Jablanički upravni okrug · opština
Bojnik
Biračkih mesta: 24 · Upisani birači: 8.015 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 63 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
67,7%
zemlja 68,9% · slične 66,1% · 114. od 189
Mesta sa upozorenjem
5 od 24
21% · zemlja 8,2% · slične 6,5%
Nevažeći listići
1,1%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 153. od 189
Upisani birači
8.015
2023: 8.302 (−3,5%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 2 ŠKOLSKA KUHINJA · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 24 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
1mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
Šta proveriti: Pročitaj zapisnik: ko ga je potpisao, da li je odbor radio u punom sastavu i ima li primedbi u rubrici. Pitaj kontrolora liste zašto nije uložio primedbu.
Ta mesta u „Za proveru“ →Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (70,8%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 5.430 od 8.015 upisanih birača · izlaznost 67,7% · nevažećih listića 1,1%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija3.80370,8% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista1.40426,2% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1122,1% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 12
- 8. Autentična desnica140,3% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)110,2% zemlja 0,5%
- 6. SPP (Zukorlić)80,1% zemlja 0,3%
- 4. Ljudski (Ljajić)30,1% zemlja 0,5%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo30,1% zemlja 0,1%
- 13. Biram pravdu (Bulić)20,0% zemlja 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)20,0% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda20,0% zemlja 0,1%
- 7. Ruska stranka10,0% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka10,0% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka10,0% zemlja 0,1%
- 17. Albanska koalicija10,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 19 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 19 (Bojnik, Pridvorica, Dragovac, Stubla, Đinđuša, Kacabać, Lapotince, Donje Konjuvce, Kosančić, Gornje Brijanje, Plavce, Orane, Brestovac, Mrveš, Kamenica, Granica, Slavnik, Magaš, Gornje Konjuvce).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bojnik | 5 | 3.087 | 3.067 | 63,3% | Ujedinjena Srbija 66,5% | 66,5% |
| Pridvorica | 2 | 766 | 612 | 81,2% | Ujedinjena Srbija 68,5% | 68,5% |
| Dragovac | 1 | 727 | 566 | 61,3% | Ujedinjena Srbija 68,3% | 68,3% |
| Stubla | 1 | 578 | 478 | 51,9% | Ujedinjena Srbija 70,2% | 70,2% |
| Đinđuša | 1 | 463 | 391 | 78,0% | Ujedinjena Srbija 76,4% | 76,4% |
| Kacabać | 1 | 421 | 391 | 78,3% | Ujedinjena Srbija 81,9% | 81,9% |
| Lapotince | 1 | 453 | 388 | 61,6% | Ujedinjena Srbija 70,9% | 70,9% |
| Donje Konjuvce | 1 | 361 | 316 | 80,1% | Ujedinjena Srbija 64,7% | 64,7% |
| Kosančić | 1 | 269 | 279 | 61,6% | Ujedinjena Srbija 69,0% | 69,0% |
| Gornje Brijanje | 1 | 317 | 238 | 85,7% | Ujedinjena Srbija 77,7% | 77,7% |
| Plavce | 1 | 157 | 202 | 90,1% | Ujedinjena Srbija 79,4% | 79,4% |
| Orane | 1 | 49 | 190 | 65,3% | Ujedinjena Srbija 67,2% | 67,2% |
| Brestovac | 1 | 236 | 177 | 55,9% | Ujedinjena Srbija 77,3% | 77,3% |
| Mrveš | 1 | 53 | 162 | 72,8% | Ujedinjena Srbija 73,7% | 73,7% |
| Kamenica | 1 | 200 | 157 | 81,5% | Ujedinjena Srbija 80,3% | 80,3% |
| Granica | 1 | 67 | 106 | 64,2% | Ujedinjena Srbija 83,8% | 83,8% |
| Slavnik | 1 | 68 | 106 | 65,1% | Ujedinjena Srbija 97,1% | 97,1% |
| Magaš | 1 | 95 | 103 | 67,0% | Ujedinjena Srbija 78,3% | 78,3% |
| Gornje Konjuvce | 1 | 97 | 86 | 69,8% | Ujedinjena Srbija 63,8% | 63,8% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 24 · za proveru: 5 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Bojnik · OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" BOJNIK, TRG SLOBODE BR. 1 |
544 | 76,1% | 1,4% | 63,5% | član | |
| 2 | Bojnik · ŠKOLSKA KUHINJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · samo zamenik: 8 · Adresa: ŠKOLSKA KUHINJA BOJNIK, TRG SLOBODE BR. 1 |
946 | 60,8% | 1,7% | 67,8% | član |
|
| 3 | Bojnik · SPORTSKA HALA BOJNIK (BOČNI ULAZ) Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: SPORTSKA HALA BOJNIK (BOČNI ULAZ) BOJNIK, VUKA KARADŽIĆA BR. 4 |
732 | 58,1% | 1,9% | 63,3% | član | |
| 4 | Bojnik · PROSTORIJA BIVŠEG DP "MLINPEK" BOJNIK Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: PROSTORIJA BIVŠEG DP "MLINPEK" BOJNIK BOJNIK, ĐUKE DINIĆ BR. 2 |
434 | 71,2% | 1,0% | 67,3% | član | |
