Pčinjski upravni okrug · opština
Bujanovac
Biračkih mesta: 59 · Upisani birači: 44.554 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 19 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
48,0%
zemlja 68,9% · slične 69,9% · 169. od 189
Mesta sa upozorenjem
14 od 59
24% · zemlja 8,2% · slične 8,9%
Nevažeći listići
1,7%
zemlja 1,3% · slične 1,2% · 39. od 189
Upisani birači
44.554
2023: 42.802 (+4,1%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
19mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 2 OŠ "MUHAREM KADRIU" - UČIONICA · 3 od 3 izbora
- BM 53 OŠ "NAIM FRAŠERI" - UČIONICA · 3 od 3 izbora
- BM 56 OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" - OBJEKAT PRIPREMNOG PREDŠKOLSKOG PROGRAMA · 3 od 3 izbora
- BM 3 MK DEČJI VRTIĆ - HOL · 2 od 3 izbora
- BM 5 OŠ "MUHAREM KADRIU" - HOL · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
1mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
- BM 43 ZADRUŽNI DOM · 92,7% · izlaznost 91,4%
Šta proveriti: Skoro svi glasovi za jednu listu uz visoku izlaznost. Pročitaj primedbe i pogledaj koje liste su imale kontrolore i da li je bilo posmatrača.
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
5od 59 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 17 nema ni člana ni zamenika.
- Bujanovac · BM 49, 51, 52
- Klinovac · BM 35
- Sebrat · BM 44
Šta proveriti: Lista može da predloži člana i zamenika u prošireni sastav do roka iz vodiča; gde nema nikoga, neka kontrolor susednog mesta na dan izbora obiđe i ovo. Rokovi su u vodiču.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
5mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 2 OŠ "MUHAREM KADRIU" - UČIONICA · Upisanih 983 → 1.346 (+37%); medijana promene u opštini +4%
- BM 53 OŠ "NAIM FRAŠERI" - UČIONICA · Upisanih 1.042 → 1.312 (+26%); medijana promene u opštini +4%
- BM 50 DOM ZDRAVLJA · Upisanih 564 → 710 (+26%); medijana promene u opštini +4%
- BM 58 SŠ "SEZAI SUROI" · Upisanih 1.464 → 1.827 (+25%); medijana promene u opštini +4%
- BM 46 DOM KULTURE "VUK KARADŽIĆ" - UČIONICA (BIVŠI EKONOMSKI FAKULTET) · Upisanih 879 → 1.074 (+22%); medijana promene u opštini +4%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
3mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
- BM 52 OŠ "NAIM FRAŠERI" - HOL · Izlaznost 100,0%; medijana ostalih 13 mesta u naselju 42,9%
- BM 56 OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" - OBJEKAT PRIPREMNOG PREDŠKOLSKOG PROGRAMA · Izlaznost 19,7%; medijana ostalih 13 mesta u naselju 45,8%
- BM 6 OŠ "MUHAREM KADRIU" - UČIONICA · Izlaznost 26,2%; medijana ostalih 5 mesta u naselju 48,1%
Šta proveriti: Izlaznost je daleko od ostalih mesta u istom naselju. Uporedi broj zaokruženih u izvodu sa listićima i vidi da li je na mestu glasala ustanova (dom, bolnica, kasarna).
