Južnobački upravni okrug · opština
Beočin
Biračkih mesta: 16 · Upisani birači: 13.143 · glasala na 4 izbora u arhivi · fid · Isti podaci kao JSON
Vreme u RIK-ovoj datoteci: 5.11.2026. 12:45 · Preuzeto: 6.11.2026. 04:26
Kako se opština poredi
sa celom zemljom i sa 64 opština slične veličine, seoskihIzlaznost
73,9%
zemlja 68,9% · slične 66,2% · 43. od 189
Mesta sa upozorenjem
0 od 16
0% · zemlja 8,2% · slične 6,9%
Nevažeći listići
1,2%
zemlja 1,3% · slične 1,7% · 130. od 189
Upisani birači
13.143
2023: 13.348 (−1,5%) · zemlja −1,6%
Slabe tačke
po redu važnosti za koordinatora; svaka je jedno pravilo, isto za svaku listu i opštinuUpozorenja na više izbora
0mesta
Isto mesto sa bar jednim upozorenjem na bar dva izbora u arhivi.
Ta mesta u „Mestima za praćenje“ →Jednoglasnost uz visoku izlaznost
0mesta
Jedna lista ima bar 80% važećih glasova uz izlaznost od bar 90% (pravilo „skoro jednoglasno“).
Ta mesta u „Za proveru“ →Bez kontrolora moje liste
0od 16 mesta sa pročitanim rešenjem
U rešenju o proširenom sastavu odbora lista 1 nema ni člana ni zamenika.
Spisak za teren (CSV) →Nagli rast upisanih
0mesta
Upisanih 15% više nego na prethodnim izborima istog mesta, preko rasta u ostatku opštine; preko 40% je verovatno novo područje i ne poredi se.
Ta mesta u „Za proveru“ →Izlaznost daleko od okoline
0mesta
Bar 20 poena iznad ili ispod ostalih biračkih mesta u istom naselju.
Ta mesta u „Za proveru“ →Nema primedbi, a brojke odskaču
0mesta
Mesta sa upozorenjem o papirima ili brojkama na kojima nijedna lista nije uložila primedbu uz zapisnik: tamo nije bilo nikoga da pita.
- Na svakom mestu sa takvim upozorenjem postoji primedba.
Moja lista po mestima
koliko je lista osvojila na svakom mestu, od najjačeg ka najslabijem; crta je njen prosek u opštini (49,4%)iznad proseka opštineispodprosek opštinebez kontrolora moje liste
Rezultat u opštini
Glasalo je 9.715 od 13.143 upisanih birača · izlaznost 73,9% · nevažećih listića 1,2%
Glasovi i udeo u važećim glasovima u opštini, od najviše ka najmanje; pored je udeo u celoj zemlji.
- 1. Ujedinjena Srbija4.74149,4% zemlja 39,5%
- 3. Studentska lista4.20343,8% zemlja 53,7%
- 2. Faktor stabilnosti (Dačić)4334,5% zemlja 2,2%
Ostale liste sa manje od 1%: 14
- 8. Autentična desnica740,8% zemlja 0,9%
- 11. Pokret snaga Srbije (Karić)460,5% zemlja 0,5%
- 7. Ruska stranka160,2% zemlja 0,1%
- 9. Evropska Srbija160,2% zemlja 0,3%
- 5. SVM150,2% zemlja 0,8%
- 14. Rusko-srpsko jedinstvo130,1% zemlja 0,1%
- 6. SPP (Zukorlić)100,1% zemlja 0,3%
- 15. Ćale, ovo je za tebe60,1% zemlja 0,0%
- 16. Alternativa za Srbiju (Gajić)60,1% zemlja 0,1%
- 4. Ljudski (Ljajić)40,0% zemlja 0,5%
- 18. Majka Srbija – Gruda40,0% zemlja 0,1%
- 12. Liberalno zelena stranka20,0% zemlja 0,1%
- 17. Albanska koalicija20,0% zemlja 0,6%
- 13. Biram pravdu (Bulić)10,0% zemlja 0,0%
Kako je glasalo svako naselje
naselja po popisu 2022; manja naselja bez svog biračkog mesta glasaju u susednom i računaju se tamoOd 8 naselja, Ujedinjena Srbija je prva u 6 (Beočin, Čerević, Susek, Banoštor, Sviloš, Grabovo); Studentska lista je prva u 2 (Rakovac, Lug).
