Zaječarski upravni okrug · opština
Boljevac
Biračkih mesta: 37 · Upisani birači: 9.315 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
67,2%
zemlja 68,9% · slične 66,3% · 118. od 189
Mesta sa upozorenjem
3 od 37
8% · zemlja 8,2% · slične 6,7%
Nevažeći listići
1,4%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 90. od 189
Upisani birači
9.315
2023: 9.689 (−3,9%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 36 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
1mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
- BM 7 OŠ "9. SRPSKA BRIGADA" · Izlaznost 50,7%; medijana ostalih 4 mesta u naselju 74,8%
Šta proveriti: Izlaznost je daleko od ostalih mesta u istom naselju. Uporedi broj zaokruženih u izvodu sa listićima i vidi da li je na mestu glasala ustanova (dom, bolnica, kasarna).
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (51,9%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 6.256 od 9.315 upisanih birača · izlaznost 67,2% · nevažećih listića 1,4%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija3.19951,9% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista2.52841,0% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)3275,3% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 13
- 8. Autentična desnica290,5% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)280,5% zemlja 0,5%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)140,2% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe100,2% zemlja 0,0%
- 9. Evropska Srbija80,1% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka70,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)40,1% zemlja 0,5%
- 12. Liberalno zelena stranka40,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo30,0% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)20,0% zemlja 0,3%
- 18. Majka Srbija – Gruda20,0% zemlja 0,1%
- 5. SVM10,0% zemlja 0,8%
- 10. SDA Sandžaka10,0% zemlja 0,3%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 20 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 17 (Podgorac, Bogovina, Lukovo, Osnić, Valakonje, Mali Izvor, Savinac, Dobro Polje, Jablanica, Bačevica, Boljevac Selo, Krivi Vir, Dobrujevac, Mirovo, Rtanj, Ilino, Vrbovac); Studentska lista je prva u 2 (Boljevac, Sumrakovac); Faktor stabilnosti (Dačić) je prva u jednom (Rujište).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Boljevac | 5 | 2.894 | 2.847 | 68,3% | Studentska lista 51,9% | 42,7% |
| Podgorac | 4 | 1.555 | 1.160 | 69,5% | Ujedinjena Srbija 52,9% | 52,9% |
| Bogovina | 4 | 908 | 881 | 72,1% | Ujedinjena Srbija 57,5% | 57,5% |
| Lukovo | 2 | 471 | 811 | 33,9% | Ujedinjena Srbija 71,0% | 71,0% |
| Osnić | 4 | 821 | 680 | 65,6% | Ujedinjena Srbija 52,7% | 52,7% |
| Valakonje | 4 | 806 | 665 | 72,0% | Ujedinjena Srbija 62,2% | 62,2% |
| Mali Izvor | 1 | 360 | 317 | 80,4% | Ujedinjena Srbija 57,8% | 57,8% |
| Savinac | 1 | 220 | 234 | 72,6% | Ujedinjena Srbija 51,2% | 51,2% |
| Sumrakovac | 1 | 354 | 215 | 70,2% | Studentska lista 50,3% | 37,6% |
| Dobro Polje | 1 | 199 | 211 | 63,5% | Ujedinjena Srbija 65,4% | 65,4% |
| Jablanica | 1 | 184 | 201 | 78,6% | Ujedinjena Srbija 45,5% | 45,5% |
| Bačevica | 1 | 218 | 184 | 71,7% | Ujedinjena Srbija 74,2% | 74,2% |
| Rujište | 1 | 206 | 181 | 79,0% | Faktor stabilnosti (Dačić) 41,5% | 30,3% |
| Boljevac Selo | 1 | 264 | 165 | 73,3% | Ujedinjena Srbija 55,1% | 55,1% |
| Krivi Vir | 1 | 215 | 157 | 68,8% | Ujedinjena Srbija 60,2% | 60,2% |
| Dobrujevac | 1 | 114 | 101 | 76,2% | Ujedinjena Srbija 62,3% | 62,3% |
| Mirovo | 1 | 119 | 88 | 79,5% | Ujedinjena Srbija 56,5% | 56,5% |
| Rtanj | 1 | 111 | 82 | 64,6% | Ujedinjena Srbija 54,7% | 54,7% |
| Ilino | 1 | 95 | 79 | 75,9% | Ujedinjena Srbija 54,2% | 54,2% |
| Vrbovac | 1 | 70 | 56 | 67,9% | Ujedinjena Srbija 57,9% | 57,9% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 37 · za proveru: 3 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bačevica · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE BAČEVICA |
184 | 71,7% | 0,0% | 74,2% | član | |
| 2 | Bogovina · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE BOGOVINA |
375 | 74,7% | 0,7% | 59,0% | član | |
| 3 | Bogovina · DOM KULTURE "FACA VAJELJE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 |
136 | 77,2% | 2,9% | 62,7% | član | |
| 4 | Bogovina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BOGOVINA |
287 | 63,8% | 1,6% | 51,7% | član | |
| 5 | Boljevac · OPŠTINSKI SUD Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OPŠTINSKI SUD ULICA SOLUNSKIH BORACSA BR1, BOLJEVAC |
402 | 75,4% | 0,7% | 37,9% | član | |
| 6 | Boljevac · KLUB PENZIONERA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: KLUB PENZIONERA KRALJA ALEKSANDRA BR. 7, BOLJEVAC |
695 | 69,1% | 2,5% | 41,0% | član |
|
| 7 | Boljevac · OŠ "9. SRPSKA BRIGADA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "9.SRPSKA BRIGADA" KNEZA.MILOŠA BR. 11, BOLJEVAC |
631 | 50,7% | 1,6% | 52,1% | član |
|
| 8 | Boljevac · OŠ "9. SRPSKA BRIGADA" Kontrolori: rešenje nije moglo da se pročita automatski |
531 | 76,5% | 1,0% | 42,0% | nije pročitano | |
| 9 | Boljevac · ŠUMSKA UPRAVA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ŠUMSKA UPRAVA DRAGIŠE PETROVIĆA BR. 31, BOLJEVAC |
588 | 74,1% | 0,5% | 41,7% | član | |
| 10 | Boljevac Selo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE BOLJEVAC SELO |
165 | 73,3% | 2,5% | 55,1% | član | |
| 11 | Vrbovac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE VRBOVAC |
56 | 67,9% | 0,0% | 57,9% | član | |
| 12 | Dobro Polje · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE DOBRO POLJE |
211 | 63,5% | 0,7% | 65,4% | član | |
| 13 | Dobrujevac · LOVAČKI KLUB Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: LOVAČKI KLUB DOBRUJEVAC |
101 | 76,2% | 0,0% | 62,3% | član | |
| 14 | Ilino · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE ILINO |
79 | 75,9% | 1,7% | 54,2% | član | |
| 15 | Jablanica · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE JABLANICA |
201 | 78,6% | 2,5% | 45,5% | član | |
| 16 | Krivi Vir · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE KRIVI VIR |
157 | 68,8% | 0,0% | 60,2% | član | |
| 17 | Lukovo · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA LUKOVO |
530 | 27,5% | 0,7% | 78,6% | član | |
| 18 | Lukovo · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE LUKOVO |
281 | 45,9% | 3,9% | 62,1% | član | |
| 19 | Mali Izvor · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE MALI IZVOR |
317 | 80,4% | 2,4% | 57,8% | član | |
| 20 | Mirovo · OMLADINSKI KLUB Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OMLADINSKI KLUB MIROVO |
88 | 79,5% | 1,4% | 56,5% | član | |
| 21 | Rtanj · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA RTANJ |
82 | 64,6% | 0,0% | 54,7% | član | |
| 22 | Rujište · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE RUJIŠTE |
181 | 79,0% | 0,7% | 30,3% | član | |
| 23 | Savinac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA SAVINAC |
234 | 72,6% | 2,4% | 51,2% | član | |
| 24 | Sumrakovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA SUMRAKOVAC |
215 | 70,2% | 1,3% | 37,6% | član | |
| 25 | Osnić · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA OSNIĆ |
282 | 61,0% | 1,2% | 48,8% | član | |
| 26 | Osnić · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: DOM KULTURE OSNIĆ |
77 | 77,9% | 1,7% | 76,3% | član | |
| 27 | Osnić · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 9 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA OSNIĆ |
99 | 58,6% | 3,4% | 44,6% | član | |
| 28 | Osnić · OŠ "BUKOVO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ" BUKOVO" OSNIĆ |
222 | 70,3% | 0,6% | 51,0% | član | |
| 29 | Podgorac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA PODGORAC |
369 | 69,9% | 2,7% | 61,0% | član |
|
| 30 | Podgorac · ĐAČKA KUHINJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: ĐAČKA KUHINJA PODGORAC |
333 | 61,3% | 1,0% | 42,6% | član | |
| 31 | Podgorac · DOM KULTURE "TIMOK" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15 · samo zamenik: 16 · Adresa: DOM KULTURE "TIMOK" PODGORAC |
222 | 80,2% | 0,6% | 51,4% | član | |
| 32 | Podgorac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA PODGORAC |
236 | 70,3% | 1,2% | 54,9% | član | |
| 33 | Bogovina · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BOGOVINA |
83 | 80,7% | 1,5% | 59,1% | član | |
| 34 | Valakonje · OŠ "BUKOVO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "BUKOVO" VALAKONJE |
117 | 76,1% | 0,0% | 61,8% | član | |
| 35 | Valakonje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA VALAKONJE |
180 | 68,9% | 1,6% | 66,4% | član | |
| 36 | Valakonje · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA VALAKONJE |
183 | 67,2% | 4,1% | 55,9% | član | |
| 37 | Valakonje · "MILOŠEV DVOR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: "MILOŠEV DVOR" VALAKONJE |
185 | 77,3% | 0,7% | 64,1% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 98 | 7 | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 164 | 9 | 100 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 64 | 3 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 93 | 12 | 71 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 5 | 114 | 19 | 163 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 192 | 19 | 241 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2 | 0 | 7 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 7 | 164 | 6 | 142 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 169 | 9 | 217 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 9 | 181 | 14 | 233 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 65 | 5 | 46 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 11 | 22 | 0 | 16 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 87 | 4 | 39 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 48 | 2 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 32 | 1 | 25 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 70 | 23 | 58 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 65 | 6 | 36 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 114 | 6 | 24 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 77 | 8 | 35 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 19 | 144 | 6 | 94 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 20 | 39 | 3 | 25 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 29 | 3 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 43 | 59 | 39 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 23 | 85 | 5 | 75 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 56 | 11 | 75 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 |
| 25 | 83 | 7 | 76 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 26 | 45 | 0 | 13 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 25 | 11 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 79 | 16 | 58 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 153 | 11 | 83 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 30 | 86 | 5 | 104 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 91 | 11 | 70 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 32 | 90 | 5 | 69 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 33 | 39 | 3 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 34 | 55 | 4 | 26 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 35 | 81 | 1 | 38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 36 | 66 | 9 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 37 | 91 | 4 | 43 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 3.199 | 327 | 2.528 | 4 | 1 | 2 | 7 | 29 | 8 | 1 | 28 | 4 | 0 | 3 | 10 | 14 | 0 | 2 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 36 od 37
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 36 | 36 | 72 | |
| 3 | Studentska lista | 36 | 36 | 72 | |
| 5 | SVM | 36 | 36 | 72 | |
| 7 | Ruska stranka | 36 | 36 | 72 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 36 | 36 | 72 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 36 | 36 | 72 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 36 | 36 | 72 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 36 | 36 | 72 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 36 | 35 | 71 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 36 | 35 | 71 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 35 | 36 | 71 | |
| 9 | Evropska Srbija | 10 | 2 | 12 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 1 | 0 | 1 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 1 | 0 | 1 | |
| 8 | Autentična desnica | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 19.9.2026. 15.10.2026. (1) 15.10.2026. (2) 15.10.2026. (3) 15.10.2026. (4) 15.10.2026. (5) 22.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 15.10.2026.
- Odluke: 15.10.2026. (1) 15.10.2026. (2)
- Obaveštenja: 22.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 3 od 37 biračkih mesta za proveru (8,1%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 3 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,4% (ukupno 1,3%) · 90. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 2 od 3 izbora
- Izlaznost
- 67,2% · 1,7 poena manje nego na celim izborima118. od 189 opština · ranije 54,9–57,6%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 51,9% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 37 (Predsednički 2022) → 37Upisanih 9.866 (Predsednički 2022) → 9.315, −5,6%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 11 od 37 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 37 | 9.315 | 6.256 | 67,2% | 1,4% |
|
3 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 37 | 9.689 | 5.324 | 54,9% | 3,2% |
|
0 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 37 | 9.866 | 5.680 | 57,6% | 2,4% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore37 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 2 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 3 | DOM KULTURE "FACA VAJELJE" | 3 | 0 |
| 4 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 5 | OPŠTINSKI SUD | 3 | 0 |
| 6 | KLUB PENZIONERA | 3 | 1 |
| 7 | OŠ "9. SRPSKA BRIGADA" | 3 | 1 |
| 8 | OŠ "9. SRPSKA BRIGADA" | 3 | 0 |
| 9 | ŠUMSKA UPRAVA | 3 | 0 |
| 10 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 11 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 12 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 13 | LOVAČKI KLUB | 3 | 0 |
| 14 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 15 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 16 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 17 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 0 |
| 18 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 19 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 20 | OMLADINSKI KLUB | 3 | 0 |
| 21 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 0 |
| 22 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 23 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 24 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 25 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 26 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 27 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 0 |
| 28 | OŠ "BUKOVO" | 3 | 0 |
| 29 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 30 | ĐAČKA KUHINJA | 3 | 0 |
| 31 | DOM KULTURE "TIMOK" | 3 | 0 |
| 32 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 33 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 34 | OŠ "BUKOVO" | 3 | 0 |
| 35 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 36 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 0 |
| 37 | "MILOŠEV DVOR" | 3 | 0 |