Pčinjski upravni okrug · opština
Bosilegrad
Biračkih mesta: 31 · Upisani birači: 6.851 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 63 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
61,1%
zemlja 68,9% · slične 66,2% · 145. od 189
Mesta sa upozorenjem
7 od 31
23% · zemlja 8,2% · slične 6,4%
Nevažeći listići
1,4%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 83. od 189
Upisani birači
6.851
2023: 7.106 (−3,6%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
3mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 13 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
- BM 16 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
- BM 31 OSNOVNA ŠKOLA · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
1mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
- BM 16 OSNOVNA ŠKOLA · 89,3% · izlaznost 93,3%
Šta proveriti: Skoro svi glasovi za jednu listu uz visoku izlaznost. Pročitaj primedbe i pogledaj koje liste su imale kontrolore i da li je bilo posmatrača.
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 30 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
1mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
- BM 3 OŠ "GEORGI DIMITROV" · Upisanih 167 → 187 (+12%); medijana promene u opštini −5%
Šta proveriti: Broj upisanih je naglo porastao samo na ovom mestu. Proveri da li je područje mesta promenjeno (odluka o biračkim mestima) ili su upisani birači koji tu ne žive.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
7mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- BM 3 OŠ "GEORGI DIMITROV"
- BM 11 OSNOVNA ŠKOLA
- BM 13 OSNOVNA ŠKOLA
- BM 16 OSNOVNA ŠKOLA
- BM 17 OSNOVNA ŠKOLA
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (64,2%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 4.184 od 6.851 upisanih birača · izlaznost 61,1% · nevažećih listića 1,4%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija2.62764,2% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista1.24530,4% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1513,7% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 12
- 9. Evropska Srbija230,6% zemlja 0,3%
- 4. Ljudski (Ljajić)100,2% zemlja 0,5%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)90,2% zemlja 0,5%
- 8. Autentična desnica60,1% zemlja 0,9%
- 7. Ruska stranka50,1% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)30,1% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)30,1% zemlja 0,0%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo30,1% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka20,0% zemlja 0,3%
- 5. SVM10,0% zemlja 0,8%
- 12. Liberalno zelena stranka10,0% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda10,0% zemlja 0,1%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 26 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 26 (Rajčilovci, Bosilegrad, Donja Ljubata, Gornja Lisina, Gornja Ljubata, Radičevci, Gložje, Karamanica, Nazarica, Gornje Tlamino, Donje Tlamino, Zli Dol, Dukat, Crnoštica, Donja Lisina, Izvor, Mlekominci, Paralovo, Bistar, Brankovci, Gornja Ržana, Rikačevo, Grujinci, Milevci, Ploča, Musulj).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Rajčilovci | 2 | 1.612 | 1.622 | 60,9% | Ujedinjena Srbija 61,0% | 61,0% |
| Bosilegrad | 1 | 2.348 | 1.048 | 72,4% | Ujedinjena Srbija 53,6% | 53,6% |
| Donja Ljubata | 1 | 211 | 228 | 47,4% | Ujedinjena Srbija 75,5% | 75,5% |
| Gornja Lisina | 1 | 189 | 202 | 57,9% | Ujedinjena Srbija 75,9% | 75,9% |
| Gornja Ljubata | 2 | 137 | 200 | 51,5% | Ujedinjena Srbija 69,9% | 69,9% |
| Radičevci | 1 | 100 | 176 | 52,3% | Ujedinjena Srbija 76,4% | 76,4% |
| Gložje | 1 | 125 | 161 | 49,7% | Ujedinjena Srbija 73,1% | 73,1% |
| Karamanica | 1 | 14 | 160 | 71,2% | Ujedinjena Srbija 97,4% | 97,4% |
| Nazarica | 1 | 9 | 153 | 42,5% | Ujedinjena Srbija 83,1% | 83,1% |
| Gornje Tlamino | 1 | 60 | 145 | 23,4% | Ujedinjena Srbija 82,4% | 82,4% |
| Donje Tlamino | 1 | 90 | 145 | 48,3% | Ujedinjena Srbija 57,4% | 57,4% |
| Zli Dol | 1 | 63 | 144 | 70,8% | Ujedinjena Srbija 92,2% | 92,2% |
| Dukat | 1 | 116 | 133 | 46,6% | Ujedinjena Srbija 98,4% | 98,4% |
| Crnoštica | 1 | 98 | 124 | 49,2% | Ujedinjena Srbija 74,1% | 74,1% |
| Donja Lisina | 1 | 126 | 123 | 56,9% | Ujedinjena Srbija 82,6% | 82,6% |
| Izvor | 1 | 37 | 121 | 56,2% | Ujedinjena Srbija 76,6% | 76,6% |
| Mlekominci | 1 | 65 | 100 | 41,0% | Ujedinjena Srbija 73,2% | 73,2% |
| Paralovo | 1 | 88 | 97 | 59,8% | Ujedinjena Srbija 63,8% | 63,8% |
| Bistar | 1 | 65 | 96 | 47,9% | Ujedinjena Srbija 56,5% | 56,5% |
| Brankovci | 1 | 43 | 84 | 71,4% | Ujedinjena Srbija 76,7% | 76,7% |
| Gornja Ržana | 1 | 30 | 78 | 100,0% | Ujedinjena Srbija 84,1% | 84,1% |
| Rikačevo | 1 | 69 | 64 | 76,6% | Ujedinjena Srbija 91,8% | 91,8% |
| Grujinci | 1 | 33 | 60 | 45,0% | Ujedinjena Srbija 77,8% | 77,8% |
| Milevci | 1 | 49 | 60 | 93,3% | Ujedinjena Srbija 89,3% | 89,3% |
| Ploča | 1 | 33 | 51 | 27,5% | Ujedinjena Srbija 57,1% | 57,1% |
| Musulj | 1 | 36 | 42 | 59,5% | Ujedinjena Srbija 62,5% | 62,5% |