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
12mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- BM 2 OŠ "MUHAREM KADRIU" - UČIONICA
- BM 3 MK DEČJI VRTIĆ - HOL
- BM 5 OŠ "MUHAREM KADRIU" - HOL
- BM 6 OŠ "MUHAREM KADRIU" - UČIONICA
- BM 7 OŠ "SAMI FRAŠERI"
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (57,0%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 21.377 od 44.554 upisanih birača · izlaznost 48,0% · nevažećih listića 1,7%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 17. Albanska koalicija11.63257,0% zemlja 0,6%
- 1. Ujedinjena Srbija5.50427,0% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista2.06310,1% zemlja 53,7%
- 6. SPP (Zukorlić)8754,3% zemlja 0,3%
Ostale liste sa manje od 1%: 13
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1981,0% zemlja 2,2%
- 8. Autentična desnica560,3% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)230,1% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka100,0% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)90,0% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda80,0% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo60,0% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka50,0% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe50,0% zemlja 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)50,0% zemlja 0,1%
- 5. SVM30,0% zemlja 0,8%
- 9. Evropska Srbija30,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)20,0% zemlja 0,0%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 38 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 23 (Bujanovac, Rakovac, Levosoje, Lopardince, Žbevac, Ljiljance, Klenike, Klinovac, Spančevac, Krševica, Božinjevac, Karadnik, Baraljevac, Srpska Kuća, Žuželjica, Trejak, Sejace, Brnjare, Kuštica, Jablanica, Borovac, Sebrat, Bogdanovac); Albanska koalicija je prva u 15 (Veliki Trnovac, Biljača, Nesalce, Breznica, Končulj, Lučane, Letovica, Samoljica, Zarbince, Dobrosin, Muhovac, Oslare, Turija, Mali Trnovac, Čar).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bujanovac | 14 | 11.468 | 13.592 | 45,0% | Ujedinjena Srbija 33,8% · tesno | 32,1% |
| Veliki Trnovac | 6 | 7.894 | 8.084 | 46,4% | Albanska koalicija 98,5% | 98,5% |
| Biljača | 3 | 1.976 | 2.466 | 29,0% | Albanska koalicija 88,1% | 88,1% |
| Nesalce | 1 | 1.002 | 1.647 | 42,3% | Albanska koalicija 95,9% | 95,9% |
| Breznica | 1 | 1.458 | 1.623 | 18,4% | Albanska koalicija 98,3% | 98,3% |
| Končulj | 1 | 1.227 | 1.547 | 49,6% | Albanska koalicija 99,7% | 99,7% |
| Lučane | 1 | 1.074 | 1.384 | 41,0% | Albanska koalicija 93,1% | 93,1% |
| Letovica | 1 | 1.345 | 1.327 | 62,2% | Albanska koalicija 97,0% | 97,0% |
| Samoljica | 1 | 1.027 | 1.311 | 33,1% | Albanska koalicija 95,1% | 95,1% |
| Zarbince | 1 | 450 | 1.248 | 50,2% | Albanska koalicija 92,0% | 92,0% |
| Dobrosin | 1 | 1.066 | 1.019 | 80,8% | Albanska koalicija 99,9% | 99,9% |
| Muhovac | 1 | 693 | 943 | 22,9% | Albanska koalicija 98,6% | 98,6% |
| Oslare | 1 | 762 | 922 | 36,8% | Albanska koalicija 44,9% · tesno | 44,9% |
| Rakovac | 1 | 1.063 | 837 | 74,7% | Ujedinjena Srbija 65,7% | 0,0% |
| Levosoje | 1 | 746 | 726 | 73,1% | Ujedinjena Srbija 60,9% | 0,0% |
| Lopardince | 1 | 691 | 596 | 77,5% | Ujedinjena Srbija 82,7% | 0,0% |
| Žbevac | 1 | 570 | 501 | 72,5% | Ujedinjena Srbija 67,3% | 0,0% |
| Ljiljance | 1 | 440 | 465 | 74,2% | Ujedinjena Srbija 70,7% | 0,0% |
| Turija | 1 | 392 | 462 | 88,3% | Albanska koalicija 96,1% | 96,1% |
| Klenike | 1 | 150 | 456 | 71,7% | Ujedinjena Srbija 71,4% | 0,0% |
| Klinovac | 1 | 405 | 375 | 70,4% | Ujedinjena Srbija 71,4% | 0,0% |
