Toplički upravni okrug · opština
Blace
Biračkih mesta: 31 · Upisani birači: 8.183 · glasala na 3 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
76,6%
zemlja 68,9% · slične 66,2% · 19. od 189
Mesta sa upozorenjem
0 od 31
0% · zemlja 8,2% · slične 6,9%
Nevažeći listići
1,2%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 134. od 189
Upisani birači
8.183
2023: 8.597 (−4,8%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
1mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
- BM 27 ZGRADA MILENKOVIĆ MILUTINA · 2 od 3 izbora
Šta proveriti: Otvori stranu mesta: da li se ponavlja isto upozorenje i isti deo zapisnika. Isti odbor ili ista zgrada na više izbora vredi uporediti sa susednim mestima.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 31 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (52,6%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 6.269 od 8.183 upisanih birača · izlaznost 76,6% · nevažećih listića 1,2%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija3.25852,6% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista2.53941,0% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)1602,6% zemlja 2,2%
- 8. Autentična desnica1131,8% zemlja 0,9%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 9. Evropska Srbija390,6% zemlja 0,3%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)250,4% zemlja 0,5%
- 4. Ljudski (Ljajić)110,2% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda100,2% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo80,1% zemlja 0,1%
- 7. Ruska stranka70,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)60,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe40,1% zemlja 0,0%
- 17. Albanska koalicija40,1% zemlja 0,6%
- 5. SVM20,0% zemlja 0,8%
- 6. SPP (Zukorlić)20,0% zemlja 0,3%
- 12. Liberalno zelena stranka20,0% zemlja 0,1%
- 10. SDA Sandžaka10,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)10,0% zemlja 0,0%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 28 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 25 (Gornje Grgure, Trbunje, Stubal, Sibnica, Đurevac, Gornja Jošanica, Kaševar, Rašica, Barbatovac, Prebreza, Čungula, Međuhana, Suvi Do, Gornja Draguša, Gornje Svarče, Čučale, Džepnica, Vrbovac, Popova, Kutlovac, Pretežana, Pridvorica, Alabana, Pretrešnja, Lazarevac); Studentska lista je prva u 3 (Blace, Mala Draguša, Krivaja).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Blace | 4 | 4.865 | 4.157 | 76,7% | Studentska lista 48,4% · tesno | 46,3% |
| Gornje Grgure | 1 | 139 | 293 | 76,1% | Ujedinjena Srbija 52,1% | 52,1% |
| Trbunje | 1 | 388 | 265 | 81,9% | Ujedinjena Srbija 61,6% | 61,6% |
| Stubal | 1 | 291 | 238 | 71,4% | Ujedinjena Srbija 59,2% | 59,2% |
| Sibnica | 1 | 294 | 231 | 72,7% | Ujedinjena Srbija 48,2% | 48,2% |
| Đurevac | 1 | 303 | 230 | 87,0% | Ujedinjena Srbija 65,8% | 65,8% |
| Gornja Jošanica | 1 | 153 | 179 | 57,0% | Ujedinjena Srbija 57,8% | 57,8% |
| Kaševar | 1 | 217 | 178 | 79,2% | Ujedinjena Srbija 59,3% | 59,3% |
| Rašica | 1 | 78 | 171 | 78,4% | Ujedinjena Srbija 58,3% | 58,3% |
| Barbatovac | 1 | 197 | 165 | 83,0% | Ujedinjena Srbija 47,0% · tesno | 47,0% |
| Prebreza | 1 | 189 | 161 | 78,3% | Ujedinjena Srbija 66,4% | 66,4% |
| Čungula | 1 | 231 | 159 | 82,4% | Ujedinjena Srbija 61,5% | 61,5% |
| Međuhana | 1 | 110 | 157 | 70,1% | Ujedinjena Srbija 52,3% | 52,3% |
| Suvi Do | 1 | 192 | 149 | 77,9% | Ujedinjena Srbija 68,1% | 68,1% |
| Gornja Draguša | 1 | 162 | 145 | 69,7% | Ujedinjena Srbija 50,5% | 50,5% |
| Gornje Svarče | 1 | 72 | 144 | 78,5% | Ujedinjena Srbija 69,9% | 69,9% |
| Čučale | 1 | 131 | 138 | 73,9% | Ujedinjena Srbija 75,5% | 75,5% |
| Džepnica | 1 | 150 | 116 | 80,2% | Ujedinjena Srbija 64,1% | 64,1% |
| Vrbovac | 1 | 112 | 112 | 82,1% | Ujedinjena Srbija 56,7% | 56,7% |
| Popova | 1 | 104 | 108 | 74,1% | Ujedinjena Srbija 61,3% | 61,3% |
| Mala Draguša | 1 | 103 | 97 | 77,3% | Studentska lista 46,6% · tesno | 43,8% |
| Kutlovac | 1 | 99 | 94 | 78,7% | Ujedinjena Srbija 68,1% | 68,1% |
| Pretežana | 1 | 49 | 94 | 73,4% | Ujedinjena Srbija 61,8% | 61,8% |
| Pridvorica | 1 | 72 | 91 | 74,7% | Ujedinjena Srbija 62,7% | 62,7% |
| Alabana | 1 | 79 | 84 | 78,6% | Ujedinjena Srbija 48,5% | 48,5% |
| Pretrešnja | 1 | 71 | 83 | 68,7% | Ujedinjena Srbija 75,4% | 75,4% |
| Krivaja | 1 | 98 | 83 | 85,5% | Studentska lista 52,1% | 46,5% |
| Lazarevac | 1 | 61 | 61 | 70,5% | Ujedinjena Srbija 68,3% | 68,3% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 31 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blace · OŠ "STOJAN NOVAKOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · samo zamenik: 4 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA "STOJAN NOVAKOVIĆ", BLACE |
1.153 | 76,5% | 0,5% | 48,9% | član | |
| 2 | Blace · ZGRADA OPŠTINE BLACE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: ZGRADA OPŠTINE BLACE, BLACE |
741 | 77,2% | 1,2% | 44,8% | član | |
| 3 | Blace · KULTURNI CENTAR "DRAINAC" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: KULTURNI CENTAR "DRAINAC", BLACE |
1.437 | 76,5% | 1,6% | 46,2% | član | |
| 4 | Blace · CENTAR ZA SOCIJALNI RAD Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 11, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: CENTAR ZA SOCIJALNI RAD, BLACE |
826 | 77,1% | 1,4% | 44,1% | član | |
| 5 | Đurevac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, ĐUREVAC |
230 | 87,0% | 2,0% | 65,8% | član | |
| 6 | Popova · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, POPOVA |
108 | 74,1% | 0,0% | 61,3% | član | |
| 7 | Vrbovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, VRBOVAC |
112 | 82,1% | 2,2% | 56,7% | član | |
| 8 | Stubal · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 11, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, STUBAL |
238 | 71,4% | 0,6% | 59,2% | član | |
| 9 | Trbunje · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 14, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, TRBUNJE |
265 | 81,9% | 0,5% | 61,6% | član | |
| 10 | Kaševar · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KAŠEVAR |
178 | 79,2% | 0,7% | 59,3% | član | |
| 11 | Kutlovac · ZGRADA NEDELJKOVIĆ SNEŽANE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 15, 16, 17, 18 · Adresa: ZGRADA NEDELJKOVIĆ SNEŽANE, KUTLOVAC |
94 | 78,7% | 2,7% | 68,1% | član | |
| 12 | Barbatovac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, BARBATOVAC |
165 | 83,0% | 2,2% | 47,0% | član | |
| 13 | Rašica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 14, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, RAŠICA |
171 | 78,4% | 1,5% | 58,3% | član | |
| 14 | Gornje Grgure · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, GORNJE GRGURE |
293 | 76,1% | 1,8% | 52,1% | član | |
| 15 | Čungula · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 11, 12, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, ČUNGULA |
159 | 82,4% | 0,8% | 61,5% | član | |
| 16 | Suvi Do · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 14, 15, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, SUVI DO |
149 | 77,9% | 2,6% | 68,1% | član | |
| 17 | Međuhana · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 3, 4, 5, 8, 9, 11, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, MEĐUHANA |
157 | 70,1% | 2,7% | 52,3% | član | |
| 18 | Alabana · ZGRADA MILOSAVLJEVIĆ MILENA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 12, 14, 16, 17, 18 · Adresa: ZGRADA MILOSAVLJEVIĆ MILENA, ALABANA |
84 | 78,6% | 0,0% | 48,5% | član | |
| 19 | Pridvorica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 14, 15, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, PRIDVORICA |
91 | 74,7% | 1,5% | 62,7% | član | |
| 20 | Pretrešnja · MESNA KANCELARIJA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: MESNA KANCELARIJA, PRETREŠNJA |
83 | 68,7% | 0,0% | 75,4% | član | |
| 21 | Gornja Jošanica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 12, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GORNJA JOŠANICA |
179 | 57,0% | 0,0% | 57,8% | član | |
| 22 | Krivaja · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, KRIVAJA |
83 | 85,5% | 0,0% | 46,5% | član | |
| 23 | Mala Draguša · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, MALA DRAGUŠA |
97 | 77,3% | 2,7% | 43,8% | član | |
| 24 | Pretežana · ZGRADA DOMA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 12, 15, 16, 17, 18 · Adresa: ZGRADA DOMA, PRETEŽANA |
94 | 73,4% | 1,4% | 61,8% | član | |
| 25 | Gornja Draguša · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 9, 11, 14, 15, 16, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GORNJA DRAGUŠA |
145 | 69,7% | 2,0% | 50,5% | član | |
| 26 | Gornje Svarče · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, GORNJE SVARČE |
144 | 78,5% | 0,0% | 69,9% | član | |
| 27 | Prebreza · ZGRADA MILENKOVIĆ MILUTINA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: ZGRADA MILENKOVIĆ MILUTINA, PREBREZA |
161 | 78,3% | 0,8% | 66,4% | član | |
| 28 | Džepnica · ZGRADA PAVLOVIĆ ANDREJE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 12, 14, 15, 16, 18 · samo zamenik: 17 · Adresa: ZGRADA PAVLOVIĆ ANDREJE, DŽEPNICA |
116 | 80,2% | 1,1% | 64,1% | član | |
| 29 | Sibnica · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, SIBNICA |
231 | 72,7% | 1,2% | 48,2% | član | |
| 30 | Čučale · MESNA ZAJEDNICA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 14, 15, 17, 18 · Adresa: MESNA ZAJEDNICA, ČUČALE |
138 | 73,9% | 0,0% | 75,5% | član | |
| 31 | Lazarevac · OSNOVNA ŠKOLA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 12, 14, 15, 16, 17, 18 · samo zamenik: 4 · Adresa: OSNOVNA ŠKOLA, LAZAREVAC |
61 | 70,5% | 4,7% | 68,3% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 429 | 20 | 404 | 1 | 0 | 0 | 1 | 10 | 7 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 |
| 2 | 253 | 7 | 283 | 1 | 0 | 0 | 3 | 10 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 |
| 3 | 499 | 22 | 524 | 2 | 0 | 0 | 0 | 17 | 7 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 3 |
| 4 | 277 | 19 | 315 | 1 | 0 | 0 | 0 | 7 | 4 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 5 | 129 | 7 | 50 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 6 | 49 | 2 | 26 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 7 | 51 | 2 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 8 | 100 | 5 | 56 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 |
| 9 | 133 | 4 | 75 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 83 | 3 | 51 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 49 | 4 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 12 | 63 | 2 | 61 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 77 | 1 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 114 | 8 | 90 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 15 | 80 | 1 | 40 | 1 | 0 | 0 | 0 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 16 | 77 | 1 | 33 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 17 | 56 | 3 | 35 | 0 | 0 | 1 | 0 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 18 | 32 | 2 | 28 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 19 | 42 | 1 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 20 | 43 | 3 | 9 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 21 | 59 | 7 | 31 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 |
| 22 | 33 | 1 | 37 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 23 | 32 | 4 | 34 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 24 | 42 | 7 | 18 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 25 | 50 | 6 | 38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 26 | 79 | 4 | 28 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 27 | 83 | 4 | 38 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 28 | 59 | 0 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 29 | 80 | 10 | 50 | 0 | 0 | 0 | 0 | 16 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 |
| 30 | 77 | 0 | 20 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 31 | 28 | 0 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 3.258 | 160 | 2.539 | 11 | 2 | 2 | 7 | 113 | 39 | 1 | 25 | 2 | 1 | 8 | 4 | 6 | 4 | 10 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 31 od 31
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 31 | 31 | 62 | |
| 3 | Studentska lista | 31 | 31 | 62 | |
| 5 | SVM | 31 | 31 | 62 | |
| 8 | Autentična desnica | 31 | 31 | 62 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 31 | 31 | 62 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 30 | 30 | 60 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 28 | 28 | 56 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 28 | 28 | 56 | |
| 17 | Albanska koalicija | 28 | 27 | 55 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 27 | 27 | 54 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 23 | 23 | 46 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 22 | 15 | 37 | |
| 9 | Evropska Srbija | 19 | 16 | 35 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 12 | 4 | 16 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 18.9.2026. (1) 18.9.2026. (2) 20.9.2026. 26.9.2026. 28.9.2026. 1.10.2026. 5.10.2026. (1) 5.10.2026. (2) 8.10.2026. 13.10.2026. 14.10.2026. 16.10.2026. 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2) 24.10.2026. 29.10.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 19.10.2026. 21.10.2026. 29.10.2026. (1) 29.10.2026. (2)
- Odluke: 19.10.2026.
- Obaveštenja: 25.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 0 od 31 biračkih mesta za proveru (0,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 3 · na bar dvoje: 1Nevažeći 1,2% (ukupno 1,3%) · 134. od 189 opština · nikad veći nego na celim izborima
- Izlaznost
- 76,6% · 7,7 poena više nego na celim izborima19. od 189 opština · ranije 71,7–73,0%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 52,6% (ukupno 39,5%)Na 2 od 3 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 31 (Predsednički 2022) → 31Upisanih 8.739 (Predsednički 2022) → 8.183, −6,4%Opština nije glasala na: Lokalni 2024, Pokrajinski 2023
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 31 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 31 | 8.183 | 6.269 | 76,6% | 1,2% |
|
0 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 31 | 8.597 | 6.163 | 71,7% | 2,1% |
|
3 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 31 | 8.739 | 6.379 | 73,0% | 1,7% |
|
1 |
Biračka mesta kroz izbore31 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | OŠ "STOJAN NOVAKOVIĆ" | 3 | 1 |
| 2 | ZGRADA OPŠTINE BLACE | 3 | 0 |
| 3 | KULTURNI CENTAR "DRAINAC" | 3 | 0 |
| 4 | CENTAR ZA SOCIJALNI RAD | 3 | 0 |
| 5 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 1 |
| 6 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 7 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 8 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 9 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 10 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 11 | ZGRADA NEDELJKOVIĆ SNEŽANE | 3 | 0 |
| 12 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 13 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 14 | MESNA KANCELARIJA | 3 | 0 |
| 15 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 16 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 17 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 18 | ZGRADA MILOSAVLJEVIĆ MILENA | 3 | 0 |
| 19 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 20 | MESNA KANCELARIJA | 3 | 0 |
| 21 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 22 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 23 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 24 | ZGRADA DOMA | 3 | 0 |
| 25 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 26 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 27 | ZGRADA MILENKOVIĆ MILUTINA | 3 | 2 |
| 28 | ZGRADA PAVLOVIĆ ANDREJE | 3 | 0 |
| 29 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |
| 30 | MESNA ZAJEDNICA | 3 | 0 |
| 31 | OSNOVNA ŠKOLA | 3 | 0 |