grad · Parlamentarni 2026
Beograd
17 opština · biračkih mesta: 1.266 · upisani birači: 1.584.406 · glasala na 4 izbora u arhivi
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se grad poredi
grad kao celina, kako ga RIK vodi, pored cele zemljeIzlaznost
70,3%
zemlja 68,9%
Mesta sa upozorenjem
153 od 1.266
12,1% · zemlja 8,2%
Nevažeći listići
1,0%
zemlja 1,3%
Upisani birači
1.584.406
prebrojano 1.266 od 1.266 mesta
Rezultat u gradu
Glasalo je 1.113.508 od 1.584.406 upisanih birača · izlaznost 70,3% · nevažećih listića 1,0%
Glasovi svih opština grada sabrani, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 3. Studentska lista700.61863,6% zemlja 53,7%
- 1. Ujedinjena Srbija352.31332,0% zemlja 39,5%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)16.3431,5% zemlja 2,2%
- 8. Autentična desnica13.6901,2% zemlja 0,9%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)5.4070,5% zemlja 0,5%
- 9. Evropska Srbija4.8360,4% zemlja 0,3%
- 7. Ruska stranka1.5220,1% zemlja 0,1%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)1.4990,1% zemlja 0,1%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo1.1960,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)1.1430,1% zemlja 0,5%
- 12. Liberalno zelena stranka8790,1% zemlja 0,1%
- 18. Majka Srbija – Gruda7550,1% zemlja 0,1%
- 15. Ćale, ovo je za tebe5170,0% zemlja 0,0%
- 5. SVM3770,0% zemlja 0,8%
- 6. SPP (Zukorlić)3320,0% zemlja 0,3%
- 13. Biram pravdu (Bulić)2190,0% zemlja 0,0%
- 17. Albanska koalicija1190,0% zemlja 0,6%
- 10. SDA Sandžaka1020,0% zemlja 0,3%
Koja lista je prva u kojoj opštini
svaka opština u boji liste koja je u njoj prva; šrafirano gde je razlika ispod 5 poenaOpštine grada
svaka vodi do svoje strane; zborovi su po istoj računici kao za opštinu| Opština | Biračkih mesta | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva lista | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Centralne opštine (10) | ||||||
| Novi Beograd | 149 | 196.985 | 72,4% | 0,9% | Studentska lista 68,9% | 20 |
| Palilula | 123 | 172.820 | 66,9% | 1,0% | Studentska lista 63,2% | 17 |
| Rakovica | 76 | 97.514 | 72,0% | 1,1% | Studentska lista 64,1% | 5 |
| Savski Venac | 39 | 39.612 | 65,7% | 0,9% | Studentska lista 68,4% | 4 |
| Stari Grad | 56 | 50.401 | 66,7% | 0,9% | Studentska lista 73,9% | 2 |
| Voždovac | 107 | 160.476 | 69,7% | 1,0% | Studentska lista 66,3% | 31 |
| Vračar | 63 | 61.065 | 70,0% | 0,8% | Studentska lista 72,9% | 0 |
| Zemun | 115 | 168.934 | 69,5% | 1,0% | Studentska lista 60,7% | 12 |
| Zvezdara | 100 | 161.410 | 69,3% | 0,8% | Studentska lista 69,2% | 18 |
| Čukarica | 113 | 159.988 | 71,6% | 1,0% | Studentska lista 64,2% | 17 |
| Zajedno | 941 | 1.269.205 | 69,8% | 1,0% | Studentska lista 66,1% | 126 |
| Prigradske opštine (7) | ||||||
| Barajevo | 28 | 24.074 | 69,7% | 1,3% | Studentska lista 49,4% | 0 |
| Grocka | 52 | 73.870 | 68,7% | 1,2% | Studentska lista 54,6% | 20 |
| Lazarevac | 65 | 49.454 | 78,9% | 1,3% | Studentska lista 59,9% | 1 |
| Mladenovac | 59 | 45.566 | 72,0% | 1,3% | Studentska lista 52,4% | 1 |
| Obrenovac | 57 | 63.934 | 72,3% | 1,1% | Studentska lista 53,7% | 3 |
| Sopot | 33 | 17.397 | 66,6% | 1,6% | Studentska lista 47,8% | 0 |
| Surčin | 31 | 40.906 | 73,3% | 1,3% | Studentska lista 49,2% | 2 |
| Zajedno | 325 | 315.201 | 72,1% | 1,2% | Studentska lista 53,5% | 27 |
| Ceo grad | 1.266 | 1.584.406 | 70,3% | 1,0% | Studentska lista 63,6% | 153 |
Kroz izbore
grad sabran na svakim izborima na kojima je glasala bar jedna njegova opština| Izbori | Opština | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 17 | 1.266 | 1.584.406 | 1.113.508 | 70,3% | 1,0% |
|
153 |
| Lokalni 20242.6.2024. | 17 | 1.265 | 1.602.150 | 738.883 | 46,1% | 1,9% |
|
119 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 17 | 1.180 | 1.605.877 | 947.724 | 59,0% | 2,2% |
|
134 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 17 | 1.170 | 1.594.243 | 926.631 | 58,1% | 1,7% |
|
91 |
RIK nema red za grad: ova strana sabira njegove opštine onako kako ih RIK vodi pod gradom. Podela Beograda na centralne i prigradske opštine je uobičajena, ne RIK-ova; brojke za grad su uvek sve opštine.