| Mali Trnovac | 1 | 251 | 372 | 10,8% | Albanska koalicija 100,0% | 100,0% |
| Spančevac | 2 | 279 | 348 | 87,6% | Ujedinjena Srbija 88,7% | 0,0% |
| Krševica | 1 | 409 | 307 | 69,7% | Ujedinjena Srbija 71,6% | 0,0% |
| Božinjevac | 1 | 385 | 292 | 69,5% | Ujedinjena Srbija 70,4% | 0,0% |
| Čar | 1 | 179 | 276 | 10,1% | Albanska koalicija 100,0% | 100,0% |
| Karadnik | 1 | 375 | 274 | 77,7% | Ujedinjena Srbija 68,1% | 0,0% |
| Baraljevac | 1 | 311 | 227 | 88,5% | Ujedinjena Srbija 72,0% | 0,0% |
| Srpska Kuća | 1 | 201 | 175 | 72,0% | Ujedinjena Srbija 54,1% | 0,0% |
| Žuželjica | 1 | 176 | 143 | 85,3% | Ujedinjena Srbija 70,5% | 0,0% |
| Trejak | 1 | 159 | 127 | 76,4% | Ujedinjena Srbija 88,4% | 0,0% |
| Sejace | 1 | 55 | 96 | 64,6% | Ujedinjena Srbija 72,9% | 0,0% |
| Brnjare | 1 | 51 | 86 | 60,5% | Ujedinjena Srbija 84,3% | 0,0% |
| Kuštica | 1 | 81 | 69 | 71,0% | Ujedinjena Srbija 81,2% | 0,0% |
| Jablanica | 1 | 81 | 69 | 79,7% | Ujedinjena Srbija 98,0% | 0,0% |
| Borovac | 1 | 42 | 68 | 64,7% | Ujedinjena Srbija 90,9% | 0,0% |
| Sebrat | 1 | 37 | 61 | 68,9% | Ujedinjena Srbija 95,2% | 0,0% |
| Bogdanovac | 1 | 33 | 33 | 69,7% | Ujedinjena Srbija 87,0% | 0,0% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 59 · za proveru: 14 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Veliki Trnovac · OŠ "MUHAREM KADRIU" - HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ MUHAREM KADRIU - HOL, VELIKI TRNOVAC |
1.497 | 34,7% | 0,8% | 98,8% | član |
|
| 2 | Veliki Trnovac · OŠ "MUHAREM KADRIU" - UČIONICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ MUHAREM KADRIU - UČIONICA, VELIKI TRNOVAC |
1.346 | 47,7% | 0,8% | 95,3% | član |
|
| 3 | Veliki Trnovac · MK DEČJI VRTIĆ - HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MK DEČJI VRTIĆ - HOL, VELIKI TRNOVAC |
1.690 | 59,1% | 0,0% | 99,7% | član |
|
| 4 | Veliki Trnovac · LOKAL HALIMI ISMAIL HAKI Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: LOKAL HALIMI ISMAIL HAKI, VELIKI TRNOVAC |
1.183 | 48,1% | 0,5% | 98,8% | član | |
| 5 | Veliki Trnovac · OŠ "MUHAREM KADRIU" - HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ MUHAREM KADRIU - HOL, VELIKI TRNOVAC |
1.264 | 58,0% | 1,6% | 99,0% | član |
|
| 6 | Veliki Trnovac · OŠ "MUHAREM KADRIU" - UČIONICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ MUHAREM KADRIU - UČIONICA |
1.104 | 26,2% | 1,4% | 99,6% | član |
|
| 7 | Turija · OŠ "SAMI FRAŠERI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ SAMI FRAŠERI, TRURIJA |
462 | 88,3% | 0,0% | 96,1% | član |
|
| 8 | Mali Trnovac · OŠ "MUHAREM KADRIU" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ MUHAREM KADRIU, MALI TRNOVAC |
372 | 10,8% | 0,0% | 100,0% | član | |
| 9 | Breznica · OŠ "MIĐENI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ MIĐENI, BREZNICA |
1.623 | 18,4% | 0,3% | 98,3% | član | |
| 10 | Končulj · OŠ "SAMI FRAŠERI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ SAMI FRAŠERI, KONČULJ |
1.547 | 49,6% | 0,3% | 99,7% | član | |
| 11 | Muhovac · OŠ "MIĐENI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ MIĐENI, MUHOVAC |
943 | 22,9% | 0,5% | 98,6% | član | |
| 12 | Čar · OŠ "MIĐENI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ MIĐENI, ČAR |
276 | 10,1% | 0,0% | 100,0% | član | |
| 13 | Zarbince · AMBULANTA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: AMBULANTA, ZARBINCE |
1.248 | 50,2% | 2,1% | 92,0% | član | |
| 14 | Nesalce · OŠ "ALI BEKTAŠI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ ALI BEKTAŠI, NESALCE |
1.647 | 42,3% | 2,0% | 95,9% | član | |
| 15 | Lučane · OŠ "SAMI FRAŠERI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ SAMI FRAŠERI, LUČANE |
