Zlatiborski upravni okrug · opština
Čajetina
Biračkih mesta: 32 · Upisani birači: 14.258 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 63 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
71,7%
zemlja 68,9% · slične 66,0% · 74. od 189
Mesta sa upozorenjem
3 od 32
9% · zemlja 8,2% · slične 6,7%
Nevažeći listići
1,0%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 168. od 189
Upisani birači
14.258
2023: 13.461 (+5,9%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
3mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 4 OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" · 3 od 3 izbora
- BM 5 OŠ "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" · 3 od 3 izbora
- BM 23 OŠ "MILIVOJE BOROVIĆ" · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 32 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
3mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (56,0%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 10.220 od 14.258 upisanih birača · izlaznost 71,7% · nevažećih listića 1,0%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista5.66256,0% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija4.00739,6% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)2232,2% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 12
- 8. Autentična desnica830,8% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)420,4% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija240,2% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka170,2% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo170,2% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)90,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)70,1% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda70,1% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka50,0% zemlja 0,1%
- 5. SVM40,0% zemlja 0,8%
- 6. SPP (Zukorlić)30,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)20,0% zemlja 0,0%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 20 naselja, Studentska lista je prva u 13 (Zlatibor, Čajetina, Kriva Reka, Branešci, Mačkat, Jablanica, Sainovina, Ljubiš, Šljivovica, Tripkova, Mušvete, Rudine, Golovo); Ujedinjena Srbija je prva u 7 (Sirogojno, Dobroselica, Rožanstvo, Semegnjevo, Alin Potok, Stublo, Drenova).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Zlatibor | 4 | 3.702 | 4.708 | 60,8% | Studentska lista 59,8% | 59,8% |
| Čajetina | 3 | 3.735 | 3.304 | 78,7% | Studentska lista 59,6% | 59,6% |
| Sirogojno | 4 | 539 | 882 | 78,6% | Ujedinjena Srbija 58,2% | 38,3% |
| Kriva Reka | 1 | 1.134 | 681 | 77,7% | Studentska lista 57,6% | 57,6% |
| Branešci | 2 | 668 | 563 | 78,9% | Studentska lista 60,7% | 60,7% |
| Mačkat | 1 | 908 | 553 | 82,8% | Studentska lista 62,1% | 62,1% |
| Jablanica | 1 | 466 | 443 | 73,4% | Studentska lista 49,7% · tesno | 49,7% |
| Sainovina | 1 | 553 | 385 | 82,1% | Studentska lista 61,7% | 61,7% |
| Ljubiš | 3 | 385 | 378 | 63,0% | Studentska lista 51,3% | 51,3% |
| Dobroselica | 1 | 273 | 290 | 69,0% | Ujedinjena Srbija 48,7% | 42,2% |
| Rožanstvo | 1 | 318 | 288 | 68,1% | Ujedinjena Srbija 54,4% | 40,9% |
| Šljivovica | 1 | 386 | 236 | 72,5% | Studentska lista 50,6% | 50,6% |
| Tripkova | 1 | 221 | 214 | 79,9% | Studentska lista 58,2% | 58,2% |
| Mušvete | 1 | 221 | 191 | 77,5% | Studentska lista 51,7% · tesno | 51,7% |
| Semegnjevo | 1 | 142 | 152 | 74,3% | Ujedinjena Srbija 64,6% | 32,7% |
| Alin Potok | 1 | 132 | 132 | 65,9% | Ujedinjena Srbija 55,8% | 38,4% |
| Rudine | 1 | 128 | 131 | 74,0% | Studentska lista 52,6% | 52,6% |
| Golovo | 1 | 123 | 116 | 69,0% | Studentska lista 51,2% · tesno | 51,2% |
| Stublo | 1 | 63 | 76 | 61,8% | Ujedinjena Srbija 63,0% | 28,3% |
| Drenova | 1 | 76 | 76 | 77,6% | Ujedinjena Srbija 61,0% | 35,6% |
| (naselje nije utvrđeno) | 1 | – | 459 | 84,1% | Studentska lista 61,0% | 61,0% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 32 · za proveru: 3 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Alin Potok · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "DIMITRIJE TUCOVIĆ" ALIN POTOK |
132 | 65,9% | 1,1% | 38,4% | član | |
| 2 | Branešci · PROSTORIJE MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 3, 12, 16 · Adresa: PROSTORIJE MESNE ZAJEDNICE BRANEŠCI, GORNJI BRANEŠCI, ULICA |
250 | 72,0% | 0,0% | 60,0% | član | |
| 3 | Branešci · PROSTORIJE MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 14, 16 · Adresa: PROSTORIJE MESNE ZAJEDNICE BRANEŠCI, DONJI BRANEŠCI, ULICA |
313 | 84,3% | 0,4% | 61,2% | član | |
| 4 | Golovo · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "DIMITRIJE TUCOVIĆ" GOLOVO |
116 | 69,0% | 0,0% | 51,2% | član |
|
| 5 | Sirogojno · OŠ "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" GOSTILJE |
