Rasinski upravni okrug · opština
Brus
Biračkih mesta: 28 · Upisani birači: 12.179 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
74,1%
zemlja 68,9% · slične 66,2% · 41. od 189
Mesta sa upozorenjem
1 od 28
4% · zemlja 8,2% · slične 6,8%
Nevažeći listići
1,5%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 71. od 189
Upisani birači
12.179
2023: 12.714 (−4,2%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 28 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (51,4%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 9.027 od 12.179 upisanih birača · izlaznost 74,1% · nevažećih listića 1,5%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija4.52751,4% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista3.78142,9% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)2452,8% zemlja 2,2%
- 8. Autentična desnica1261,4% zemlja 0,9%
Ostale liste sa manje od 1%: 13
- 4. Ljudski (Ljajić)590,7% zemlja 0,5%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)180,2% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija160,2% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka90,1% zemlja 0,1%
- 5. SVM50,1% zemlja 0,8%
- 12. Liberalno zelena stranka40,0% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)40,0% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo30,0% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)20,0% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe20,0% zemlja 0,0%
- 17. Albanska koalicija20,0% zemlja 0,6%
- 18. Majka Srbija – Gruda20,0% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka10,0% zemlja 0,3%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 22 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 19 (Lepenac, Tršanovci, Zlatari, Milentija, Razbojna, Velika Grabovnica, Graševci, Igroš, Blaževo, Brzeće, Vlajkovci, Kobilje, Batote, Strojinci, Kriva Reka, Dupci, Žunje, Bogiše, Đerekare); Studentska lista je prva u 3 (Brus, Botunja, Mala Vrbnica).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Brus | 6 | 4.183 | 4.164 | 78,0% | Studentska lista 49,9% | 44,4% |
| Lepenac | 1 | 783 | 674 | 76,0% | Ujedinjena Srbija 56,2% | 56,2% |
| Tršanovci | 1 | 577 | 630 | 76,0% | Ujedinjena Srbija 51,9% | 51,9% |
| Zlatari | 1 | 441 | 579 | 67,4% | Ujedinjena Srbija 61,8% | 61,8% |
| Milentija | 1 | 169 | 574 | 75,3% | Ujedinjena Srbija 48,0% · tesno | 48,0% |
| Razbojna | 1 | 333 | 479 | 66,2% | Ujedinjena Srbija 52,1% | 52,1% |
| Velika Grabovnica | 1 | 499 | 465 | 72,7% | Ujedinjena Srbija 51,7% | 51,7% |
| Graševci | 1 | 375 | 418 | 68,4% | Ujedinjena Srbija 52,5% | 52,5% |
| Igroš | 1 | 435 | 402 | 75,9% | Ujedinjena Srbija 48,7% · tesno | 48,7% |
| Blaževo | 1 | 83 | 376 | 67,3% | Ujedinjena Srbija 63,9% | 63,9% |
| Brzeće | 1 | 213 | 361 | 79,5% | Ujedinjena Srbija 50,9% | 50,9% |
| Vlajkovci | 1 | 355 | 339 | 70,8% | Ujedinjena Srbija 51,3% | 51,3% |
| Kobilje | 1 | 340 | 332 | 100,0% | Ujedinjena Srbija 49,2% | 49,2% |
| Batote | 1 | 243 | 323 | 65,6% | Ujedinjena Srbija 83,0% | 83,0% |
| Strojinci | 1 | 336 | 313 | 74,4% | Ujedinjena Srbija 54,8% | 54,8% |
| Kriva Reka | 1 | 300 | 306 | 50,7% | Ujedinjena Srbija 58,2% | 58,2% |
| Dupci | 1 | 321 | 257 | 78,6% | Ujedinjena Srbija 67,2% | 67,2% |
| Žunje | 1 | 271 | 248 | 59,3% | Ujedinjena Srbija 68,0% | 68,0% |
| Botunja | 1 | 237 | 202 | 81,2% | Studentska lista 58,0% | 38,9% |
| Bogiše | 1 | 223 | 193 | 77,2% | Ujedinjena Srbija 73,3% | 73,3% |
| Đerekare | 1 | 10 | 178 | 57,9% | Ujedinjena Srbija 57,8% | 57,8% |
| Mala Vrbnica | 1 | 145 | 123 | 79,7% | Studentska lista 57,1% | 35,7% |
| (naselje nije utvrđeno) | 1 | – | 243 | 60,1% | Ujedinjena Srbija 56,9% | 56,9% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 28 · za proveru: 1 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blaževo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Blaževo, Blaževo |
376 | 67,3% | 1,6% | 63,9% | član | |
| 2 | Đerekare · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 14, 16 · Adresa: Osnovna škola Đerekare, Đerekare |
178 | 57,9% | 1,0% | 57,8% | član | |
| 3 | Brzeće · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Brzeće, Brzeće |
361 | 79,5% | 1,4% | 50,9% | član | |
| 4 | Vlajkovci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Vlajkovci, Vlajkovci |
339 | 70,8% | 1,7% | 51,3% | član | |
| 5 | Graševci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Graševci, Graševci |
418 | 68,4% | 0,7% | 52,5% | član | |
| 6 | Brus · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Brus, Brus |
341 | 71,3% | 0,8% | 46,1% | član | |