1.384 | 41,0% | 2,5% | 93,1% | član | |
| 16 | Dobrosin · OŠ "SAMI FRAŠERI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ SAMI FRAŠERI, DOBROSIN |
1.019 | 80,8% | 1,1% | 99,9% | član | |
| 17 | Letovica · OŠ "ALI BEKTAŠI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ ALI BEKTAŠI, LETOVICA |
1.327 | 62,2% | 0,1% | 97,0% | član | |
| 18 | Biljača · OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ DESANKA MAKSIMOVIĆ, BILJAČA |
1.586 | 25,5% | 1,5% | 94,7% | član | |
| 19 | Samoljica · OŠ "DESANKA MAKSIMOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ DESANKA MAKSIMOVIĆ, SAMOLJICA |
1.311 | 33,1% | 1,8% | 95,1% | član |
|
| 20 | Biljača · PROSTORIJE MESNE KANCELARIJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: PROSTORIJE MESNE KANCELARAIJE, BILJAČA |
832 | 33,5% | 1,4% | 88,4% | član | |
| 21 | Biljača · LOKAL PEŠIĆ LJUBIŠE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: LOKAL PEŠIĆ LJUBIŠE, BILJAČA |
48 | 64,6% | 0,0% | 0,0% | član | |
| 22 | Lopardince · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BRANKO RADIČEVIĆ, LOPARDINCE |
596 | 77,5% | 1,3% | 0,0% | član | |
| 23 | Srpska Kuća · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BRANKO RADIČEVIĆ, SRPSKA KUĆA |
175 | 72,0% | 3,2% | 0,0% | član | |
| 24 | Karadnik · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BRANKO RADIČEVIĆ, KARADNIK |
274 | 77,7% | 0,0% | 0,0% | član | |
| 25 | Rakovac · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BRANKO RADIČEVIĆ, RAKOVAC |
837 | 74,7% | 3,4% | 0,0% | član | |
| 26 | Levosoje · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ VUK KARADŽIĆ, LEVOSOJE |
726 | 73,1% | 2,6% | 0,0% | član | |
| 27 | Oslare · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, OSLARE |
922 | 36,8% | 2,1% | 44,9% | član | |
| 28 | Božinjevac · LOKAL ĐORĐEVIĆ SRĐANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: LOKAL ĐORĐEVIĆ SRĐANA, BOŽINJEVAC |
292 | 69,5% | 2,0% | 0,0% | član | |
| 29 | Borovac · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ VUK KARADŽIĆ, BOROVAC |
68 | 64,7% | 0,0% | 0,0% | član | |
| 30 | Ljiljance · OŠ "DRAGOMIR TRAJKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ DRAGOMIR TRAJKOVIĆ, LJILJANCE |
465 | 74,2% | 1,2% | 0,0% | član | |
| 31 | Žuželjica · LOKAL MITIĆ ZARIJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: LOKAL MITIĆ ZARIJE, ŽUŽELJICA |
143 | 85,3% | 0,0% | 0,0% | član | |
| 32 | Bogdanovac · OŠ "DRAGOMIR TRAJKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ DRAGOMIR TRAJKOVIĆ, BOGDANOVAC |
33 | 69,7% | 0,0% | 0,0% | član | |
| 33 | Žbevac · OŠ "DRAGOMIR TRAJKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ DRAGOMIR TRAJKOVIĆ, ŽBEVAC |
501 | 72,5% | 1,4% | 0,0% | član | |
| 34 | Krševica · OŠ "DRAGOMIR TRAJKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ DRAGOMIR TRAJKOVIĆ, KRŠEVICA |
307 | 69,7% | 1,4% | 0,0% | član | |
| 35 | Klinovac · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ BORA STANKOVIĆ, KLINOVAC |
375 | 70,4% | 3,4% | 0,0% | nema | |
| 36 | Brnjare · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BORA STANKOVIĆ, BRNJARE |
86 | 60,5% | 1,9% | 0,0% | član | |
| 37 | Klenike · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BORA STANKOVIĆ, KLENIKE |
456 | 71,7% | 1,5% | 0,0% | član | |
| 38 | Trejak · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BORA STANKOVIĆ, TREJAK |
127 | 76,4% | 2,1% | 0,0% | član | |
| 39 | Kuštica · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BORA STANKOVIĆ, KUŠTICA |
69 | 71,0% | 2,0% | 0,0% | član | |