| Naselje | Mesta | Stanovnika 2022 | Upisani birači | Izlaznost | Prva lista | Moja lista |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Beočin | 7 | 7.274 | 6.636 | 71,7% | Ujedinjena Srbija 52,8% | 52,8% |
| Čerević | 2 | 2.141 | 2.406 | 78,2% | Ujedinjena Srbija 48,0% · tesno | 48,0% |
| Rakovac | 2 | 2.137 | 1.871 | 75,1% | Studentska lista 47,6% · tesno | 46,9% |
| Susek | 1 | 847 | 760 | 77,4% | Ujedinjena Srbija 42,7% | 42,7% |
| Banoštor | 1 | 643 | 616 | 71,9% | Ujedinjena Srbija 52,9% | 52,9% |
| Lug | 1 | 529 | 566 | 70,7% | Studentska lista 61,5% | 30,6% |
| Sviloš | 1 | 239 | 209 | 85,2% | Ujedinjena Srbija 48,3% | 48,3% |
| Grabovo | 1 | 65 | 79 | 77,2% | Ujedinjena Srbija 56,7% | 56,7% |
Biračka mesta
Biračkih mesta: 16 · Kolone „moja lista“ i „kontrolor“ prate izbor na vrhu strane.
| BM | Naselje · mesto | Upisani birači | Izlaznost | Nevažeći listići | Moja lista | Kontrolor | Upozorenja |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Beočin · RESTORAN "KARAŠ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 14, 15 · Adresa: Restoran "Karaš" , Naselje Dunav 104, Beočin |
130 | 72,3% | 1,1% | 58,1% | član | |
| 2 | Beočin · DOM PENZIONERA - KANTINA Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 14, 15 · Adresa: Dom penzionera - Kantina, Stevana Petrovića Brila 18, Beočin |
1.232 | 57,9% | 0,4% | 78,6% | član | |
| 3 | Beočin · AMBULANTA BFC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 9, 11, 14, 15, 16 · samo zamenik: 8 · Adresa: Ambulanta BFC, Cementaška 1, Beočin |
883 | 63,9% | 2,0% | 68,0% | član | |
| 4 | Beočin · OŠ "JOVAN GRČIĆ MILENKO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 12, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "Jovan Grčić Milenko", Školska 8, Beočin |
1.359 | 76,1% | 1,1% | 41,3% | član | |
| 5 | Beočin · KULTURNI CENTAR OPŠTINE BEOČIN Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 14, 15, 16 · Adresa: Kulturni Centar opštine Beočin, ul. Školska broj 2, Beočin |
1.131 | 78,4% | 1,2% | 49,3% | član | |
| 6 | Beočin · SPORTSKI CENTAR BEOČIN Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: SPORTSKI CENTAR BEOČIN, UL. BEOČINSKI TRG BROJ 1, BEOČIN |
840 | 75,5% | 0,5% | 42,0% | član | |
| 7 | Beočin · DOM KULTURE BEOČIN Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Dom kulture Beočin, ul. Stojana Vukosavljevića broj 77 Beočin" |
1.061 | 78,4% | 1,3% | 45,9% | član | |