190 | 73,2% | 1,4% | 26,3% | član |
|
| 6 | Dobroselica · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "DIMITRIJE TUCOVIĆ" DOBROSELICA |
290 | 69,0% | 0,5% | 42,2% | član | |
| 7 | Mačkat · OSNOVNA ŠKOLA "MILIVOJE BOROVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 12, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "MILIVOJE BOROVIĆ" MAČKAT |
553 | 82,8% | 0,4% | 62,1% | član | |
| 8 | Mušvete · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "DIMITRIJE TUCOVIĆ" MUŠVETE |
191 | 77,5% | 2,0% | 51,7% | član | |
| 9 | Rožanstvo · OŠ "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" ROŽANSTVO |
288 | 68,1% | 1,5% | 40,9% | član | |
| 10 | Rudine · PROSTORIJE MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3 · Adresa: PROSTORIJE MESNE ZAJEDNICE RUDINE |
131 | 74,0% | 0,0% | 52,6% | član | |
| 11 | Semegnjevo · ZADRUŽNI DOM Kontrolori: liste 2, 3, 7, 14, 16 · Adresa: ZADRUŽNI DOM SEMEGNJEVO, ULICA PANJAK BR. 8 |
152 | 74,3% | 0,0% | 32,7% | član | |
| 12 | Stublo · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 12, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "DIMITRIJE TUCOVIĆ" STUBLO |
76 | 61,8% | 2,1% | 28,3% | član | |
| 13 | Tripkova · PROSTORIJE MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 14, 16 · Adresa: PROSTORIJE MESNE ZAJEDNICE TRIPKOVA, ULICA ŽIGALSKA BR. 35 |
214 | 79,9% | 0,6% | 58,2% | član | |
| 14 | Jablanica · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "DIMITRIJE TUCOVIĆ" JABLANICA, ULICA KOM BR. 10 |
443 | 73,4% | 0,9% | 49,7% | član | |
| 15 | Ljubiš · OŠ "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" Kontrolori: liste 1, 3, 7 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" LJUBIŠ, DONJI LJUBIŠ |
89 | 75,3% | 1,5% | 45,5% | član | |
| 16 | Ljubiš · PROSTORIJE MESNE ZAJEDNICE Kontrolori: liste 1, 3, 7 · Adresa: PROSTORIJE MESNE ZAJEDNICE LJUBIŠ, CENTAR LJUBIŠA |
189 | 55,0% | 1,0% | 58,3% | član | |
| 17 | Ljubiš · KONAČIŠTE BOŠKOVA VODA Kontrolori: liste 1, 3, 7 · Adresa: KONAČIŠTE BOŠKOVA VODA LJUBIŠ, GORNJI LJUBIŠ |
100 | 67,0% | 0,0% | 46,3% | član | |
| 18 | Sirogojno · OŠ "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 12, 14 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO", SIROGOJNO |
478 | 79,9% | 0,5% | 42,4% | član | |
| 19 | Drenova · ZADRUŽNA PRODAVNICA Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 14 · Adresa: ZADRUŽNA PRODAVNICA, DRENOVA, ULICA TOMISLAVA KREJOVIĆA BR. 28 |
76 | 77,6% | 0,0% | 35,6% | član | |
| 20 | Sirogojno · OŠ "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" ŽELJINE |
71 | 80,3% | 0,0% | 21,1% | član | |
| 21 | Sirogojno · OŠ "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" Kontrolori: liste 1, 3, 14, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "SAVO JOVANOVIĆ SIROGOJNO" TRNAVA |
143 | 80,4% | 1,7% | 47,8% | član | |
| 22 | Kriva Reka · OŠ "MILIVOJE BOROVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "MILIVOJE BOROVIĆ" KRIVA REKA |
681 | 77,7% | 3,8% | 57,6% | član | |
| 23 | Šljivovica · OŠ "MILIVOJE BOROVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7, 14 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "MILIVOJE BOROVIĆ" ŠLJIVOVICA |
236 | 72,5% | 1,8% | 50,6% | član |
|
| 24 | Čajetina · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7 · Adresa: MESNA KANCELARIJA ROSULJE, ULICA RADENKA STANIĆA BR. 4 |
208 | 73,1% | 1,3% | 53,3% | član | |
| 25 | Sainovina · OŠ "MILIVOJE BOROVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 7 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "MILIVOJE BOROVIĆ" SAINOVINA |
385 | 82,1% | 1,6% | 61,7% | član | |
| 26 | Zlatibor · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" - UČIONICA BR. 1 Kontrolori: liste 1, 3 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "DIMITRIJE TUCOVIĆ" UČIONICA BROJ 1, ZLATIBOR |
848 | 62,4% | 1,3% | 56,9% | član | |
| 27 | Zlatibor · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" - UČIONICA BR. 2 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "DIMITRIJE TUCOVIĆ" UČIONICA BROJ 2, ZLATIBOR |
1.364 | 57,2% | 1,0% | 64,3% | član | |
| 28 | Zlatibor · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" - UČIONICA BR. 3 Kontrolori: liste 1, 3, 8 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "DIMITRIJE TUCOVIĆ" UČIONICA BROJ 3, ZLATIBOR |
1.355 | 57,9% | 1,0% | 58,2% | član | |
| 29 | Zlatibor · OŠ "DIMITRIJE TUCOVIĆ" - UČIONICA BR. 4 Kontrolori: liste 1, 3 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "DIMITRIJE TUCOVIĆ" UČIONICA BROJ 4, ZLATIBOR |
1.141 | 67,3% | 0,3% | 59,0% | član | |
| 30 | Čajetina · UGOSTITELJSKO TURISTIČKA ŠKOLA - UČIONICA BR. 4 Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 12, 14, 16 · Adresa: UGOSTITELJSKO TURISTIČKA ŠKOLA-UČIONICA BROJ 4, ČAJETINA |