| 40 | Baraljevac · SEOSKA ZADRUGA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: SEOSKA ZADRUGA, BARALJEVAC |
227 | 88,5% | 0,5% | 0,0% | član | |
| 41 | Sejace · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BORA STANKOVIĆ, SEJACE |
96 | 64,6% | 4,8% | 0,0% | član | |
| 42 | Spančevac · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BORA STANKOVIĆ, SPANČEVAC |
220 | 85,5% | 2,7% | 0,0% | član | |
| 43 | Spančevac · ZADRUŽNI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: ZADRUŽNI DOM, SPANČEVAC |
128 | 91,4% | 6,8% | 0,0% | član |
|
| 44 | Sebrat · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ BORA STANKOVIĆ, SEBRAT |
61 | 68,9% | 0,0% | 0,0% | nema | |
| 45 | Jablanica · OŠ "BORA STANKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BORA STANKOVIĆ, JABLANICA |
69 | 79,7% | 10,9% | 0,0% | član | |
| 46 | Bujanovac · DOM KULTURE "VUK KARADŽIĆ" - UČIONICA (BIVŠI EKONOMSKI FAKULTET) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE VUK KARADŽIĆ, UČIONICA (BIVŠI EKONOMSKI FAKULTET) |
1.074 | 54,0% | 1,0% | 12,2% | član |
|
| 47 | Bujanovac · DOM KULTURE "VUK KARADŽIĆ" - MALA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE VUK KARAĐIĆ, MALA SALA, BUJANOVAC, KARAĐORĐEV TRG BR. |
1.151 | 55,6% | 1,6% | 8,7% | član | |
| 48 | Bujanovac · SPORTSKI CENTAR "MLADOST" - HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: SPORTSKI CENTAR MLADOST - HOL, BUJANOVAC, BRANKO RADIČEVIĆA BR. 2 |
963 | 31,7% | 2,3% | 0,0% | član | |
| 49 | Bujanovac · DEČIJI VRTIĆ "NAŠA RADOST" - HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DEČIJI VRTIĆ NAŠA RADOST - HOL, BUJANOVAC, VUKA KARADŽIĆA BR. 2 |
577 | 56,0% | 2,5% | 6,0% | nema | |
| 50 | Bujanovac · DOM ZDRAVLJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM ZDRAVLJA, BUJANOVAC, KARAĐORĐA PETROVIĆA BR. 226 |
710 | 45,8% | 6,8% | 1,0% | član |
|
| 51 | Bujanovac · ŠUMSKA SEKCIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: ŠUMSKA SEKCIJA, BUJANOVAC, BORE STANKOVIĆA BR. 1 |
449 | 54,1% | 1,6% | 12,6% | nema | |
| 52 | Bujanovac · OŠ "NAIM FRAŠERI" - HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ NAIM FRAŠERI - HOL, BUJANOVAC DISITEJA OBRADOVIĆA br. 8. |
1.035 | 100,0% | 7,2% | 11,2% | nema |
|
| 53 | Bujanovac · OŠ "NAIM FRAŠERI" - UČIONICA Kontrolori: liste 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ NAIM FRAŠERI - UČIONICA, BUJANOVAC, DOSITEJA OBRADOVIĆA BR. 8. |
1.312 | 38,9% | 3,1% | 32,4% | član |
|
| 54 | Bujanovac · OPŠTINSKA UPRAVA OPŠTINE BUJANOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OPŠTINSKA UPRAVA OPŠTINE BUJANOVAC, BUJANOVAC, KARAĐORĐA |
1.389 | 30,8% | 3,5% | 17,4% | član | |
| 55 | Bujanovac · DOM KULTURE - HOL Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: DOM KULTURE, KOL, BUJANOVAC, KARAĐORĐA PETROVIĆA BR. 115 |
1.024 | 37,0% | 2,6% | 39,0% | član | |
| 56 | Bujanovac · OŠ "BRANKO RADIČEVIĆ" - OBJEKAT PRIPREMNOG PREDŠKOLSKOG PROGRAMA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OŠ BRANKO RADIČEVIĆ, OBJEKAT PRIPREMNOG PREDŠKOLSKOG PROGRAMA |
1.043 | 19,7% | 3,4% | 92,9% | član |
|
| 57 | Bujanovac · RESTORAN DUVANSKE INDUSTRIJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: RESTORAN DUVANSKE INDUSTRIJE, BUJANOVAC, SIME POGAČAREVIĆA, BR. 21 |
387 | 47,5% | 1,1% | 21,4% | član | |
| 58 | Bujanovac · SŠ "SEZAI SUROI" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: SŠ SEZAI SUROI, BUJANOVAC, SVETOZARA MARKOVIĆA, BR. 11. |
1.827 | 37,3% | 1,0% | 96,6% | član |
|
| 59 | Bujanovac · SŠ "SEZAI SUROI" - FISKULTURNA SALA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: SŠ SEZAI SUROI, BUJANOVAC, SVETOZARA MARKOVIĆA, BR. 11. |
651 | 42,9% | 0,7% | 90,6% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 506 | 0 |
| 2 | 22 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 602 | 0 |
| 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 995 | 0 |
| 4 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 559 | 0 |
| 5 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 714 | 0 |
| 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 284 | 0 |
| 7 | 13 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 392 | 0 |
| 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 40 | 0 |
| 9 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 292 | 0 |
| 10 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 763 | 0 |
| 11 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 212 | 0 |
| 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 28 | 0 |
| 13 | 18 | 0 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 565 | 0 |
| 14 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 655 | 0 |
| 15 | 28 | 0 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 515 | 1 |
| 16 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 813 | 0 |
| 17 | 5 | 9 | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 800 | 0 |
| 18 | 19 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 377 | 1 |
| 19 | 15 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 405 | 0 |
| 20 | 28 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 243 | 0 |
| 21 | 26 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 377 | 11 | 65 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 66 | 1 | 52 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 24 | 145 | 6 | 54 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 397 | 12 | 188 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 315 | 11 | 185 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 133 | 9 | 38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 149 | 0 |
| 28 | 140 | 6 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 29 | 40 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 241 | 18 | 65 | 0 | 0 | 0 | 0 | 15 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 86 | 2 | 28 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 32 | 20 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 241 | 14 | 93 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 151 | 9 | 51 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 182 | 3 | 67 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 36 | 43 | 0 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 230 | 10 | 75 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 38 | 84 | 1 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 39 | 39 | 1 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 40 | 144 | 9 | 45 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 41 | 43 | 1 | 14 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 42 | 158 | 1 | 24 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 43 | 101 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 44 | 40 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 45 | 48 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 46 | 295 | 13 | 177 | 0 | 0 | 14 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 70 | 0 |
| 47 | 297 | 13 | 256 | 0 | 0 | 3 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 55 | 0 |
| 48 | 116 | 0 | 0 | 0 | 0 | 180 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 49 | 170 | 12 | 110 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 19 | 0 |
| 50 | 146 | 8 | 34 | 1 | 1 | 105 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 |