| 7 | Brus · CENTAR ZA KULTURU Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Centar za kulturu Brus, Brus |
923 | 79,5% | 3,0% | 41,6% | član | |
| 8 | Brus · JKP "RASINA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: UKP «Rasina» Brus, Brus |
1.024 | 79,6% | 1,7% | 51,4% | član | |
| 9 | Brus · ŠUMSKA UPRAVA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Šumska uprava Brus, Brus |
907 | 78,1% | 0,6% | 41,5% | član | |
| 10 | Brus · SPORTSKI CENTAR Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Sportski centar, Brus |
434 | 75,3% | 0,9% | 36,4% | član | |
| 11 | Brus · INDUSTRIJSKI CENTAR "SAVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Industrijski centar «Savić», Brus |
535 | 78,5% | 1,9% | 45,6% | član | |
| 12 | Velika Grabovnica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Velika Grabovnica, Velika Grabovnica |
465 | 72,7% | 2,1% | 51,7% | član | |
| 13 | Kobilje · PREDUZEĆE ZA PUTEVE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Preduzeće za puteve Kobilje, Kobilje |
332 | 100,0% | 0,8% | 49,2% | član |
|
| 14 | Milentija · NOVA OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Nova osnovna škola Milentija, Milentija |
574 | 75,3% | 1,6% | 48,0% | član | |
| 15 | OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Osredci, Osredci |
243 | 60,1% | 1,4% | 56,9% | član | |
| 16 | Kriva Reka · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 8 · Adresa: Osnovna škola Kriva Reka, Kriva Reka |
306 | 50,7% | 1,3% | 58,2% | član | |
| 17 | Lepenac · OMLADINSKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Omladinski dom Lepenac, Lepenac |
674 | 76,0% | 1,4% | 56,2% | član | |
| 18 | Botunja · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Botunja, Botunja |
202 | 81,2% | 1,2% | 38,9% | član | |
| 19 | Mala Vrbnica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 16 · Adresa: Osnovna škola Mala Vrbnica, Mala Vrbnica |
123 | 79,7% | 0,0% | 35,7% | član | |
| 20 | Igroš · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Igroš, Igroš |
402 | 75,9% | 1,0% | 48,7% | član | |
| 21 | Strojinci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Strojinci, Strojinci |
313 | 74,4% | 2,1% | 54,8% | član | |
| 22 | Dupci · NOVI DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Novi Dom kulture Dupci, Dupci |
257 | 78,6% | 2,0% | 67,2% | član | |
| 23 | Žunje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Žunje, Žunje |
248 | 59,3% | 0,0% | 68,0% | član | |
| 24 | Razbojna · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Razbojna, Razbojna |
479 | 66,2% | 1,9% | 52,1% | član | |
| 25 | Zlatari · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Zlatari, Zlatari |
579 | 67,4% | 2,1% | 61,8% | član | |
| 26 | Bogiše · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Bogiše, Bogiše |
193 | 77,2% | 2,0% | 73,3% | član | |
| 27 | Batote · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Osnovna škola Batote, Batote |
323 | 65,6% | 0,0% | 83,0% | član | |
| 28 | Tršanovci · SEOSKI DOM Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Seoski dom Tršanovci, Tršanovci |
630 | 76,0% | 1,7% | 51,9% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 159 | 5 | 74 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
| 2 | 59 | 0 | 38 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 144 | 4 | 116 | 10 | 0 | 0 | 1 | 6 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 121 | 19 | 88 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 149 | 10 | 120 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 111 | 7 | 121 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 296 | 16 | 385 | 7 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 412 | 20 | 344 | 11 | 1 | 1 | 0 | 8 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 292 | 27 | 367 | 4 | 1 | 0 | 1 | 6 | 2 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 10 | 118 | 13 | 176 | 5 | 0 | 0 | 1 | 5 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 188 | 14 | 202 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 171 | 7 | 144 | 1 | 1 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 120 | 12 | 101 | 4 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 14 | 204 | 15 | 196 | 1 | 0 | 0 | 1 | 5 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 82 | 7 | 53 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 89 | 4 | 58 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 284 | 12 | 195 | 1 | 1 | 1 | 1 | 8 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 18 | 63 | 3 | 94 