |
| 25 | Kaluđerica · OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ", KALUĐERICA, KRALJA PETRA PRVOG BR. 9 |
1.612 | 70,7% | 0,9% | 54,3% | član | |
| 26 | Kaluđerica · OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9, 11, 13, 16 · Adresa: OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ", KALUĐERICA, KRALJA PETRA PRVOG BR. 9 |
1.519 | 68,1% | 1,9% | 51,6% | član |
|
| 27 | Kaluđerica · OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ", KALUĐERICA, KRALJA PETRA PRVOG BR. 9 |
1.592 | 69,2% | 1,0% | 60,8% | član | |
| 28 | Kaluđerica · OŠ "MILOJE VASIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 13, 16 · Adresa: OŠ "MILOJE VASIĆ", KALUĐERICA, DRAGOLJUBA STOJANOVIĆA BR. 11 |
1.907 | 65,9% | 0,9% | 58,6% | član | |
| 29 | Kaluđerica · OŠ "MILOJE VASIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "MILOJE VASIĆ", KALUĐERICA, DRAGOLJUBA STOJANOVIĆA BR. 11 |
1.757 | 68,6% | 2,2% | 56,6% | član |
|
| 30 | Kamendol · OŠ "MILIVOJE STOJKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11 · Adresa: OŠ "MILIVOJE STOJKOVIĆ", KAMENDOL, DVADESETPRVOG AVGUSTA BR. 123 |
788 | 68,8% | 0,4% | 43,5% | član |
|
| 31 | Leštane · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 13, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, LEŠTANE, MARŠALA TITA BR. 60 |
1.634 | 64,9% | 0,8% | 50,0% | član | |
| 32 | Leštane · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9, 11, 13, 14, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, LEŠTANE, MARŠALA TITA BR. 60 |
1.515 | 69,3% | 1,7% | 51,1% | član | |
| 33 | Leštane · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA", LEŠTANE, DVADESETOG OKTOBRA BR. 2 |
1.564 | 74,0% | 1,0% | 54,8% | član | |
| 34 | Leštane · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 13, 16 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA", LEŠTANE, DVADESETOG OKTOBRA BR. 2 |
1.679 | 66,9% | 1,4% | 52,6% | član | |
| 35 | Pudarci · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 14 · Adresa: DOM KULTURE, PUDARCI, PALIH BORACA BR. 21 |
1.072 | 71,4% | 0,9% | 39,2% | član |
|
| 36 | Ritopek · LOVAČKI DOM Kontrolori: liste 1, 3, 7, 9, 11 · Adresa: LOVAČKI DOM, RITOPEK, BEOGRADSKA BR. 4 |
1.351 | 72,1% | 1,3% | 57,0% | član | |
| 37 | Umčari · OŠ "MILIVOJE STOJKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9, 11 · Adresa: OŠ "MILIVOJE STOJKOVIĆ", UMČARI, DVADESETDEVETOG NOVEMBRA BR. 11 |
1.103 | 66,4% | 1,2% | 48,0% | član |
|
| 38 | Umčari · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11 · Adresa: DOM KULTURE, UMČARI, TRG REPUBLIKE BR. 2 |
1.176 | 58,4% | 0,9% | 41,3% | član |
|
| 39 | Kaluđerica · OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 13, 16 · Adresa: OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ", KALUĐERICA, KRALJA PETRA PRVOG BR. 9 |
1.473 | 69,7% | 1,9% | 59,5% | član | |
| 40 | Kaluđerica · OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ", KALUĐERICA, KRALJA PETRA PRVOG BR. 9 |
1.733 | 70,7% | 0,7% | 58,2% | član | |
| 41 | Boleč · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA", BOLEČ, MARŠALA TITA BR. 49 |
1.145 | 72,1% | 1,2% | 59,2% | član | |
| 42 | Vinča · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA", VINČA, JOVANA JOVANOVIĆA ZMAJA BR. 1 |
1.507 | 72,9% | 1,1% | 51,0% | član | |
| 43 | Vrčin · OŠ "SVETI SAVA" (CENTAR) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "SVETI SAVA" (CENTAR), VRČIN, DVADESETDEVETOG NOVEMBRA BR. 13 |
1.337 | 69,9% | 1,0% | 54,4% | član | |
| 44 | Grocka · OŠ "ILIJA GARAŠANIN" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11 · Adresa: OŠ "ILIJA GARAŠANIN", GROCKA, BULEVAR REVOLUCIJE BR. 11 |
1.569 | 69,4% | 1,5% | 59,0% | član |
|
| 45 | Zaklopača · OŠ "ILIJA GARAŠANIN" Kontrolori: liste 1, 3, 9, 11 · Adresa: OŠ "ILIJA GARAŠANIN", ZAKLOPAČA, NJEGOŠEVA BR. 8 |
989 | 65,3% | 0,6% | 56,1% | član | |
| 46 | Kaluđerica · OŠ "ALEKSA ŠNTIĆ" - STARA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11 · Adresa: OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" - STARA ŠKOLA, KALUĐERICA, VOJVODE STEPE |
1.581 | 70,2% | 1,8% | 58,4% | član |
|
| 47 | Kaluđerica · OŠ "ALEKSA ŠNTIĆ" - STARA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ", KALUĐERICA, KRALJA PETRA PRVOG BR. 9 |
1.518 | 69,8% | 0,8% | 61,7% | član | |
| 48 | Kaluđerica · OŠ "MILOJE VASIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 16 · Adresa: OŠ "MILOJE VASIĆ", KALUĐERICA, DRAGOLJUBA STOJANOVIĆA BR. 11 |
1.639 | 67,5% | 1,4% | 56,1% | član | |
| 49 | Kaluđerica · OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11 · Adresa: OŠ "ALEKSA ŠANTIĆ", KALUĐERICA, KRALJA PETRA PRVOG BR. 9 |
1.695 | 64,7% | 0,9% | 58,0% | član |
|
| 50 | Leštane · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 13, 16 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA", LEŠTANE, DVADESETOG OKTOBRA BR. 2 |
1.382 | 69,1% | 1,6% | 55,4% | član | |
| 51 | Leštane · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11, 13, 16 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA", LEŠTANE, DVADESETOG OKTOBRA BR. 2 |
1.265 | 68,9% | 0,7% | 54,3% | član | |
| 52 | Ritopek · OŠ "NIKOLA TESLA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 9, 11 · Adresa: OŠ "NIKOLA TESLA", RITOPEK, KARAĐORĐEVA BR. 54 |
924 | 67,3% | 1,9% | 50,5% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 462 | 22 | 470 | 0 | 0 | 1 | 1 | 6 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 327 | 24 | 370 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 3 | 429 | 13 | 635 | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 | 6 | 0 | 13 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 4 | 357 | 22 | 502 | 1 | 0 | 1 | 1 | 12 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 |
| 5 | 402 | 19 | 522 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 3 | 1 | 19 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 |
| 6 | 253 | 17 | 288 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 2 | 0 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 305 | 12 | 462 | 0 | 0 | 1 | 0 | 7 | 1 | 0 | 7 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 8 | 415 | 30 | 707 | 0 | 3 | 1 | 4 | 13 | 2 | 0 | 10 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| 9 | 459 | 35 | 658 | 1 | 1 | 0 | 2 | 7 | 0 | 0 | 6 | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 |
| 10 | 349 | 9 | 659 | 1 | 0 | 0 | 3 | 12 | 3 | 0 | 8 | 2 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 2 |
| 11 | 408 | 28 | 600 | 0 | 0 | 0 | 2 | 10 | 0 | 0 | 15 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 563 | 21 | 498 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 | 2 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 433 | 35 | 724 | 0 | 1 | 1 | 4 | 19 | 6 | 0 | 12 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 3 |
| 14 | 361 | 24 | 501 | 2 | 0 | 0 | 0 | 8 | 6 | 1 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 420 | 26 | 630 | 0 | 0 | 0 | 0 | 12 | 3 | 1 | 6 | 0 | 1 | 1 | 2 | 1 | 0 | 4 |
| 16 | 362 | 18 | 493 | 2 | 1 | 0 | 3 | 6 | 3 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 17 | 496 | 26 | 648 | 3 | 0 | 0 | 3 | 16 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 |
| 18 | 355 | 46 | 314 | 1 | 0 | 0 | 0 | 11 | 1 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 104 | 5 | 78 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 239 | 20 | 397 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 418 | 21 | 630 | 3 | 1 | 0 | 4 | 18 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 |
| 22 | 385 | 23 | 577 | 1 | 0 | 1 | 2 | 17 | 2 | 0 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 23 | 467 | 16 | 568 | 3 | 1 | 3 | 1 | 19 | 1 | 1 | 9 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 |
| 24 | 490 | 24 | 614 | 0 | 0 | 1 | 3 | 10 | 3 | 0 | 14 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 25 | 461 | 17 | 613 | 1 | 0 | 0 | 2 | 15 | 5 | 0 | 8 | 0 | 0 | 2 | 3 | 1 | 0 | 1 |
| 26 | 441 | 14 | 524 | 1 | 0 | 0 | 1 | 16 | 1 | 0 | 11 | 1 | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 |
| 27 | 385 | 16 | 663 | 2 | 0 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 11 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 |
| 28 | 445 | 36 | 730 | 4 | 0 | 1 | 2 | 16 | 2 | 1 | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 29 | 467 | 21 | 667 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 5 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 30 | 262 | 17 | 235 | 1 | 0 | 0 | 1 | 15 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 31 | 481 | 22 | 526 | 2 | 1 | 0 | 2 | 5 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 4 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 32 | 457 | 18 | 527 | 3 | 0 | 0 | 1 | 9 | 2 | 0 | 10 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 33 | 465 | 19 | 628 | 3 | 0 | 1 | 2 | 11 | 1 | 0 | 11 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 |
| 34 | 486 | 17 | 583 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 2 | 0 | 8 | 0 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 35 | 357 | 84 | 297 | 1 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 | 0 | 10 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 367 | 25 | 547 | 0 | 0 | 0 | 3 | 8 | 3 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 37 | 327 | 28 | 347 | 0 | 0 | 0 | 2 | 13 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 38 | 361 | 18 | 281 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 2 | 0 | 7 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 |
| 39 | 364 | 21 | 599 | 0 | 0 | 1 | 2 | 9 | 3 | 0 | 5 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 40 | 457 | 17 | 708 | 2 | 0 | 0 | 1 | 19 | 1 | 0 | 6 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 |
| 41 | 283 | 17 | 483 | 1 | 0 | 0 | 4 | 15 | 8 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 42 | 465 | 18 | 553 | 3 | 2 | 0 | 3 | 18 | 3 | 0 | 14 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 |
| 43 | 363 | 20 | 504 | 0 | 0 | 0 | 2 | 14 | 7 | 0 | 10 | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 |
| 44 | 367 | 42 | 631 | 1 | 0 | 0 | 2 | 11 | 3 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| 45 | 245 | 14 | 360 | 0 | 0 | 1 | 1 | 11 | 3 | 0 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 46 | 408 | 15 | 637 | 1 | 0 | 0 | 1 | 14 | 6 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 47 | 360 | 25 | 648 | 1 | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 0 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 48 | 425 | 18 | 611 | 1 | 0 | 4 | 0 | 9 | 4 | 0 | 10 | 3 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 49 | 415 | 13 | 630 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 | 0 | 0 | 8 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 50 | 364 | 23 | 521 | 1 | 0 | 0 | 3 | 13 | 1 | 0 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 |
| 51 | 366 | 13 | 470 | 1 | 2 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 52 | 276 | 12 | 308 | 0 | 0 | 0 | 3 | 5 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Ukupno | 20.179 | 1.156 | 27.376 | 50 | 13 | 18 | 83 | 555 | 118 | 5 | 391 | 28 | 9 | 51 | 28 | 48 | 3 | 50 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 52 od 52
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 52 | 52 | 104 | |
| 3 | Studentska lista | 52 | 52 | 104 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 52 | 52 | 104 | |
| 7 | Ruska stranka | 47 | 35 | 82 | |
| 9 | Evropska Srbija | 52 | 12 | 64 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 35 | 26 | 61 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 48 | 10 | 58 | |
| 8 | Autentična desnica | 25 | 6 | 31 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 19 | 11 | 30 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 8 | 2 | 10 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 2 | 0 | 2 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 1 | 0 | 1 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 5 | SVM | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 19.9.2026. 25.9.2026. (1) 25.9.2026. (2) 28.9.2026. 1.10.2026. 5.10.2026. 6.10.2026. 7.10.2026. 9.10.2026. 12.10.2026. (1) 12.10.2026. (2)
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 29.10.2026.
- Odluke: 16.10.2026. (1) 16.10.2026. (2)
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 20 od 52 biračkih mesta za proveru (38,5%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 30 · na bar dvoje: 18Nevažeći 1,2% (ukupno 1,3%) · 146. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 2 od 4 izbora
- Izlaznost
- 68,7% · 0,2 poena manje nego na celim izborima105. od 189 opština · ranije 43,7–55,3%
- Najviše glasova
- Studentska lista 54,6% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 40 (Predsednički 2022) → 52Upisanih 73.350 (Predsednički 2022) → 73.870, +0,7%Opština nije glasala na: Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 44 od 52 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 52 | 73.870 | 50.776 | 68,7% | 1,2% |
|
20 |
| Lokalni 20242.6.2024. | 52 | 72.895 | 31.872 | 43,7% | 2,1% |
|
17 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 40 | 74.084 | 40.965 | 55,3% | 3,1% |
|
5 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 40 | 73.350 | 40.187 | 54,8% | 1,9% |
|
10 |
Biračka mesta kroz izbore52 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.