1.645 | 78,7% | 1,0% | 62,3% | član | |
| 31 | Čajetina · UGOSTITELJSKO TURISTIČKA ŠKOLA - UČIONICA BR. 5 Kontrolori: liste 1, 3, 5, 7, 14, 16 · Adresa: UGOSTITELJSKO TURISTIČKA ŠKOLA-UČIONICA BROJ 5, ČAJETINA |
1.451 | 79,5% | 1,0% | 57,3% | član | |
| 32 | PREDUZEĆE "JUGOFRIGO KOOP" Kontrolori: liste 1, 3, 12 · Adresa: PREDUZEĆE "JUGOFRIGO KOOP", DAUTOVAC |
459 | 84,1% | 1,0% | 61,0% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 48 | 2 | 33 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 2 | 63 | 6 | 108 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 3 | 94 | 1 | 161 | 0 | 1 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 37 | 0 | 41 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 97 | 3 | 36 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 97 | 17 | 84 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 162 | 4 | 283 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 8 | 68 | 1 | 75 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 105 | 6 | 79 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 43 | 2 | 51 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 11 | 73 | 2 | 37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 29 | 3 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 65 | 4 | 99 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 148 | 8 | 160 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 33 | 1 | 30 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 41 | 2 | 60 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 35 | 1 | 31 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 205 | 9 | 161 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 36 | 1 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 43 | 0 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 55 | 2 | 54 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 200 | 12 | 293 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 23 | 76 | 3 | 85 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 59 | 8 | 80 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 110 | 7 | 192 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 203 | 8 | 297 | 0 | 0 | 0 | 1 | 5 | 3 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 27 | 243 | 9 | 496 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 | 1 | 0 | 8 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 28 | 266 | 16 | 452 | 0 | 0 | 0 | 7 | 15 | 10 | 0 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 29 | 283 | 17 | 452 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 30 | 424 | 28 | 798 | 1 | 2 | 0 | 0 | 13 | 4 | 0 | 6 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 31 | 435 | 31 | 655 | 1 | 0 | 0 | 2 | 12 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 32 | 131 | 9 | 233 | 1 | 1 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| Ukupno | 4.007 | 223 | 5.662 | 7 | 4 | 3 | 17 | 83 | 24 | 0 | 42 | 5 | 2 | 17 | 0 | 9 | 0 | 7 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 32 od 32
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Studentska lista | 32 | 32 | 64 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 31 | 29 | 60 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 17 | 13 | 30 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 17 | 13 | 30 | |
| 7 | Ruska stranka | 16 | 10 | 26 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 14 | 11 | 25 | |
| 5 | SVM | 10 | 7 | 17 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 7 | 1 | 8 | |
| 8 | Autentična desnica | 2 | 0 | 2 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 21.9.2026. 6.10.2026. (1) 6.10.2026. (2) 15.10.2026. (1) 15.10.2026. (2) 21.10.2026. 22.10.2026. 2.11.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 3 od 32 biračkih mesta za proveru (9,4%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 6 · na bar dvoje: 3Nevažeći 1,0% (ukupno 1,3%) · 168. od 189 opština · nikad veći nego na celim izborima
- Izlaznost
- 71,7% · 2,8 poena više nego na celim izborima74. od 189 opština · ranije 63,2–65,5%
- Najviše glasova
- Studentska lista 56,0% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 30 (Predsednički 2022) → 32 · novih 3 · ne koristi se 1 · sa drugim brojem 2Upisanih 12.990 (Predsednički 2022) → 14.258, +9,8%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 32 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 32 | 14.258 | 10.220 | 71,7% | 1,0% |
|
3 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 30 | 13.461 | 8.506 | 63,2% | 2,4% |
|
5 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 30 | 12.990 | 8.510 | 65,5% | 1,8% |
|
3 |
Biračka mesta kroz izbore33 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.