| 5 | Dragovac · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA DRAGOVAC, VLAJKA KOSTIĆA BR. 14 |
566 | 61,3% | 0,0% | 68,3% | član |
|
| 6 | Pridvorica · OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" PRIDVORICA, ĐAČKA BR. 44 |
336 | 79,8% | 0,7% | 72,6% | član | |
| 7 | Pridvorica · OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" PRIDVORICA, ĐAČKA BR. 44 |
276 | 83,0% | 1,3% | 63,7% | član | |
| 8 | Đinđuša · OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" ĐINĐUŠA, JABLANIČKA BR. 130 |
391 | 78,0% | 1,3% | 76,4% | član | |
| 9 | Lapotince · OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" LAPOTINCE, CARA DUŠANA BR. 30 |
388 | 61,6% | 0,8% | 70,9% | član | |
| 10 | Stubla · OŠ "STOJAN LJUBIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 7, 15, 16, 18 · samo zamenik: 5, 12 · Adresa: OŠ"STOJAN LJUBIĆ" STUBLA, PAUNOVSKA BR. 2 |
478 | 51,9% | 0,0% | 70,2% | član |
|
| 11 | Gornje Brijanje · OŠ "STOJAN LJUBIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "STOJAN LJUBIĆ" GORNJE BRIJANJE, BOJANA PAVLOVIĆA BR. 15 |
238 | 85,7% | 1,0% | 77,7% | član | |
| 12 | Kacabać · OŠ "STOJAN LJUBIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "STOJAN LJUBIĆ" KACABAĆ, VOJE MEDENICE BR. 1 |
391 | 78,3% | 0,7% | 81,9% | član | |
| 13 | Granica · PROSTORIJA ILIĆ STOJANA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: PROSTORIJA ILIĆ (VLAJKA) STOJANA GRANICA, LUKE STOJANOVIĆA BR. 2 |
106 | 64,2% | 0,0% | 83,8% | član | |
| 14 | Plavce · OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" PLAVCE, OMLADINSKA BR. 35 |
202 | 90,1% | 3,8% | 79,4% | član |
|
| 15 | Bojnik · OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" CRKVICE, DRAGOSLAVA AVRAMOVIĆA BR.15 |
411 | 53,3% | 0,5% | 73,4% | član | |
| 16 | Kosančić · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA KOSANČIĆ, MARŠALA TITA BR. 22 |
279 | 61,6% | 0,6% | 69,0% | član |
|
| 17 | Donje Konjuvce · OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" DONJE KONJUVCE, SVETOG SAVE BR. 7 |
316 | 80,1% | 1,6% | 64,7% | član | |
| 18 | Gornje Konjuvce · AMBULANTA DOMA ZDRAVLJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: AMBULANTA DOMA ZDRAVLJA GORNJE KONJUVCE, BOŠKA KRSTIĆA BR. 126 |
86 | 69,8% | 3,3% | 63,8% | član | |
| 19 | Kamenica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA KAMENICA, ŽIVKA MOMČILOVIĆA BR. |
157 | 81,5% | 0,8% | 80,3% | član | |
| 20 | Orane · AMBULANTA DOMA ZDRAVLJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: AMBULANTA DOMA ZDRAVLJA ORANE, RADANSKA BR. 10 |
190 | 65,3% | 1,6% | 67,2% | član | |
| 21 | Brestovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA BRESTOVAC, ADAMA DIMITRIJEVIĆA BR. 14 |
177 | 55,9% | 2,0% | 77,3% | član | |
| 22 | Magaš · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · samo zamenik: 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA MAGAŠ, RADANSKA BR. 8 |
103 | 67,0% | 0,0% | 78,3% | član | |
| 23 | Slavnik · OŠ "STOJAN LJUBIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OŠ "STOJAN LJUBIĆ" SLAVNIK, NIKOLE TESLE BR. 63 |
106 | 65,1% | 0,0% | 97,1% | član | |
| 24 | Mrveš · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA MRVEŠ, DUŠKA RADOVIĆA BR. 79 |
162 | 72,8% | 0,0% | 73,7% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 259 | 7 | 140 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 383 | 17 | 157 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 3 | 264 | 8 | 143 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 4 | 206 | 8 | 89 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 5 | 237 | 8 | 96 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 193 | 5 | 67 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 144 | 8 | 73 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 230 | 5 | 64 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 168 | 5 | 63 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 174 | 2 | 70 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 157 | 1 | 44 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 249 | 2 | 52 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 13 | 57 | 3 | 8 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 139 | 7 | 29 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 160 | 3 | 47 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 16 | 118 | 3 | 47 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 161 | 10 | 78 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 37 | 1 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 102 | 1 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 82 | 1 | 32 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 21 | 75 | 2 | 19 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 22 | 54 | 0 | 15 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 67 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 87 | 4 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 3.803 | 112 | 1.404 | 3 | 0 | 8 | 1 | 14 | 0 | 1 | 11 | 1 | 2 | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 24 od 24