| (naselje nije utvrđeno) | 3 | – | 1.234 | 67,8% | Ujedinjena Srbija 50,7% | 50,7% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 31 · za proveru: 7 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | OŠ "GEORGI DIMITROV" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
656 | 64,6% | 3,3% | 46,8% | član | |
| 2 | Bosilegrad · DOM PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: DOM PENZIONERA, BOSILEGRAD, DOBRODOLSKI POTOK 23 |
1.048 | 72,4% | 1,2% | 53,6% | član | |
| 3 | OŠ "GEORGI DIMITROV" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
187 | 74,3% | 0,0% | 61,9% | član |
|
| 4 | OŠ "GEORGI DIMITROV" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 |
391 | 70,1% | 1,5% | 50,7% | član | |
| 5 | Paralovo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, PARALOVO |
97 | 59,8% | 0,0% | 63,8% | član | |
| 6 | Rajčilovci · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, RAJČILOVCI |
727 | 60,1% | 1,1% | 63,7% | član | |
| 7 | Rajčilovci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, RAJČILOVCI |
895 | 61,6% | 1,6% | 58,9% | član | |
| 8 | Gložje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GLOŽJE |
161 | 49,7% | 2,5% | 73,1% | član | |
| 9 | Gornja Lisina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GORNJA LISINA |
202 | 57,9% | 0,9% | 75,9% | član | |
| 10 | Gornje Tlamino · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GORNJE TLAMINO |
145 | 23,4% | 0,0% | 82,4% | član | |
| 11 | Dukat · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, DUKAT |
133 | 46,6% | 0,0% | 98,4% | član |
|
| 12 | Donja Ljubata · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, DONJA LJUBATA |
228 | 47,4% | 1,9% | 75,5% | član | |
| 13 | Donja Lisina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, DONJA LISINA |
123 | 56,9% | 1,4% | 82,6% | član |
|
| 14 | Donje Tlamino · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, DONJE TLAMINO |
145 | 48,3% | 2,9% | 57,4% | član | |
| 15 | Grujinci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GRUJINCI |
60 | 45,0% | 0,0% | 77,8% | član | |
| 16 | Milevci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, MILEVCI |
60 | 93,3% | 0,0% | 89,3% | član |
|
| 17 | Crnoštica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, CRNOŠTICA |
124 | 49,2% | 4,9% | 74,1% | član |
|
| 18 | Izvor · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, IZVOR |
121 | 56,2% | 5,9% | 76,6% | član | |
| 19 | Radičevci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, RADIČEVCI |
176 | 52,3% | 3,3% | 76,4% | član | |
| 20 | Mlekominci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, MLEKOMINCI |
100 | 41,0% | 0,0% | 73,2% | član | |
| 21 | Gornja Ržana · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GORNJA RŽANA |
78 | 100,0% | 0,0% | 84,1% | član |
|
| 22 | Musulj · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, MUSULJ |
42 | 59,5% | 4,0% | 62,5% | član | |
| 23 | Ploča · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA. PLOČA |
51 | 27,5% | 0,0% | 57,1% | član | |
| 24 | Gornja Ljubata · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GORNJA LJUBATA |
162 | 52,5% | 0,0% | 64,7% | član | |
| 25 | Gornja Ljubata · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: rešenje još nije pročitano |
38 | 47,4% | 0,0% | 94,4% | nije pročitano | |
| 26 | Brankovci · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, BRANKOVCI |
84 | 71,4% | 0,0% | 76,7% | član | |
| 27 | Zli Dol · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, ZLI DOL |
144 | 70,8% | 0,0% | 92,2% | član | |
| 28 | Bistar · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, BISTAR |
96 | 47,9% | 0,0% | 56,5% | član | |
| 29 | Rikačevo · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, RIKAČEVO |
64 | 76,6% | 0,0% | 91,8% | član | |
| 30 | Nazarica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, NAZARICA |
153 | 42,5% | 0,0% | 83,1% | član | |
| 31 | Karamanica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KARAMANICA |
160 | 71,2% | 0,0% | 97,4% | član |
|
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 192 | 4 | 202 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 402 | 32 | 303 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 5 | 1 | 4 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 86 | 4 | 47 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 137 | 8 | 123 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 37 | 3 | 14 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 275 | 11 | 130 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3 | 6 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 319 | 18 | 197 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 57 | 4 | 15 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 88 | 1 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 28 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 61 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 80 | 3 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 57 | 3 