Prizrenski upravni okrug · opština
Gora
Biračkih mesta: 3 · Upisani birači: 6.217 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 70 opština slične veličineIzlaznost
4,6%
zemlja 68,9% · slične 67,6% · 187. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 3
33% · zemlja 8,2% · slične 6,4%
Nevažeći listići
3,8%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 3. od 189
Upisani birači
6.217
2023: 6.097 (+2,0%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 3 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
1mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 2 OSNOVNA ŠKOLA „MEŠA SELIMOVIĆ“ – UČIONICA BR. 6 (SPRAT LEVO) · Upisanih 2.243 → 2.954 (+32%); medijana promene u opštini −3%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (84,4%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 287 od 6.217 upisanih birača · izlaznost 4,6% · nevažećih listića 3,8%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija23384,4% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista3613,0% zemlja 53,7%
- 6. SPP (Zukorlić)31,1% zemlja 0,3%
Ostale liste sa manje od 1%: 3
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)20,7% zemlja 2,2%
- 4. Ljudski (Ljajić)10,4% zemlja 0,5%
- 5. SVM10,4% zemlja 0,8%
Biračka mesta
Biračkih mesta: 3 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OSNOVNA ŠKOLA „MEŠA SELIMOVIĆ“ – UČIONICA BR. 5 (SPRAT LEVO) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "MEŠA SELIMOVIĆ" - UČIONICA BR. 5 (SPRAT LEVO) |
1.875 | 5,2% | 1,0% | 88,7% | član | |
| 2 | OSNOVNA ŠKOLA „MEŠA SELIMOVIĆ“ – UČIONICA BR. 6 (SPRAT LEVO) Kontrolori: liste 1, 2, 8 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "MEŠA SELIMOVIĆ" - UČIONICA BR. 6 (SPRAT LEVO) |
2.954 | 4,6% | 7,4% | 78,6% | član |
|
| 3 | OSNOVNA ŠKOLA „MEŠA SELIMOVIĆ“ – UČIONICA BR. 7 (SPRAT LEVO) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "MEŠA SELIMOVIĆ" - UČIONICA BR. 7 (SPRAT LEVO) |
1.388 | 3,8% | 0,0% | 90,6% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 86 | 1 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 99 | 1 | 21 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 48 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 233 | 2 | 36 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 3 od 3
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 3 | 3 | 6 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 3 | 2 | 5 | |
| 8 | Autentična desnica | 3 | 2 | 5 | |
| 3 | Studentska lista | 2 | 2 | 4 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 5 | SVM | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 0 | 0 | 0 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 0 | 0 | 0 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 19.9.2026. 6.10.2026. 14.10.2026. 20.10.2026. 22.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026. (1) 29.10.2026. (2) 29.10.2026. (3)
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 3 biračkih mesta za proveru (33,3%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 1 · na bar dvoje: 0Nevažeći 3,8% (ukupno 1,3%) · 3. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 4,6% · 64,3 poena manje nego na celim izborima187. od 189 opština · ranije 2,1–6,0%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 84,4% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 3 (Predsednički 2022) → 3Upisanih 6.122 (Predsednički 2022) → 6.217, +1,6%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 3 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 3 | 6.217 | 287 | 4,6% | 3,8% |
|
1 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 3 | 6.097 | 363 | 6,0% | 3,9% |
|
0 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 3 | 6.122 | 131 | 2,1% | 3,1% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore3 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OSNOVNA ŠKOLA „MEŠA SELIMOVIĆ“ – UČIONICA BR. 5 (SPRAT LEVO) | 3 | 0 |
| 2 | OSNOVNA ŠKOLA „MEŠA SELIMOVIĆ“ – UČIONICA BR. 6 (SPRAT LEVO) | 3 | 1 |
| 3 | OSNOVNA ŠKOLA „MEŠA SELIMOVIĆ“ – UČIONICA BR. 7 (SPRAT LEVO) | 3 | 0 |