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 35 | 2 | 56 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 147 | 10 | 134 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 21 | 125 | 2 | 92 | 3 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 133 | 4 | 59 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 100 | 5 | 38 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 162 | 1 | 143 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 236 | 9 | 123 | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 | 1 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 26 | 107 | 1 | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 176 | 3 | 28 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 28 | 244 | 13 | 200 | 1 | 1 | 0 | 0 | 10 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 4.527 | 245 | 3.781 | 59 | 5 | 2 | 9 | 126 | 16 | 1 | 18 | 4 | 0 | 3 | 2 | 4 | 2 | 2 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 28 od 28
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 28 | 28 | 56 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 28 | 27 | 55 | |
| 5 | SVM | 28 | 26 | 54 | |
| 3 | Studentska lista | 27 | 27 | 54 | |
| 8 | Autentična desnica | 27 | 27 | 54 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 27 | 27 | 54 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 28 | 25 | 53 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 28 | 25 | 53 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 27 | 26 | 53 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 27 | 24 | 51 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 26 | 25 | 51 | |
| 7 | Ruska stranka | 28 | 22 | 50 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 25 | 22 | 47 | |
| 9 | Evropska Srbija | 1 | 1 | 2 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 23.9.2026. 3.10.2026. 10.10.2026. 16.10.2026. 17.10.2026. 30.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 15.10.2026. 17.10.2026.
- Odluke: 30.10.2026.
- Obaveštenja: 24.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 1 od 28 biračkih mesta za proveru (3,6%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 1 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,5% (ukupno 1,3%) · 71. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 1 od 3 izbora
- Izlaznost
- 74,1% · 5,2 poena više nego na celim izborima41. od 189 opština · ranije 65,6–69,2%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 51,4% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 28 (Predsednički 2022) → 28 · novih 2 · ne koristi se 2Upisanih 13.005 (Predsednički 2022) → 12.179, −6,4%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 28 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 28 | 12.179 | 9.027 | 74,1% | 1,5% |
|
1 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 28 | 12.714 | 8.800 | 69,2% | 2,7% |
|
0 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 28 | 13.005 | 8.531 | 65,6% | 2,0% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore30 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 2 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 3 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 4 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 5 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 6 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 7 | CENTAR ZA KULTURU | 3 | 0 |
| 8 | JKP "RASINA" | 3 | 0 |
| 9 | ŠUMSKA UPRAVA | 3 | 0 |
| 10 | SPORTSKI CENTAR | 3 | 0 |
| 11 | INDUSTRIJSKI CENTAR "SAVIĆ" | 1 | 0 |
| 12 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 13 | PREDUZEĆE ZA PUTEVE | 3 | 1 |
| 14 | NOVA OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 15 | OSNOVNA ŠKOLA | 1 | 0 |
| 16 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 17 | OMLADINSKI DOM | 3 | 0 |
| 18 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 19 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 20 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 21 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 22 | NOVI DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 23 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 24 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 25 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 26 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 27 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 28 | SEOSKI DOM | 3 | 0 |
| 11 | AUTOBUSKA STANICA Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 15 | OSNOVNA ŠKOLA Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |