Сремски управни округ · општина
Шид
Бирачких места: 39 · Уписани бирачи: 28.246 · гласала на 4 избора у архиви · фид · Исти подаци као JSON
Време у РИК-овој датотеци: 5.11.2026. 12:45 · Преузето: 6.11.2026. 04:26
Како се општина пореди
са целом земљом и са 41 општина сличне величине, сеоскихИзлазност
67,2%
земља 68,9% · сличне 66,3% · 117. од 189
Места са упозорењем
3 од 39
8% · земља 8,2% · сличне 6,2%
Неважећи листићи
1,4%
земља 1,3% · сличне 1,5% · 89. од 189
Уписани бирачи
28.246
2023: 29.146 (−3,1%) · земља −1,6%
Слабе тачке
по реду важности за координатора; свака је једно правило, исто за сваку листу и општинуУпозорења на више избора
0места
Исто место са бар једним упозорењем на бар два избора у архиви.
Та места у „Местима за праћење“ →Једногласност уз високу излазност
0места
Једна листа има бар 80% важећих гласова уз излазност од бар 90% (правило „скоро једногласно“).
Та места у „За проверу“ →Без контролора моје листе
0од 39 места са прочитаним решењем
У решењу о проширеном саставу одбора листа 1 нема ни члана ни заменика.
Списак за терен (CSV) →Нагли раст уписаних
0места
Уписаних 15% више него на претходним изборима истог места, преко раста у остатку општине; преко 40% је вероватно ново подручје и не пореди се.
Та места у „За проверу“ →Излазност далеко од околине
1места
Бар 20 поена изнад или испод осталих бирачких места у истом насељу.
- БМ 35 ГИМНАЗИЈА "САВА ШУМАНОВИЋ" · Излазност 47,4%; медијана осталих 13 места у насељу 70,3%
Шта проверити: Излазност је далеко од осталих места у истом насељу. Упореди број заокружених у изводу са листићима и види да ли је на месту гласала установа (дом, болница, касарна).
Та места у „За проверу“ →Нема примедби, а бројке одскачу
1места
Места са упозорењем о папирима или бројкама на којима ниједна листа није уложила примедбу уз записник: тамо није било никога да пита.
Шта проверити: Прочитај записник: ко га је потписао, да ли је одбор радио у пуном саставу и има ли примедби у рубрици. Питај контролора листе зашто није уложио примедбу.
Та места у „За проверу“ →Моја листа по местима
колико је листа освојила на сваком месту, од најјачег ка најслабијем; црта је њен просек у општини (51,0%)изнад просека општинеисподпросек општинебез контролора моје листе
Резултат у општини
Гласало је 18.971 од 28.246 уписаних бирача · излазност 67,2% · неважећих листића 1,4%
Гласови и удео у важећим гласовима у општини, од највише ка најмање; поред је удео у целој земљи.
- 1. Ujedinjena Srbija9.53751,0% земља 39,5%
- 3. Studentska lista8.28344,3% земља 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)4802,6% земља 2,2%
Остале листе са мање од 1%: 15
- 8. Autentična desnica1300,7% земља 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)690,4% земља 0,5%
- 9. Evropska Srbija340,2% земља 0,3%
- 7. Ruska stranka320,2% земља 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)290,2% земља 0,5%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo270,1% земља 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe170,1% земља 0,0%
- 5. SVM110,1% земља 0,8%
- 18. Majka Srbija – Gruda110,1% земља 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka100,1% земља 0,1%
- 13. Biram pravdu (Bulić)90,0% земља 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)90,0% земља 0,1%
- 10. SDA Sandžaka70,0% земља 0,3%
- 6. SPP (Zukorlić)30,0% земља 0,3%
- 17. Albanska koalicija10,0% земља 0,6%
Како је гласало свако насеље
насеља по попису 2022; мања насеља без свог бирачког места гласају у суседном и рачунају се тамоОд 19 насеља, Ujedinjena Srbija је прва у 17 (Ердевик, Адашевци, Кукујевци, Моровић, Вишњићево, Вашица, Бачинци, Беркасово, Јамена, Гибарац, Илинци, Бингула, Сот, Љуба, Батровци, Привина Глава, Моловин); Studentska lista је прва у 2 (Шид, Бикић До).
| Насеље | Места | Становника 2022 | Уписани бирачи | Излазност | Прва листа | Моја листа |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Шид | 14 | 12.618 | 12.848 | 67,2% | Studentska lista 51,7% | 43,8% |
| Ердевик | 3 | 2.144 | 2.087 | 66,5% | Ujedinjena Srbija 50,7% | 50,7% |
| Адашевци | 2 | 1.566 | 1.538 | 66,6% | Ujedinjena Srbija 53,3% | 53,3% |
| Кукујевци | 2 | 1.490 | 1.499 | 66,1% | Ujedinjena Srbija 61,5% | 61,5% |
| Моровић | 2 | 1.301 | 1.463 | 64,4% | Ujedinjena Srbija 56,7% | 56,7% |
| Вишњићево | 2 | 1.398 | 1.401 | 73,4% | Ujedinjena Srbija 61,8% | 61,8% |
| Вашица | 2 | 1.211 | 1.112 | 73,7% | Ujedinjena Srbija 57,6% | 57,6% |
| Бачинци | 1 | 990 | 996 | 64,5% | Ujedinjena Srbija 51,4% | 51,4% |
| Беркасово | 1 | 983 | 990 | 62,6% | Ujedinjena Srbija 51,1% | 51,1% |
| Јамена | 1 | 738 | 873 | 58,8% | Ujedinjena Srbija 59,6% | 59,6% |
| Гибарац | 1 | 731 | 809 | 65,4% | Ujedinjena Srbija 69,5% | 69,5% |
| Илинци | 1 | 602 | 580 | 67,9% | Ujedinjena Srbija 65,0% | 65,0% |
| Бингула | 1 | 561 | 516 | 69,4% | Ujedinjena Srbija 62,6% | 62,6% |
| Сот | 1 | 529 | 502 | 69,1% | Ujedinjena Srbija 50,9% | 50,9% |
| Љуба | 1 | 361 | 319 | 71,2% | Ujedinjena Srbija 51,4% | 51,4% |
| Батровци | 1 | 201 | 220 | 72,3% | Ujedinjena Srbija 69,4% | 69,4% |
| Бикић До | 1 | 199 | 194 | 74,2% | Studentska lista 55,2% | 42,0% |
| Привина Глава | 1 | 144 | 151 | 73,5% | Ujedinjena Srbija 58,2% | 58,2% |
| Моловин | 1 | 127 | 148 | 68,9% | Ujedinjena Srbija 62,7% | 62,7% |
Бирачка места
Бирачких места: 39 · за проверу: 3 · Колоне „моја листа“ и „контролор“ прате избор на врху стране.
| БМ | Насеље · место | Уписани бирачи | Излазност | Неважећи листићи | Моја листа | Контролор | Упозорења |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Адашевци · ОШ "ВУК КАРАЏИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "ВУК КАРАЏИЋ", АДАШЕВЦИ, ФРУШКОГОРСКА БР. 3 |
883 | 69,1% | 1,3% | 52,3% | члан | |
| 2 | Адашевци · ОШ "ВУК КАРАЏИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Адреса: ОШ "ВУК КАРАЏИЋ", АДАШЕВЦИ, ФРУШКОГОРСКА БР. 3 |
655 | 63,4% | 1,4% | 54,8% | члан | |
| 3 | Батровци · ОШ "ВУК КАРАЏИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 12, 13, 15, 16 · Адреса: ОШ ВУК КАРАЏИЋ", БАТРОВЦИ, ЈНА БР. 34 |
220 | 72,3% | 1,3% | 69,4% | члан | |
| 4 | Бачинци · ОШ "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ", БАЧИНЦИ, СРЕМСКА БР. 1 |
996 | 64,5% | 2,0% | 51,4% | члан | |
| 5 | Беркасово · ДОМ КУЛТУРЕ Контролори: листе 1, 2, 3, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ДОМ КУЛТУРЕ, БЕРКАСОВО, СВЕТОГ САВЕ БР. 1 |
990 | 62,6% | 1,5% | 51,1% | члан | |
| 6 | Бингула · ОШ "САВА ШУМАНОВИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "САВА ШУМАНОВИЋ", БИНГУЛА, НУШИЋЕВА БР. 1 |
516 | 69,4% | 2,2% | 62,6% | члан | |
| 7 | Бикић До · ОШ "СРЕМСКИ ФРОНТ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 15, 16 · Адреса: ОШ "СРЕМСКИ ФРОНТ", БИКИЋ ДО, ЧАПАЈЕВА БР. 27 |
194 | 74,2% | 0,7% | 42,0% | члан | |
| 8 | Вашица · ОШ "ВУК КАРАЏИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "ВУК КАРАЏИЋ", ВАШИЦА, ВУКА КАРАЏИЋА БР. 2 |
573 | 73,8% | 1,7% | 55,8% | члан | |
| 9 | Вашица · ОШ "ВУК КАРАЏИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "ВУК КАРАЏИЋ", ВАШИЦА, ВУКА КАРАЏИЋА БР. 2 |
539 | 73,7% | 1,5% | 59,6% | члан | |
| 10 | Вишњићево · ОШ "ФИЛИП ВИШЊИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Адреса: ОШ "ФИЛИП ВИШЊИЋ", ВИШЊИЋЕВО, ФИЛИПА ВИШЊИЋА BP. 1 |
638 | 74,8% | 1,9% | 61,3% | члан | |
| 11 | Вишњићево · ОШ "ФИЛИП ВИШЊИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "ФИЛИП ВИШЊИЋ", ВИШЊИЋЕВО, ФИЛИПА ВИШЊИЋА БР. 1 |
763 | 72,3% | 2,0% | 62,3% | члан | |
| 12 | Гибарац · ОШ "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ", ГИБАРАЦ, СВЕТОГ САВЕ БР. 5 |
809 | 65,4% | 1,5% | 69,5% | члан | |
| 13 | Ердевик · ОШ "САВА ШУМАНОВИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "САВА ШУМАНОВИЋ", ЕРДЕВИК, СВЕТОГ САВЕ БР. 4 |
657 | 70,5% | 0,6% | 48,7% | члан | |
| 14 | Ердевик · СЛОВАЧКИ ДОМ Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: СЛОВАЧКИ ДОМ, ЕРДЕВИК, МАСАРИКОВА БР. 2 |
706 | 64,0% | 2,4% | 49,0% | члан | |
| 15 | Ердевик · МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА, ЕРДЕВИК, ТРГ МЛАДИХ БР. 1 |
724 | 65,2% | 1,1% | 54,4% | члан | |
| 16 | Илинци · ОШ "ВУК КАРАЏИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ" ВУК КАРАЏИЋ", ИЛИНЦИ, ВОЈВОЂАНСКА БР. 1 |
580 | 67,9% | 0,8% | 65,0% | члан | |
| 17 | Јамена · ОШ "ФИЛИП ВИШЊИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "ФИЛИП ВИШЊИЋУ", ЈАМЕНА, МИЛОША ОБИЛИЋА БР. 42 |
873 | 58,8% | 1,0% | 59,6% | члан | |
| 18 | Кукујевци · ОШ "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ", КУКУЈЕВЦИ, ДЕСАНКЕ МАКСИМОВИЋ БР. 2 |
756 | 64,4% | 2,9% | 64,5% | члан |
|
| 19 | Кукујевци · МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 16 · Адреса: МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА, КУКУЈЕВЦИ, ВОЈВОДЕ СИНЂЕЛИЋА БР. 4 |
743 | 67,8% | 2,0% | 58,7% | члан | |
| 20 | Љуба · ОШ "САВА ШУМАНОВИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ"САВА ШУМАНОВИЋ", ЉУБА, ВОЈВОЂАНСКА БР. 36 |
319 | 71,2% | 2,2% | 51,4% | члан | |
| 21 | Моловин · ОШ "СРЕМСКИ ФРОНТ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 12, 13, 15, 16 · Адреса: ОШ" СРЕМСКИ ФРОНТ", МОЛОВИН, ФРУШКОГОРСКА БР. 0 |
148 | 68,9% | 0,0% | 62,7% | члан | |
| 22 | Моровић · ОШ "ФИЛИП ВИШЊИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, 16 · Адреса: ОШ "ФИЛИП ВИШЊИЋ", МОРОВИЋ, КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ БР. 18 |
537 | 63,5% | 2,1% | 53,0% | члан | |
| 23 | Моровић · ОШ "ФИЛИП ВИШЊИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 12, 13, 16 · Адреса: ОШ "ФИЛИП ВИШЊИЋ", МОРОВИЋ, КРАЉА ПЕТРА ПРВОГ БР. 18 |
926 | 64,9% | 1,8% | 58,8% | члан | |
| 24 | Привина Глава · МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА, ПРИВИНА ГЛАВА, ЈНА БР. 10 |
151 | 73,5% | 0,9% | 58,2% | члан | |
| 25 | Сот · ОШ "СРЕМСКИ ФРОНТ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Адреса: ОШ "СРЕМСКИ ФРОНТ", COT, МОШЕ ПИЈАДЕ БР. 1 |
502 | 69,1% | 1,4% | 50,9% | члан | |
| 26 | Шид · ОШ "СРЕМСКИ ФРОНТ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 15, 16 · Адреса: ОШ "СРЕМСКИ ФРОНТ", ШИД, МАЈКЕ ЈЕВРОСИМЕ БР. 1 |
851 | 70,5% | 1,0% | 43,6% | члан | |
| 27 | Шид · ТЕХНИЧКА ШКОЛА "НИКОЛА ТЕСЛА" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ТЕХНИЧКА ШКОЛА" НИКОЛА ТЕСЛА", ШИД, ШКОЛСКА БР. 1 |
730 | 67,5% | 1,2% | 42,3% | члан |
|
| 28 | Шид · СПОРТСКИ ЦЕНТАР Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: СПОРТСКИ ЦЕНТАР, ШИД, МАТИЈЕ ГУПЦА БР.5 |
900 | 60,7% | 1,6% | 51,2% | члан | |
| 29 | Шид · ОШ "СРЕМСКИ ФРОНТ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "СРЕМСКИ ФРОНТ", ШИД, МАЈКЕ ЈЕВРОСИМЕ БР. 1 |
1.565 | 67,5% | 1,0% | 39,6% | члан | |
| 30 | Шид · ПУ "ЈЕЛИЦА СТАНИВУКОВИЋ - ШИЉА" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ПУ "ЈЕЛИЦА СТАНИВУКОВИЋ- ШИЉА", ШИД, ЈЕЛИЦЕ СТАНИВУКОВИЋ БР. 18 |
653 | 72,6% | 1,1% | 39,7% | члан | |
| 31 | Шид · ДОМ ЗДРАВЉА Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ДОМ ЗДРАВЉА, ШИД, АЛЕКСЕ ШАНТИЋА БР. 1 |
892 | 67,3% | 0,8% | 44,5% | члан | |
| 32 | Шид · ГИМНАЗИЈА "САВА ШУМАНОВИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Адреса: ГИМНАЗИЈА "САВА ШУМАНОВИЋ" , ШИД, ЛАЗЕ КОСТИЋА БР. 2 |
583 | 70,7% | 1,5% | 42,9% | члан | |
| 33 | Шид · СЛОВАЧКИ ДОМ Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 12, 13, 15, 16 · Адреса: СЛОВАЧКИ ДОМ, ШИД, СВЕТОГ САВЕ БР. 76 |
780 | 68,7% | 0,9% | 45,8% | члан | |
| 34 | Шид · МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Адреса: МЕСНА ЗАЈЕДНИЦА, ШИД, КАРАЂОРЂЕВА БР. 85 |
800 | 75,0% | 2,0% | 46,6% | члан | |
| 35 | Шид · ГИМНАЗИЈА "САВА ШУМАНОВИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ГИМНАЗИЈА "САВА ШУМАНОВИЋ", ШИД, ЛАЗЕ КОСТИЋА БР.2 |
1.108 | 47,4% | 1,3% | 40,3% | члан |
|
| 36 | Шид · ОШ "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ОШ "БРАНКО РАДИЧЕВИЋ", ШИД, ПЕТРА КОЧИЋА 0 |
1.378 | 71,6% | 1,4% | 40,5% | члан | |
| 37 | Шид · ЦРВЕНИ КРСТ Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Адреса: ЦРВЕНИ КРСТ, ШИД, ЦАРА ЛАЗАРА БР. 10 |
747 | 70,3% | 1,1% | 44,3% | члан | |
| 38 | Шид · ДОМ ПЕНЗИОНЕРА Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Адреса: ДОМ ПЕНЗИОНЕРА, ШИД, БРАНКА РАДИЧЕВИЋА БР. 1 |
1.224 | 67,6% | 1,5% | 49,8% | члан | |
| 39 | Шид · КПД "ЂУРА КИШ" Контролори: листе 1, 2, 3, 7, 8, 9, 12, 13, 15, 16 · Адреса: КПД "ЂУРА КИШ", ШИД, ЦАРА ЛАЗАРА БР. 105 |
637 | 70,8% | 0,0% | 45,0% | члан |
Све листе на свим бирачким местима
Гласови сваке листе на сваком пребројаном бирачком месту, као бројеви. Колоне су листе по редоследу на гласачком листићу; њихови називи су изнад табеле.
Цела табела