| 51 | 103 | 2 | 101 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 30 | 0 |
| 52 | 90 | 0 | 1 | 0 | 0 | 261 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 45 | 1 |
| 53 | 170 | 0 | 2 | 0 | 0 | 162 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 160 | 0 |
| 54 | 204 | 0 | 29 | 0 | 0 | 102 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 72 | 3 |
| 55 | 115 | 8 | 87 | 1 | 0 | 11 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 144 | 0 |
| 56 | 10 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 184 | 0 |
| 57 | 77 | 1 | 56 | 0 | 0 | 7 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 39 | 0 |
| 58 | 15 | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 651 | 0 |
| 59 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 251 | 0 |
| Ukupno | 5.504 | 198 | 2.063 | 9 | 3 | 875 | 10 | 56 | 3 | 5 | 23 | 0 | 2 | 6 | 5 | 5 | 11.632 | 8 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 59 od 59
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 59 | 59 | 118 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 59 | 59 | 118 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 59 | 59 | 118 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 59 | 59 | 118 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 59 | 59 | 118 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 59 | 58 | 117 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 58 | 58 | 116 | |
| 5 | SVM | 58 | 52 | 110 | |
| 3 | Studentska lista | 59 | 45 | 104 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 59 | 42 | 101 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 59 | 40 | 99 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 59 | 39 | 98 | |
| 7 | Ruska stranka | 59 | 34 | 93 | |
| 8 | Autentična desnica | 59 | 33 | 92 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 59 | 30 | 89 | |
| 9 | Evropska Srbija | 59 | 29 | 88 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 59 | 29 | 88 | |
| 17 | Albanska koalicija | 54 | 25 | 79 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 21.9.2026. 23.9.2026. 29.9.2026. 30.9.2026. 6.10.2026. 8.10.2026. (1) 8.10.2026. (2) 9.10.2026. (1) 9.10.2026. (2) 15.10.2026. 20.10.2026. 22.10.2026. 1.11.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026. (1) 29.10.2026. (2)
- Rešenja: 19.10.2026. 23.10.2026. (1) 23.10.2026. (2) 23.10.2026. (3) 23.10.2026. (4) 23.10.2026. (5) 23.10.2026. (6) 24.10.2026. (1) 24.10.2026. (2)
- Odluke: 16.10.2026. (1) 16.10.2026. (2) 16.10.2026. (3) 16.10.2026. (4) 22.10.2026.
- Obaveštenja: 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2)
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 14 od 59 biračkih mesta za proveru (23,7%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 35 · na bar dvoje: 19Nevažeći 1,7% (ukupno 1,3%) · 39. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 48,0% · 20,9 poena manje nego na celim izborima169. od 189 opština · ranije 24,4–35,6%
- Najviše glasova
- Albanska koalicija 57,0% (ukupno 0,6%)Na 1 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 59 (Predsednički 2022) → 59 · novih 2 · ne koristi se 2Upisanih 43.119 (Predsednički 2022) → 44.554, +3,3%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 32 od 59 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 59 | 44.554 | 21.377 | 48,0% | 1,7% |
|
14 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 59 | 42.802 | 15.226 | 35,6% | 3,7% |
|
21 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 59 | 43.119 | 10.530 | 24,4% | 15,0% |
|
22 |
Biračka mesta kroz izbore61 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.