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 24 | 24 | 48 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 24 | 24 | 48 | |
| 7 | Ruska stranka | 24 | 24 | 48 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 24 | 24 | 48 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 24 | 24 | 48 | |
| 5 | SVM | 23 | 24 | 47 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 23 | 24 | 47 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 23 | 24 | 47 | |
| 3 | Studentska lista | 23 | 23 | 46 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 23 | 23 | 46 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 23 | 22 | 45 | |
| 8 | Autentična desnica | 22 | 22 | 44 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 22 | 22 | 44 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 15 | 14 | 29 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 9 | Evropska Srbija | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 17.9.2026. 20.9.2026. 29.9.2026. 1.10.2026. 6.10.2026. 7.10.2026. 9.10.2026. 14.10.2026. 16.10.2026. 24.10.2026. 27.10.2026. 30.10.2026. (1) 30.10.2026. (2) 4.11.2026.
- Izveštaji: 27.10.2026.
- Rešenja: 16.10.2026. (1) 16.10.2026. (2) 16.10.2026. (3) 24.10.2026. (1) 24.10.2026. (2) 30.10.2026. (1) 30.10.2026. (2)
- Odluke: 14.10.2026. (1) 14.10.2026. (2) 30.10.2026. (1) 30.10.2026. (2)
- Obaveštenja: 16.10.2026. (1) 16.10.2026. (2) 16.10.2026. (3) 24.10.2026. 25.10.2026. (1) 25.10.2026. (2) 30.10.2026. (1) 30.10.2026. (2) 30.10.2026. (3) 30.10.2026. (4) 1.11.2026. (1) 1.11.2026. (2) 2.11.2026. 4.11.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 5 od 24 biračkih mesta za proveru (20,8%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 5 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,1% (ukupno 1,3%) · 153. od 189 opština · nikad veći nego na celim izborima
- Izlaznost
- 67,7% · 1,1 poena manje nego na celim izborima114. od 189 opština · ranije 68,2–69,4%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 70,8% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 24 (Predsednički 2022) → 24 · novih 1 · ne koristi se 1Upisanih 8.365 (Predsednički 2022) → 8.015, −4,2%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 11 od 24 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 24 | 8.015 | 5.430 | 67,7% | 1,1% |
|
5 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 24 | 8.302 | 5.664 | 68,2% | 1,9% |
|
1 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 24 | 8.365 | 5.809 | 69,4% | 1,5% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore25 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" | 3 | 0 |
| 2 | ŠKOLSKA KUHINJA | 3 | 2 |
| 3 | SPORTSKA HALA BOJNIK (BOČNI ULAZ) | 3 | 0 |
| 4 | PROSTORIJA BIVŠEG DP "MLINPEK" BOJNIK | 3 | 0 |
| 5 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 1 |
| 6 | OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" | 3 | 0 |
| 7 | OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" | 3 | 0 |
| 8 | OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" | 3 | 0 |
| 9 | OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" | 3 | 0 |
| 10 | OŠ "STOJAN LJUBIĆ" | 3 | 1 |
| 11 | OŠ "STOJAN LJUBIĆ" | 3 | 0 |
| 12 | OŠ "STOJAN LJUBIĆ" | 3 | 0 |
| 13 | PROSTORIJA ILIĆ STOJANA | 3 | 0 |
| 14 | OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" | 3 | 1 |
| 15 | OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" | 3 | 0 |
| 16 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 1 |
| 17 | OŠ "STANIMIR VELJKOVIĆ-ZELE" | 3 | 0 |
| 18 | AMBULANTA DOMA ZDRAVLJA | 3 | 0 |
| 19 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 20 | AMBULANTA DOMA ZDRAVLJA | 3 | 0 |
| 21 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 22 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 23 | OŠ "STOJAN LJUBIĆ" | 1 | 0 |
| 24 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 23 | MESNA ZAJEDNICA Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |