Mačvanski upravni okrug · opština
Bogatić
Biračkih mesta: 31 · Upisani birači: 23.408 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 41 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
68,4%
zemlja 68,9% · slične 66,3% · 108. od 189
Mesta sa upozorenjem
0 od 31
0% · zemlja 8,2% · slične 6,4%
Nevažeći listići
1,6%
zemlja 1,3% · slične 1,5% · 58. od 189
Upisani birači
23.408
2023: 23.881 (−2,0%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 31 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 3 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (51,4%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 16.021 od 23.408 upisanih birača · izlaznost 68,4% · nevažećih listića 1,6%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista8.10251,4% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija7.04344,7% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)3562,3% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 15
- 8. Autentična desnica1180,7% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)540,3% zemlja 0,5%
- 4. Ljudski (Ljajić)180,1% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka180,1% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija150,1% zemlja 0,3%
- 18. Majka Srbija – Gruda90,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo60,0% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe60,0% zemlja 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)60,0% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka50,0% zemlja 0,1%
- 13. Biram pravdu (Bulić)40,0% zemlja 0,0%
- 6. SPP (Zukorlić)30,0% zemlja 0,3%
- 10. SDA Sandžaka30,0% zemlja 0,3%
- 5. SVM10,0% zemlja 0,8%
- 17. Albanska koalicija10,0% zemlja 0,6%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 13 naselja, Studentska lista je prva u 10 (Bogatić, Klenje, Dublje, Glušci, Belotić, Salaš Crnobarski, Metković, Uzveće, Glogovac, Očage); Ujedinjena Srbija je prva u 3 (Badovinci, Crna Bara, Banovo Polje).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bogatić | 7 | 5.569 | 6.068 | 67,5% | Studentska lista 54,9% | 54,9% |
| Badovinci | 4 | 4.077 | 3.242 | 62,2% | Ujedinjena Srbija 50,7% | 44,8% |
| Klenje | 3 | 2.498 | 2.383 | 64,0% | Studentska lista 56,3% | 56,3% |
| Dublje | 3 | 2.424 | 2.234 | 69,9% | Studentska lista 54,4% | 54,4% |
| Crna Bara | 2 | 1.579 | 1.545 | 67,4% | Ujedinjena Srbija 51,3% | 44,8% |
| Glušci | 2 | 1.635 | 1.492 | 71,8% | Studentska lista 48,7% · tesno | 48,7% |
| Belotić | 2 | 1.349 | 1.213 | 75,2% | Studentska lista 48,9% · tesno | 48,9% |
| Banovo Polje | 2 | 1.140 | 1.008 | 76,7% | Ujedinjena Srbija 52,9% | 43,1% |
| Salaš Crnobarski | 1 | 977 | 930 | 68,5% | Studentska lista 51,0% | 51,0% |
| Metković | 1 | 964 | 874 | 77,6% | Studentska lista 53,6% | 53,6% |
| Uzveće | 1 | 878 | 716 | 74,0% | Studentska lista 52,2% | 52,2% |
| Glogovac | 1 | 634 | 591 | 69,4% | Studentska lista 55,2% | 55,2% |
| Očage | 1 | 316 | 303 | 67,0% | Studentska lista 61,3% | 61,3% |
| (naselje nije utvrđeno) | 1 | – | 809 | 69,3% | Studentska lista 51,1% | 51,1% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 31 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Badovinci · LOKAL JANKA JEVTIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9 |
925 | 61,3% | 2,3% | 42,6% | član | |
| 2 | Badovinci · OŠ "VUK KARADŽIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9 |
708 | 64,0% | 1,5% | 46,0% | član | |
| 3 | Badovinci · MESNA ZAJEDNICA - SALA ZA VENČANJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 · Adresa: venčanja, Badovinci, Pop Tešina br. 1 |
788 | 64,0% | 1,6% | 45,2% | član | |
| 4 | OŠ "VUKA KARADŽIĆA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 |
809 | 69,3% | 2,0% | 51,1% | član | |
| 5 | Badovinci · LOKAL ROSIĆ VERE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8 |
821 | 60,2% | 1,8% | 45,8% | član | |
| 6 | Banovo Polje · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9 · Adresa: Banovo Polje, Gliše Maletića br. 2 |
585 | 75,9% | 1,6% | 41,9% | član | |
| 7 | Banovo Polje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9 · Adresa: Banovo Polje, ul. Milana Jockovića br. |
423 | 77,8% | 0,9% | 44,8% | član | |
| 8 | Belotić · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9, 11 · Adresa: Belotić, ul. Prote Smiljanića br. 1 |
615 | 74,3% | 1,1% | 48,7% | član | |
| 9 | Belotić · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 9, 11 · Adresa: Belotić, ul. Stevana Nemanje br.2 |
598 | 76,1% | 1,8% | 49,2% | član | |
| 10 | Bogatić · OŠ "MIKA MITROVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9 · Adresa: Mitrović" Bogatić, Bogatić, ul. Mike Mitrovića br. 4 |
999 | 69,2% | 1,0% | 60,7% | član | |
| 11 | Bogatić · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9, 11 · Adresa: Bogatić, ul. Mike Vitomirovića br. 4 |
1.236 | 63,7% | 1,9% | 50,3% | član | |
| 12 | Bogatić · LOKAL DRAGANA DRMANOVIĆA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9, 11 · Adresa: Drmanovića, Bogatić, ul. Sveto Polje br. 115 |
965 | 71,9% | 1,4% | 60,5% | član | |
| 13 | Bogatić · LOKAL BERIĆ NENADA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9 · Adresa: Berića, Bogatić, ul. Narodnog fronta br. 48 |
811 | 75,0% | 2,6% | 55,2% | član | |
| 14 | Bogatić · VETERINARSKA STANICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9, 11 |
504 | 69,8% | 1,7% | 50,3% | član | |
| 15 | Bogatić · KLUB PENZIONERA - BIFE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 9, 11 |
1.137 | 58,0% | 1,4% | 54,3% | član | |
| 16 | Glogovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9 · Adresa: Glogovac, ul. Janka Veselinovića br. 21 |
591 | 69,4% | 1,5% | 55,2% | član | |
| 17 | Glušci · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 3, 9 · Adresa: ul. Svetomira Alimpića br. 1 |
908 | 71,4% | 0,8% | 46,3% | član | |
| 18 | Glušci · OŠ "CVETIN BRKIĆ" Kontrolori: liste 1, 3, 9 · Adresa: Brkić" Glušci, Glušci, ul. Svetomira Alimpića br. 3 |
584 | 72,6% | 3,8% | 52,5% | član | |
| 19 | Dublje · DOM KULTURE - BIFE Kontrolori: liste 1, 3, 9, 11 |
714 | 70,4% | 1,0% | 54,4% | član | |
| 20 | Dublje · MESNA ZAJEDNICA - SALA ZA VENČANJE Kontrolori: liste 1, 3, 9 · Adresa: sala za venčanja, Dublje, ul. Katice Čačić br. A |
790 | 68,6% | 1,3% | 50,8% | član | |
| 21 | Dublje · LOKAL MARKA ERCEGOVIČEVIĆA Kontrolori: liste 1, 3, 9 · Adresa: Ercegovičevića, Dublje, ul. Kneza Miloša br. 114 |
730 | 70,8% | 1,4% | 58,0% | član | |
| 22 | Klenje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9, 11 · Adresa: ul. Sv. Save br. 4 |
874 | 62,8% | 1,3% | 54,4% | član | |
| 23 | Klenje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9, 11 · Adresa: Klenje, ul. Sv. Save br. 4 |
801 | 64,8% | 1,2% | 57,9% | član | |
| 24 | Klenje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9 · Adresa: Klenje, ul. Sv. Save br. 4 |
708 | 64,5% | 1,8% | 56,8% | član | |
| 25 | Metković · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9 · Adresa: Metković, Kralja Petra br. 2 |
874 | 77,6% | 2,1% | 53,6% | član | |
| 26 | Očage · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 3, 9, 11 · Adresa: Mihajla Jokića br. 42 |
303 | 67,0% | 2,0% | 61,3% | član | |
| 27 | Salaš Crnobarski · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 8, 9 · Adresa: Crnobarski, Salaš Crnobarski, ul. Janka Veselinovića br. 4 |
930 | 68,5% | 1,7% | 51,0% | član | |
| 28 | Bogatić · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9 · Adresa: Ive Lole Ribara br. 10 |
416 | 73,8% | 2,0% | 46,8% | član | |
| 29 | Uzveće · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 9, 11 · Adresa: Osnovna škola Uzveće, Uzveće, Dragomira Tanasića br. 54 |
716 | 74,0% | 1,3% | 52,2% | član | |
| 30 | Crna Bara · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 8, 9 · Adresa: Osnovna škola Crna Bara, Crna Bara, ul. Miodraga Petrovića Ujke, br. 54 |
623 | 70,1% | 1,1% | 49,5% | član | |
| 31 | Crna Bara · DOM KULTURE - BIFE Kontrolori: liste 1, 3, 9 · Adresa: Dom kulture Crna Bara - bife, Crna Bara, ul. Miodraga Petrovića Ujke br. 1 |
922 | 65,6% | 0,7% | 41,3% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 298 | 14 | 236 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 215 | 21 | 205 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 3 | 249 | 18 | 224 | 2 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 4 | 244 | 20 | 281 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 242 | 11 | 222 | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 232 | 14 | 183 | 1 | 0 | 1 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 172 | 5 | 146 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 8 | 217 | 11 | 220 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 9 | 199 | 21 | 220 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 10 | 240 | 20 | 415 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 11 | 344 | 15 | 388 | 2 | 0 | 0 | 4 | 10 | 6 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 233 | 19 | 414 | 0 | 0 | 0 | 1 | 9 | 0 | 0 | 6 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 255 | 6 | 327 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 157 | 10 | 174 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 |
| 15 | 278 | 7 | 353 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 171 | 4 | 223 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 318 | 10 | 298 | 1 | 0 | 0 | 1 | 8 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| 18 | 167 | 20 | 214 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
| 19 | 208 | 7 | 271 | 0 | 0 | 0 | 2 | 8 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 255 | 2 | 272 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 21 | 198 | 6 | 296 | 1 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 22 | 227 | 15 | 295 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 200 | 8 | 297 | 0 | 0 | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 179 | 7 | 255 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| 25 | 281 | 12 | 356 | 3 | 0 | 0 | 1 | 8 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 26 | 68 | 7 | 122 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 282 | 17 | 319 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 151 | 4 | 141 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 234 | 9 | 273 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 30 | 201 | 7 | 214 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 31 | 328 | 9 | 248 | 1 | 0 | 1 | 2 | 9 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 7.043 | 356 | 8.102 | 18 | 1 | 3 | 18 | 118 | 15 | 3 | 54 | 5 | 4 | 6 | 6 | 6 | 1 | 9 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 31 od 31
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 3 | Studentska lista | 31 | 31 | 62 | |
| 1 | Ujedinjena Srbija | 31 | 30 | 61 | |
| 9 | Evropska Srbija | 28 | 19 | 47 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 17 | 9 | 26 | |
| 8 | Autentična desnica | 16 | 7 | 23 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 11 | 0 | 11 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 5 | SVM | 0 | 0 | 0 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 0 | 0 | 0 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 0 | 0 | 0 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 22.9.2026. (1) 22.9.2026. (2) 2.10.2026. (1) 2.10.2026. (2) 9.10.2026. 15.10.2026. 22.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 15.10.2026. (1) 15.10.2026. (2) 15.10.2026. (3) 15.10.2026. (4)
- Odluke: 22.10.2026.
- Obaveštenja: 25.10.2026.
- Ostalo: 22.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 0 od 31 biračkih mesta za proveru (0,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 5 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,6% (ukupno 1,3%) · 58. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 3 od 3 izbora
- Izlaznost
- 68,4% · 0,4 poena manje nego na celim izborima108. od 189 opština · ranije 59,2–62,6%
- Najviše glasova
- Studentska lista 51,4% (ukupno 53,7%)Na svim izborima prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 31 (Predsednički 2022) → 31 · novih 2 · ne koristi se 2Upisanih 23.857 (Predsednički 2022) → 23.408, −1,9%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 31 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 31 | 23.408 | 16.021 | 68,4% | 1,6% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 31 | 23.881 | 14.947 | 62,6% | 3,2% |
|
1 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 31 | 23.857 | 14.133 | 59,2% | 3,1% |
|
4 |
Biračka mesta kroz izbore33 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | LOKAL JANKA JEVTIĆA | 3 | 1 |
| 2 | OŠ "VUK KARADŽIĆ" | 3 | 0 |
| 3 | MESNA ZAJEDNICA - SALA ZA VENČANJE | 3 | 0 |
| 4 | OŠ "VUKA KARADŽIĆA" | 1 | 0 |
| 5 | LOKAL ROSIĆ VERE | 3 | 0 |
| 6 | DOM KULTURE | 3 | 1 |
| 7 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 8 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 9 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 10 | OŠ "MIKA MITROVIĆ" | 3 | 0 |
| 11 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 12 | LOKAL DRAGANA DRMANOVIĆA | 3 | 0 |
| 13 | LOKAL BERIĆ NENADA | 3 | 0 |
| 14 | VETERINARSKA STANICA | 3 | 0 |
| 15 | KLUB PENZIONERA - BIFE | 3 | 1 |
| 16 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 17 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 18 | OŠ "CVETIN BRKIĆ" | 3 | 0 |
| 19 | DOM KULTURE - BIFE | 3 | 0 |
| 20 | MESNA ZAJEDNICA - SALA ZA VENČANJE | 3 | 0 |
| 21 | LOKAL MARKA ERCEGOVIČEVIĆA | 3 | 1 |
| 22 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 23 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 24 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 25 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 26 | DOM KULTURE | 3 | 0 |
| 27 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 28 | OSNOVNA ŠKOLA | 1 | 0 |
| 29 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 30 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 31 | DOM KULTURE - BIFE | 3 | 0 |
| 4 | LOKAL TOVILOVIĆ MILE Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |
| 28 | OSNOVNA ŠKOLA Poslednji put: Parlamentarni 2023 |
2 | 0 |