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| БМ | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 315 | 14 | 265 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 224 | 5 | 169 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 4 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 3 | 109 | 6 | 40 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 323 | 46 | 253 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 312 | 29 | 248 | 2 | 0 | 0 | 0 | 8 | 2 | 0 | 4 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 6 | 219 | 10 | 113 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 7 | 60 | 1 | 79 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 8 | 232 | 6 | 165 | 0 | 1 | 0 | 1 | 7 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 9 | 233 | 5 | 147 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 10 | 287 | 10 | 168 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 337 | 8 | 189 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 362 | 9 | 135 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 2 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 224 | 4 | 223 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 216 | 12 | 207 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 254 | 20 | 186 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 16 | 254 | 5 | 126 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 303 | 11 | 189 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 305 | 10 | 152 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 290 | 12 | 179 | 1 | 1 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 114 | 12 | 93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 64 | 2 | 30 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 177 | 1 | 151 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 347 | 13 | 221 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 64 | 1 | 37 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 25 | 174 | 51 | 113 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 259 | 13 | 306 | 2 | 0 | 0 | 3 | 6 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 206 | 5 | 262 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 275 | 12 | 237 | 2 | 1 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 414 | 33 | 569 | 5 | 1 | 0 | 4 | 7 | 2 | 0 | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
| 30 | 186 | 5 | 263 | 0 | 0 | 0 | 1 | 6 | 2 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 31 | 265 | 12 | 300 | 1 | 0 | 0 | 0 | 8 | 4 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 32 | 174 | 8 | 207 | 2 | 0 | 0 | 2 | 8 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 243 | 3 | 275 | 0 | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 274 | 11 | 287 | 2 | 0 | 1 | 1 | 4 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 35 | 209 | 5 | 301 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 36 | 394 | 22 | 537 | 1 | 0 | 0 | 3 | 6 | 3 | 0 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 37 | 230 | 13 | 261 | 0 | 0 | 0 | 3 | 5 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 |
| 38 | 406 | 28 | 371 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 39 | 203 | 7 | 229 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Укупно | 9.537 | 480 | 8.283 | 29 | 11 | 3 | 32 | 130 | 34 | 7 | 69 | 10 | 9 | 27 | 17 | 9 | 1 | 11 |
Контролори у бирачким одборима
Које листе су именовале члана бирачког одбора у проширеном саставу, према решењима изборних комисија која објављује РИК. То је стање пре изборног дана: ко је стварно био присутан пише у записнику. Решења су углавном скенирана и читају се аутоматски, па понеко може да недостаје или да буде погрешно прочитано.
Бирачких места са прочитаним решењем: 39 од 39
| Бр. | Изборна листа | Чланова | Заменика | Контролора укупно | Контролора укупно |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 39 | 39 | 78 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 39 | 39 | 78 | |
| 3 | Studentska lista | 39 | 39 | 78 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 39 | 39 | 78 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 39 | 39 | 78 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 39 | 39 | 78 | |
| 7 | Ruska stranka | 38 | 37 | 75 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 37 | 35 | 72 | |
| 8 | Autentična desnica | 31 | 12 | 43 | |
| 9 | Evropska Srbija | 28 | 15 | 43 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 24 | 9 | 33 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 9 | 7 | 16 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 5 | SVM | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Документи изборне комисије
Записници са седница, извештаји, решења, одлуке и обавештења општинске изборне комисије, како их објављује РИК, по дану објављивања. Наслови се не преносе: пишу их комисије и могу садржати имена.
- Записници са седница: 23.9.2026. (1) 23.9.2026. (2) 30.9.2026. 9.10.2026. (1) 9.10.2026. (2) 4.11.2026. (1) 4.11.2026. (2) 4.11.2026. (3) 4.11.2026. (4) 4.11.2026. (5) 4.11.2026. (6) 4.11.2026. (7) 4.11.2026. (8)
- Извештаји: 4.11.2026.
- Решења: 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2)
- Одлуке: 16.10.2026.
- Обавештења: 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2) 21.10.2026. 25.10.2026. 30.10.2026. 1.11.2026.
Шта је и када објавила ова комисија, поред осталих
Кроз изборе
исти показатељи на сваким изборима на којима је општина гласала, поред целе земљеУкратко
Најновији избори: Парламентарни 2026 · поређење са целим изборима
- Упозорења
- 3 од 39 бирачких места за проверу (7,7%; укупно 8,1%)Места са упозорењем на бар једним изборима: 4 · на бар двоје: 0Неважећи 1,4% (укупно 1,3%) · 89. од 189 општина · већи него на целим изборима на 3 од 4 избора
- Излазност
- 67,2% · 1,7 поена мање него на целим изборима117. од 189 општина · раније 58,2–62,1%
- Највише гласова
- Ujedinjena Srbija 51,0% (укупно 39,5%)На 3 од 4 избора први и на целим изборима
- Бирачка места
- 39 (Председнички 2022) → 39Уписаних 29.280 (Председнички 2022) → 28.246, −3,5%Општина није гласала на: Локални 2024
- Записници
- О посматрачима за 21 од 39 бирачких места
Састављено из РИК-ових бројева, по истим правилима за свако место и сваког учесника. Место по реду рачуна се од највећег.
- Ова општина
- Цели избори
Сви избори у општиниЈедан ред за сваке изборе на којима је општина гласала, од најновијих. Избори у првој колони воде до општине на тим изборима, а број за проверу до списка тих места.
| Избори | Бирачких места | Уписани бирачи | Гласали | Излазност | Неважећи листићи | Прва три | За проверу |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Парламентарни 202625.10.2026. | 39 | 28.246 | 18.971 | 67,2% | 1,4% |
|
3 |
| Покрајински 202317.12.2023. | 39 | 29.464 | 17.161 | 58,2% | 3,4% |
|
0 |
| Парламентарни 202317.12.2023. | 39 | 29.146 | 17.161 | 58,9% | 3,2% |
|
0 |
| Председнички 20223.4.2022. | 39 | 29.280 | 18.190 | 62,1% | 2,4% |
|
1 |
Бирачка места кроз изборе39 места: на колико избора, под којим бројевима, колико пута са упозорењем
Исто место пратимо кроз изборе по адреси, затим по називу, па по броју. Број и назив у сваком реду су они са тих избора. Када се адреса или назив јасно разликују, то је друго место, и кад је број исти.