| 8 | Čerević · MZ "BRAZILIJA" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: MZ BRAZILIJA, UL. SREMSKA 88, ČEREVIĆ |
869 | 80,8% | 1,3% | 54,4% | član | |
| 9 | Rakovac · DOM KULTURE Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 13, 14, 15, 16 · Adresa: Dom kulture Rakovac, ul. Mite Belića broj 6, Rakovac |
1.589 | 75,0% | 1,5% | 46,0% | član | |
| 10 | Rakovac · OBJEKAT "PEĆINA" RAKOVAC Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 14, 15 · Adresa: Objekat " Pećina" ul. Manastirska broj 124, Rakovac |
282 | 75,9% | 1,9% | 51,7% | član | |
| 11 | Čerević · OŠ "JOVAN GRČIĆ MILENKO" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ " Jovan Grčić Milenko" , Petra Kostića 5 Čerević |
1.537 | 76,8% | 1,1% | 44,2% | član | |
| 12 | Banoštor · MZ "BANOŠTOR" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 8, 15, 16 · Adresa: MZ Banoštor , Svetozara Markovića 31 A Banoštor |
616 | 71,9% | 1,4% | 52,9% | član | |
| 13 | Susek · DOM KULTURE SUSEK Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 5, 11, 12, 14, 15, 16 · samo zamenik: 8 · Adresa: Dom kulture Susek , Branka Radičevića 3 Susek |
760 | 77,4% | 1,7% | 42,7% | član | |
| 14 | Lug · OŠ "JOVAN POPOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 8, 11, 14, 15 · Adresa: OŠ "Jovan Popović", Maršala Tita 66, Lug |
566 | 70,7% | 1,2% | 30,6% | član | |
| 15 | Sviloš · OŠ "JOVAN POPOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 5, 8, 11, 14, 15, 16 · Adresa: OŠ "Jovan Popović", Fruškogorska 40, Sviloš |
209 | 85,2% | 2,2% | 48,3% | član | |
| 16 | Grabovo · OŠ "JOVAN POPOVIĆ" Kontrolori: liste 1, 2, 3, 4, 8, 14 · Adresa: OŠ "Jovan Popović", Vojvođanska 11, Grabovo |
79 | 77,2% | 1,6% | 56,7% | član |
Sve liste na svim biračkim mestima
Glasovi svake liste na svakom prebrojanom biračkom mestu, kao brojevi. Kolone su liste po redosledu na glasačkom listiću; njihovi nazivi su iznad tabele.
Cela tabela
- Aleksandar Vučić – Ujedinjena Srbija
- Ivica Dačić – Faktor stabilnosti! (SPS, Jedinstvena Srbija, SDPS, Zeleni Srbije)
- Studentska lista – Studenti pobeđuju
- Rasim Ljajić – Ljudski (SDP – CDP)
- Vajdasági Magyar Szövetség – dr. Pásztor Bálint – Savez vojvođanskih Mađara
- Usame Zukorlić (SPP) – Pokret za ujedinjenje
- Ruska stranka – Srbija u BRIKS-u – Slobodan Nikolić
- Autentična desnica – dr Miloš Jovanović (Novi DSS, Monarhisti, Srpska koalicija NADA …) – Odvažno srpski!
- Evropska Srbija – Marinika Tepić – Zdravko Ponoš (SSP, SRCE, Solidarnost …)
- SDA Sandžaka – Čuvari Sandžaka
- Bogoljub Karić – Pokret snaga Srbije – BK
- Liberalno zelena stranka – za slobodnu i čistiju Srbiju
- Biram pravdu – biram budućnost – koalicija Snaga – prof. dr Ferid Bulić – Vasilios Proveleggios
- Stranka rusko-srpskog jedinstva – Rusi i Srbi braća zauvek
- Ćale, ovo je za tebe – Petar Đurić – premijer Srbije
- Vladimir Gajić – Alternativa za Srbiju – Narodna stranka, Bunt – Prava Srbija
- Albanska koalicija – Koalicioni Shqiptar
- Majka Srbija – Gruda
| BM | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 54 | 4 | 33 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2 | 558 | 11 | 132 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
| 3 | 376 | 27 | 132 | 0 | 3 | 4 | 0 | 6 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| 4 | 422 | 32 | 543 | 1 | 1 | 1 | 3 | 11 | 2 | 0 | 4 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 5 | 431 | 34 | 386 | 0 | 3 | 1 | 1 | 7 | 5 | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 1 |
| 6 | 265 | 26 | 319 | 1 | 1 | 0 | 0 | 10 | 1 | 0 | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
| 7 | 377 | 16 | 412 | 0 | 2 | 0 | 1 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 |
| 8 | 377 | 14 | 287 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
| 9 | 540 | 39 | 567 | 1 | 2 | 0 | 2 | 9 | 3 | 0 | 6 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 10 | 108 | 4 | 91 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 11 | 516 | 37 | 590 | 0 | 1 | 0 | 4 | 5 | 4 | 0 | 4 | 0 | 1 | 2 | 2 | 0 | 1 | 0 |
| 12 | 231 | 14 | 183 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 |
| 13 | 247 | 131 | 194 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 |
| 14 | 121 | 30 | 243 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 15 | 84 | 12 | 68 | 0 | 1 | 0 | 2 | 4 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 16 | 34 | 2 | 23 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Ukupno | 4.741 | 433 | 4.203 | 4 | 15 | 10 | 16 | 74 | 16 | 0 | 46 | 2 | 1 | 13 | 6 | 6 | 2 | 4 |
Kontrolori u biračkim odborima
Koje liste su imenovale člana biračkog odbora u proširenom sastavu, prema rešenjima izbornih komisija koja objavljuje RIK. To je stanje pre izbornog dana: ko je stvarno bio prisutan piše u zapisniku. Rešenja su uglavnom skenirana i čitaju se automatski, pa poneko može da nedostaje ili da bude pogrešno pročitano.
Biračkih mesta sa pročitanim rešenjem: 16 od 16
| Br. | Izborna lista | Članova | Zamenika | Kontrolora ukupno | Kontrolora ukupno |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ujedinjena Srbija | 16 | 16 | 32 | |
| 2 | Faktor stabilnosti (Dačić) | 16 | 16 | 32 | |
| 3 | Studentska lista | 16 | 15 | 31 | |
| 14 | Rusko-srpsko jedinstvo | 15 | 15 | 30 | |
| 8 | Autentična desnica | 14 | 16 | 30 | |
| 15 | Ćale, ovo je za tebe | 15 | 14 | 29 | |
| 5 | SVM | 14 | 14 | 28 | |
| 11 | Pokret snaga Srbije (Karić) | 14 | 14 | 28 | |
| 4 | Ljudski (Ljajić) | 15 | 10 | 25 | |
| 16 | Alternativa za Srbiju (Gajić) | 11 | 9 | 20 | |
| 12 | Liberalno zelena stranka | 6 | 5 | 11 | |
| 13 | Biram pravdu (Bulić) | 5 | 3 | 8 | |
| 9 | Evropska Srbija | 1 | 0 | 1 | |
| 6 | SPP (Zukorlić) | 0 | 0 | 0 | |
| 7 | Ruska stranka | 0 | 0 | 0 | |
| 10 | SDA Sandžaka | 0 | 0 | 0 | |
| 17 | Albanska koalicija | 0 | 0 | 0 | |
| 18 | Majka Srbija – Gruda | 0 | 0 | 0 |
Dokumenti izborne komisije
Zapisnici sa sednica, izveštaji, rešenja, odluke i obaveštenja opštinske izborne komisije, kako ih objavljuje RIK, po danu objavljivanja. Naslovi se ne prenose: pišu ih komisije i mogu sadržati imena.
- Zapisnici sa sednica: 19.9.2026. 20.9.2026. 24.9.2026. 1.10.2026. 6.10.2026. 14.10.2026. 17.10.2026. 19.10.2026. (1) 19.10.2026. (2) 29.10.2026. (1) 29.10.2026. (2) 6.11.2026.
- Izveštaji: 29.10.2026.
- Rešenja: 19.10.2026. 6.11.2026. (1) 6.11.2026. (2)
- Obaveštenja: 20.10.2026.
Šta je i kada objavila ova komisija, pored ostalih
Kroz izbore
isti pokazatelji na svakim izborima na kojima je opština glasala, pored cele zemljeUkratko
Najnoviji izbori: Parlamentarni 2026 · poređenje sa celim izborima
- Upozorenja
- 0 od 16 biračkih mesta za proveru (0,0%; ukupno 8,1%)Mesta sa upozorenjem na bar jednim izborima: 4 · na bar dvoje: 0Nevažeći 1,2% (ukupno 1,3%) · 130. od 189 opština · veći nego na celim izborima na 1 od 4 izbora
- Izlaznost
- 73,9% · 5,0 poena više nego na celim izborima43. od 189 opština · ranije 65,5–67,0%
- Najviše glasova
- Ujedinjena Srbija 49,4% (ukupno 39,5%)Na 3 od 4 izbora prvi i na celim izborima
- Biračka mesta
- 16 (Predsednički 2022) → 16Upisanih 13.304 (Predsednički 2022) → 13.143, −1,2%Opština nije glasala na: Lokalni 2024
- Zapisnici
- O posmatračima za 0 od 16 biračkih mesta
Sastavljeno iz RIK-ovih brojeva, po istim pravilima za svako mesto i svakog učesnika. Mesto po redu računa se od najvećeg.
- Ova opština
- Celi izbori
Svi izbori u opštiniJedan red za svake izbore na kojima je opština glasala, od najnovijih. Izbori u prvoj koloni vode do opštine na tim izborima, a broj za proveru do spiska tih mesta.
| Izbori | Biračkih mesta | Upisani birači | Glasali | Izlaznost | Nevažeći listići | Prva tri | Za proveru |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Parlamentarni 202625.10.2026. | 16 | 13.143 | 9.715 | 73,9% | 1,2% |
|
0 |
| Pokrajinski 202317.12.2023. | 16 | 13.418 | 8.894 | 66,3% | 2,8% |
|
3 |
| Parlamentarni 202317.12.2023. | 16 | 13.348 | 8.748 | 65,5% | 2,4% |
|
1 |
| Predsednički 20223.4.2022. | 16 | 13.304 | 8.910 | 67,0% | 2,6% |
|
0 |
Biračka mesta kroz izbore16 mesta: na koliko izbora, pod kojim brojevima, koliko puta sa upozorenjem
Isto mesto pratimo kroz izbore po adresi, zatim po nazivu, pa po broju. Broj i naziv u svakom redu su oni sa tih izbora. Kada se adresa ili naziv jasno razlikuju, to je drugo mesto, i kad je broj isti.
| BM | Biračko mesto | Izbori | Sa upozorenjem |
|---|---|---|---|
| 1 | RESTORAN "KARAŠ" | 4 | 0 |
| 2 | DOM PENZIONERA - KANTINA | 4 | 0 |
| 3 | AMBULANTA BFC | 4 | 0 |
| 4 | OŠ "JOVAN GRČIĆ MILENKO" | 4 | 0 |
| 5 | KULTURNI CENTAR OPŠTINE BEOČIN | 4 | 0 |
| 6 | SPORTSKI CENTAR BEOČIN | 4 | 0 |
| 7 | DOM KULTURE BEOČIN | 4 | 1 |
| 8 | MZ "BRAZILIJA" | 4 | 0 |
| 9 | DOM KULTURE | 4 | 1 |
| 10 | OBJEKAT "PEĆINA" RAKOVAC | 4 | 0 |
| 11 | OŠ "JOVAN GRČIĆ MILENKO" | 4 | 1 |
| 12 | MZ "BANOŠTOR" | 4 | 0 |
| 13 | DOM KULTURE SUSEK | 4 | 1 |
| 14 | OŠ "JOVAN POPOVIĆ" | 4 | 0 |
| 15 | OŠ "JOVAN POPOVIĆ" | 4 | 0 |
| 16 | OŠ "JOVAN POPOVIĆ" | 4 | 0 |