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 39 | 6 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 21 | 1 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 50 | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 43 | 4 | 10 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 18 | 49 | 6 | 8 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 68 | 3 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 30 | 3 | 6 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 37 | 3 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 15 | 1 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 8 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 55 | 6 | 23 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 17 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 46 | 10 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 94 | 5 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 26 | 4 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 45 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 54 | 2 | 8 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 111 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 2.627 | 151 | 1.245 | 10 | 1 | 3 | 5 | 6 | 23 | 2 | 9 | 1 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 30 od 31
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 30 | 30 | 60 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 30 | 30 | 60 | |
| 3 | Studentska lista | 30 | 30 | 60 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 30 | 30 | 60 | |
| 5 | SVM | 30 | 30 | 60 | |
| 7 | Ruska stranka | 30 | 30 | 60 | |
| 8 | Autentična desnica | 30 | 30 | 60 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 30 | 30 | 60 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 30 | 30 | 60 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 30 | 30 | 60 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 30 | 30 | 60 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 30 | 30 | 60 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 29 | 29 | 58 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 29 | 29 | 58 | |
| 9 | Evropska Srbija | 26 | 23 | 49 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 21.9.2026. 22.9.2026. 24.9.2026. 2.10.2026. 14.10.2026. 17.10.2026. 18.10.2026. 22.10.2026.
- Izveštaji: 26.10.2026. 28.10.2026.
- Rešenja: 17.10.2026. 20.10.2026.
- Odluke: 17.10.2026.
- Obaveštenja: 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 7 od 31 biračkih mesta za proveru (22,6%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 11 · na bar dvoje: 3Nevažeći 1,4% (ukupno 1,3%) · 83. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 61,1% · 7,8 poena manje nego na celim izborima145. od 189 opština · ranije 60,9–61,7%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 64,2% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 31 (Predsednički 2022) → 31Upisanih 7.228 (Predsednički 2022) → 6.851, −5,2%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 31 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 31 | 6.851 | 4.184 | 61,1% | 1,4% |
|
7 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 31 | 7.106 | 4.329 | 60,9% | 4,4% |
|
4 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 31 | 7.228 | 4.461 | 61,7% | 3,1% |
|
3 |
Biračka mesta kroz izbore31 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OŠ "GEORGI DIMITROV" | 3 | 1 |
| 2 | DOM PENZIONERA | 3 | 0 |
| 3 | OŠ "GEORGI DIMITROV" | 3 | 1 |
| 4 | OŠ "GEORGI DIMITROV" | 3 | 0 |
| 5 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 6 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 1 |
| 7 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 8 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 9 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 10 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 11 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 12 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 13 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 2 |
| 14 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 15 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 16 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 2 |
| 17 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 18 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 19 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 20 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 21 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 22 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 23 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 24 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 25 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 26 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 27 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 28 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 29 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 30 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 31 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 2 |