Kosovskopomoravski upravni okrug · opština
Gnjilane
Biračkih mesta: 4 · Upisani birači: 7.977 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 70 opština slične veličineIzlaznost
47,8%
zemlja 68,9% · slične 66,9% · 170. od 189
Mesta sa upozorenjem
0 od 4
0% · zemlja 8,2% · slične 6,8%
Nevažeći listići
1,9%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 32. od 189
Upisani birači
7.977
2023: 7.235 (+10,3%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 4 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (84,7%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 3.813 od 7.977 upisanih birača · izlaznost 47,8% · nevažećih listića 1,9%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija3.16984,7% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista49413,2% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)491,3% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 6
- 8. Autentična desnica210,6% zemlja 0,9%
- 10. SDA Sandžaka20,1% zemlja 0,3%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)20,1% zemlja 0,5%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo20,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)10,0% zemlja 0,5%
- 13. Biram pravdu (Bulić)10,0% zemlja 0,0%
Biračka mesta
Biračkih mesta: 4 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA, VRANJE, MOŠE PIJADE BB |
2.008 | 63,5% | 1,6% | 88,9% | član | |
| 2 | HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA, VRANJE, MOŠE PIJADE BB |
2.756 | 39,2% | 1,6% | 81,1% | član | |
| 3 | HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA, VRANJE, MOŠE PIJADE BB |
2.194 | 41,6% | 2,0% | 81,2% | član | |
| 4 | HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8 · Adresa: HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA, VRANJE, MOŠE PIJADE BB |
1.019 | 53,5% | 2,9% | 87,9% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 1.116 | 10 | 123 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 861 | 17 | 171 | 1 | 0 | 0 | 0 | 9 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 727 | 19 | 142 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 465 | 3 | 58 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 3.169 | 49 | 494 | 1 | 0 | 0 | 0 | 21 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 4 od 4
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 4 | 4 | 8 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 4 | 4 | 8 | |
| 3 | Studentska lista | 4 | 4 | 8 | |
| 5 | SVM | 4 | 4 | 8 | |
| 8 | Autentična desnica | 4 | 2 | 6 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 0 | 0 | 0 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 0 | 0 | 0 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 19.9.2026. 6.10.2026. 15.10.2026. 20.10.2026. 22.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026. (1) 29.10.2026. (2) 29.10.2026. (3) 29.10.2026. (4)
- Rešenja: 29.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 0 od 4 biračkih mesta za proveru (0,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 0 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,9% (ukupno 1,3%) · 32. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 1 od 3 izbora
- Izlaznost
- 47,8% · 21,1 poena manje nego na celim izborima170. od 189 opština · ranije 28,5–41,8%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 84,7% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 3 (Predsednički 2022) → 4 · novih 3 · ne koristi se 3Upisanih 6.782 (Predsednički 2022) → 7.977, +17,6%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 4 od 4 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 4 | 7.977 | 3.813 | 47,8% | 1,9% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 4 | 7.235 | 3.021 | 41,8% | 2,3% |
|
0 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 3 | 6.782 | 1.935 | 28,5% | 0,6% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore7 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 2 | HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA | 1 | 0 |
| 3 | HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA | 1 | 0 |
| 4 | HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA | 1 | 0 |
| 2 | HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA - DESNO Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 3 | HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA - DESNO Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 4 | HEMIJSKO-TEHNOLOŠKA ŠKOLA - DESNO Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
1 | 0 |